Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geofizyka na AGH
Autor Wiadomość
michas-__ Offline
Student

Ilość postów: 320
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Geofizyka na AGH
Witam,
czy ktoś mógłby przekazać mi jakieś informacje dotyczące studiowania kierunku geofizyka na AGH w Krakowie? Nie chodzi mi o rekrutację itp., bo to na stronie można wyczytać, tylko o jakieś refleksje od osób studiujących ten kierunek Wink
17-02-2012 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Volder Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 97
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Geofizyka na AGH
Podbijam, bo strasznie trudno znaleźć w internecie jakieś przydatne informację. Może ktoś jest chociaż w stanie powiedzieć czy absolwent Geofizyki na AGH może w przyszłości być tylko geofizykiem-poszukiwaczem czy może również pracować na kopalniach, w firmach budowlanych, przy wydobyciu np. na platformach lub jako specjalista ds. ochrony środowiska ???
05-03-2012 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Eny Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 73
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Geofizyka na AGH
widać mały odzew z tą geofizyką... też jestem zainteresowana tym kierunkiem. Chyba pozostaje pojechać na dni otwarte na AGH i wywiedzieć się od studentów co nieco samemu Wink
06-03-2012 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Volder Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 97
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Geofizyka na AGH
Kiedy są drzwi otwarte ? Mała szansa ,że będę ( bo jestem z woj. Pomorskiego ) ale zawsze lepiej wiedzieć.


PS Jak będziesz to prosił bym o późniejszą relację w tym wątku Wink
16-03-2012 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Widelec Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 58
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Geofizyka na AGH
30 marca , tutaj można trochę o tym poczytać http://www.agh.edu.pl/pl/aktualnosci/wyd...,0:vw:2785
16-03-2012 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Volder Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 97
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Geofizyka na AGH
Mam gorącą prośbę do każdego kto będzie na drzwiach otwartych o relację, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś popytał się studentów i wykładowców jak kierunek jest najbardziej perspektywiczny dla zdających geografię ( jeden z: GiG, IŚ, Budownictwo, IB, ZiIP, OŚ, Informatyka na GGiOŚ, GF, TiR, Geodezja, Metalurgia, Wirotechnologia, INiG)

Dodatkowo super by było jak by ktoś mógł wrzucić zdjęcia lub skany ulotek, liczę na waszą pomoc Smile
29-03-2012 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
michas-__ Offline
Student

Ilość postów: 320
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Geofizyka na AGH
Okej, na pewno zdam relację, bo się wybieram Big Grin
29-03-2012 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
feldspar Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Geofizyka na AGH
Jako doświadczony student Geofizyki postanowiłem, że przy okazji dni otwartych AGH (kiedy przewalają się tłumy przyszłych studentów niewiedzących, co ich czeka) podzielę się moimi spostrzeżeniami nt. Geofizyki na WGGiOŚ AGH:

plusy:
-przyjmuje się mało studentów (do 60, 70) co zapewnia w miarę indywidualne traktowanie i możliwości rozwoju własnych zainteresowań już w ramach poszczególnych metod geofizyki,
-jest bardzo duży popyt na geofizyków związany z poszukiwaniem gazu łupkowego w Polsce, obecnie kto chce, może znaleźć praktykę, z pracą też jest dobrze, ale trzeba być mobilnym. Duża część ofert praktyk to praca prosta, niezbyt ambitna (czasami fizyczna), ale dobrze płatna.
-kierunek dla osób lubiących dużo podróżować i znających języki obce, praktycznie nie ma poważnej literatury geofizycznej w języku polskim,
-fantastyczne koło naukowe geofizyków (konferencje, wyjazdy na badania w teren, praca, praktyki,znajomości),
-generalnie dobra płaca (raczej nie w firmie polskiej i nie w Polsce, ale to może się zmienić w związku z tzw. "gazem łupkowym"),
-wysoki poziom geofizyki otworowej,

minusy:
-Wydział GGiOŚ i AGH zdecydowanie woli inwestować w Inżynierię Środowiska, Ochronę, Geologię, mimo, że to "masówy", na które (tak się wydaje) przyjmuje się masy studentów, żeby mieć kasę np. z warunków.
-kadra wykrusza się, jest mało poważnych naukowców, a pokolenie, które zastępuje geofizyków wykształconych za komuny nie dostaje do pięt poprzednikom, (brak im podstaw i rzetelności naukowej),
-każdego przepchną, czy umie geofizykę, czy nie. Obecni inżynierowie geofizyki po WGGiOŚ nie mają podstawowej wiedzy z zakresu, za który dostali tytuł.
-za mało jest nauczanej geologii, a syllabus jest zdecydowanie ułożony nie po kolei (np teoria pola na 4. roku),
-większość zajęć to strata czasu - są prowadzone przez nieprzygotowanych pracowników. Nie dają ani dobrych podstaw teorii, ani praktyki. I żenujące "puszczanie" listy obecności na wykładach, przez profesorów belwederskich, za które podnosi się ocenę albo daje zaliczenie!
-najobszerniejszą dziedziną ($$$) geofizyki jest sejsmika, której tutaj się nie nauczycie.
-selekcja negatywna - często wykładają ci, którzy byli zbyt słabi albo zaradni, żeby pójść do sektora prywatnego i zarobić dobrą kasę,

To tyle. Moje przemyślenia. Ja nie żałuję, ale dlatego, że sam działam i nie czekam, aż biurokratyczna machina mnie czegoś nauczy i dlatego też być może wciąż geofizyka jako nauka mnie fascynuje. Uczelni zawdzięczam bardzo niewiele.

Sami oceńcie, czy warto.
30-03-2012 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Volder Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 97
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Geofizyka na AGH
Szukam informacji o tych studiach już parę miesięcy po polsku i angielsku, w sumie mogę powiedzieć ,że to pierwszy post który odpowiada na moje podstawowe pytania, naprawdę wielkie dzięki. Szczerze mówiąc w czasach w których chyba tylko po medycynie jest pewna, dobrze płatna praca utwierdziłem się w przekonaniu ,że warto Smile

Jeszcze jedno pytanko w progach punktowych na 2011 jest:
Geofizyka, inż.
821.00 główny
850.00 alt 1.

czy alt 1. to wynik drugiej rekrutacji ?
30-03-2012 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
michas-__ Offline
Student

Ilość postów: 320
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Geofizyka na AGH
(30-03-2012 13:42)feldspar napisał(a):  Duża część ofert praktyk to praca prosta, niezbyt ambitna (czasami fizyczna), ale dobrze płatna.

Co dokładnie masz na myśli pod `praca fizyczna` ?
01-04-2012 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kubcio77 Offline
Student

Ilość postów: 280
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Geofizyka na AGH
pewnie kopanie w ziemi i wbijanie palików ;d ?

MAŁOPOLSKIE!
Bochnia!
01-04-2012 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Eny Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 73
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Geofizyka na AGH
(30-03-2012 19:41)Volder napisał(a):  Szczerze mówiąc w czasach w których chyba tylko po medycynie jest pewna, dobrze płatna praca utwierdziłem się w przekonaniu ,że warto Smile
jeszcze po informatyce ;p

(30-03-2012 19:41)Volder napisał(a):  Jeszcze jedno pytanko w progach punktowych na 2011 jest:
Geofizyka, inż.
821.00 główny
850.00 alt 1.

ja dowiedziałam się na dniach otwartych że lepiej nie liczyć na drugą rekrutację(no bo fakt, przyjmują tylko 60 osób).
na dniach otwartych słyszałam w sumie same pozytywne aspekty studiowania geofizyki(wyjazdy, koło naukowe Geofon itd.), fakt też, że może każdy tam zachwalał swoje kierunki, ale spotkałam się też z takimi co odradzali np geologie na innych wydziałach niż WGiG bo akurat na tym , jak usłyszałam, "obraca się największymi pieniędzmi" .
02-04-2012 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Volder Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 97
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Geofizyka na AGH
Dobra ale tak z ciekawości jeśli 821.00 to główny próg główny to naprawdę 2 rekrutacja ma próg 850 ? gdy zazwyczaj 2 jest niższy od głównego ?
03-04-2012 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 3
Post: #14
RE: Geofizyka na AGH
AGH ma dosyć ciekawy system rekrutacji Big Grin

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
05-04-2012 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Volder Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 97
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Geofizyka na AGH
To jak kto z was składa na Geofizykę ? Smile
14-04-2012 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Geofizyka czy Informatyka Stosowana na wydziale GGiOŚ na AGH? ks2707 14 14 835 26-01-2023 10:15
Ostatni post: polcia12
  Geofizyka czy geologia ? monia7 17 17 349 03-10-2016 09:53
Ostatni post: geomir372
Smile Geofizyka czy geoinformatyka? Tikeri 11 12 051 23-05-2016 08:51
Ostatni post: Elsiemm
  Geofizyka torq1906 0 3 596 14-06-2015 21:38
Ostatni post: torq1906
Question Geofizyka - kilka pytań... ayakoxd 1 6 057 12-07-2014 15:56
Ostatni post: exide

Skocz do: