GeoForum - forum geograficzne
Geofizyka na AGH - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Geofizyka na AGH (/showthread.php?tid=4066)

Geofizyka na AGH - michas-__ - 17-02-2012 18:40

Witam,
czy ktoś mógłby przekazać mi jakieś informacje dotyczące studiowania kierunku geofizyka na AGH w Krakowie? Nie chodzi mi o rekrutację itp., bo to na stronie można wyczytać, tylko o jakieś refleksje od osób studiujących ten kierunek Wink

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 05-03-2012 11:11

Podbijam, bo strasznie trudno znaleźć w internecie jakieś przydatne informację. Może ktoś jest chociaż w stanie powiedzieć czy absolwent Geofizyki na AGH może w przyszłości być tylko geofizykiem-poszukiwaczem czy może również pracować na kopalniach, w firmach budowlanych, przy wydobyciu np. na platformach lub jako specjalista ds. ochrony środowiska ???

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 06-03-2012 19:04

widać mały odzew z tą geofizyką... też jestem zainteresowana tym kierunkiem. Chyba pozostaje pojechać na dni otwarte na AGH i wywiedzieć się od studentów co nieco samemu Wink

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 16-03-2012 12:27

Kiedy są drzwi otwarte ? Mała szansa ,że będę ( bo jestem z woj. Pomorskiego ) ale zawsze lepiej wiedzieć.

PS Jak będziesz to prosił bym o późniejszą relację w tym wątku Wink

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 16-03-2012 14:25

30 marca , tutaj można trochę o tym poczytać http://www.agh.edu.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia.html,,0:vw:2785

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 29-03-2012 19:43

Mam gorącą prośbę do każdego kto będzie na drzwiach otwartych o relację, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś popytał się studentów i wykładowców jak kierunek jest najbardziej perspektywiczny dla zdających geografię ( jeden z: GiG, IŚ, Budownictwo, IB, ZiIP, OŚ, Informatyka na GGiOŚ, GF, TiR, Geodezja, Metalurgia, Wirotechnologia, INiG)

Dodatkowo super by było jak by ktoś mógł wrzucić zdjęcia lub skany ulotek, liczę na waszą pomoc Smile

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 29-03-2012 19:45

Okej, na pewno zdam relację, bo się wybieram Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - feldspar - 30-03-2012 13:42

Jako doświadczony student Geofizyki postanowiłem, że przy okazji dni otwartych AGH (kiedy przewalają się tłumy przyszłych studentów niewiedzących, co ich czeka) podzielę się moimi spostrzeżeniami nt. Geofizyki na WGGiOŚ AGH:

plusy:
-przyjmuje się mało studentów (do 60, 70) co zapewnia w miarę indywidualne traktowanie i możliwości rozwoju własnych zainteresowań już w ramach poszczególnych metod geofizyki,
-jest bardzo duży popyt na geofizyków związany z poszukiwaniem gazu łupkowego w Polsce, obecnie kto chce, może znaleźć praktykę, z pracą też jest dobrze, ale trzeba być mobilnym. Duża część ofert praktyk to praca prosta, niezbyt ambitna (czasami fizyczna), ale dobrze płatna.
-kierunek dla osób lubiących dużo podróżować i znających języki obce, praktycznie nie ma poważnej literatury geofizycznej w języku polskim,
-fantastyczne koło naukowe geofizyków (konferencje, wyjazdy na badania w teren, praca, praktyki,znajomości),
-generalnie dobra płaca (raczej nie w firmie polskiej i nie w Polsce, ale to może się zmienić w związku z tzw. "gazem łupkowym"),
-wysoki poziom geofizyki otworowej,

minusy:
-Wydział GGiOŚ i AGH zdecydowanie woli inwestować w Inżynierię Środowiska, Ochronę, Geologię, mimo, że to "masówy", na które (tak się wydaje) przyjmuje się masy studentów, żeby mieć kasę np. z warunków.
-kadra wykrusza się, jest mało poważnych naukowców, a pokolenie, które zastępuje geofizyków wykształconych za komuny nie dostaje do pięt poprzednikom, (brak im podstaw i rzetelności naukowej),
-każdego przepchną, czy umie geofizykę, czy nie. Obecni inżynierowie geofizyki po WGGiOŚ nie mają podstawowej wiedzy z zakresu, za który dostali tytuł.
-za mało jest nauczanej geologii, a syllabus jest zdecydowanie ułożony nie po kolei (np teoria pola na 4. roku),
-większość zajęć to strata czasu - są prowadzone przez nieprzygotowanych pracowników. Nie dają ani dobrych podstaw teorii, ani praktyki. I żenujące "puszczanie" listy obecności na wykładach, przez profesorów belwederskich, za które podnosi się ocenę albo daje zaliczenie!
-najobszerniejszą dziedziną ($$$) geofizyki jest sejsmika, której tutaj się nie nauczycie.
-selekcja negatywna - często wykładają ci, którzy byli zbyt słabi albo zaradni, żeby pójść do sektora prywatnego i zarobić dobrą kasę,

To tyle. Moje przemyślenia. Ja nie żałuję, ale dlatego, że sam działam i nie czekam, aż biurokratyczna machina mnie czegoś nauczy i dlatego też być może wciąż geofizyka jako nauka mnie fascynuje. Uczelni zawdzięczam bardzo niewiele.

Sami oceńcie, czy warto.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 30-03-2012 19:41

Szukam informacji o tych studiach już parę miesięcy po polsku i angielsku, w sumie mogę powiedzieć ,że to pierwszy post który odpowiada na moje podstawowe pytania, naprawdę wielkie dzięki. Szczerze mówiąc w czasach w których chyba tylko po medycynie jest pewna, dobrze płatna praca utwierdziłem się w przekonaniu ,że warto Smile

Jeszcze jedno pytanko w progach punktowych na 2011 jest:
Geofizyka, inż.
821.00 główny
850.00 alt 1.

czy alt 1. to wynik drugiej rekrutacji ?

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 01-04-2012 09:40

(30-03-2012 13:42)feldspar napisał(a):  Duża część ofert praktyk to praca prosta, niezbyt ambitna (czasami fizyczna), ale dobrze płatna.

Co dokładnie masz na myśli pod `praca fizyczna` ?

RE: Geofizyka na AGH - kubcio77 - 01-04-2012 16:51

pewnie kopanie w ziemi i wbijanie palików ;d ?

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 02-04-2012 16:29

(30-03-2012 19:41)Volder napisał(a):  Szczerze mówiąc w czasach w których chyba tylko po medycynie jest pewna, dobrze płatna praca utwierdziłem się w przekonaniu ,że warto Smile
jeszcze po informatyce ;p

(30-03-2012 19:41)Volder napisał(a):  Jeszcze jedno pytanko w progach punktowych na 2011 jest:
Geofizyka, inż.
821.00 główny
850.00 alt 1.

ja dowiedziałam się na dniach otwartych że lepiej nie liczyć na drugą rekrutację(no bo fakt, przyjmują tylko 60 osób).
na dniach otwartych słyszałam w sumie same pozytywne aspekty studiowania geofizyki(wyjazdy, koło naukowe Geofon itd.), fakt też, że może każdy tam zachwalał swoje kierunki, ale spotkałam się też z takimi co odradzali np geologie na innych wydziałach niż WGiG bo akurat na tym , jak usłyszałam, "obraca się największymi pieniędzmi" .

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 03-04-2012 18:14

Dobra ale tak z ciekawości jeśli 821.00 to główny próg główny to naprawdę 2 rekrutacja ma próg 850 ? gdy zazwyczaj 2 jest niższy od głównego ?

RE: Geofizyka na AGH - dani3131 - 05-04-2012 19:30

AGH ma dosyć ciekawy system rekrutacji Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 14-04-2012 12:04

To jak kto z was składa na Geofizykę ? Smile

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 14-04-2012 12:34

Zależy jak matura mi pójdzie. Gdy będę mieć miej niż 800pkt rekrutacyjnych o geofizyce nawet nie marzę. Będę może składać na górnictwo i geologie.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 14-04-2012 13:11

Ja na pewno Big Grin Liczę, że Olimpiada Geograficzna da mi wejście bez rekrutacji.

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 14-04-2012 18:44

Tak sobie patrzę na zarobki geofizyka za granicą i jestem pod dużym wrażeniem. To co można zarobić w Polskce jest niczym wobec tego co można zarobić za granicą. http://www.payscale.com/research/US/Job=Geophysicist/Salary

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 16-04-2012 09:39

W sumie to w każdym zawodzie prawie tak jest Smile

PS Ja też złoże zależnie od matury, ale liczę tak ,że jak napiszę geografię na 80 > i angola w miarę to chyba mam szanse.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-04-2012 20:11

ja też! Big Grin może w przyszłym roku sie zobaczymy ;P
michas gratki ze dalej walczysz w oli Wink

mysle ze na geofizyke z 81 i 81 z geo i ang spokojnie da się wejść.
o ile 40 miejsc np nie zajmą osoby z diamentowym indeksem, ale wątpie ^^'

RE: Geofizyka na AGH - Zing - 17-04-2012 22:35

potwierdza się, że to chyba najbardziej oblegany przez uczestników UG kierunek, albo jeden z najbardziej, bardzo dużo olimpijczyków się wybiera. Ja także ;P

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 01-05-2012 22:20

@feldspar, czy mógłbyś wrzucić siatkę godzin na geofizyce?
chyba że ktoś inny ma i może się podzielić Smile

już za parę dni matura... to sie trzeba szykować na studia Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 02-05-2012 20:07

Są plany zajęć na stronie wydziału z tego co pamiętam, bo kiedyś sprawdzałem Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 02-05-2012 21:42

ok, znalazłam na http://www.siatka.geol.agh.edu.pl/ Wink
tylko nie wiem która grupa ^^'

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 05-05-2012 12:46

Ostatnio znalazłem przedmioty zaliczeniowe na GF, niestety tamta strona teraz nie działa ale ogólnie to z tego co pamiętam wygląda to jak większość kierunków technicznych czyli matma,matma,matma, fiza, fiza, fiza trochę chemii i jakieś tam poboczne przedmioty.

RE: Geofizyka na AGH - Zing - 05-05-2012 21:28

Volder, no nie powiedziałbym. Dużo geologii, jeśli coś z chemii się pojawia, to tylko petrochemia, czy w praktyce też prawie geologia Smile

RE: Geofizyka na AGH - erno1993 - 05-05-2012 21:41

dużo ciekawych informacji mozna znaleźć na stronie katedry geofizyki
PS. Czego to się nie robi zeby nie uczyc sie prezentacji na polski Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 06-05-2012 17:42

Mówię co widziałem, dla poparcia to ta strona: http://www.syllabus.agh.edu.pl/pl/ ale teraz niestety nie działa, choć 2 tygodnie temu było ok.

PS Ooo widzę tu paru miłośników polskiego takich jak i ja Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - erno1993 - 06-05-2012 19:16

Co do planu nauczania [url] http://home.agh.edu.pl/~gf/images/I_stopien.pdf [/url], a ja lubie polski alen ie lubie uczyć sie prezentacji ehh

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 07-05-2012 10:21

Ooo już działa http://www.syllabus.agh.edu.pl/pl/magnesite/study_plans/24

RE: Geofizyka na AGH - erno1993 - 07-05-2012 11:23

Tylko coś mało tego jest... w stosunku do np. tego planu z katedry geofizyki.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 08-05-2012 14:06

jak tam po matmie?Big Grin
jej, czy z tego wynika że na pierwszym semestrze mamy tylko informatyke? jaaa,myślałam że c++ już nigdy nie będzie mi potrzebny... <biednaja>
tak poza tym, jak myślicie, ile osób na 60 miejsc będzie mieć indeksy / 100 z olimpiad ^^'

RE: Geofizyka na AGH - Zing - 08-05-2012 15:00

Bo ten sylabus jest dziurawy jak ser szwajcarski Smile zobaczcie choćby na druki z tej strony: http://www.wggios.agh.edu.pl/dokumenty/druki/stacjonarne

@Eny - matma spoko, 2 idiotyczne błędy przy przepisywaniu odpowiedzi, nie byłbym sobą gdybym inaczej zrobił Big Grin
Myślę, że ta liczba olimpijczyków może dojść do 10-15 osób Tongue

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 09-05-2012 08:19

Matma była na żałosnym poziomie. W sumie miałem tylko jeden błąd wynikający ze złej odpowiedzi ,a pozostałe 3 straciłem przez nie uważne czytanie tekstu Sad tzn. zad 1 bo zaznaczyłem 56% i to za 4 punkty bo nie zauważyłem w zadaniu polecenia o ostrosłupie, szkoda tak by było 98%.

Jeśli okaże się ,że będziecie mieli za mało punktów by marzyć o GF, na co będziecie składać ? Ja waham się między Infą na wydziale Geofizyki ,a inżynierią naftową/gazowniczą. Po za tym myślałem o egzotykach w stylu metalurgia lub ceramika.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 09-05-2012 15:18

@ Volder, Ty też padłes ofiarą podstępnego ostrosłupa?

ja mam nadzieję że planów awaryjnych nie będzie (z moich obliczeń wynika że 80% przedmiot - u mnie geo, bo z maty bedzie gorzej + 80% ang powinno wystarczyć) ale jeśli to może inżynieria środowiska albo górnictwo z jakąś ciekawą specjalizacja.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 09-05-2012 18:16

a Wy już wiecie tak na 100%, że jeżeli Was przyjmą na GF to tam idziecie? bo mnie to cały czas męczą wątpliwości i chyba męczyć będą Tongue

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 11-05-2012 07:12

(09-05-2012 15:18)Eny napisał(a):  z moich obliczeń wynika że 80% przedmiot - u mnie geo, bo z maty bedzie gorzej + 80% ang powinno wystarczyć

Na pewno wystarczy, ale ja niestety zawaliłem słuchanie z angola i mój wynik to coś około to 62-68% więc pozostaje napisać geografię na 85% co jest możliwe. Mam jeszcze w zanadrzu fizykę ale wiem ,że nie napisze jej na tyle.

RE: Geofizyka na AGH - Klodin - 11-05-2012 14:27

Ja też wybieram się na geofizykę. Przynajmniej planowałam, bo po wczorajszym angielskim jestem lekko podłamana, chciałam napisać na 81%, ale w najlepszej sytuacji będę mieć coś ok. 70%, jeśli dobrze pójdzie. Teraz intensywnie uczę się geografii, którą chciałabym zdać na te 81% co najmniej, ale szczerze w to powątpiewam, że mi się uda.
Zdecydowałam się iść na geofizykę, bo liczyłam strasznie na tą sejsmikę, ale skoro jej się tam nie nauczę, to już zupełnie zgłupiałam i nie wiem co mam robić...

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 11-05-2012 14:49

Wiesz to czy nauczysz się sejsmiki czy nie zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz mieć najlepszego nauczyciela i być na najlepszej uczelni, a jeśli nie będziesz zmotywowana do nauki to niczego się nie nauczysz i vice versa . Nawet gdy ta sejsmika na agh jest dość uboga możesz się jej nauczyć z książek i praktyk studenckich .

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 11-05-2012 16:03

Ogólnie mało kto wie ale geofizyka jest też bodajże na Uniwersytecie Śląskim ale kompletnie nie wiem jak tam jest z tym przedmiotem.

A tak z obserwacji to wydaje mi się ,że mimo niżu próg na GF podskoczy i ja osobiście mając mniej niż 850 punktów raczej odpuszczam.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 11-05-2012 20:52

ja również uważam, że wczorajszy ang to było lekkie przegięcie... ale z tego co widze, to cke coś się pomieszało i podstawy układa pod przedszkole a z rozszerzeniami idzie w kosmos. Ciekawe co będzie na geo. Bo dzisiejsze fiz i wos to podobno też był pogrom.
Mi też wydaje się że w tym roku próg będzie wysoko, ja jakoś przebrnęłam na ang i myślę że 85 % bedzie. Jedynie mam nadzieje ze wymogiem na ten kierunek nie bedzie posiadanie indeksu...

a tak poza maturalnie
myślicie że praca w zawodzie w polsce jest wykonalna? czy jedyna opcja to wyjechac?

RE: Geofizyka na AGH - dani3131 - 11-05-2012 23:09

No już nie przesadzajcie, że taki kosmos. Rozumiem wzburzenie, ale poziom rozszerzony (zwłaszcza fizyka i matematyka) aż tak strasznie nie wygląda..

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 12-05-2012 11:32

Zgadam się ,że angielski i fizyka były trudne ,a porównując z poprzednimi latami bardzo trudne. Ja osobiście z fizyki liczę na ok 56-60% ,a poprzednie matury rozwiązywałem na 66-70%.

PS Szczerze to wydaje mi się ,że studiowanie geofizyki = praca za granicą.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 12-05-2012 11:58

(11-05-2012 16:03)Volder napisał(a):  Ogólnie mało kto wie ale geofizyka jest też bodajże na Uniwersytecie Śląskim ale kompletnie nie wiem jak tam jest z tym przedmiotem.

Tam jest bardzo dużo teorii fizycznej. Z resztą jak na każdym kierunku uniwersyteckim. Ogólnie uważam, że program geofizyki na AGH jest o niebo lepszy od UŚ i przygotowuje lepiej do zawodu. A zbadałem to dokładnie, bo wydział nauk o ziemi UŚ jest w Sosnowcu, gdzie mieszkam, a wolę się wynieść do Krakowa.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 16-05-2012 15:56

no to powodzenia wszystkim przyszlym geofizykom jutro Wink

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 17-05-2012 18:06

Hmm i jak wam poszło? Big Grin ja nie pisałem, ale łatwa się wydaje.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-05-2012 19:23

dosyć prosta ^^' w moim odczuciu. w ogóle tak trochę olimpijskie akcenty były, gwiazda polarna z tamtego roku z oginu, batygrafia (w tym roku byl temat o limnologii na pisemnych)
jak zwykle durne błędy i 90% nie bedzie. moja porazka :/
mam nadzieje ze wystarczy mieć ponad 80% i ang >80% żeby się dostać

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 17-05-2012 21:01

Ja liczę na wynik między 87%-90% w sumie to straciłem 2 punkty przez gapiostwo - nie dokładne czytanie poleceń. Moim zdaniem był nie łatwa nie trudna, czyli taka jak powinna być.

Nie wiem czy starczy mi punków na GF, myślę ,że będę mieć 840 minimum ,a max trochę ponad 860. Składali byście z takimi wynikami ?

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-05-2012 21:11

Volder, będziesz mieć 748 conajmniej za samą geo, to chyba za ang nie będziesz mieć tylko 100 pkt? pewnie że bym składała, ja też będę składać i mam nadzieję że się wszyscy zobaczymy w październiku Wink
ja jestem zażenowana moją geo, no ale liczę conajmniej 80, i 85 ang
i modlę się żeby indeksy nie szły na geo.. no i michas ma setke z oginu Tongue

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 17-05-2012 21:20

Angol podstawa to będzie 94-98% Niestety rozszerzony poszedł mi słabo nawet nie liczyłem dokładnie ile ale pewnie 60% będzie cudem.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-05-2012 21:24

no to stosujesz drugi przelicznik na angielski, podstawa + rozszerzenie i wtedy będziesz miał około 154pkt za ang, tak? + 748 to wydaje mi się że całkiem przyzwoity wynik

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 17-05-2012 21:30

Nie angola bierzesz tylko podstawę albo tylko rozszerzenie w zależności co wypada korzystniej. Podstawę liczysz tyle punktów ile % ,a R tak samo jak geo,fize,matmei itd. rozszerzone tylko nie mnożysz przez 4

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-05-2012 21:38

wydaje mi sie, że przelicznik jest ten korzystniejszy i stosuje się i do przedmiotu z tabelki i jezyka, czyli albo przelicznik wg procentow, tam do 80% jakiś i powyzej 80% jest +100, albo podstawa + rozszerzenie

sprawdziłam, jest zapis :
b) Jeżeli na świadectwie dojrzałości umieszczone są wyniki z obu poziomów, to składnik G obliczany jest jako suma wyników uzyskanych z obydwu poziomów.
oraz
J - liczba punktów uzyskanych w części pisemnej egzaminu maturalnego z nowożytnego języka obcego. Jeżeli kandydat zdawał więcej niż jeden język obcy nowożytny, to wybierany jest wynik najlepszy. Wartość J wyznaczana jest w taki sam sposób, jak wartość G. Maksymalna liczba punktów wynosi 200.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 17-05-2012 21:42

Niestety nie albo podstawa albo rozszerzenie jestem pewien bo właśnie sprawdzałem w Perspektywach.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-05-2012 21:45

no ja wolę wierzyć bardziej tej stronie : http://www.agh.edu.pl/pl/kandydaci/studia-i-stopnia/warunki-i-tryb-rekrutacji/studia-stacjonarne.html
^^'
z resztą, jak chcesz, ale tak by było bardziej korzystnie ^^'

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 17-05-2012 21:55

Właśnie o tym mówię, w perspektywach jest tak samo, może się nie rozumiemy:

Załóżmy ,że ktoś zda P=80% i R=50% to uzyska wynik:

P=80p
R=(50-30)x2 +50 = 90p

Wybieramy więc 90 jako wynik korzystniejszy

A nie 80+50=130

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-05-2012 22:04

no ale przeczytaj:
e) Jeżeli kandydat zdawał na egzaminie maturalnym matematykę na poziomie podstawowym i rozszerzonym, to jako ostateczna wartość składnika G będzie przyjęty wynik lepszy z wartości wyliczonych wg punktu b) i wg wzoru (3) w punkcie d).

J - liczba punktów uzyskanych w części pisemnej egzaminu maturalnego z nowożytnego języka obcego. Jeżeli kandydat zdawał więcej niż jeden język obcy nowożytny, to wybierany jest wynik najlepszy. Wartość J wyznaczana jest w taki sam sposób, jak wartość G. Maksymalna liczba punktów wynosi 200.

jak to interpretujesz?
bo ja tak, że to co jest korzystniejsze, czyli, albo samo R albo R+P
tak mi się wydaje ^^'

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 17-05-2012 22:09

Maksymalna liczba punktów wynosi 200.

Czyli masz R 100% więc 100+100=200

Nie możesz mieć więcej niż 200 ,a P100%+R100% daje 300p więc to nie możliwe

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 17-05-2012 22:28

(17-05-2012 22:09)Volder napisał(a):  Nie możesz mieć więcej niż 200 ,a P100%+R100% daje 300p więc to nie możliwe
ano, o ile się nie mylę, to 100% z podstawy + 100% z rozszerzenia = 100pkt + 100pkt = 200 pkt Wink

(17-05-2012 22:09)Volder napisał(a):  Czyli masz R 100% więc 100+100=200
to się odnosi do tego 2 przelicznika
są 2 przeliczniki, jeden, gdzie liczysz samo rozszerzenie, a drugi gdzie P + R

RE: Geofizyka na AGH - erno1993 - 17-05-2012 22:29

to nie jest tak volder, ten wzór jest tylko dla przedmiotów vide geografia gdybyś nie pisał podstawy tylko rozszerzenie, zeby określić twoje pkt z podstawy, a tak normalnie sobie sumujesz punkty podstawa+ rozszerzenieBig Grin

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 17-05-2012 22:35

a jak to jest z ta rekrutacja na AGH? tam sie zaznacza na ktory kierunek by sie chcialo w pierwszej kolejnosci dostac? i mozna z roznych wydzialow kierunki?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 18-05-2012 09:06

Jeśli tak jest jak mówicie z tym językiem to było by super Smile Ale jeszcze postaram się popytać studentów AGH dla pewności.

hańcza_jeziorak_gopło System AGH jest pod tym względem skomplikowany postaram ci to wytłumaczyć na przykładzie.

1) Składasz jako pierwszy wybór powiedzmy na tą Geofizykę masz za mało punktów i się nie dostajesz, wówczas jak by odpadasz z systemu rekrutacji.

2) Jako drugi złożyłeś GiG, tam w pierwszej rekrutacji zapełniono cały kierunek więc ty nie dostajesz się tam mimo ,że masz więcej punktów niż osoby które się dostały.

3) Jako trzeci podałeś powiedzmy metalurgię. Tam nie zapełniono wszystkich miejsc w 1 oraz 2 rekrutacji, zostało jeszcze 20 miejsc, ludzi w sytuacji takiej jak ty jest powiedzmy 40. Dostajesz się w tej 3 rekrutacji bo z tych 40 byłeś 15 na liście jeśli chodzi o punkty.

Wniosek jest taki ,że jako pierwszy kierunek najlepiej podać jakiś dobry na jaki naprawdę chcemy iść ,a jako drugi jakiś który w 1 naborze nie zapełni wszystkich miejsc.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 18-05-2012 12:26

Jednak rzeczywiście mieliście rację co do tego języka. To mi tak podniosło dziś morale ,że nie wiem Big Grin Czyli teraz myślę ,że będę mieć przynajmniej 860 punktów i to w scenariuszu bardzo, bardzo czarnym - wręcz mało realnym. A myślę ,że nawet te 860 dają mi przyzwoite szanse na GF.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 18-05-2012 17:37

(18-05-2012 09:06)Volder napisał(a):  Jeśli tak jest jak mówicie z tym językiem to było by super Smile Ale jeszcze postaram się popytać studentów AGH dla pewności.

hańcza_jeziorak_gopło System AGH jest pod tym względem skomplikowany postaram ci to wytłumaczyć na przykładzie.

1) Składasz jako pierwszy wybór powiedzmy na tą Geofizykę masz za mało punktów i się nie dostajesz, wówczas jak by odpadasz z systemu rekrutacji.

2) Jako drugi złożyłeś GiG, tam w pierwszej rekrutacji zapełniono cały kierunek więc ty nie dostajesz się tam mimo ,że masz więcej punktów niż osoby które się dostały.

3) Jako trzeci podałeś powiedzmy metalurgię. Tam nie zapełniono wszystkich miejsc w 1 oraz 2 rekrutacji, zostało jeszcze 20 miejsc, ludzi w sytuacji takiej jak ty jest powiedzmy 40. Dostajesz się w tej 3 rekrutacji bo z tych 40 byłeś 15 na liście jeśli chodzi o punkty.

Wniosek jest taki ,że jako pierwszy kierunek najlepiej podać jakiś dobry na jaki naprawdę chcemy iść ,a jako drugi jakiś który w 1 naborze nie zapełni wszystkich miejsc.
hmm... no to mnie zmartwiłeś, bo inaczej to sobie wyobrażałem. myslalem, ze bede mogl np. zlozyc rownoczesnie na geofizyke i inzynierie naftowa i gazownicza i albo mnie przyjma np. tylko na jeden, albo oba i bede mogl wybrac, a tu walek... czyli jesli nie dostane sie na pierwszy, a na drugim i trzecim bedzie komplet (nawet jesli beda tam osoby gorsze ode mnie) to zostaje wlasciwie z niczym, tak?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 18-05-2012 18:38

Niestety tak, mnie też to strasznie zasmuciło. Ten system moim zdaniem jest dziwny i nie sprawiedliwy ale według AGH'owców premiuje zdecydowanych na jeden kierunek ,a neguje osoby nie zdecydowane konkretnie.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 18-05-2012 18:45

o kurczę, to teraz nic, tylko mieć nadzieję że starczy punktów ^^'
wiecie może jak działa ten tajemniczy system elektronicznej rekrutacji?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 19-05-2012 12:33

Wam też dali w szkole kody dzięki którym będzie można poprać elektroniczną wersję świadectwa maturalnego ? Ponoć ten kod lub elektroniczną wersję świadectwa przesyła się uczelni ,a oryginał zawozi jako potwierdzenie jak już się dostaniesz.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 22-05-2012 10:11

Ja nie dostałem czegoś takiego

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 22-05-2012 11:06

Widzę, że macie sporo niejasności z rekrutacją na AGH. Radzę przeczytać kilka razy ich regulamin aby rozwiać wszelkie niejasności... no i najważniejsze to ocenić realnie swoje szanse na dany kierunek.

Kody w niektórych szkołach dają, a w innych nie.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 04-06-2012 19:53

cos cisza ostanio w tym temacie widze Big Grin
a tak serio - sluchajcie, czy ta geofizyka rzeczywiscia jest takim dobrym kierunkiem? no bo prog by na to wskazywal. wiem, ze cholernie trudno odpowiedziec na to pytanie, ale czy warto (jesli juz sie bedzie mialo wystarczajaco duzo punktow) isc na ten kierunek?

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 05-06-2012 21:45

@hańcza, no cicho cicho, pewnie sie wszyscy rekrutuja ;P (albo pracują)
a byłes na dniach otwartych AGH?
moim zdaniem, jeżeli "fascynujesz się" takimi rzeczami i kolokwialnie mówiąc "kręci Cię" nie tylko grzebanie w ziemii (czyli np geologia) ale też przetwarzanie danych, możliwość podróżowania, prace terenowe, to myślę że jak najbardziej

przynajmniej ja tak na to patrze, że kierunek ma również w sobie geologię więc po co studiować samą geol? tu masz również wiele metod geofizycznych. Moim zdaniem praca jest/będzie bo człowiek cały czas będzie próbował wycisnąć z tej ziemii do końca co się da byle by jemu było łatwiej (trochę brutalna prawda..)

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 07-06-2012 22:04

na dniach otwartych niestety nie byłem, gdyż nie bardzo miałem taką możliwość.
cóż, przedstawiłeś ciekawy punkt widzenia i jednocześnie optymistyczną wersję Smile moim problemem jest to, że nie do końca wiem, czy takie kierunki mnie na 100% zainteresują. żeby mieć taką pewność to musiałbym studiować coś związanego z piłką nożną, bo o tym mogę mówić, słuchać i czytać godzinami Big Grin
jeszcze takie pytanko mam: składacie papiery nie znając jeszcze wyników matur? bo mając baczenie na ten system rekrutacji AGH, to wiedza na temat wyników z matury jest bardzo ważna...

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 14-06-2012 13:19

I co ktoś już złożył papiery ?

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 15-06-2012 21:40

(14-06-2012 13:19)Volder napisał(a):  I co ktoś już złożył papiery ?

papiery(w sensie dokumenty) się raczej składa po wynikach, z tego co sie orientuje Wink
teraz rekrutacja online

RE: Geofizyka na AGH - Greg236 - 16-06-2012 18:28

Witajcie Szanowni Kandydaci Wink

Wasz temat zainspirował mnie do zarejestrowania się i podzielnia z Wami moimi przeżyciami z pracy geofizyka Wink
Kiedy byłem w Waszym wieku, też usiłowałem znaleźć różne informację najlepiej z pierwszej ręki dotyczące pracy w tej branży, ale niestety internet w Polsce nie był wtedy jeszcze tak rozwinięty, chociaż mimo upływu lat wciąż niewiele można na ten temat znaleźć. Powodem pewnie jest fakt, że geofizycy stanowią nieliczną i dosyć hermetyczną grupę zawodową. O studiowaniu nie będę się rozpisywał, bo nie jestem z tym na bieżąco, chociaż pewnie od moich czasów niewiele się zmieniło tzn. wciąż za dużo teorii, a za mało praktyki Wink

1. PERSPEKTYWY I PRACA MŁODEGO GEOFIZYKA.
Nie znam dokładnych danych, ale z tego co widzę na polskim rynku pracy, większość absolwentów znajduje miejsce zatrudnienia. Tyle tylko, że nie zawsze, a nawet w większości nie jest to ta wymarzona praca ze snów... Większość młodych ludzi znajduje pracę w niewielkich firmach geologicznych wykonujących zlecenia dla miast,innych niedużych firm lub nawet osób fizycznych w stylu: ,, a gdzie ja sobie mogę wykopać studnię". Dostanie się do wielkich koncernów i szukanie ropy w Pakistanie nie mając doświadczenia graniczy z cudem.
Pamiętać też trzeba o tym, że praca geofizyka, a przede wszystkim tego zaczynającego karierę to w 90% praca fizyczna. Żal patrzeć jak nieraz przychodzą do firmy młodzi pełni zapału ludzie, którzy myślą ,że niczym jak Indiana Jones będą szukać skarbów ziemi. Po czym wyruszają na pierwsze zlecenie w teren i dostają do ręki saperkę, odblaskową kamizelkę, krótkofalówkę i muszą zaiwaniać po lesie wbijając ,, kołki" uważając na żmije i kleszcze Wink Czasami zdarza się też tak , że trzeba spać w samochodzie na jakimś pustkowiu pilnując sprzętu, albo jeździć w ciężarówce (sama blacha bez klimy).Jak ktoś lubi pracę w terenie i nie boi się przemoczyć czy ubrudzić to nie będzie mu to przeszkadzać. Jeśli chodzi o pensję, to wiadomo, głównie zależy od firmy, ale zazwyczaj oscyluje w granicach 2-3tyś zł.

2. WIELKI ŚWIAT.
Praca geofizyka pracującego w różnych specyficznych miejscach na świecie wygląda zazwyczaj tak ,że 4tyg siedzi w pracy a 4tyg w domu. Oczywiście zdarzają sie też kontrakty dłuższe jak i krótsze, zależnie od firmy, stanowiska itd.
Pieniądze są oczywiście większe, ale praca znacznie bardziej niebezpieczna. Parę lat temu geolog z GF Kraków został porwany i zabity przez talibów w Pakistanie, takie wypadki zdarzają się bardzo rzadko,ale jednak zagrożenie jest realne.
Talibowie, jurne łosie, czy znajomi pana Wojtka Cejrowskiego ( dla tych pracujących w Ameryce Południowej) potrafią dać się we znaki Smile Życie na takiej misji, wygląda tak , że mieszka się w bazie złożonej z kontenerów mieszkalnych, praca od 8h-12h zależnie od rozwoju sytuacji. Ogólnie dobra opcja dla samotnych, trochę gorzej jeżeli ktoś ma już rodzinę. Po pracy , zazwyczaj jest się tak zmęczonym, że idzie się spać do swojej kanciapy. Jedynie w piątki lub w weekendy (też się pracuje, ale krócej jak ma się dobrego szefa) ludzie stają się bardziej towarzyscy.

Jak macie jeszcze jakieś pytania, to piszcie Wink Nie chcę ani Was zniechęcać do studiowania GF ani też zachęcać, po prostu przedstawiłem Wam jak to wszystko wygląda w praktyce, a nie jak piszą gazety Wink

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 17-06-2012 01:01

Greg236 a Ty gdzie kończyłeś GF? gdzie obecnie pracujesz? i jeszcze ile zarabiasz jeśli to nie tajemnica Tongue

RE: Geofizyka na AGH - Greg236 - 17-06-2012 13:16

Najpierw studiowałem na UŚ, a później na University of Bergen w Norwegii.
Pracuje w GF Toruń, ale zgodnie z umową o pracę nie mogę zdradzać zarobków, ale da się wyżyć Wink

RE: Geofizyka na AGH - Artysta - 17-06-2012 15:57

Greg236: Bardzo dobry artykuł, bardzo mi pomógł w podjęciu decyzji takiej, że geofizyka to nie dla mnie zawód. Jestem Ci bardzo wdzięczny, lepiej się najpierw zastanowić i popytać, zanim popełnimy błąd. Powinni ci za to płacić, za tak szczegółowe informacjeSmile

RE: Geofizyka na AGH - Emilianov - 17-06-2012 17:16

(17-06-2012 13:16)Greg236 napisał(a):  Najpierw studiowałem na UŚ, a później na University of Bergen w Norwegii.
Pracuje w GF Toruń, ale zgodnie z umową o pracę nie mogę zdradzać zarobków, ale da się wyżyć Wink

Greg, napisałem ci coś na pw

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 18-06-2012 14:13

Greg, czy po GF można pracować też jakość stacjonarnie ? tz. nie w terenie ale na jednym miejscu przy jakimś odwiercie lub analizie danych ? Czy wybrał byś raz jeszcze GF jako studia ? Wiem ,że nie możesz podawać zarobków ale czy pensja jest godna 5 lat studiowania i tej pracy ?

RE: Geofizyka na AGH - Greg236 - 18-06-2012 15:28

Można pracować stacjonarnie na kopalni, można pójść w naukę, czyli uczelnia, PAN, ale największe zapotrzebowanie i pieniądze są w geofizyce poszukiwawczej czyli głównie teren. W terenie zbiera się dane, a później analizuje w biurze.
Tyle, że analizą danych głównie zajmują się starsi stażem pracownicy. Czy łatwo jest dostać pracę w jakieś kopalni, tego nie wiem, bo nigdy ten sektor mnie nie interesował. Zawsze chciałem pracować w terenie i kopalnia nigdy nie była dla mnie atrakcyjnym i ciekawym miejscem pracy.Zresztą ja nie widzę siebie w takiej pracy, że wstaję, idę na 8 wychodzę o 16 i tak przez całe życie, ale to już zależy od człowieka. Jak chcesz iść w naukę, to w tedy najlepiej jest zostać dłużej na uczelni, zrobić doktorat, do tego być aktywnym w kołach naukowych, publikować i może wtedy do jakiegoś ośrodka badawczego mógłbyś się dostać, ale naukowcy w Polsce kokosów nie zarabiają... Praca jest też na statkach badawczych, ale skoro pytasz o pracę stacjonarną, to pewnie wolisz ciepełko spokojnego domu niż wzburzone morze Wink
Ja jestem pasjonatem nauk geologicznych, więc zapewne po raz drugi wybrałbym te studia, bo mnie to po prostu interesuje i nie widzę siebie w innej pracy. Czy pensja jest godna pracy geofizyka, ciężkie pytanie...
Po pierwsze płace są bardzooo zróżnicowane i tak jak nie można porównywać zarobków lekarza, który pracuje w przechodni w jakiejś pipidówie do lekarza, który pracuje w centrum neurochirurgii w Warszawie, tak samo nie można porównywać geofizyków, bo są i tacy co zarabiają dobrze i są zadowoleni, a są też i tacy, którzy zarabiają 2,5tyś przez całe życie... Z reguły jest tak, że ci którzy pracują i nie są ludźmi z przypadku są zadowoleni i z pracy i z zarobków, a ci którzy znaleźli się w branży przez przypadek, zawszę będą narzekać, że złe warunki, że pieniądze małe. Ciężko jest każdemu dogodzić.
Mogę jeszcze dodać, że jeżeli ktoś patrzy tylko na zarobki, to na pewno znajdzie bardziej intratne kierunki jak budownictwo, informatyka, podejrzewam, że kierownik budowy zarobi podobnie, albo nawet więcej niż geofizyk w Libanie...

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 21-06-2012 14:00

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, jeszcze jedno pytanko. Czy to AGH to naprawdę taki prestiż ? Czy w twoim środowisku na wstępie jakoś inaczej patrzy się na absolwentów AGH ? Wiem ,że w każdej pracy ,a szczególnie w dziedzinach technicznych teraz głównie liczy się doświadczenie ,a nie wykształcenie ale czy po prostu absolwent AGH ma na początku łatwiej ?

RE: Geofizyka na AGH - Greg236 - 21-06-2012 19:38

Ja niczego takiego nie zauważyłem...
U mnie firmie pracują absolwenci różnych uczelni i tak naprawdę takich prawdziwych geofizyków po geofizyce jest niewielu, większość są to geolodzy. Znam jednego absolwenta AGH, ale jest to człowiek starej daty i za jego czasów geofizyki na AGH jeszcze nie było.

RE: Geofizyka na AGH - Eldingar - 23-06-2012 12:05

Przez ostatnie pół roku też zastanawiałem się nad tym kierunkiem, ale stwierdziłem, że nie ma sensu iść na coś co będzie się średnio lubić i po prostu czasem męczyć. Dlatego też złożyłem na poczciwe górnictwo i geologie na wggioś. Co do progu bo własnie nim się sugerowałem to prześledziłem to uważnie i stwierdziłem że próg na geofizyce od chwili otwarcia tego kierunku wzrósł dwukrotnie ( 1 roku był 400) Ogólnie na stronie AGH ten kierunek jest strasznie ''kolorowo'' opisany.Ciekawy też jest przypadek INiG (btw), na której to po ogłoszeniu, że w Polsce są łupki próg wzrósł o 250. No, ale pójdę na to czym się interesuję, a co będzie dalej to zobaczymy. Myślę, że nie będzie tak źle po gigu. Swoją drogą to jeszcze mnie męczy UW i ich geologia (ciekawszy program jak dla mnie)... hmmmm To tyle z mojej strony, jak wasze podejmowanie życiowej decyzji ;pp??

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 23-06-2012 19:22

Mam interesującą informację: na Uniwersytecie Śląskim geofizyka będzie od przyszłego roku kierunkiem zamawianym.

RE: Geofizyka na AGH - Zing - 23-06-2012 19:59

Interesujące... i zaskakujące. Czyżby od przyszłego roku na AGH szykował się spadek progów punktowych na geofizykę?

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 23-06-2012 21:37

Możliwe. Ale muszę przyznać, że poważnie zastanawiam się nad tym UŚ, bo 1000zł miesiecznie piechotą nie chodzi, a nowe elementy w nauczaniu geofizyki na UŚ wyglądają obiecująco.

RE: Geofizyka na AGH - Greg236 - 23-06-2012 21:48

Aż zapytam z ciekawości, jakie nowe elementy w nauczaniu planuje wprowadzić szlachetny UŚ ? Wink

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 23-06-2012 22:01

tutaj napisali o nich http://www.wnoz.us.edu.pl/geofizyka2.php

Nie wiem czy coś z tego było już w przeszłości. Może tylko napisali, że podnoszą atrakcyjność kierunku Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 23-06-2012 22:03

Szczerze mówiąc gdyby nie fakt, że UŚ leży na śląsku (dla mnie to rejon nie do przetrawienia) wolałabym ich geofizykę- rok temu przeglądając syllabus miałam wrażenie, ze stoi na lepszym poziomie niż ta agh'owska... i pewnie gdyby to nie był ten rejon bym szła na nią, a nie geologię na AGH.

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 24-06-2012 12:27

(23-06-2012 21:37)michas-__ napisał(a):  Możliwe. Ale muszę przyznać, że poważnie zastanawiam się nad tym UŚ, bo 1000zł miesiecznie piechotą nie chodzi, a nowe elementy w nauczaniu geofizyki na UŚ wyglądają obiecująco.

Wiesz może jakie wymogi trzeba spełnić żeby dostać te 1000zł miesięcznie ? Bo ja tylko znalazłem że trzeba być jednym z najlepszych studentów. No i to jest maksymalnie 1000zł a minimalnie może być o wiele mniej.

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 24-06-2012 12:37

Wydaje mi się, że wszyscy równo po 1000 zł czytając: "zostaną przyznane stypendia miesięcznie w wysokości 1000 zł", a nie do 1000 zł.

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 24-06-2012 12:41

Już widzę. Ja się wzorowałem na " Środki finansowe przeznaczane są m.in. na programy wyrównawcze adresowane do studentów I roku oraz motywacyjne stypendia dla najlepszych w wysokości nawet 1000 zł miesięcznie." Więc te "nawet" nie mówi o 1000zł dla każdego

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 24-06-2012 13:22

Hmmm...ale to może było napisane ogólnie dla kierunków zamawianych, bo bywa różnie... najlepiej po prostu napisać e-mail bądź zadzwonić (chociaż składając na agh przekonałam się, że to i tak nie daje 100% pewności ^^)

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 24-06-2012 14:14

Czołem. Również poważnie się zastanawiam nad GF. Greg - bardzo rozjaśniłeś mi tą prace za co ogromne dzięki ale mam jeszcze kilka pytań do Ciebie.

1. Czy pracując 4 tyg. - wyjazd 4 tyg. dom, pensje dostaje się tylko gdy pracujemy czy przez cały okres również gdy siedzimy w domu? Czy przez te 4 tygodnie w Polsce, mamy cały czas wolne czy również chodzimy do pracy analizując próbki itp?

2. Wiem że nie pracujesz stacjonarnie ale może orientujesz się jak wygląda praca np. na kopalni geofizyka - czy to jest praca w terenie pod ziemią, zbieranie próbek itp. czy raczej papierkowa robota w biurze?

3. Jaką masz opinie o UŚ. Zadowolony jesteś z studiowania tam GF czy dzisiaj być wybrał raczej AGH?

To chyba tyle narazie. Z góry dzięki za odpowiedź

RE: Geofizyka na AGH - maga435 - 24-06-2012 22:39

Hej,
Ja studiuje aktualnie geofizyke na UŚ, więc gdybyście mieli jakieś pytania to chętnie odpowiem.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 24-06-2012 23:41

To ja mam Big Grin Czy faktycznie jest tak dużo teorii fizyki jak słyszałem?

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 25-06-2012 10:26

(24-06-2012 22:39)maga435 napisał(a):  Hej,
Ja studiuje aktualnie geofizyke na UŚ, więc gdybyście mieli jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Jaki miałeś wynik na maturze i czy byłeś w czołówce pod względem wyników z matury na swoim wydziale? Pytam się bo 50% najlepszych uczniów dostanie 1000zł miesięcznie i zastanawiam się ile trzeba mieć by być w tej połowie.

Mieszkasz w akademiku i jeśli tak jak oceniasz życie w nim ?

Trzeba chodzić na wszystkie wykłady? Dostępność notatek jest łatwa?

Jak na razie to tyle mam pytań Smile

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 25-06-2012 10:43

Moim zdaniem nie ma co się sugerować ile kto miał pkt w poprzednich latach, bo dostawali się wszyscy. Teraz tak na pewno nie będzie z powodu zamawianego (pierwszy rok tak jest) i próg się podniesie. Na początku są brane wyniki z matury, ale potem już 50% najlepszych ocen na studiach (więc nie wystarczy mieć dobry wynik z matury).

RE: Geofizyka na AGH - maga435 - 25-06-2012 10:48

szczerze, fizyki jest dużo, bo zajęcia są prowadzone na wydziale nauk o ziemi oraz na wydziale fizyki. Fizyka jako taka jest, ale gorzej jest zdać ćwiczenia niż egzamin. Plusem jest to iż można zawsze w jakiś sposób dogadać się z wykładowcami i mozna sesje sobie przedłużać. Po licencjacie możesz wybierać czy chcesz geofizyke w fizyce czy w geologi. I może właśnie dlatego jest tyle tej fizyki. Ogólnie przed zmianą programu( który się zmienił w tamtym roku, my mieliśmy gorzej) teraz fizyka podobno jest banalna, na poziomie liceum. Jeśli pięknie się poprosi wykładowców to oni udostępniają swoje wykłady.
Co do mieszkania w akademiku jakoś bym tego nie mogła znieść, więc mieszkam na mieszkaniu, ale nie płacę duzo wiecej niz za akademik.
Co do wyników matury, jestem obecnie już prawie na 3 roku, więc ja się pod kierunek zamawiany nie łapałam. Ale zawsze tak straszą, a tak naprawee kazdy ucieka na AGH no bo wiadomo renoma, i później zostaje około 20 osób na roku, które są naprawde dobrze przygotowane ze względu na małą ilośc osób i praktycznie indywidualny tok nauczania. Uś przyjmuje ludzi nawet po kierunkach humanistycznych, więc jeśli jesteś po mat-fiz-geo to dasz sobie spokojnie rade. Gorzej mają humaniści którzy jak zobacza na pierwszych zajęciach z fizyki całke od razu wychodzą. Na wykłady nie musi się chodzić, na ćwiczenia owszem, ponieważ bardzo dużo zajęc już od 2 roku jest z programami specjalistycznymi z których sa wbrew pozorom proste mapki do zrobienia.

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 25-06-2012 11:07

Jeszcze dwa pytanka

Ile jest kobiet i mężczyzn na tym kierunku i ogólnie na całym UŚ ?
Czy znasz kogoś kto w trakcie studiów podjął się staży w jakieś firmie geofizycznej ? Na AGH ponoć już niektórzy na drugim roku mają staż, a jak z tym jest na UŚ ?

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 25-06-2012 11:16

Magda zazdroszczę z tym: "Jeśli pięknie się poprosi wykładowców to oni udostępniają swoje wykłady." na AGH'u się z tym nie spotkałam, a wręcz odwrotnie... żadnych zdjęć, żadnego nagrywania, niczego, niczego.

RE: Geofizyka na AGH - maga435 - 25-06-2012 11:31

Szczerze, bardzo mało jest osób na uś. Co do staży to możesz je prawnie mieć dopiero po skończeniu studiów, jeszcze się tym dokładnie nie interesowałam ale po 3 roku podobno można iść. Na 1 roku nie ma się co pchać nie wiedząc o zawodzie prawie nic, na drugim chyba braknie ci czasu ( 3 semestr jest najgorszy- dużo pamięciówki- geologia historyczna i stratygrafia). Ale podobno krążą plotki że na kopalnie sa zapotrzebowania na geofizyków, że nie ma tam kto pracować.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 26-06-2012 09:35

Kurczę no to teraz mam dylemat. AGH vs 1000zł
Trochę mnie zniechęca ,że są to studia magisterskie ,a nie inżynierskie.

RE: Geofizyka na AGH - bols93 - 26-06-2012 10:23

Ja mam pytanie czy wiecie cos moze o IniG?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 26-06-2012 13:14

W ogóle czy od razu jest wiadomo ,że jest się wśród tych 40 najlepszych przyjętych? Czy dopiero o tym czy dostanie się stypendium dowiadujemy się w październiku ?

RE: Geofizyka na AGH - maga435 - 26-06-2012 17:40

Po zakończonym naborze jest lista przyjętych kandydatów. Później pojawia się lista osób które złożyły papiery do dziekanatu i są oficjalnie przyjęte. A 40 procent można sobie obliczyć.
Co do IniG to instytut nafty i gazu, ale tam lepiej sie starac chyba po agh - inżynieria naftowa i gazownicza

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 26-06-2012 18:01

Hmm jak na razie zainteresowanie GF na UŚ jest małe, więc podejrzewam że nie będzie trudno znaleźć się wśród tych 40 najlepszych.
A co do INiG, to w tym roku kończy się kasa na ten kierunek z UE, więc już nie będzie tak ciekawie jak było tzn. skończą się kursy,ciekawe praktyki itd.

RE: Geofizyka na AGH - maga435 - 26-06-2012 18:16

potwierdzam, zainteresowanie na UŚ jest małe, ale to chyba tylko przez to że nie ma inżyniera, bo program w ogóle nie jest z tyłu za programem Agh, a przy małej liczbie osób, jesteśmy zmuszeni się nauczyć a nie ściągać. A to duży plusSmile

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 26-06-2012 18:39

maga435- a jak wygląda sprawa z laboratoriami ?

RE: Geofizyka na AGH - maga435 - 26-06-2012 18:47

od 2 semestru są pracownie fizyczne najpierw mechanika, pozniej elektrycznośc i magnetyzm, na 4 semestrze jest II pracownia i tam już robi się ćwiczenia z jądrówki. Oprócz tego są ćwiczenia z geofizyki, na których pracuje się z programami i jeśli pogoda da wychodzi się pracować ze sprzętem. Specjalistyczne pracownie trwające cały dzień sa dopiero na 3 roku. Oprócz tego są praktyki po 1 roku tydzien w Czechach, oraz tydzień w Koninie i okolicach. Po drugim roku 10 dni na jurze-krak częstoch oraz objazdówka po całej Polsce (od morza po góry) też trwająca 10 dni :> po 3 roku z tego co wiem, są praktyki w Pile z geodezji nad pieknym jeziorkiemSmile

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 28-06-2012 09:19

(26-06-2012 17:40)maga435 napisał(a):  Po zakończonym naborze jest lista przyjętych kandydatów. Później pojawia się lista osób które złożyły papiery do dziekanatu i są oficjalnie przyjęte. A 40 procent można sobie obliczyć.

No tak ale czy będę wiedział ,że dostane stypendium na tyle wcześnie ,że będę mógł wybrać powiedzmy AGH gdy okaże się ,że nie dostałem stypendium ? W ogóle ma ktoś może jakieś zeszłoroczne progi punktowe GF na UŚ ?

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 28-06-2012 12:01

Jak się dostaniesz, to chyba będzie napisane, na którym jesteś miejscu na liście przyjętych, a lista układana jest od najlepszego do najgorszego( jest 75 wolnych miejsc).
Nie wiem, czy jest to wiążąca informacja, ale na pewno pozwala mniej więcej zorientować się, czy ma się szansę.

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 28-06-2012 12:07

Zeszłoroczne progi na UŚ: wszyscy się dostali.

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 28-06-2012 13:07

Tynkaa, a co możesz powiedzieć o GF na AGH ? Jak jest z poziomem fizyki , zaczyna się od czegoś trudnego? Można liczyć na jakieś zajęcia wyrównawcze ?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 28-06-2012 13:09

(28-06-2012 12:07)Tynkaa napisał(a):  Zeszłoroczne progi na UŚ: wszyscy się dostali.

Chodziło mi raczej o ilość punktów najlepszego i najgorszego jaką medianę i kwartyle Tongue

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 28-06-2012 15:42

Poszukaj...ale wątpię, że coś znajdziesz... zresztą tu nawet nie ma co porównywać, bo to się bardzo zmieni jeżeli ten kierunek stał się zamawianym.

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 28-06-2012 17:47

Tynkaa mogłabyś odpowiedzieć na mój wcześniejszy postBig Grin

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 28-06-2012 21:00

Nie studiuję Geofizyki.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 29-06-2012 16:23

będę miał 942 pkt w rekrutacji na AGH. tylko teraz pytanie - czy rzeczywiscie warto isc na ta geofizyke?

RE: Geofizyka na AGH - Eldingar - 29-06-2012 16:52

Wszystko zależy od tego czy Cię to interesuje, zapewne przeglądałeś już plany zajęć,a jeśli nie to zobacz. Moim zdaniem progami nie ma co się kierować idzie się na to co się naprawdę lubi i rozwija swoje pasje, a prace po takim czymś myślę, że się znajdzie (no może nie zawsze) Gorzej jeśli nie wiesz co Cie kręci, ale teraz to masz ostatnie chwile żeby to odkryć ;p 977 here

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 29-06-2012 17:11

Ja się chyba jednak przekonałem do UŚ, bo całkiem zachęcająco mówili o tym na konferencji prasowej kierunków zamawianych ostatnio.

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 29-06-2012 17:23

Ja chyba też UŚ wybiore, blisko mam bo z Mysłowic jestem, no i szansa na 1000zł/miesiąc. Jedyne co mnie boli to ten licencjat (brak inżyniera). Michas - co mówili na tej konferencjo prasowej kierunków zamawianych bo nie byłem a chętnie się dowiem.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 29-06-2012 17:39

Wynik na UŚ są 16 ,a na jednej uczelni do 16 muszę się zdeklarować, co zrobić ???

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 29-06-2012 18:02

Tzn głównie powtarzali to co jest napisane na stronie, ale jakoś pewni siebie byli i nawet wymieniali z nazwy firmy, które współpracują z UŚ w ramach kierunków zamawianych i które potem szkolą studentów żeby ich zatrudniać. Skrót z tej konferencji w postaci krótkiego filmiku jest na stronie wydziału nauk o ziemi w zakładce geofizyka.

Volder, ja bym na twoim miejscu popatrzył ile osób zgłosi się na UŚ, bo jeżeli np. na te 75 miejsc będzie 80 czy 90 chętnych (tak jak to bywało w latach ubiegłych) to raczej masz pewne przyjęcie.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 29-06-2012 22:16

Nie chodzi mi o przyjęcie ale o stypendium zamawiane Tongue

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 30-06-2012 14:36

Kandydaci na geofizykę UŚ, ile macie pkt ?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 30-06-2012 14:43

156 na 200. Tak to się liczy tylko przedmiot i 2x w przypadku rozszerzenia ?

PS na UŚ rejestracja do 9 lipca tak ? Czyli opłatę rekrutacyjną i proces rejestracji można wykonać spokojnie w przyszłym tygodniu, tak?

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 30-06-2012 15:38

No ja właśnie nie rozumiem, jak to się liczy, bo nigdzie nic nie jest dokładnie opisane, tylko ta tabelka z przedmiotami i z przelicznikami...

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 30-06-2012 16:31

Wychodzi na to ,że właśnie tak. A tak z ciekawości ile ty masz?

RE: Geofizyka na AGH - Zing - 30-06-2012 16:48

Ekhem... panowie, ten temat dotyczy geofizyki na innej uczelni Big Grin

Ja planów raczej nie zmieniam, na AGH papiery już złożone. A kasa na UŚ (raczej...) mnie nie przekonuje.

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 30-06-2012 17:07

Co do UŚ - a. Wynik rekrutacji to suma wszystkich wyników procentowych z przedmiotów: geografia, biologia, matematyka, fizyka, informatyka, chemia, język obcy nowożytny. Rozszerzenie liczy się razy 2. Wiem że głupie troche bo wystarczyło pisać z wszystkiego i mieć wyniki po 40% ale co zrobić. Mi wychodzi 437 punktów. A jak Wam?
Zing - wiesz, kierunek zamawiany to nie tylko stypendiaSmile. Ale masz rację, tytuł inżyniera oraz renoma uczelni jest ważna. Wiem o tym:/

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 30-06-2012 17:12

Bezsensowna jest ta rekrutacja na UŚ ;/
Jeśli liczyć ang pod i ang roz x2 jednocześnie to mam 422. Więc raczej do 20 najlepszych się nie dostanę :/

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 30-06-2012 17:17

Czemu 20? Z tego co wiem to 50% z 75 to 37/38 osób. Albo czegoś nie wiem.

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 30-06-2012 17:23

Nie! 50% z 40 osób. Zacytuję "Dla 50% studentów (liczone od liczby bazowej 40) zostaną przyznane stypendia miesięcznie w wysokości 1000 zł ." Czyli tylko 20 dostanie.

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 30-06-2012 17:36

Witam tegorocznych kandydatów na geofizykę. Patrząc na wyniki niektórych, z moimi 847 punktami zaczynam mieć wątpliwości, czy się dostanę. Smile

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 30-06-2012 17:37

No chyba masz niestety rację. Jednak ja i tak spróbuje, może się uda a i tak 16 lipca będzie lista przyjętych i można spokojnie sobie obliczyć tych 20 szczęśliwców. Jak nie to na AGH chyba jest czas do 28 lipca z dostarczeniem dokumentów.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 30-06-2012 21:07

Z tymi moimi 814 na AGH bym się dostał spokojnie na wszystko z geo po za Geofizyką więc teraz mam problem, czy ryzykować bo próg może spaść biorąc pod uwagę niż demograficzny oraz UŚ ale jak mocno próg pójdzie w górę to nawet i 840 może nie starczyć , z 2 strony z 814 dostane się na wszystko inne kierunki z geo...

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 30-06-2012 21:30

Gdyby nie ten system rekrutacji przez który mając pecha można się nie dostać na żaden kierunek, nie było by tyle stresu. Myślę, że jednak próg nie będzie niższy niż rok temu, ale to takie gdybanie.
Może ktoś wie, czy rok temu geofizykę można było wybierać również tylko jako kierunek główny?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 30-06-2012 21:35

Chyba nie bo próg nie był specjalnie wywalony. Ale z 2 strony jak ktoś by złożył na geofizykę i np. budownictwo i by nie wiadomo ile punktów to i tak by nic to nie dało bo by zapewnili to i to w pierwszej.

PS A widzicie jaką sensowną alternatywę dla geofizyki ?

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 30-06-2012 21:54

Inżynieria naftowa i gazownicza, mają tam geofizykę w przedmiotach i bodajże na 3 roku lub górnictwo i geologia na WGiG ta, też również jest geofizyka ,.

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 30-06-2012 22:00

Geofizykę na AGH rok temu można było wybierać jako alternatywę.
Ja mam 830pkt i zastanawiam się nad geofizyką i inżynierią naftową i gazowniczą, teraz trochę żałuję, że nie zdawałem ang rozszerzonego, ale AGH nie było moim priorytetem...
A na INiG próg może skoczyć i to grubo, bo zainteresowanie jest spore i dużo ludzi składa, co ma dużo punktów, więc według mnie próg może oscylować w granicach 810pkt, a być może nawet dogonić geofizykę.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 30-06-2012 22:10

Haha fajnie się czyta ten temat bo nie wiem który post dotyczy której uczelni Big Grin
Co do UŚ to myślicie, że olimpijczycy są automatycznie umieszczani na pierwszych miejscach na liście przyjętych?
Co do AGH czy ktoś zna zasady przyznawania i kwoty stypendiów naukowych na tej uczelni?

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 30-06-2012 22:13

michas składałeś na AGH ?

P.S Też jestem z Sc Wink

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 30-06-2012 22:18

Jeszcze nie składałem na nic, do poniedziałku się zdecydować muszę na któreś, bo potem wyjeżdżam i wrócę już po zakończeniu internetowej rejestracji na kierunki.

P.S. Którą szkołę skończyłeś?

RE: Geofizyka na AGH - Zing - 30-06-2012 23:07

@Michał, mam dziwne powiązanie w głowie między najlepszym geofizykiem na roku a stypendium 700zł, być może tak to wygląda.

RE: Geofizyka na AGH - szubenss - 02-07-2012 12:21

Jak myślicie? dostane sie w tym roku na geofizyke z takimi wynikami?
Geografia rozszerzona - 73%
angielski podstawa - 88%
Chodzi mi oczywiscie o AGH

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 02-07-2012 15:51

Myślę, że bez angielskiego na poziomie rozszerzonym może być ciężko.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 02-07-2012 16:49

(02-07-2012 12:21)szubenss napisał(a):  Jak myślicie? dostane sie w tym roku na geofizyke z takimi wynikami?
Geografia rozszerzona - 73%
angielski podstawa - 88%
Chodzi mi oczywiscie o AGH
zdecydowanie nie ryzykowałbym na Twoim miejscu. masz 724 pkt, a to za mało na geofizykę.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 03-07-2012 11:38

Dobra kto złożył na GF ? i gdzie ?

Ja tylko na GF na UŚ bo jednak ten zamawiany mnie kusi, nawet nie to stypendium ale te dodatki wszystkie bo takie możliwości na AGH dostają tylko najlepsi studenci i w dodatku sami muszą sobie to załatwić ,a na UŚ taką szanse dostaną wszyscy i to za darmo bez załatwiania itp. A ponoć na studiach ,a szczególnie technicznych mało ważne jest gdzie studiowałeś ,a ważne ile zrobiłeś kursów, praktyk itp.

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 03-07-2012 12:20

Ja złożyłem, tylko na AGH, bo jednak bardziej mi odpowiadają inżynierskie studia.

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 03-07-2012 13:15

UŚ pkt: 514.
BTW orientuje się ktoś, kiedy system pobierze wyniki matur ?

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 03-07-2012 13:31

AGH podaje, że będzie to 5 lipca, czyli wtedy kiedy kończy się czas na rekrutację elektroniczną. Może UŚ ma podobnie.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 03-07-2012 23:27

mnie też już tu dawno nie było.. widzę że grono na AGH się nam forumowe wykrusza... michas volder? czyli stara gwardia tutaj olimpijsko geofizyczna.. no coz.
ja zostaje przy AGHu. mysle ze super dostawac 1000 miesiecznie za chodzenie na wyklady ale to jest jednak licencjat, czyli co, zostaje chyba tylko praca naukowa ^^'

a teraz mala chwalipieta, 941 na agh, mam nadzieję że próg nagle wtym roku nie skoczy ponad 900... to by było lekkie przegięcie

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 04-07-2012 07:56

Eny z 941 punktami możesz się już pakować do Krakowa ( no chyba ,że jesteś z Krakowa Smile )

PS Ja na AGH składam na Nafte i Gaz bo to w sumie prawie ta sama para kaloszy, no ale dopiero po wynikach zdecyduje czy AGH czy UŚ.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 04-07-2012 13:56

(03-07-2012 23:27)Eny napisał(a):  mnie też już tu dawno nie było.. widzę że grono na AGH się nam forumowe wykrusza... michas volder? czyli stara gwardia tutaj olimpijsko geofizyczna.. no coz.
ja zostaje przy AGHu. mysle ze super dostawac 1000 miesiecznie za chodzenie na wyklady ale to jest jednak licencjat, czyli co, zostaje chyba tylko praca naukowa ^^'

a teraz mala chwalipieta, 941 na agh, mam nadzieję że próg nagle wtym roku nie skoczy ponad 900... to by było lekkie przegięcie
na 100% wybierasz sie na geofizyke? ja wciaz sie waham miedzy GF a INiG...

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 04-07-2012 23:05

(04-07-2012 13:56)hańcza_jeziorak_gopło napisał(a):  na 100% wybierasz sie na geofizyke? ja wciaz sie waham miedzy GF a INiG...
ja od początku byłam ukierunkowana na gf... ^^' nad inig nawet się nie zastanawiałam.
Bo o ile się nie mylę, to masz po inig'u okrojoną specjalizację, tak? albo gaz albo ropa. ja jestem pesymistą i nie wiem co z tymi pokładami ropy przy takim tempie będzie kiedy ja zacznę realnie pracować Wink
więc u mnie to tylko gf wchodzi w grę.
6 dni do wyników! huhu ;D ciekawa jestem składu na GF. Czyżby płeć piękna niedominowała w tym wypadku?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 04-07-2012 23:47

Jak się zagłębisz w temat to na pewno po INIG jak i po GiG na tym wydziale masz szersze możliwości niż po GF, to jest lista uprawnień jakie możesz według ustawy zrobić po obu kierunkach z wydziału nafty:

Po skńczniu kierunku GiG jedna z możliwości jest zdobycie uprawnień geologicznych w jednej z tych kategorii:
1) kategoria I: poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej, gazu ziemnego oraz metanu z węgla kamiennego;

2) kategoria II: poszukiwanie i rozpoznawanie złóż kopalin podstawowych i pospolitych, oraz metanu z węgla kamiennego, z wyłączeniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, solanek, wód leczniczych i termalnych;

3) kategoria III: poszukiwanie i rozpoznawanie złóż kopalin pospolitych, z wyłączeniem solanek, wód leczniczych i termalnych;

4) kategoria IV: poszukiwanie i rozpoznawanie zasobów wód podziemnych, w tym solanek, wód leczniczych i termalnych, oraz określanie warunków hydrogeologicznych w związku z projektowaniem odwodnień dla wydobywania kopalin ze złóż, wtłaczaniem wód do górotworu, projektowaniem odwodnień budowlanych otworami wiertniczymi, projektowaniem inwestycji mogących zanieczyścić wody podziemne, obejmujących w szczególności składowanie odpadów na powierzchni, bezzbiornikowym magazynowaniem substancji oraz składowaniem odpadów w górotworze, także w podziemnych wyrobiskach górniczych, ustanawianiem obszarów ochronnych zbiorników wód podziemnych, zakończeniem lub zmianą poziomu odwadniania likwidowanych zakładów górniczych oraz wykonywaniem prac na potrzeby wykorzystywania ciepła Ziemi i ujmowania wód podziemnych;

5) kategoria V: poszukiwanie i rozpoznawanie zasobów wód podziemnych, z wyłączeniem solanek, wód leczniczych i termalnych, oraz określanie warunków hydrogeologicznych w związku z projektowaniem odwodnień budowlanych otworami wiertniczymi, projektowaniem inwestycji mogących zanieczyścić wody podziemne, obejmujących w szczególności składowanie odpadów na powierzchni, bezzbiornikowym magazynowaniem substancji oraz składowaniem odpadów w górotworze, także w podziemnych wyrobiskach górniczych, ustanawianiem obszarów ochronnych zbiorników wód podziemnych oraz wykonywaniem prac na potrzeby wykorzystywania ciepła Ziemi i ujmowania wód podziemnych;

6) kategoria VI: ustalanie warunków geologiczno-inżynierskich na potrzeby zagospodarowania przestrzennego i posadawiania obiektów budowlanych, w tym zakładów górniczych i budownictwa wodnego, bezzbiornikowego magazynowania substancji oraz składowania odpadów w górotworze, w tym w podziemnych wyrobiskach górniczych, a także składowania odpadów na powierzchni;

7) kategoria VII: ustalanie warunków geologiczno-inżynierskich dla potrzeb zagospodarowania przestrzennego i posadawiania obiektów budowlanych, z wyłączeniem posadawiania obiektów budowlanych zakładów górniczych oraz budownictwa wodnego;

8) kategoria VIII: wykonywanie prac kartografii geologicznej wraz z projektowaniem i dokumentowaniem tych prac, z wyjątkiem map sporządzanych w ramach pozostałych kategorii prac geologicznych;

9) kategoria IX: kierowanie i wykonywanie w terenie badań geofizycznych w zakresie badań sejsmicznych i geofizyki wiertniczej, także przy użyciu materiałów wybuchowych, wraz z projektowaniem i dokumentowaniem tych badań;

10) kategoria X: kierowanie i wykonywanie w terenie badań geofizycznych wraz z projektowaniem i dokumentowaniem tych badań, z wyłączeniem badań sejsmicznych i geofizyki wiertniczej.
11) kategoria XI: wykonywanie czynności dozoru geologicznego nad pracami geologicznymi, z wyjątkiem badań geofizycznych;
12) kategoria XII: kierowanie w terenie robotami geologicznymi wykonywanymi poza granicami obszaru górniczego, wykonywanymi bez użycia materiałów wybuchowych albo gdy projektowana głębokość wyrobiska nie przekracza 100 m.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 05-07-2012 01:16

Volder właśnie ten szerszy zakres możliwości ma dla mnie najważniejsze znaczenie i chyba właśnie przy INiGu pozostanę Smile

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 05-07-2012 10:42

Nie chcę nic pisać, ale bardzo wiele osób żałuję, ze skusiło się nazwą INiG... próg jest wyższy, a uczysz się dokładnie tego samego co po GiG'u na tym wydziale....tyle, że nie możesz zrobić jakiś uprawnień, co o GiG'u mógłbyś (czyli mniej możliwości)... to jest kierunek typu teraźniejszych EŹE (fajna nazwa). Hmm...i to nie moje zdanie lecz osób studiujących INiG.

RE: Geofizyka na AGH - hańcza_jeziorak_gopło - 05-07-2012 11:48

a ja czytałem wypowiedź studenta INiGu, który pisał, że po tym kierunku można robić również uprawnienia górnicze tak samo jak po GiGu.

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 05-07-2012 12:45

No to nie wiem. Ja nic nie czytałam, bo się nigdy nie interesowałam tym tematem, piszę tylko to co mi mówili studenci tego kierunku "że żałują". Tylko po co w takim razie robić 2 kierunku po których można robić dokładnie to samo ? (jakby co to pytanie retoryczne Smile )

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 05-07-2012 14:16

INIG była oblegana bo dostawała dotację z UE na szkolenia etc. ale program już się skończył i nas nie obejmuje. Z tego co czytałem to obojętnie czy jest się na INIG czy GiG'u bo można po tych 3 latach bez żadnych przeszkód iść na ten 2 kierunek. Może rzeczywiście INIG lepiej brzmi ? Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 05-07-2012 15:17

Pewnie, ze to chodzi o nazwę. Ostatnio ludzie upodobali sobie słowo"inżynier" i wszelakie pochodne.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 07-07-2012 16:46

Kurdę teraz tak sobie myślę, czy jak nie dostane się na AGH na 1 kierunek to czy 816 starczy na GIG na wydziale nafty w 2 rekrutacji.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 07-07-2012 21:36

A ja po wielu przemysleniach zlozylem ostatecznie na agh Wink

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 10-07-2012 16:48

Udało się Smile Ciekawe jaki próg wyśrubowaliśmy w tym roku.

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 10-07-2012 18:12

Też się dostałemSmile. Jednak cały czas czekam na wyniki na UŚ i jak tam będę na jakimś sensownym miejscu to czeka mnie nie lada problem do rozwiązania renoma uczelni czy stypendium. Zobaczymy. Gratulacje wszystkim co się dostali.

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 10-07-2012 19:58

rayan93 można wiedzieć ile masz pkt na UŚ i ile miałeś na AGH ?

RE: Geofizyka na AGH - Klodin - 10-07-2012 23:14

Ja też się dostałam! Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 10-07-2012 23:38

łiii ;D to widzimy się od października!
chyba że ktoś jutro około 12 będzie składał papiery ... Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 10-07-2012 23:59

ja pojadę w czwartek chyba, bo jutro to będzie wielki tłum tam Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - erno1993 - 11-07-2012 11:49

ja raczej w czwartek...

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 11-07-2012 23:16

tłumów nie było Big Grin ale pamiętajcie o wydruku za przelew Wink

a teraz może tak z innej strony studiowania Geo na AGHu... jako że już wiadomo gdzie spotkamy sięw październiku.. macie już jakieś mieszkanka? w jakich dzielnicach szukacie?
ja byłam dziś oglądać i powiem, że ceny nie są zadawalające... może w sierpniu sytuacja się zmieni, chyba że tylko ja tak trafiłam

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 12-07-2012 00:46

(11-07-2012 23:16)Eny napisał(a):  tłumów nie było Big Grin ale pamiętajcie o wydruku za przelew Wink

a teraz może tak z innej strony studiowania Geo na AGHu... jako że już wiadomo gdzie spotkamy sięw październiku.. macie już jakieś mieszkanka? w jakich dzielnicach szukacie?
ja byłam dziś oglądać i powiem, że ceny nie są zadawalające... może w sierpniu sytuacja się zmieni, chyba że tylko ja tak trafiłam

W sierpniu jest gorzej, we wrześniu jeszcze bardziej. Polecam: bronowice, nowy kleparz, krowodrze, kawiory, centrum, most grunwaldzki (kapelanka, podwawelskie), mogilskie, jubilat, ewentualnie grzegórzeckie.

Omijać: azory, ruczaje, nowe huty i inne kurdwanowy : ).

(pamiętajcie aby zwrócić uwagę na ogrzewanie Big Grin).

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 12-07-2012 16:34

(11-07-2012 23:16)Eny napisał(a):  a teraz może tak z innej strony studiowania Geo na AGHu... jako że już wiadomo gdzie spotkamy sięw październiku.. macie już jakieś mieszkanka? w jakich dzielnicach szukacie?
Ja mam blisko do Krakowa, więc póki co nie rozglądałem się jeszcze za mieszkaniem.

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 12-07-2012 17:35

Próg na AGH 826, niewielki wzrost. Ciekawe czy będzie rekrutacja uzupełniająca...

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 16-07-2012 11:09

Jest już lista przyjętych na UŚ. Dostałem się ale nie jestem w liczbie 20 najlepszych :/

Nie rozumiem też tego czemu 100 osób się dostało a przecież było tylko 75 miejsc

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 16-07-2012 11:18

Ile punktów trzeba było mieć, żeby się na 20 załapać?

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 16-07-2012 11:19

20 osoba miała 478, czyli 479 punktów.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 16-07-2012 11:21

a każdy może listy zobaczyć w systemie, czy trzeba być zakwalifikowanym?

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 16-07-2012 11:22

Każdy może ,tu masz listę https://irk.us.edu.pl/listy/04-DZGZ08.html

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 16-07-2012 11:23

Aa to mnie też umieścili na liście Big Grin to na pewno 2 osoby z pierwszej 20 wypadną

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 16-07-2012 12:44

Hej studenci UŚ, macie już zrobione badania ? Wiecie gdzie można je zrobić bez problemu w okolicach Katowic? Jak dzisiaj byłem w jednym szpitalu i pokazałem im to skierowanie z uczelni, to chcieli mnie przebadać niemalże od stóp do głów...

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 16-07-2012 16:49

Modrzejowska 32B w Sosnowcu. Tam zrobisz badania które w całości zostanie pokryte z środków UŚ.
Michas - jesteś pewny że już oprócz Ciebie ktoś z pierwszej 20 wypada? Cały czas się waham nad wyborem. Dostałem się na AGH i UŚ. No nic w końcu trzeba będzie podjąć tą decyzjeSmile.
Trzymajcie się.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 16-07-2012 18:09

Tak, kolega, który ze mną idzie na AGH Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Derek992 - 16-07-2012 18:26

O Sosnowcu wiem, ale tam terminy długie...
BTW wiecie, do której godziny można składać dokumenty w piątek, bo mi stronka UŚ nie chodzi...

RE: Geofizyka na AGH - Widelec - 16-07-2012 18:36

od 10 do 14

RE: Geofizyka na AGH - kornishon - 17-07-2012 18:20

A wie ktoś jak z tymi badaniami lekarskimi na UŚ? Bo ja już wiem że będe miał po terminie (w sierpniu...),ale babka z PolMed'u powiedziała mi że nie nie było nigdy problemu. A, i wie ktoś skąd wydrukowac ten "formularz ankiety"? Szukałem wszędzie,i nie wiem czy to jest na necie czy w dziekanacie...

PS: michas-_,jeśli sie nie mylę (bo nie wiem czy jesteś tym,kim mi się wydajesz,ale pewien jestem na 99%) to widzę że sporo osób z Twojej klasy idzie na AGH Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - Kalet - 17-07-2012 20:05

Ja zrobiłem badania u pierwszego lepszego lekarza medycyny pracy. Może nie badała mnie dokładnie, ale ważne że papierek był zgodny

RE: Geofizyka na AGH - kornishon - 17-07-2012 20:28

No wiadomo Wink,tylko mi bardziej chodzi o to,czy oddając po terminie wywalają mnie z kierunku czy można spokojnie donieśc. I kurcze co z tym formularzem ankiety? Wie ktoś gdzie to jest?

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 17-07-2012 21:06

Dzwoniłem z tym samym problemem do dziekanatu i mi powiezieli że nie ma problemu z doniesieniem tego zaświadczenia. Pozdr

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 19-07-2012 10:37

hey przyszli studenci geofizyki na agh! zlozone papiery? mnie juz troche postraszyli przy skladaniu
(pytania typu: jest pani pewna dokonangeo wyboru...? tam jest sama matma i fizaaaa...) ;D

to moze wstepnie jakies spotkanie integracyjne we wrzesniu? chyba juz wszyscy beda po wakacjach/pracy ;D

RE: Geofizyka na AGH - Mkbewe - 19-07-2012 14:10

Nie strasz. Chyba jeszcze do końca nie wiem na co się porywam. Smile

Spotkanie bardzo chętnie, wrzesień mi odpowiada.

RE: Geofizyka na AGH - kornishon - 20-07-2012 15:16

ja złożyłem na geofizykę na UŚ.....już się boję bo jestem humanistą,matmy uczyłem się na podstawie (choc był wysoki poziom) a fizykę ogólnie przez cały okres edukacji olewałem. Mam nadzieję,że nie przedobrzyłem i że pomimo moich chęci,nie okaże się to kierunek ponad moje siły....

BTW,ktoś miał tutaj stycznośc z geofizyką na UŚ?

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 20-07-2012 22:30

(19-07-2012 10:37)Eny napisał(a):  to moze wstepnie jakies spotkanie integracyjne we wrzesniu? chyba juz wszyscy beda po wakacjach/pracy ;D

jak najbardziej by się przydało Big Grin
a na Campus AGH się zapisujecie?

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 20-07-2012 23:07

(20-07-2012 15:16)kornishon napisał(a):  ja złożyłem na geofizykę na UŚ.....już się boję bo jestem humanistą,matmy uczyłem się na podstawie (choc był wysoki poziom) a fizykę ogólnie przez cały okres edukacji olewałem. Mam nadzieję,że nie przedobrzyłem i że pomimo moich chęci,nie okaże się to kierunek ponad moje siły....

Jak okaże się to nie dla ciebie to stracisz rok - nic wielkiego bo dużo ludzi nawet specjalnie robi sobie roczną przerwę. A jak nie spróbujesz to będziesz sobie potem całe życie pluł w brodę. A tak w ogóle to czytałem ,że w polsce nie ma studiów na których sobie nie poradzi ktoś kto się przykłada i się uczy systematycznie.

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 20-07-2012 23:19

(20-07-2012 23:07)Volder napisał(a):  Jak okaże się to nie dla ciebie to stracisz rok - nic wielkiego bo dużo ludzi nawet specjalnie robi sobie roczną przerwę. A jak nie spróbujesz to będziesz sobie potem całe życie pluł w brodę. A tak w ogóle to czytałem ,że w polsce nie ma studiów na których sobie nie poradzi ktoś kto się przykłada i się uczy systematycznie.

Z tym bym się nie zgodziła. Zresztą jak to "w Polsce" to gdzie indziej jest inaczej? Jakbyśmy mieli niski poziom nauczania, a jest wręcz odwrotnie !

michas-__ fakt faktem ten campus daje Ci możliwość poznania nowych ludzi (ale również możesz to zrobić za darmo w roku akademickim, a nawet przed). Niestety, ale to jest nabijanie komuś kasy w kieszeń, tak samo jak płatne praktyki od poprzedniego roku.

RE: Geofizyka na AGH - kornishon - 21-07-2012 01:24

(20-07-2012 23:19)Tynkaa napisał(a):  Z tym bym się nie zgodziła. Zresztą jak to "w Polsce" to gdzie indziej jest inaczej? Jakbyśmy mieli niski poziom nauczania, a jest wręcz odwrotnie!

Czyli jednak,myślisz że moge nie dac rady? Aż tak ciężki jest to kierunek?

Ja właśnie wychodzę z tego założenia co Volder,że jeśli nie spróbuje,to będę tego żałował.

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 21-07-2012 09:31

(21-07-2012 01:24)kornishon napisał(a):  Czyli jednak,myślisz że moge nie dac rady? Aż tak ciężki jest to kierunek?

Ja właśnie wychodzę z tego założenia co Volder,że jeśli nie spróbuje,to będę tego żałował.

Kompletnie nie ! Nie to miałam na myśli, odnosiłam się do: "A tak w ogóle to czytałem ,że w polsce nie ma studiów na których sobie nie poradzi ktoś kto się przykłada i się uczy systematycznie", ponieważ znam kierunki, na których systematyczna praca nie wystarczy choćby nie wiem jak ktoś by się starał.... nie miałam tu na myśli geofizyki.

A spróbować nigdy nie zaszkodzi, chociaż ta na UŚ wydaję się być trudniejsza niż AGH (ale jest to subiektywna opinia po przeanalizowaniu syllabusa rok temu)... jednakże poziom matematyki i fizyki jest do przeskoczenia przy wyżej wspomnianej "systematycznej pracy" (o ile nie jest się beztalenciem do takich przedmiotów), a znam kierunki, gdzie bez "ogarnięcia" i "talentu" to ciężko sobie poradzić... nawet jeżeli włożysz w to nie wiadomo ile pracy.

RE: Geofizyka na AGH - michas-__ - 21-07-2012 10:28

(20-07-2012 23:19)Tynkaa napisał(a):  michas-__ fakt faktem ten campus daje Ci możliwość poznania nowych ludzi (ale również możesz to zrobić za darmo w roku akademickim, a nawet przed). Niestety, ale to jest nabijanie komuś kasy w kieszeń, tak samo jak płatne praktyki od poprzedniego roku.

Ale on nie jest jakoś specjalnie drogi za te kilka dni. A wydaje mi się, że to niezła zabawa jest przed rozpoczęciem całorocznej nauki.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 21-07-2012 11:01

(20-07-2012 23:19)Tynkaa napisał(a):  Z tym bym się nie zgodziła. Zresztą jak to "w Polsce" to gdzie indziej jest inaczej? Jakbyśmy mieli niski poziom nauczania, a jest wręcz odwrotnie !

Niestety fakt jest taki ,że poziom nauczania na studiach wyższych w Polsce jest bardzo niski, tylko wszystkie uczelnie w swoich filmikach promocyjnych wmawiają wszystkim ,że jest odwrotnie. Wystarczy zobaczyć na ranking uczelni wyższych albo statystyki dotyczące ilości patentów i publikacji naukowych. Również kiedyś tłumaczył mi to wujek - fizyk, bo prawie codziennie w wiadomościach można usłyszeć studenci politechniki xxx wygrali światowy konkurs xxx ,a wujek mi tłumaczył ,że te konkursy co wygrywają Polacy to są nic nie warte i podał przykład ,że odbywa się na świecie jak by taka olimpiada fizyczno/matematyczna dla studentów i z polskich studentów wchodzi tam jeden raz na 2-3 lata i zawsze jest na szarym końcu. Po za tym podstawową rzeczą która pokazuje słabość naszych uczelni jest to ,że zależy im tylko na wykształceniu jak największej liczby osób. Najzdolniejsi studenci szybko zostają podłapani przez firmy lub zagraniczne uczelnie dlatego ,że polskim uczelnią nie zależy by ten student tu został i pracował na uczelni jako pracownik naukowy. Za granicą uczelnie są również firmami wykonującymi badania na zlecenie itp. ,a w Polsce to tylko maszynki do robienia studentów.

RE: Geofizyka na AGH - kornishon - 21-07-2012 17:00

(21-07-2012 09:31)Tynkaa napisał(a):  Kompletnie nie ! Nie to miałam na myśli, odnosiłam się do: "A tak w ogóle to czytałem ,że w polsce nie ma studiów na których sobie nie poradzi ktoś kto się przykłada i się uczy systematycznie", ponieważ znam kierunki, na których systematyczna praca nie wystarczy choćby nie wiem jak ktoś by się starał.... nie miałam tu na myśli geofizyki.

A spróbować nigdy nie zaszkodzi, chociaż ta na UŚ wydaję się być trudniejsza niż AGH (ale jest to subiektywna opinia po przeanalizowaniu syllabusa rok temu)... jednakże poziom matematyki i fizyki jest do przeskoczenia przy wyżej wspomnianej "systematycznej pracy" (o ile nie jest się beztalenciem do takich przedmiotów), a znam kierunki, gdzie bez "ogarnięcia" i "talentu" to ciężko sobie poradzić... nawet jeżeli włożysz w to nie wiadomo ile pracy.

Dzięki,nawet nie wiesz jak bardzo podniosłaś mnie na duchu Wink

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 21-07-2012 17:02

(21-07-2012 10:28)michas-__ napisał(a):  Ale on nie jest jakoś specjalnie drogi za te kilka dni. A wydaje mi się, że to niezła zabawa jest przed rozpoczęciem całorocznej nauki.

Jest drogi jeżeli chodzi o siedzenie na miasteczku. Rok temu miałam porównanie z UJ, gdzie za jakieś grosze (2 razy mniej kasy) jechało się nad Solinę.

(21-07-2012 11:01)Volder napisał(a):  Niestety fakt jest taki ,że poziom nauczania na studiach wyższych w Polsce jest bardzo niski, tylko wszystkie uczelnie w swoich filmikach promocyjnych wmawiają wszystkim ,że jest odwrotnie. Wystarczy zobaczyć na ranking uczelni wyższych albo statystyki dotyczące ilości patentów i publikacji naukowych. Również kiedyś tłumaczył mi to wujek - fizyk, bo prawie codziennie w wiadomościach można usłyszeć studenci politechniki xxx wygrali światowy konkurs xxx ,a wujek mi tłumaczył ,że te konkursy co wygrywają Polacy to są nic nie warte i podał przykład ,że odbywa się na świecie jak by taka olimpiada fizyczno/matematyczna dla studentów i z polskich studentów wchodzi tam jeden raz na 2-3 lata i zawsze jest na szarym końcu. Po za tym podstawową rzeczą która pokazuje słabość naszych uczelni jest to ,że zależy im tylko na wykształceniu jak największej liczby osób. Najzdolniejsi studenci szybko zostają podłapani przez firmy lub zagraniczne uczelnie dlatego ,że polskim uczelnią nie zależy by ten student tu został i pracował na uczelni jako pracownik naukowy. Za granicą uczelnie są również firmami wykonującymi badania na zlecenie itp. ,a w Polsce to tylko maszynki do robienia studentów.

Akurat ja właśnie w środowisku jak to nazwałeś fizyczno- matematycznym siedzę (nie osobiście, rzecz jasna).
tak zapytam z ciekawości wujek fizyk, to na jakiejś uczelni wykłada? Jak tak to na jakiej ? czy po prostu skończył fizykę x lat temu ?

Sory, ale nie masz racji.

"Wystarczy zobaczyć na ranking uczelni wyższych albo statystyki dotyczące ilości patentów i publikacji naukowych."
Rankingi, rankingi, rankingi. Skoro one takie ważne to czemu na tym forum jest tak mało chętnych na UJ? Przecież on w światowym rankingu jest najwyżej z polskich uczelni- to raz. Dwa: rankingi biorą pod uwagę bardzo wiele kwestii zupełnie z przygotowaniem studentów nie związanych. Następnie: Patenty ! Wielu Polaków robi je za granicami kraju wtedy nie są one przypisywane Polsce. Czemu robią? A no bo u nas jest je trudniej wykonać, dłużej to trwa, a no i jest droższe. Publikacje? Trudno byśmy je mieli jak one powstają głównie dzięki przeprowadzonym badaniom (eksperymentalnym), na które u nas nie ma środków, co nie zmienia faktu, ze wykonują je Polacy, po polskich uczelniach jednakże w zagranicznych ośrodkach.

"Również kiedyś tłumaczył mi to wujek - fizyk, bo prawie codziennie w wiadomościach można usłyszeć studenci politechniki xxx wygrali światowy konkurs xxx ,a wujek mi tłumaczył ,że te konkursy co wygrywają Polacy to są nic nie warte i podał przykład ,że odbywa się na świecie jak by taka olimpiada fizyczno/matematyczna dla studentów i z polskich studentów wchodzi tam jeden raz na 2-3 lata i zawsze jest na szarym końcu."

Po pierwsze od kiedy w tv usłyszymy o czymś ważnym i istotnym ? Następnie jeżeli chodzi o olimpiadę z fizyki to od nas ludzie zajęli 2 miejsce (więc nie są na szarym końcu jak twierdzi Twój wujek- fizyk)... no chyba, ze srebro na międzynarodowej olimpiadzie to kiepski wynik ?

"Po za tym podstawową rzeczą która pokazuje słabość naszych uczelni jest to ,że zależy im tylko na wykształceniu jak największej liczby osób."

Z tym się zgodzę. Niestety ale to jest powszechne. czemu? Bo dostają kasę za każdego studenta. Ale znam kierunki, gdzie to się nie sprawdza, bo po prostu zostają najlepsi- którzy mają talent, bo jak już wcześniej wspomniałam sama systematyczna pracy nie wystarczy.

"Najzdolniejsi studenci szybko zostają podłapani przez firmy lub zagraniczne uczelnie dlatego ,że polskim uczelnią nie zależy by ten student tu został i pracował na uczelni jako pracownik naukowy."
Nie dlatego, że im nie zależy, a dlatego, ze tacy ludzie dostają wyższe wynagrodzenie na zagranicznych uczelniach/ ośrodkach. W Polsce więcej zarabia budowlaniec niż doktor z fizyki.

"Za granicą uczelnie są również firmami wykonującymi badania na zlecenie itp. ,a w Polsce to tylko maszynki do robienia studentów."

Nas na to nie stać ! Tu chodzi przede wszystkim o kase!

Znam wielu studentów, którzy w Polsce są świetni i wyjeżdżają również na świetne uczelnie (nie mówię tu o jakiś erasmusach) i oni tam się "nudzą"... przepraszam bardzo ale znam wiele przypadków, gdzie mogę obalić to co napisałeś.

RE: Geofizyka na AGH - Volder - 21-07-2012 23:04

Wujek pracuje na uniwersytecie we Wrocławiu jak coś.
Skoro brakuje pieniędzy to dlaczego dużo lepiej wypadają kraje pokroju Czech, Rosji czy nawet Meksyku ,które na edukacje wydają pewnie podobne kwoty co polska ?
Polskie uczelnie są źle zarządzane i nie wynika to tylko z braku pieniędzy. Na przykład można podać Aleksandra Wolszczana najwybitniejszego polskiego astronoma, który wyjechał do USA gdyż jak mówił w wywiadzie polskie uczelnie chcą zajmować się wszystkim z dziedziny astronomii podczas gdy w USA każda uczelnia zajmuje się wąską specjalizacją z tej dziedziny i nie mów ,że w Polsce nie mają na to kasy bo w centralnej Polsce znajduje się jedno z największych radio-teleskopowych obserwatoriów w europie i nikt nie umie tego wykorzystać. Oczywiście jest w Polsce część studentów wybitnych tak samo jak i w Holandii, RPA czy też Wietnamie i nie jest to zasługą polskich uczelnie ,a ich wrodzonego talentu.

RE: Geofizyka na AGH - dani3131 - 22-07-2012 00:41

Zrobiła się bardzo akademicka dyskusja, z której nie można wysnuć jednoznacznych wniosków.

Porównywanie poziomów uczelni jest niezwykle trudne a co dopiero mówić o porównywaniu krajów. (Swoją drogą, jakbyś zrobił dobry research, to zobaczyłbyś, że akurat wybrane przez Ciebie przykłady nie są najlepsze Big Grin). Jasne, że UJ to nie Harvard, a AGH to nie MIT, ale na ogół to nie jest aż tak czarno-białe.

RE: Geofizyka na AGH - Tynkaa - 22-07-2012 10:43

(21-07-2012 23:04)Volder napisał(a):  Wujek pracuje na uniwersytecie we Wrocławiu jak coś.
Skoro brakuje pieniędzy to dlaczego dużo lepiej wypadają kraje pokroju Czech, Rosji czy nawet Meksyku ,które na edukacje wydają pewnie podobne kwoty co polska ?
Polskie uczelnie są źle zarządzane i nie wynika to tylko z braku pieniędzy. Na przykład można podać Aleksandra Wolszczana najwybitniejszego polskiego astronoma, który wyjechał do USA gdyż jak mówił w wywiadzie polskie uczelnie chcą zajmować się wszystkim z dziedziny astronomii podczas gdy w USA każda uczelnia zajmuje się wąską specjalizacją z tej dziedziny i nie mów ,że w Polsce nie mają na to kasy bo w centralnej Polsce znajduje się jedno z największych radio-teleskopowych obserwatoriów w europie i nikt nie umie tego wykorzystać. Oczywiście jest w Polsce część studentów wybitnych tak samo jak i w Holandii, RPA czy też Wietnamie i nie jest to zasługą polskich uczelnie ,a ich wrodzonego talentu.

To szkoda, że wujek nie słyszał o "naszym" srebrnym medalu na międzynarodowej (znajomy brał udział, więc wiem).

Zacznijmy od tego, że temat miał dotyczyć, że nie na każdym kierunku wystarczy samozaparcie, a potrzeba talentu oraz, ze w Polsce (Twoim zdaniem) jest niski poziom nauczania...

Podałeś przykład w poprzednim poście patentów i publikacji (Twoim zdaniem one świadczą o niskim poziomie), a ja napisałam dlaczego mamy ich mniej od innych krajów.

Strasznie odbiegasz od argumentów "niskiego poziomu". A skoro wystarczy samozaparcie to na serio na UWr Twój wujek to potwierdzi, że ludzie studiujący fizykę teoretyczną wystarczy jak będą się uczyć i będą ogarniać? Bo ja mam świetne porównanie tegoż kierunku lecz na UJ i widzę, że tak nie jest...jest to już tak wysoki poziom fizyki i matematyki, że samozaparcie tu nie wystarcza, bo ludzie ie dają sobie rady.

Po pierwsze Rosja to bardzo głupi przykład, po drugie podaj konkrety dla Czech i Meksyku, bo teraz to takie rzucanie na wiatr.

Oczywiście, ze polskie uczelnie są źle zarządzane, co nie równą się z niskim poziomem nauczania. Przykład astronomii, gdzie odkrycie czegoś w tej dziedzinie to jest bardziej szczęście niż wiedza, umiejętności- również głupi przykład.

Dlaczego mówisz, ze nikt nie umie tego wykorzystać? Bo nic na ten temat nie słyszałeś ? Z tego, co ja się orientuję ma być podłączony do wielkiego międzynarodowego projektu, więc może lada chwila i w opinii publicznej pojawi się coś na temat tych wielkich "odkryć".

Wiesz mi tu nie chodzi o całą naukę w Polsce, ale o 2 aspekty, o których wspomniałam na początku.

Dani akurat Harvard leci trochę na "opinii" (jeżeli chodzi o "wyprodukowanych" naukowców". Teraz najwięcej jest hindusów w jednostkach badawczych (m.in). A znacie jakiś dobry tam uniwersytet? Bo ja szczerze mówiąc o żadnym nie słyszałam.

Ale to już taki duży offtop, a mnie bardziej chodziło abyś się ustosunkował do tego, co napisałam wcześniej (nie tylko o braku kasy), a nie podawał kolejne przykłady w większości bez pokrycia.

No i dodam (po raz kolejny), że znam mnóstwo osób, które wyjeżdżały na pół roku na inne uczelnie (m.in Korea Południowa, Dania) i uważają, że tam poziom jest żenująco niski (nie, nie były to najgorsze uniwersytety wręcz przeciwnie), słyszałam i rozmawiałam z ludźmi, którzy do nas przyjechali (i nie mówię tu o wymianach z erasmusa, bo to jest zabawa, a nie nauka) i również są zaskoczeni poziomem (na plus), więc to jest potwierdzone przez ludzi, a nie wymyślone, więc nie wiem na jakiej TY podstawie uważasz, ze ten poziom jest niski.

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 30-08-2012 19:17

hey ho przyszli studenci geofizyki ;D!
juz (praaawie) po wakacjach i wrzesien tuz tuz, wszyscy mieszkanka pewnie maja...

to kiedy jakas pierwsza impreza integracyjna?
(o ile jeszcze ktos tu zagladaWink )

RE: Geofizyka na AGH - Eny - 02-09-2012 12:34

po wyguglowaniu znalazlam fb naszego kierunku Wink
chetni dolaczajcie!
https://www.facebook.com/groups/267242740044248/

RE: Geofizyka na AGH - AdaSko2323 - 08-09-2013 17:02

AGH bardzo leci na renomie, a dużego poziomu między UŚ, a AGH odnośnie geofizyki nie ma, poprostu decydując sie na UŚ trzeba będzie nadrabiać i to dużo, pojawiać się w towarzystwie, publikować, udzielać się na konferencjach. Prawda jest taka, że żeby po UŚ znaleść pracę w geofizyce trzeba być najlepszym wtedy się uda, przeciętniacy nie mają nam czego szukać, ale prawda taka, że łatwiej się na UŚ wybić niż na AHG...

RE: Geofizyka na AGH - ela16e - 09-09-2013 13:03

Czy ktoś z Was wie może kiedy dokładnie rozpoczyna się rok na agh?
Chodzi mi np. o której godzinie, gdzie i co Wink

Albo np. kiedy będziemy znać plan zajęć, bo wiem że już dużo uniwersytetów ma Big Grin
Z góry dzięki Smile

RE: Geofizyka na AGH - ela16e - 09-09-2013 13:03

Czy ktoś z Was wie może kiedy dokładnie rozpoczyna się rok na agh?
Chodzi mi np. o której godzinie, gdzie i co Wink

Albo np. kiedy będziemy znać plan zajęć, bo wiem że już dużo uniwersytetów ma Big Grin
Z góry dzięki Smile

RE: Geofizyka na AGH - wiktorian96 - 10-09-2013 09:17

a ja mam pytanie w kwestii rekrutacji... zastanawiam się nad olimpiadą geograficzną w tym roku... jak uważacie na czym lepiej się skupić czy właśnie na olimpiadzie czy może nauce do matury? co da mi większe szanse żeby się dostać na wymarzone studia w Krakowie?

RE: Geofizyka na AGH - ela16e - 10-09-2013 09:53

(10-09-2013 09:17)wiktorian96 napisał(a):  a ja mam pytanie w kwestii rekrutacji... zastanawiam się nad olimpiadą geograficzną w tym roku... jak uważacie na czym lepiej się skupić czy właśnie na olimpiadzie czy może nauce do matury? co da mi większe szanse żeby się dostać na wymarzone studia w Krakowie?

Ja na Twoim miejscu próbowałabym z olimpiadą Big Grin Mówie, bo tez tak robiłam Big Grin Bo nawet jak Ci się nie uda to będziesz miał jeszcze czas żeby nauczyć się do matury Big Grin
A warto zawsze startować, bo może szczęście Ci dopisze i zostaniesz laureatem Big Grin

RE: Geofizyka na AGH - mirellakrk80 - 12-09-2013 23:04

Hmm.. geofizyka. A jest po tym praca?

RE: Geofizyka na AGH - ela16e - 13-09-2013 22:36

(12-09-2013 23:04)mirellakrk80 napisał(a):  Hmm.. geofizyka. A jest po tym praca?

Pewnie coś się znajdzie Smile

RE: Geofizyka na AGH - Debra - 28-09-2013 21:48

(13-09-2013 22:36)ela16e napisał(a):  Pewnie coś się znajdzie Smile
a ja bym watpiła, mysle, ze ciezko sie bedzie gdzies zaczepic...

RE: Geofizyka na AGH - Angella - 02-10-2013 00:32

(12-09-2013 23:04)mirellakrk80 napisał(a):  Hmm.. geofizyka. A jest po tym praca?

jest ale głównie za granicą

RE: Geofizyka na AGH - JavierWks2088 - 12-10-2013 05:31

Moja ulubiona dziedzina.

RE: Geofizyka na AGH - NellieTv2264 - 15-10-2013 12:55

łatwo będzie o prace po tym?

RE: Geofizyka na AGH - rayan93 - 15-10-2013 19:35

Czy łatwo? Zobacz sobie 4 posty wcześniej to się przekonasz! Czytanie nie boliSmile

RE: Geofizyka na AGH - iConrad2249 - 16-10-2013 18:54

a w Polsce sa lub beda jakiekolwiek perspektywy na prace w tym zawodzie ?

RE: Geofizyka na AGH - losikk - 17-10-2013 21:27

ja w przyszłum roku chcę na Geofizykę, myślicie ze dobry wybór?

RE: Geofizyka na AGH - losikk - 17-10-2013 21:27

ja w przyszłum roku chcę na Geofizykę, myślicie ze dobry wybór?

RE: Geofizyka na AGH - johnrybak - 15-11-2013 14:07

Skończyć można, ale sens kontynuować tylko z perfecto angielskim i za granicą. Tutaj tylko znajomości. Ogólnie jeakies kierunki jak ten czy eutomatyki czy inne to za granicą mają sens.

RE: Geofizyka na AGH - igorrr - 03-12-2013 22:46

mam znajomych i sa b zadowoleni

RE: Geofizyka na AGH - ronia - 03-03-2016 11:26

Gdyby ktoś szukał materiałów to co nieco można znaleźć tutaj

RE: Geofizyka na AGH - deletter - 14-03-2016 17:22

Ja chciałbym w październiku pójść. Mam znajomego na 2 roku który jest zadowolony :>

RE: Geofizyka na AGH - KorneLiusz1 - 28-04-2016 15:48

Teraz to już nie opłaca się iść na ten kierunek niestety.. nie znajdziesz po nim pracy.

RE: Geofizyka na AGH - Totoro - 30-09-2016 15:12

Ja kończyłem i polecam