Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać
Autor Wiadomość
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #1
Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać
Macie jakieś propozycje wymarzonych miejsc na wakacje? Jeżeli o mnie chodzi, to zawsze ważniejsza jest forma, a nie gdzie, bo najchętniej wszędzie pojechałbym rowerkiem. No ale nie we wszystkie miejsca da się pojechać.
Moje typy na wycieczkę marzeń to Monument Valley w USA oraz Australia.
To pierwsze ze względu na westerny, które sławią to miejsce. Australia... hmmm, chyba przede wszystkim z mojego dziecięcego sentymentu do pewnego bohatera stworzonego przez Szklarskiego.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
05-05-2006 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
111beata11 Offline
Uczeń

Ilość postów: 37
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
ja mam tak wiele marzen podrozniczych, ze az trudno sprecyzowac, ale w ostatnim czasie strasznie pociaga mnie Gruzja, Japonia, Nowa Zelandia. To sa chyba moje propozycje na te wakacje, a ktore sie spelnia to zobaczymy Smile

Pozdrawiam, Beata
05-05-2006 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #3
 
Życzę, żeby się spełniły i będziemy z niecierpliwością czekali na ciekawe zdjęcia z tamtych stron Smile.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
06-05-2006 12:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
scitenmark Offline
Student

Ilość postów: 287
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #4
you
ja mam bardzo mistyczną trasę wycieczki. nazywa się "Śladami Ani z Zielonego Wzgórza" i obejmuje W. Ks. Edwarda, Kingston czy tam Kingstown, Zat. Św Wawrzynca, Boston i Europę Big Grin a punkt wypadowy to of kors CHARLOTTETOWN Big Grin najlepsze

Pozdro, scitenmark :D
06-05-2006 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
1)
Cytat:trasa druga to 60 dni autostopem po europie,  jak za dwa lata pojade to moze nawet arta ladnego napisze na portal  jesli ktos chce oczywiscie
2) Krym, ogolnie rejon morza Czarnego - Gruzja, Rosja, Bulgaria, Rumunia, do Turcji jakos mniej
3) Costa Brava, Blanes. Raz juz tam bylem i chce tam wrocic Wink
4) Rejs wzdluz 40-50 S., z odwiedzeniem wysp antarktycznych. to nierealne, ale moim zdaniem to jedynie niezbadane wlasciwie miejsca na kuli ziemskiej, oprocz takich prozaicznie wymienianych Nowej Gwinei, rejonow zrodel Amazonki i Wenezueli  Smile
07-05-2006 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #6
 
[quote="franz"]z odwiedzeniem wysp antarktycznych. to nierealne, ale moim zdaniem to jedynie niezbadane wlasciwie miejsca na kuli ziemskiej, [quote]

Ale odkrywcą nowej wyspy to raczej nikt z nas nie zostanie, wszystko załatwią zatelity Sad. Gdzie te czasy, gdy przed wyrokiem uciekało się na statek, podróżowało się w dziewicze tereny i uzyskiwało rehabilitację po odkryciu nowego lądu Wink.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
08-05-2006 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
brss Offline
Licealista

Ilość postów: 144
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jest kilka takich miejsc niewątpliwie:
Nowa Zelandia, Chiny, Islandia, Malediwy a także Antarktyda i Archipelag Arktyczny.

[Obrazek: brss.gif]
12-05-2006 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
velma Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Seszele-marzenie o wyjeździe tam prześladuje mnie od kiedy wybory Miss Świata tam sie odbyły parę lat temu
Poza tym pragnienie wizyty w Nowej Zelandii
Krym - plany snute od poczatków liceum,może jednak kiedyś się spełnią...

Gorąco polecam Suedtirol - inaczej Alto Adige, autonomiczną niemieckojęzyczną prowincję Włoch u podnóża Alp - świetne trasy dla rowerzystów, romantyków, spacerowiczów, emerytów, estetów i wielbicieli antropologii - człowiek lodu Oetzi oraz wielbicieli austriackiej cesarzowej SissiSmile Po prostu sielankaSmile

No i Suwalski Park Krajobrazowy - jedyne tak "dzikie" i "dziewicze" miejsce w kraju poza Bieszczadami. piękne krajobrazy,niesamowita atmosfera, widoki i jeziora. Przydatne dla młodych geografów do nauczenia się w praktyce form polodowcowych;P

Nie wycinaj lasów, możesz zostać partyzantem
14-05-2006 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ol Offline
Uczeń

Ilość postów: 40
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
A ja bym chciała:
Gruzję-Armenię,
Nową Zelandię,
Peru,
Kirgistan,
Bajkał (i w ogóle pół świata)

a z naszych krajowych klimatów, to koniecznie musze spłynąć Biebrzą. Oprócz tego polecam Góry Sowie Smile

Pozdrawiam, ol
14-05-2006 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
velma Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:koniecznie musze spłynąć Biebrzą

a Czarna Hańcza i Rospuda juz zaliczone? Czy to zbyt oblegane szlaki dla młodych geografówWink? Jeśli nie, to polecamSmile

W ogóle to wszyscy chcą do Nowej Zelandii, wiec moze jakies spotkanie olimpijczyków w tym pięknym kraju zrobic albo maturzystów geograficznych wink

Nie wycinaj lasów, możesz zostać partyzantem
18-05-2006 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ol Offline
Uczeń

Ilość postów: 40
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:moze jakies spotkanie olimpijczyków w tym pięknym kraju zrobic albo maturzystów geograficznych

Najlepiej jednych i drugich Big Grin. Tylko potrzeba nam (a przynajmniej mnie) bogatego sponsora Wink

Pozdrawiam, ol
18-05-2006 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
oj tam nowa zelandia. niemal wszyscy chca na krym. taniej wyjdzie, jest blizej, lepsza opcja Wink
18-05-2006 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
scitenmark Offline
Student

Ilość postów: 287
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Big Grin

no to szukajcie sponsora Big Grin

Pozdro, scitenmark :D
18-05-2006 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
velma Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
no fakt, Krym też dobra opcja Smile proponuję żeby sponsorów szukali ludzie z miast o rozwiniętym przemyśle i usługach wink najlepiej zeby jakas prasa nas sponsorowała

Nie wycinaj lasów, możesz zostać partyzantem
18-05-2006 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kulka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
To w Polsce już wszyscy wszędzie byli? Wink
Ja w tym roku wybieram się pierwszy raz w Bieszczady i szczerze powiedziawszy, doczekać się nie mogę Smile
Za granicami PL miałam okazję być kilka razy... więc kilka wniosków:
- Ateny letnią porą są wybitnie przeludnione, aczkolwiek nie sposób się tam zgubić, natomiast na Akropolu można stracić ząbki Wink Własne.
- za to małe greckie miasteczka są przeurocze! Coś jak Ząb przy Zakopanem Wink
- fakt, Wenecja jest klimatyczna, ale cóż... no, pachnie tak sobie, delikatnie mówiąc...
- Południe Francji - też jestem za małymi miasteczkami, gdzie do sklepu po melona trzeba iść blisko godzinę w jedną stronę Wink

A wróciłabym najchętniej do pewnej mieścinki na południu Grecji i na chorwackie wyspy. Poza tym, marzy mi się podróż po Skandynawii. Mimo, że nie lubię blondynów z niebieskimi oczami Tongue
W tej chwili skończyła się możliwość wojaży europejskich, więc gdy tylko mam okazję - zasuwam po Polsce Smile I im więcej zasuwam, tym bardziej nabieram pewności, że 'cudze chwalicie...' ... ;] ;]

"Słońce raźniej świeci
dym się w polu snuje
- zupełnie bez sensu,
ale się rymuje"
-------------------
W. Sikora
11-04-2007 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miejsce godne polecenia...na weekend (mieszkając w Centrum). noe_83 17 9 822 20-07-2023 20:28
Ostatni post: clio906
  Gdzie byście chcieli pojechać zagranicą? luca 186 150 169 29-05-2023 17:49
Ostatni post: clio906
  Poleccie ciekawe miejsca w Polsce franz 58 70 792 11-03-2021 14:57
Ostatni post: Magdee
  Niedoceniane miejsca i kraje scitenmark 55 62 497 09-02-2017 11:46
Ostatni post: Elkantiak
  Wakacje poza granicą red111 11 8 694 26-08-2016 22:39
Ostatni post: amolinka

Skocz do: