Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedoceniane miejsca i kraje
Autor Wiadomość
scitenmark Offline
Student

Ilość postów: 287
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Niedoceniane miejsca i kraje
Jak uważacie, jakie są niedoceniane miejsca i kraje na turystycznej mapie świata?


Dla mnie nr 1 jest Wielka Brytania - wspanialy kraj z mnostwem atrakcji dla kazdego gatunku turysty


Inne, które przychodza mi do głowy, to Andorra, cztery -stany w Środk. Azji i Kanada.

Pozdro, scitenmark :D
26-08-2009 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru
****

Ilość postów: 412
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Wbrew pozorom Polska jest JESZCZE krajem niedocenianym. Na szczęście Mazury pracują nad naszą renomą turystyczną Smile

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
28-08-2009 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaama Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Też uważam, że Polska jest niedoceniona. Przyznaję, że sama w wakacje wolę jechać za granicę, i zachwycać się Indiami, Egiptem etc., podczas gdy w Polsce jest tyle pięknych i atrakcyjnych miejsc... I tak różnorodnych: Bieszczady (uwielbiam!), Tatry, Mazury, wybrzeże (nie mówię tu o typowo turystycznych resortach z zagęszczeniem na plaży 10 osób na metr kwadratowy, ale o spokojniejszych rejonach), Roztocze.. Naprawdę, uważam, że można tu znaleźć wszystko, tylko często tego nie doceniamy. Smile
02-09-2009 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zuza_nna Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Polska to strasznie niedoceniony kraj! Szczególnie smutne jest to, że my sami jej nie doceniamy.. Każdy chce wyjechać jak najdalej.. a ni zna swojego kraju.. ;/ smutne to .. ale co zrobić.. Jest tyle pięknych miejsc Smile Ja co weekend jeżdżę i zwiedzam Wink Uwielbiam to robić Smile
02-10-2009 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 10
Post: #5
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
a mnie Polska nie pociąga, bo ją znam i może się schować przy innych miejscach Big Grin

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
02-10-2009 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gollum Offline
Licealista

Ilość postów: 192
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 3
Post: #6
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Rosja - inna sprawa, ze niekoniecznie bezpieczna i za bardzo radziecka; im dalej tym bardziej
Łotwa, Estonia
Skandynawia cała
Holandia (znają ją w zasadzie tylko robotnicy - też miałem okazję ją w tym zawodzie poznać...)
Ukraina - oprócz przygranicznych bazarów, Lwowa i innych kresowych sentymentów i Krymu de facto nieznana
15-10-2009 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Geagrafka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
piszecie o Polsce, to wszystko prawda, ale też trzeba wziąć pod uwagę pogodę... jeżeli jest taka jak teraz, to neistety ale przy wszystkich możliwych cudach, nie potrafię się zachwycać, przykro mi... Sad gdyby chociażbyło wiadomo, że np. lipiec i sierpień na pewno będą ok, to też by było inaczej... a z miejsce niedocenianych:
Rumuńskie góry, Gruzja (cuda nad cudami!!!), Niemcy (sic!), Costa de La Luz w Hiszpanii. Najpiękniejsze miejsca, jakie w życiu widziałam Smile
16-09-2010 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...
****

Ilość postów: 2 070
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 5
Post: #8
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Zastanawia mnie Czarnogóra i czy nie zapominamy o Bułgarii sprowadzając ją często do wybrzeży.



[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
20-09-2010 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum
****

Ilość postów: 1 068
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 8
Post: #9
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Dla mnie Fiordy.. Norwegia, Grenlandia, Islandia.

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
21-09-2010 09:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
szymuus Offline
Student

Ilość postów: 336
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 1
Post: #10
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
A według mnie Polska jest doceniona na tyle, na ile trzeba. Nie ma co ukrywać - polskie miasta nie są w czołówce najmodniejszych, najładniejszych, najbardziej zadbanych czy z największą liczbą zabytków na świecie, a polskie krajobrazy, choć piękne, nie są całkowicie niepowtarzalne, a poza tym mało takich wspaniałych miejsc.

Według mnie najbardziej niedocenianym krajem są Czechy. Większość turystów ogląda Pragę, potem ewentualnie jakieś Karlove Vary i koniec. A prawie każde czeskie miasto o ok. 50 tys. mieszkańców ma taką starówkę, że niejedna polska stolica województwa by pozazdrościła. Polecam do zobaczenia Znojmo czy Ołomuniec.

jestem leniem
21-09-2010 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
jawok Offline
Licealista

Ilość postów: 202
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Według mnie takim krajem jest: Czarnogóra i trochę Holandia!
A tak poza Europą to np. Venezuela! Big Grin




10-11-2010 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
JeMois Offline
Uczeń

Ilość postów: 35
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Cytat:Wbrew pozorom Polska jest JESZCZE krajem niedocenianym. Na szczęście Mazury pracują nad naszą renomą turystyczną Smile

I bardzo dobrze Wink
Jeśli ktoś ma upodobania survivalowe to Polskę można świetnie wykorzystać, rozwój turystyki zaszkodziłby tej dziedzinie rekreacji. Ja osobiście cieszę się, że cała Polska nie stawia na turystykę (główne ośrodki turystyczne to okolice nadmorskie, mazury i tatry, no może jeszcze Beskidy..) za to Bieszczady i pozostała część kraju to dobre rejony gdzie można uciec od cywilizacji i to mi się podoba...
14-11-2010 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
jawok Offline
Licealista

Ilość postów: 202
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
(14-11-2010 11:51)JeMois napisał(a):  I bardzo dobrze Wink
Jeśli ktoś ma upodobania survivalowe to Polskę można świetnie wykorzystać, rozwój turystyki zaszkodziłby tej dziedzinie rekreacji. Ja osobiście cieszę się, że cała Polska nie stawia na turystykę (główne ośrodki turystyczne to okolice nadmorskie, mazury i tatry, no może jeszcze Beskidy..) za to Bieszczady i pozostała część kraju to dobre rejony gdzie można uciec od cywilizacji i to mi się podoba...

Każdy lubi co innego. Ja tylko raz byłem w Bieszczadach i mi się strasznie podobało! Tongue




14-11-2010 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
GeoGrzes
Unregistered

 
Post: #14
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Bieszczady w lipcu i sierpniu już nie są takie dzikie niestety, ale nadal piękne Smile jeśli chodzi o odpoczynek od wszystkiego to chyba najlepszym miejscem jest Polesie Lubelskie Smile
15-11-2010 08:18
zuzzanna Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Niedoceniane miejsca i kraje
Niedocenionym i zapomnianym krajem jest Polska. Wspaniałe miejsca, które na nas czekają na przykład na Mazurach albo nad Bałtykiem. Ukraina też jest takim państwem. Szkoda, że ludzie tak rzadko wyjeżdżają na wakacje na wschód. Wszystkich gdzieś ciągnie na zachód.
10-05-2011 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poleccie ciekawe miejsca w Polsce franz 58 70 792 11-03-2021 14:57
Ostatni post: Magdee
  Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać snaakee 127 130 311 05-07-2016 13:43
Ostatni post: mitchell
  Idealne miejsca na wycieczki szkolne Tomek21 25 28 766 03-04-2016 16:43
Ostatni post: Murator77
  Reklama wybranego miejsca na świecie Ewellina 8 12 701 28-05-2009 20:49
Ostatni post: Ewellina
  miejsca warte zobaczenia w Niemczech carenza 14 20 540 07-05-2009 10:22
Ostatni post: annakup1989

Skocz do: