Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miejsce godne polecenia...na weekend (mieszkając w Centrum).
Autor Wiadomość
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
Miejsce godne polecenia...na weekend (mieszkając w Centrum).
Tak więc Drodzy Forumowicze - czekam na Wasze propozycje Big Grin

Dobrze by było, gdybyście w swoich "ofertach" wzięli pod uwagę:
-czas, jaki się traci na przejazd "tam";
-łatwość dojazdu (połaczenia pks, pkp);
-czas samego pobytu "tam";
-różne atrakcje... itp.

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
09-08-2008 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru

Ilość postów: 412
Reputacja: 1

Jeżeli to ma być ten najbliższy weekend to Michałowo. 16-17.08 odbędą się DNI MICHAŁOWA. Skoro zacząłem już od atrakcji to kontynuując: gwiazdą tegorocznego święta koncert zespołu FEEL (szczerze mówiąc za nimi nie przepadam, wolałbym Myslowitz, lub coś w tym stylu), będzie też koncert Marysi Sadowskiej (zabardzo nie wiem kto to jest, podobno wystepowała w "Tańcu z gwiazdami"), oraz kilka innych koncertów tj. Schody (rock), Over Day (rock & pank)[dosyć znane na podlaskim klimacie kapele z Michałowa] czy Vanilla Band (coverty). To wszystko pierwszego dnia. Drugiego dnia wystąpią m.in. Prymaki (folklor). Ponadto wiele innych atrakcji, jak zwykle stoiska z regionalną kulturą, piwo, jakieś dmuchawce dla dzieci, etc. Coś można wyczytać na http://www.gokmichalowo.pl/imprezy2008/d...lowa_2.php

Czas na przejazd... do Białegostoku sam oceń Tongue z Białegostoku (40km) kursują autobusy PKS (dworzec stanowisko 15 i 17, cena 7.80zł; uczniowie i studenci w sierpniu chyba 30%zniżki, z Białegostoku ok. 1h) i linia prywatna (6zł, przejazd ok. 45-50min).

Czas pobytu - ile się podoba Smile W Michałowie jest hotel 60zł/doba. Znając życie pewnie nie będzie już wolnych pokoi. Zawsze przenocować można u miodzia ;] (piwo/doba ;]) Miodzio oferuje (dysponuje) tapczan (1 osobowy) w miodziowym roomie oraz przydomowe podwórko (dużo miejsca na rozbicie namiotu, pies szczekając może nie dać spać). Miodzio mieszka jakieś 250m od miejsca gdzie będzie impreza (niestety nie udało się na czas przygotować amfiteatru i impreza będzie bliżej niż gdzie byłą początkowo planowana).

To chyba tyle najważniejszych informacji.

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
09-08-2008 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196

A nie mogłeś dać wcześniej znać? Kazałbym kuzynce przełożyć datę ślubu! A tak nici...nie przyjadę do Michałowa... cry

PS. Przynajmniej nie tym razem... wink

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2008 14:56 przez snaakee. Edit Reason: )
09-08-2008 23:35
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru

Ilość postów: 412

czyżbyś był wielkim fanem jednego z wyżej wymienionych zespołów 8) , że tak ubolewasz...? a tak swoją drogą to "tylko" kuzynka, a nie tam siostra czy bliska koleżanka. Jeszcze na niejedno wesele się załapiesz Tongue

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
09-08-2008 23:59
noe_83 Offline

Tak...wezme to pod uwage Smile
Choć, hmm, wolałbym obrac zupełnie inny kierunek tj. góry 8)

ps. nie mówcie, że będę musiał wybierać tylko z jednej opcji (czyli defakto to żaden wybór hehe) cry wink

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
10-08-2008 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5
RE: Miejsce godne polecenia...na weekend (mieszkając w Centrum).
Kilka propozycji dla mnie na ciekawy weekend - zwłaszcza dla Warszawy i okolic:
1) Lipce Reymontowskie - na drodze z Wawy do Łodzi, niedaleko Skierniewic. Przejeżdżałem obok, jak wracałem z rajdu po Polsce. Nie mam pojęcia, co tam jest. Wiem jedynie, że wieś była pierwowzorem tej z Chłopów. Dlatego zamierzam tam wpaść.
2) ruiny zamku w Czersku. Tuż za Górą Kalwarią. Jeżeli ktoś ma dobrą kondychę, to można nawet spróbować rowerkiem.
3) Puszcza Kozienicka. Jeżeli lubicie rower i nie macie gdzie jeździć w weekend, to trzeba koniecznie wsiąść w pociąg i podjechać do Puszczy (np. do Garbatki Letnisko lub do Jedlni. Sporo szlaków rowerowych (łącznie ponad 300 km), w większości ciekawych i niewymagających. PIsałem trochę na ich temat na http://www.koloroweru.geozone.pl Jeżeli ktoś z wawy jeździ na rowerze, to nawet mogę się pokusić o wspólny wypad weekendowy

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
17-09-2008 14:56
ewa13a Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Reputacja: 0
dla mnie szczególnie godnym do zobaczenia miejscem jest Roztocze. Zamość, Zwierzyniec, Krasnobród, Rezerwat nad Tanwią. Są tam niewielkie górki, fajne szlaki, ładne widoki. A co najważniejsze nie jest to tak oklepany region jak morze czy góry. A agroturystyka jest tam naprawdę na dobrym poziomie i na pewno nie tak droga. Jest tam również wiele szlaków rowerowych niestety nie miałam okazji spróbować.

Pozdrawiam, ewa13a
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2008 22:02 przez luca. Edit Reason: N/A)
18-09-2008 21:43
Olivia Soprano Offline
Student

Ilość postów: 290
Hmmm... Napisałabym o Beskidzie Niskim, ale tam nie ma sensu jechać na weekend - weekendu potrzeba, żeby wykombinować, jak się tam dostać. Chyba, że masz samochód. Jak masz, to już! Od Hańczowej po Jasionkę szeroka gama dziczy wita. Mrrrrr!

NATO - NAprzód TOwarzysze
19-09-2008 21:47
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
wstawię Bochnię.

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5...0-20-03-06

nowa inwestycja - będziemy pływać tratwami pod ziemią !

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
20-10-2008 20:14
noe_83 Offline

nie wiem, czy na weekend by się opłacało ;p

Albert Einstein
20-10-2008 21:11
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!