GeoForum - forum geograficzne
Niedoceniane miejsca i kraje - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Niedoceniane miejsca i kraje (/showthread.php?tid=2690)

Niedoceniane miejsca i kraje - scitenmark - 26-08-2009 15:56

Jak uważacie, jakie są niedoceniane miejsca i kraje na turystycznej mapie świata?

Dla mnie nr 1 jest Wielka Brytania - wspanialy kraj z mnostwem atrakcji dla kazdego gatunku turysty

Inne, które przychodza mi do głowy, to Andorra, cztery -stany w Środk. Azji i Kanada.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - prof. miodzio (miodek) - 28-08-2009 15:57

Wbrew pozorom Polska jest JESZCZE krajem niedocenianym. Na szczęście Mazury pracują nad naszą renomą turystyczną Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - zaama - 02-09-2009 16:42

Też uważam, że Polska jest niedoceniona. Przyznaję, że sama w wakacje wolę jechać za granicę, i zachwycać się Indiami, Egiptem etc., podczas gdy w Polsce jest tyle pięknych i atrakcyjnych miejsc... I tak różnorodnych: Bieszczady (uwielbiam!), Tatry, Mazury, wybrzeże (nie mówię tu o typowo turystycznych resortach z zagęszczeniem na plaży 10 osób na metr kwadratowy, ale o spokojniejszych rejonach), Roztocze.. Naprawdę, uważam, że można tu znaleźć wszystko, tylko często tego nie doceniamy. Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Zuza_nna - 02-10-2009 11:30

Polska to strasznie niedoceniony kraj! Szczególnie smutne jest to, że my sami jej nie doceniamy.. Każdy chce wyjechać jak najdalej.. a ni zna swojego kraju.. ;/ smutne to .. ale co zrobić.. Jest tyle pięknych miejsc Smile Ja co weekend jeżdżę i zwiedzam Wink Uwielbiam to robić Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - carenza - 02-10-2009 16:32

a mnie Polska nie pociąga, bo ją znam i może się schować przy innych miejscach Big Grin

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Gollum - 15-10-2009 21:42

Rosja - inna sprawa, ze niekoniecznie bezpieczna i za bardzo radziecka; im dalej tym bardziej
Łotwa, Estonia
Skandynawia cała
Holandia (znają ją w zasadzie tylko robotnicy - też miałem okazję ją w tym zawodzie poznać...)
Ukraina - oprócz przygranicznych bazarów, Lwowa i innych kresowych sentymentów i Krymu de facto nieznana

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Geagrafka - 16-09-2010 09:26

piszecie o Polsce, to wszystko prawda, ale też trzeba wziąć pod uwagę pogodę... jeżeli jest taka jak teraz, to neistety ale przy wszystkich możliwych cudach, nie potrafię się zachwycać, przykro mi... Sad gdyby chociażbyło wiadomo, że np. lipiec i sierpień na pewno będą ok, to też by było inaczej... a z miejsce niedocenianych:
Rumuńskie góry, Gruzja (cuda nad cudami!!!), Niemcy (sic!), Costa de La Luz w Hiszpanii. Najpiękniejsze miejsca, jakie w życiu widziałam Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - luca - 20-09-2010 22:19

Zastanawia mnie Czarnogóra i czy nie zapominamy o Bułgarii sprowadzając ją często do wybrzeży.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - noe_83 - 21-09-2010 09:35

Dla mnie Fiordy.. Norwegia, Grenlandia, Islandia.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - szymuus - 21-09-2010 18:42

A według mnie Polska jest doceniona na tyle, na ile trzeba. Nie ma co ukrywać - polskie miasta nie są w czołówce najmodniejszych, najładniejszych, najbardziej zadbanych czy z największą liczbą zabytków na świecie, a polskie krajobrazy, choć piękne, nie są całkowicie niepowtarzalne, a poza tym mało takich wspaniałych miejsc.

Według mnie najbardziej niedocenianym krajem są Czechy. Większość turystów ogląda Pragę, potem ewentualnie jakieś Karlove Vary i koniec. A prawie każde czeskie miasto o ok. 50 tys. mieszkańców ma taką starówkę, że niejedna polska stolica województwa by pozazdrościła. Polecam do zobaczenia Znojmo czy Ołomuniec.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - jawok - 10-11-2010 22:31

Według mnie takim krajem jest: Czarnogóra i trochę Holandia!
A tak poza Europą to np. Venezuela! Big Grin

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - JeMois - 14-11-2010 11:51

Cytat:Wbrew pozorom Polska jest JESZCZE krajem niedocenianym. Na szczęście Mazury pracują nad naszą renomą turystyczną Smile

I bardzo dobrze Wink
Jeśli ktoś ma upodobania survivalowe to Polskę można świetnie wykorzystać, rozwój turystyki zaszkodziłby tej dziedzinie rekreacji. Ja osobiście cieszę się, że cała Polska nie stawia na turystykę (główne ośrodki turystyczne to okolice nadmorskie, mazury i tatry, no może jeszcze Beskidy..) za to Bieszczady i pozostała część kraju to dobre rejony gdzie można uciec od cywilizacji i to mi się podoba...

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - jawok - 14-11-2010 23:17

(14-11-2010 11:51)JeMois napisał(a):  I bardzo dobrze Wink
Jeśli ktoś ma upodobania survivalowe to Polskę można świetnie wykorzystać, rozwój turystyki zaszkodziłby tej dziedzinie rekreacji. Ja osobiście cieszę się, że cała Polska nie stawia na turystykę (główne ośrodki turystyczne to okolice nadmorskie, mazury i tatry, no może jeszcze Beskidy..) za to Bieszczady i pozostała część kraju to dobre rejony gdzie można uciec od cywilizacji i to mi się podoba...

Każdy lubi co innego. Ja tylko raz byłem w Bieszczadach i mi się strasznie podobało! Tongue

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - GeoGrzes - 15-11-2010 08:18

Bieszczady w lipcu i sierpniu już nie są takie dzikie niestety, ale nadal piękne Smile jeśli chodzi o odpoczynek od wszystkiego to chyba najlepszym miejscem jest Polesie Lubelskie Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - zuzzanna - 10-05-2011 09:41

Niedocenionym i zapomnianym krajem jest Polska. Wspaniałe miejsca, które na nas czekają na przykład na Mazurach albo nad Bałtykiem. Ukraina też jest takim państwem. Szkoda, że ludzie tak rzadko wyjeżdżają na wakacje na wschód. Wszystkich gdzieś ciągnie na zachód.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - maffin - 06-06-2011 11:38

Witam wszystkich,

Ja chcę wszystkim polecić Czarnogórę. Jest to kraj zapomniany, z ciekawymi atrakcjami. Wojna zniszczyła tutaj wiele, jednak dużo miejsc zostało odbudowanych i warto je zobaczyć. Poza tym w Czarnogórze jest piękna przyroda, która potrafi oczarować wszystkich. Jakby ktoś chciał poczytać więcej na ten temat, to znalazłem bardzo zachęcający artykuł

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - jammba - 15-09-2011 18:37

Według mnie z całą pewnością takim niedocenionym krajem jest Bułgaria. Ludzie wyjeżdżają do egzotycznych krajów na wakacje w poszukiwaniu słońca i wspaniałych plaż, płacąc kolosalne sumy za tygodniowe wczasy. Bułgaria oferuje nie tylko piękne plaże, słoneczną pogodę i czyste morze ale także wspaniałe góry. jak dla mnie to istny raj wakacyjny. Tanie wakacje mogę spędzić zarówno nad morzem, jak i w górach. Dwa w jednym.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Gollum - 28-12-2011 01:10

(06-06-2011 11:38)maffin napisał(a):  Jest to kraj zapomniany, z ciekawymi atrakcjami.
Już nie zapomniany. Rodacy od kilku lat walą tam drzwiami i oknami. Była tam już większość moich znajomych. Ja też bym tam był, gdyby nie sprawy zdrowotne.
Ale musze przyznać, że niespecjalnie mnie tam ciągnie. Oprócz zabytków i przyrody lubię wybierać się tam, gdzie miejscowi posiadają przysłowiowe jaja. Czarnogórcy są ich pozbawieni. O ile jeszcze istnieją, bo nawert w czarnogórskim internecie czytam, że juz teraz w kraju nie brakuje rejonów, gdzie zdecydowana większośc mieszkańców stanowią Albańczycy.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - wilczek979 - 03-01-2012 14:58

Dużo z wymienionych krajów jest doceniona turystycznie - Czarnogóra, Venezuela, Ukraina i Polska też, oczywiście przez wytrawnych podróżników. Ja osobiście jestem fanem Indii, które w ostatnim czasie są dość silnie eksploatowane przez turystów - wiele z Polski. Moją podróżniczą pasją jest Azja - Wietnam, Bhutan (kraj, do którego rzadko kto się zapuszcza) i Nepal.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Gollum - 04-01-2012 17:06

(03-01-2012 14:58)wilczek979 napisał(a):  Bhutan (kraj, do którego rzadko kto się zapuszcza)
Rzadko kto się zapuszcza, bo rzadko kto może. Bhutański maharadża, sułtan, szejk czy jak mu tam, odkąd w Himalajach zaczął się ruch turystyczny, wprowadził limity przyjazdowe do swojego kraju, i to bardzo niskie. Byc może obecny król zniósł te ograniczenia (chciał nawet wprowadzić demokrację, ale poddani za cholerę nie mogli skumać, o co mu chodzi). Nawet gdyby zniósł, to muszą minąć lata, zanim trafi tam przeciętny letnik, o ile w ogóle trafi. Bo to kraj dla wytrawnych włóczykijów

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - wilczek979 - 09-01-2012 14:19

To fakt my byliśmy parę lat temu i nie było łatwo się dostać, poza tym akurat było nam po drodze, więc skorzystaliśmy z okazji. Nie wiem tylko czy rzeczywiście jesteśmy wytrawnymi włóczykijami Wink, ale może coś w tym jest. Wiadomo każdy realizuje w podróży inne cele: niektórzy jeżdżą po luksusowe zegarki do Dubaju, inni szukają alternatywnych form podróży na swój portfel. Ja reprezentuję tę drugą grupę Smile.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - marcia000 - 12-01-2012 21:53

A ja chciałabym zaprosić do Bydgoszczy Smile Jestem lokalną patriotką i bardzo lubię moje miasto. Myślę, że jest niedoceniane przez kojarzenie jego tylko z Zachemem itp. Wrzuciłam parę fotek, żeby zachęcić do odwiedzenia Bydgoszczy Smile http://www.fotosik.pl/u/marcia000/album/1071204

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - mona96 - 27-09-2012 14:16

Ja uważam, że zdecydowanie niedocenione kraje to Bośnia i Hercegowina oraz Mołdawia. Byłam w zeszłym roku poprostu rewelacja. Piękne krajobrazy i dobra pogoda.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Sztukmistrzyni - 28-09-2012 12:38

W mojej ocenie bardzo niedocenianym pod względem turystycznym krajem jest Jordania... Starożytne miasto Petra to chyba największa perła turystyczna tego kraju i świata arabskiego...

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Pandro - 01-10-2012 13:45

Polska niedoceniony kraj heh, sami jesteśmy sobie tego winni, także nie podzielam tegoż zdania, osobiście uważam, że Austria jest niedoceniona

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - marishek - 07-11-2012 12:02

Holandia jest wspaniała. I nie mówię tutaj absolutnie o wycieczce do Amsterdamu i tyle. Swego czasu jeżdziłam do holandii rok w rok, do rodziny. Mieszkali na wsi, cisza spokój, przyjazna okolica. Można było poznac ich codzienne życie itd. Warto pobyć w miejscach nie-turystycznych, pospacerować po uliczkach,rynkach małych miasteczek, odwiedzic okoliczne sklepiki, puby... Wtedy pozna się Holandię naprawde Smile.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Zygus964 - 09-11-2012 15:05

Według mnie Islandia to bardzo zróżnicowany kraj oraz pod względem geologicznym stosunkowo młody obszar.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Samba - 12-11-2012 00:19

Żeby daleko nie szukać - Podlasie. Okolice Białej Podlaskiej, Kodnia, Terespola: blisko Bug, piękne tereny agroturystyczne, niewysokie ceny, sporo zabytków no i te krajobrazy... Uwielbiam tam jeździć Smile Polecam też innym.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Farafele - 29-11-2012 15:55

WYdaje mi się, ze na uwagę zasługują też kraje skandynawskie - niedoceniane raczej, może tez z powodów nienajniższych cen.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - anna_33 - 22-12-2012 18:44

Myślę, że takim miejscem są Dębki . Tak naprawdę prawie nikt nie wie o ich istnieniu a mają mnóstwo rzeczy do zaoferowania turystą chcącym je zwiedzić...

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Tomek21 - 08-01-2013 17:43

Zdecydowanie niedocenianym miejscem jest Polska, a szczególnie południowo-wschodnia jej cześć. Byłem ostatnio na samodzielnie zorganizowanej wycieczce po województwie podkarpackim i muszę przyznać, że sporo tam ciekawych miejsc. Rzeszów to bardzo ładne miasto, także okoliczne tereny zachwycają swoim pięknem. No i baza noclegowa nie jest zła - zatrzymałem się na dwa dni w Dworze Ostoya w Jasionce obok Rzeszowa - bardzo klimatyczne miejsce, a wokół spory park, jest gdzie pospacerować wieczorem z nowymi znajomymi. Czasami bardziej nietypowe miejsca przywodzą więcej wspomnień, niż oklepane miejscówki i warto to mieć na uwadze, planując podróż.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - dani3131 - 10-01-2013 14:03

Pozycjonowanie stron to ciężka praca, nieprawdaż?

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Samba - 16-01-2013 21:57

Pozycjonowanie pozycjonowaniem, ale trochę racji przedmówca ma Wink

Inna sprawa, że Polska jest turystycznie droga. Miejsca, które się reklamują, są po prostu kosztowne, a tych, które w reklamę nie inwestują, nie można zlokalizować... Bo kto np. spodziewałby się, że takie Maciejowice k. Garwolina to świetne turystyczne miejsce, w którym można znaleźć kupę zabytków, piękne krajobrazy (miał być tam rezerwat chyba), na dodatek tanie i w ogóle? Ja wiem, bo mieszkałam tam przez jakiś czas Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - JonanTkk - 17-01-2013 16:13

Bardzo fajny miejsce do odwiedzania jest Rumunia. Gory, Dunaj, Morze Czarne, tam sa duzo rzeczy do odwiedzania. Jesli macie kogos kto zna okolicy byloby super zeby wam pokazal gdzie i co mozna odwiedzac.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - medandlifecom - 21-01-2013 19:20

we wszystkich podróżach trzeba na siebie uważać i dbać o zdrowie
http://www.medandlife.com

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Anglik - 22-01-2013 13:25

widać że jest troszkę osób które jednak wolą zagraniczne wycieczki i nie przepadają za krajowymi atrakcjami

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Kamilka853 - 29-01-2014 13:56

Moim zdaniem niedoceniana jest Polska, Łotwa i Estonia, warto zwiedzić te krajeSmile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Pandora1 - 03-06-2014 11:08

Kudowa - Zdrój piękna okolica na prawdę!
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Kudowa-Zdr%C3%B3j_Rom.jpg
http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/003/528/3528315_800.0.jpg/kudowa-zdroj-sierpien.jpg

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - adelka88 - 07-07-2014 11:30

A mnie ostatnio zainteresował Egipt. W sumie tyle się mówi, o tym,że jest tam niebezpiecznie ale ostatnio oglądałam w telewizji reportaż,że jest to obecnie najczęściej odwiedzany przez polaków kraj na wakacje. Mnie za to nie interesują plaże i kurorty ale zabytki, których jest tam sporo z tego co czytam: http://slonecznyegipt.pl/zabytki/ . Warto byłoby przynajmniej raz zobaczyć piramidy, sfinksa, abu simbel.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - wiki32 - 08-07-2014 14:04

W Polsce najbardziej niedoceniana jest chyba Lubelszczyzna. A to idealne miejsce, żeby odpocząć i naładować akumulatory.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - aniakater - 15-07-2014 12:26

Swego czasu odkryłam niewielką miejscowość na śląsku - Moszna. Właściwie się nic o niej nie mówi, a znajduje się tam jeden z najpiękniejszych pałacyków jakie widziałam w Polsce.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - paula321549 - 10-09-2014 06:44

Właśnie Polska. W tym roku moja siostra pojechała na obóz sportowy z tym biurem: http://camport.pl/obozy-sportowe-sport-to-zdrowie-2/ - nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak szczęśliwa z niego wróciła. Bardzo jej się tam podobało. Było bardzo wiele ciekawych atrakcji, przekonała się do sportu chociaż wcześniej był z niego największy leniuch na świecie Wink
ROdzice trochę zastanawiali się jak sobie poradzi jednak szybko się zaaklimatyzowała.
Pozdrawiam.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - aniakater - 16-09-2014 07:37

W zeszłym tygodniu dane było mi docenić uroki Szlaku Orlich Gniazd - bywałam już tam wcześniej oczywiście, ale jakoś nigdy nie zwracałam większej uwagi na piękno tego miejsca traktując je jako jedną z wielu atrakcji turystycznych - teraz zmieniałam troszkę podejście i uważam, że naprawdę warto jest się tam wybrać.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Joanna492 - 30-03-2016 12:08

Oj tak. Andora jest zdecydowanie niedocenionym krajem. Piękny, niewielki i uroczy. Widoki są nieziemskie Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Ginna - 06-04-2016 21:41

Oj tak, Polska jest bardzo niedocenionym krajem. Szczególnie Mazury- są piękne Smile

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Izabela25 - 15-04-2016 02:42

Dokładnie PolskaSmile

Podlasie, Głogów, Pomorze

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - jodczyk - 20-04-2016 13:18

(06-04-2016 21:41)Ginna napisał(a):  Oj tak, Polska jest bardzo niedocenionym krajem. Szczególnie Mazury- są piękne Smile

Masz całkowitą rację.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - tundy - 21-04-2016 17:36

(15-04-2016 02:42)Izabela25 napisał(a):  Dokładnie PolskaSmile

Podlasie, Głogów, Pomorze

Mówisz poważnie z tym Głogowem?

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - GosiaO - 12-07-2016 22:09

A co, nie? Byłam w Głogowie miesiąc temu i jest bardzo niedoceniany. Cudowne miejsce Smile Polecam każdemu na wyjazd z rodziną.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Traspeexo - 24-08-2016 08:25

Według mnie niedocenionym krajem jest też Słowacja. Smile Piękne miejsca.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - amolinka - 26-08-2016 22:40

Gruzja - przepiękne krajobrazy, wspaniali ludzie.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - gmsaxz - 07-09-2016 14:22

W jakimś sensie Polska może faktycznie być niedoceniona, ale tylko wtedy, gdy świeci słońce Smile Jak leje to najlepiej stąd wyjechać np. na Majorkę

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - kornelos - 25-09-2016 20:49

A ja myślę, że Polska powoli zaczyna się bronić i już nie jest postrzegana jako taka "dziura" jak kiedyś. Wydaje mi się, że na przykład jakieś duże wydarzenia (typu ŚDM) sporo dają.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - geomir372 - 03-10-2016 09:46

Niedocenionym krajem wg mnie jest np Kazachstan.

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - maksiu432 - 04-11-2016 10:50

Byłem w Kazachstanie i było meega Smile Super widoki Tongue

RE: Niedoceniane miejsca i kraje - Elkantiak - 09-02-2017 11:46

Chorwacja i Czarnogóra to naprawdę piękne kraje. Polecam wszystkim miłośnikom morza i gór.