GeoForum - forum geograficzne
Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać (/showthread.php?tid=169)

Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - snaakee - 05-05-2006 19:10

Macie jakieś propozycje wymarzonych miejsc na wakacje? Jeżeli o mnie chodzi, to zawsze ważniejsza jest forma, a nie gdzie, bo najchętniej wszędzie pojechałbym rowerkiem. No ale nie we wszystkie miejsca da się pojechać.
Moje typy na wycieczkę marzeń to Monument Valley w USA oraz Australia.
To pierwsze ze względu na westerny, które sławią to miejsce. Australia... hmmm, chyba przede wszystkim z mojego dziecięcego sentymentu do pewnego bohatera stworzonego przez Szklarskiego.

- 111beata11 - 05-05-2006 23:38

ja mam tak wiele marzen podrozniczych, ze az trudno sprecyzowac, ale w ostatnim czasie strasznie pociaga mnie Gruzja, Japonia, Nowa Zelandia. To sa chyba moje propozycje na te wakacje, a ktore sie spelnia to zobaczymy Smile

- snaakee - 06-05-2006 12:19

Życzę, żeby się spełniły i będziemy z niecierpliwością czekali na ciekawe zdjęcia z tamtych stron Smile.

you - scitenmark - 06-05-2006 23:48

ja mam bardzo mistyczną trasę wycieczki. nazywa się "Śladami Ani z Zielonego Wzgórza" i obejmuje W. Ks. Edwarda, Kingston czy tam Kingstown, Zat. Św Wawrzynca, Boston i Europę Big Grin a punkt wypadowy to of kors CHARLOTTETOWN Big Grin najlepsze

- franz - 07-05-2006 21:42

1)
Cytat:trasa druga to 60 dni autostopem po europie,  jak za dwa lata pojade to moze nawet arta ladnego napisze na portal  jesli ktos chce oczywiscie
2) Krym, ogolnie rejon morza Czarnego - Gruzja, Rosja, Bulgaria, Rumunia, do Turcji jakos mniej
3) Costa Brava, Blanes. Raz juz tam bylem i chce tam wrocic Wink
4) Rejs wzdluz 40-50 S., z odwiedzeniem wysp antarktycznych. to nierealne, ale moim zdaniem to jedynie niezbadane wlasciwie miejsca na kuli ziemskiej, oprocz takich prozaicznie wymienianych Nowej Gwinei, rejonow zrodel Amazonki i Wenezueli  Smile

- snaakee - 08-05-2006 00:25

[quote="franz"]z odwiedzeniem wysp antarktycznych. to nierealne, ale moim zdaniem to jedynie niezbadane wlasciwie miejsca na kuli ziemskiej, [quote]

Ale odkrywcą nowej wyspy to raczej nikt z nas nie zostanie, wszystko załatwią zatelity Sad. Gdzie te czasy, gdy przed wyrokiem uciekało się na statek, podróżowało się w dziewicze tereny i uzyskiwało rehabilitację po odkryciu nowego lądu Wink.

- brss - 12-05-2006 22:08

Jest kilka takich miejsc niewątpliwie:
Nowa Zelandia, Chiny, Islandia, Malediwy a także Antarktyda i Archipelag Arktyczny.

- velma - 14-05-2006 13:34

Seszele-marzenie o wyjeździe tam prześladuje mnie od kiedy wybory Miss Świata tam sie odbyły parę lat temu
Poza tym pragnienie wizyty w Nowej Zelandii
Krym - plany snute od poczatków liceum,może jednak kiedyś się spełnią...

Gorąco polecam Suedtirol - inaczej Alto Adige, autonomiczną niemieckojęzyczną prowincję Włoch u podnóża Alp - świetne trasy dla rowerzystów, romantyków, spacerowiczów, emerytów, estetów i wielbicieli antropologii - człowiek lodu Oetzi oraz wielbicieli austriackiej cesarzowej SissiSmile Po prostu sielankaSmile

No i Suwalski Park Krajobrazowy - jedyne tak "dzikie" i "dziewicze" miejsce w kraju poza Bieszczadami. piękne krajobrazy,niesamowita atmosfera, widoki i jeziora. Przydatne dla młodych geografów do nauczenia się w praktyce form polodowcowych;P

- ol - 14-05-2006 18:45

A ja bym chciała:
Gruzję-Armenię,
Nową Zelandię,
Peru,
Kirgistan,
Bajkał (i w ogóle pół świata)

a z naszych krajowych klimatów, to koniecznie musze spłynąć Biebrzą. Oprócz tego polecam Góry Sowie Smile

- velma - 18-05-2006 09:18

Cytat:koniecznie musze spłynąć Biebrzą

a Czarna Hańcza i Rospuda juz zaliczone? Czy to zbyt oblegane szlaki dla młodych geografówWink? Jeśli nie, to polecamSmile

W ogóle to wszyscy chcą do Nowej Zelandii, wiec moze jakies spotkanie olimpijczyków w tym pięknym kraju zrobic albo maturzystów geograficznych wink

- ol - 18-05-2006 17:40

Cytat:moze jakies spotkanie olimpijczyków w tym pięknym kraju zrobic albo maturzystów geograficznych

Najlepiej jednych i drugich Big Grin. Tylko potrzeba nam (a przynajmniej mnie) bogatego sponsora Wink

- franz - 18-05-2006 18:37

oj tam nowa zelandia. niemal wszyscy chca na krym. taniej wyjdzie, jest blizej, lepsza opcja Wink

- scitenmark - 18-05-2006 19:22

Big Grin

no to szukajcie sponsora Big Grin

- velma - 18-05-2006 20:29

no fakt, Krym też dobra opcja Smile proponuję żeby sponsorów szukali ludzie z miast o rozwiniętym przemyśle i usługach wink najlepiej zeby jakas prasa nas sponsorowała

- kulka - 11-04-2007 17:43

To w Polsce już wszyscy wszędzie byli? Wink
Ja w tym roku wybieram się pierwszy raz w Bieszczady i szczerze powiedziawszy, doczekać się nie mogę Smile
Za granicami PL miałam okazję być kilka razy... więc kilka wniosków:
- Ateny letnią porą są wybitnie przeludnione, aczkolwiek nie sposób się tam zgubić, natomiast na Akropolu można stracić ząbki Wink Własne.
- za to małe greckie miasteczka są przeurocze! Coś jak Ząb przy Zakopanem Wink
- fakt, Wenecja jest klimatyczna, ale cóż... no, pachnie tak sobie, delikatnie mówiąc...
- Południe Francji - też jestem za małymi miasteczkami, gdzie do sklepu po melona trzeba iść blisko godzinę w jedną stronę Wink

A wróciłabym najchętniej do pewnej mieścinki na południu Grecji i na chorwackie wyspy. Poza tym, marzy mi się podróż po Skandynawii. Mimo, że nie lubię blondynów z niebieskimi oczami Tongue
W tej chwili skończyła się możliwość wojaży europejskich, więc gdy tylko mam okazję - zasuwam po Polsce Smile I im więcej zasuwam, tym bardziej nabieram pewności, że 'cudze chwalicie...' ... ;] ;]

- arrturro - 12-04-2007 20:01

dołączę się do przelewania swych marzeń na papier ( ? )

ja, no ten tego, to koniecznie chciałbym zobaczyć wiele miejsc na świecie, a zwłaszcza Bryce Canyon (USA) oraz Wielką Rafę Koralową...co do tego ostatniego, to było już na wyciągnięcie ręki, ale ostatecznie się nie udało...

tymczasem w wakacje planuję się wybrać na wędrówkę z plecakiem bezdrożami (albo głównymi drogami - tam łatwiej złapać stopa 8)) Chorwacji i Słowenii...

no a w nasze góry ukochane mógłbym wracać każdego miesiąca...

- Krzychu - 13-04-2007 20:08

Moja podróż marzeń to Nowa Zelandia i Australia, jakimś ekologicznym środkiem lokomocji (pieszo, rowerem), a może trochę oryginalności (rolki, hulajnogaSmile
Może być także Afryka Południowa.
A wogóle najbliżej spełnienia wydaje się wędrówka pieszo po PolsceSmile tak żeby sobie pogadać na luzie z "miejscowymi", może być Podlasie lub Kaszuby.

- kulka - 13-04-2007 22:56

Krzychu napisał(a):żeby sobie pogadać na luzie z "miejscowymi", może być Podlasie lub Kaszuby.

Nie wiem czy z Kaszubem sobie pogadasz na luzie ;]

- Nowaker - 14-04-2007 20:24

kulka napisał(a):Nie wiem czy z Kaszubem sobie pogadasz na luzie ;]

Ja jestem z Kociewia i z Kaszubami jakoś problemów z dogadaniem się nie miałem. Gdyby chcieli mówić do obcych swoim językiem, to mogłoby być ciężko, ale do obcych mówią po polsku, więc da radę :]

- Krzychu - 15-04-2007 21:27

Zależy na kogo trafićSmile
Kiedyś będąc w okolicach Kościerzyny na obozie szlimy z kolegami koło wioski i jakiegoś "miejscowego" spytaliśmy o drogę. facet tłumaczył nam ze trzy minuty w ciągu których zrozumieliśmy tylko "w lewo" i "w prawo":)
Ale chyba nie trza nikogo przekonywać że żadne przewodniki nie przekażą nam tyle co gadka z "tubylcem":)

- franz - 18-04-2007 11:01

kaszubski jest moim zdaniem bez problemow zrozumialy dla drugiego czlowieka mowiacego po polsku, posiada jednak wiele konstrukcji gramatycznych wyjetych z jezyka niemieckiego, literacko jest bardzo trudny (mnostwo umlaltow i takich rzeczy) i w kazdym rejonie jest inna gwara (np. kaszub z koscierzyny i helu posiada inny akcent). co nie zmienia faktu, ze nie ma juz zbyt wielu ludzi poslugujacych sie nim na codzien, na przyklad w moim miescie to jedynie ludzie przybywajacy z polnocy na targ badz ludzie starsi. co nie zmienia faktu ze sie rozwija, troche pisemek jest, jest radio kaszebe, jest pare audycji i programow w krajowych mediach. poza tym, sam jestem dwujezyczny Big Grin

- kulka - 18-04-2007 11:34

franz napisał(a):sam jestem dwujezyczny Big Grin

Mała prośba - kolejnego posta napisz po kaszubsku... ;]

- memoria - 25-01-2008 00:01

Generalnie to chciałabym cały świat...ale do tego to sponsora trzeba, a na razie takowego nie mam, wiec ograniczam się do:

1. Nowa Zelandia - ojciec nawet powiedział, że jak dostane sie w tym roku do miedzynarodowej olimpiady to mi ufunduje wycieczke tam. Zastanawiam sie tez nad studiami tam...
2. Estonia - i moze sie uda we wakacje
3. Antarktyda i biegun południowy...po nocach mi sie juz sni Big Grin
4. Norwegia i Islandia
5. Japonia, Chiny, Tajlandia, Malezja
6. USA i Kanada

- tchorzyk - 25-01-2008 15:40

Jak juz tak marzycie to ja chcialbym byc na Islandii,Saharze i po wielu obejrzanych programach Cejrowskiego do Brazylii (niekoniecznie na karnawał Big Grin ) ale glownie przeplynac sie Amazonka pochodzic po Selvie

- anilana - 29-01-2008 08:58

Koniecznie chciałabym powtórzyć Bajkał - szczerze mówiąc to tajga to takie poszukiwane przez nas bezludzie.
Moim marzeniem są od zawsze parki narodowe zachodniej częsci USA, Kanada - koniecznie koleją ze wschodu na zachód przez cały kontynent i potem Wiktoria i w ogóle zachodnie pogranicze USA i Kanady
Islandia i Nowa Zelandia (gorące źródła i lodowce)
Zachodnia część Ameryki Południowej z północy na południe
Chiny i Kambodża

- Olivia Soprano - 29-01-2008 22:40

Mi może uda się pojechać nad Bajkał z Obserwatorium Astronomicznego... Patrzeć na zaćmienie słońca i młotek mieć w plecaku, i przemycać czaroity, ach... Może się uda, jeśli uzbieram do lipca pieniądze...
W lecie przejdę się po Czarnohorze z plecakiem wyładowanym konserwami...

No i miłość mojego życia - ISLANDIA ISLANDIA ISLANDIA <sigh>... Pozdrawiam wszystkich islandiofilów...

- noe_83 - 29-01-2008 23:26

To będzie trochę dziwne, ale mnie się marzy (od jakiegoś miesiąca) wypad w Górny Śląsk (Sudety; Góry Kaczawskie oraz do Płóczka Dolna) w celu poszukiwania...agatów. Big Grin
Nawet nie wiecie, ile to przysparza frajdy... Tongue
Ale po sesji... lol

Ehhhh
Oczywiście że w Dolny Śląsk evil

sam poprawiłem..

- luca - 30-01-2008 15:51

A ja z Polski bym polecił: PODKARPACIE (patriotyzm lokalny):
-Bieszczady, z "naszym morzem Soliną
- Przemyśl z pozostałościami twierdzy, Krasiczyn, w okolicach...
-Jarosław z pięknym rynkiem i słynnym targiem...
-Łańcut z pałacem
-Baranów Sandomierski z zamkiem
-Magurski Park Narodowy, z przełęczą Dukielską, Dukla z sanktuarium Jana z Dukli,
-Pilzno, muzeum lalek i ponoć najlepsze lody w Polsce.
-Muzeum Nafty w Bóbrce,
-szlaki drewnianej architektury sakralnej,
-sanatoria w Iwoniczu i Rymanowie,
-skanseny w Kolbuszowej i Sanoku...

Jeszcze Sandomierz. Ziemia Sandomierska wink ...
Urocze i piękne miasto...

Wakacje - Mróweczka - 31-01-2008 19:28

Zakochałam się w Beskidzie Niskim. A byliście kiedyś w Chatce pod Niemcową? Brak prądu wody gazu, z zasięgiem telefonu też problem. Nad Piwniczną w Beskidzie Sądeckim, Klimatycznie Big Grin

- Jendrulla - 17-02-2008 14:24

Więc mi marzy się wyjazd do Francji po raz kolejny, aby ujrzeć Paryż, Mt Saint Michelle, udać się na Le Roi Soleil i jeszcze parę innych. Ponadto Australia. To jest w sumie moje marzenie od zawsze. Zobaczyć Sydney, Ayers Rock, rafę koralową. Do tego Argentyna z Buenos Aires które z tego co widziałem na zdjęciach musi być jednym z najpiękniejszych miast na świecie oraz USA -> zobaczyć Nowy Jork oraz tak ogólnie przejechać Stany ze wschodu na zachód. A jak wrócę to wybudować sobie domek tutaj i zapomnieć o świecie na jakiś czas Smile

- Einstein ;) - 23-02-2008 20:08

Ja również zakochany jestem w Polsce, a proponowałbym:
-Jaworzynka-Istebna-Koniaków w Beskidzie Śląskim
-Szklarska Poręba (moje ukochane miasto Wink)
-Ustrzyki Dolne lub Górne w Bieszczadach
-Roztocze (Zamość, Krasystaw)
-Chęciny (pyszne ogórki Smile - z autopsji)

A zagranica:
-Bon lub/i Kolonia
-Londyn
-Praga (Złota Uliczka, Most Karola)
-Słowacja

- arrturro - 23-02-2008 20:19

hmm...Złota Uliczka w Pradze to moim skromnym zdaniem nic ciekawego...

- carenza - 23-02-2008 20:26

a prototyp Mostu Karola odnajdziesz znacznie bliżej - w Nysie.
http://www.dawneklodzko.pl/print.php?kat=o_klodzku&side=klodzkie_zabytki&nr=11&type=

- Mróweczka - 23-02-2008 21:16

Ale podobny most jest w Kłodzku. Tam jest pięknie

- Jendrulla - 23-02-2008 21:28

carenza napisał(a):w Nysie.
Ale on nie jest w Nysie tylko w Kłodzku Wink I szczerze mówiąc nie jest niczym specjalnym. Samo miasto jest po prostu niesamowicie piękne, szczególnie jak sobie zdałem jak małe ono jest. Ale most --> nic specjalnego.

- carenza - 23-02-2008 21:31

aa ba.. pisze o jednym a myślę o innym Tongue tnx za korektę: most na Nysie, ale w Kłodzku 8)

- Jendrulla - 23-02-2008 21:54

http://pl.youtube.com/watch?v=OhsZZz34AEY
Ja tu chcę.......

- easyrider13 - 03-03-2008 22:43

Ja w tym roku planuje urlop na mazurach. Wypad w rejon Mikołajki. Wypoczynek, zwiedzanie , piesze wędrówki.To lubię najbardziej.

- Mróweczka - 04-03-2008 21:47

Jak Mazury to po sezonie i najlepiej Machoniem albo innym jachtem. Jezioro Nidzkie, tam jest strefa ciszy (brak silników) super.

- Olivia Soprano - 05-03-2008 13:58

Jej, muszę kiedyś w końcu znaleźć się na Mazurach, bo jak do tej pory tylko pociągiem przejeżdżałam i jestem na siebie zła...

A ja w tym roku idę w Karpaty Ukraińskie i jadę na Syberię - o ile spełnią się wszystkie marzenia o nienadopiekuńczych rodzicach i znajdowaniu worku złota... Ach, Czarnohora, hlipne rodit' ...

- marcinB - 10-03-2008 14:22

mi się marzą wakacje w Kenii Smile oczywiście safari itdSmileSmileSmile

- pirx - 11-06-2008 15:31

Plany - na ryby do Szwecji, baseny we Vrbowie i Miszkolcu
Marzenia do zrealizowania - Islandia, Park Yellowstone.
Marzenie prawdziwe - podróż poza Ziemię cry

- carenza - 11-06-2008 18:18

byle nie do Vrbowa. śmierdzi, staroświecko, tłoczno... a Tatry widać tylko w wąskiej szczelinie między drzewami.. 8)

- pirx - 11-06-2008 20:10

Nie jadę do Vrbowa żeby podziwiać Tatry, ale żeby wymoczyć się w śmierdzącej piekłem wodzie, klimat Vrbowa też mnie specjalnie nie interesuje, bo widzę go zza szyby samochodu. Akurat tam interesuje mnie tylko ta śmierdząca woda i nasiąkanie nią kilka godzin SmileSmileSmile, co jest szczególnie przyjemne po kilku ostrych dniach na szlakach. Jeśli komuś nie odpowiada zapach wulkanicznych bąków - polecam Miszkolc, baseny w grotach, tam nie śmierdzi, ale i woda zimniejsza, i dalej od kraju, i drożej i krócej otwarte... i ten język :shock:

Ps I - we Vrbowie tłoczno nie zawsze, ja trafiłem na jakieś 50 osób (w środku dnia na całym kompleksie, a to tyle co nic), no ale we wrześniu...

Ps II - czy są na tym forum ludzie którzy grali jednocześnie w Half Life 1 i byli w basenach w Miszkolcu (hehe, oczywiście nie w tej samej chwili)?
dlaczego pytam, jest tam jedna grota, jakby wyjęta z gry, podświetlona ultrafioletem, ciemne ściany, na środku jakieś dziwne niby urządzenie wokół niego siedziska w wodzie, podświetlona woda, pod sufitem działający wentylator w jakiejś obudowie chyba, nawet woda lekko radioaktywna, jak w grze Smile... ale najlepszy jest pogłos, jak tam wszedłem to pierwsze co pomyślałem to ta gra, a następnie, że projektant zrobił tą grotę pod jej wpływem, może ktoś miał podobne odczucia?

- cherry - 11-06-2008 20:26

Na basenie w Miszkolcu byłem dwa razy. Za pierwszym razem wydawały mi się czymś naprawde genialnym, ale jak pojechałem kilka lat później to troche sie rozczarowałem. NIe wiem dlaczego... Ale mimo wszystko polecam. Tongue

- carenza - 11-06-2008 22:07

jak będę mieć w wakacje winietę na autostrdę, to pewnie podjadę do Miszkolca na jeden dzień :] dobrze, że nie śmierdzi..

- pirx - 11-06-2008 22:36

Winietę :shock: ? od kiedy, ja w zeszłym roku jechałem bez opłat...

- carenza - 12-06-2008 13:21

polecam stronę PZM-otu, szczególnie przed planowaniem podróży. można u nich sie zaopatrzyć przed podróżą w potrzebne winiety:

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/oplaty,drogowe,23.html

jadąc przez Słowację, mam autostradę Preszów - Koszyce

- Ostry - 29-06-2008 12:57

Cytat:Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać

Trekking do bazy pod Mount Everest to moje marzenie wink

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Marcin Mania - 29-01-2011 17:06

Ja chciałbym zwiedzić Japonie, Chiny tereny miejskie i pozamiejskie.
Australie Sydney i wielką rafę koralową.
Kalifornie w USA oraz Alpy. I jeszcze wiele innych miejsc.Smile Cool

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - geografica - 21-09-2012 20:38

Marze o Budapeszcie i Peru.
Jakoś mnie 'to wszystko' tam urzeka Smile
z rodzicami zwiedziłam 3/4 Polski i jeszcze mi mało..
Aczkolwiek wyprawą na polskie jeziora w Wielkopolsce bym nie pogardziła. Polskie jest piękne.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - marishek - 24-10-2012 12:40

Polecam Wam wszystkim Walencję. Miasto nie-turystyczne, a nad samym morzem. W zeszłym roku spedziłam tam miesiąc u kolezanki. Ludzie przesympatyczni, z reszta jak wszyscy Hiszpanie Wink. Piękna starówka i samo centrum, dużo klubów, dłuuuuga, szeroka plaza. Naprawde super, idealne miejsce na wakacje!!!

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - marishek - 24-10-2012 12:40

Polecam Wam wszystkim Walencję. Miasto nie-turystyczne, a nad samym morzem. W zeszłym roku spedziłam tam miesiąc u kolezanki. Ludzie przesympatyczni, z reszta jak wszyscy Hiszpanie Wink. Piękna starówka i samo centrum, dużo klubów, dłuuuuga, szeroka plaza. Naprawde super, idealne miejsce na wakacje!!!

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Samba - 06-11-2012 22:48

Jeśli lubicie Polskę, wieś i ciche, czyste zakątki - to polecam okolice Maciejowic k. Garwolina. Miał tam zostać stworzony rezerwat, ale nic z tego nie wyszło (wiadomo, rolnicy nie oddadzą ojcowizny), ale okolica jest cudowna!

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - marishek - 08-11-2012 17:12

(06-11-2012 22:48)Samba napisał(a):  Jeśli lubicie Polskę, wieś i ciche, czyste zakątki - to polecam okolice Maciejowic k. Garwolina. Miał tam zostać stworzony rezerwat, ale nic z tego nie wyszło (wiadomo, rolnicy nie oddadzą ojcowizny), ale okolica jest cudowna!

Zdarzyło mi się być w Garwolinie u znajomych. Tereny piekne to prawda! Idealne na spacery. Polecam naprawde.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Farafele - 29-11-2012 15:57

Garwolin? No na to bym nie wpadła Smile, skoro polecasz, to dodaję to miejsce do folderu: sprzwdzić.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - anna_33 - 22-12-2012 18:46

Gdzie na wakacje? Tak na prawdę to jest mnóstwo takich miejsc, ale do polecenia wybrałbym Międzyzdroje. Pewnie niektórzy z was mieli okazję być tam na wakacjach...

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - DeGusto27 - 05-01-2013 13:51

Ja jestem zachwycona morzem i jeziorami, a więc polecam Mazury (zwłaszcza Mikołajki i Giżycko), a z takich nadmorskich miast Kołobrzeg - idealne miejsce na rodzinne wakacje Wink

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Anglik - 22-01-2013 13:23

chciałbym na wakacje polecieć do Australii później chciałbym zwiedzić Japonię i Los Angeles Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Karuna29 - 26-01-2013 12:59

Czy to musi być koniecznie wyjazd zagranicę? Czasami równie dobrze (i za mniejsze pieniądze) można wypocząć w Polsce. Jak szukasz kameralnego miejsca, w którym możesz leniwie spędzić czas, a jednocześnie masz ochotę na odrobinę rozkoszy spa, to zastanów się nad wycieczką do Głęboczka Wielkiego - tamtejszy hotel słynie z bardzo dobrego spa. I pięknych krajobrazów Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Tomek21 - 30-03-2013 20:14

Miejsc do polecenia w Polsce jest bardzo dużo. W tamtym roku byłem na przykład w Zoomie Natury w Janowie Lubelskim. Jest to swego rodzaju ośrodek rekreacyjny, z parkiem linowym, ścieżkami rowerowymi, plażą i masą innych atrakcji. Z początku byłem sceptycznie nastawiony do takiego wyjazdu, ale jak już tam pojechałem, to okazało się to świetną zabawą. Warto zabrać tam całą rodzinę,bo każdy jest w stanie znaleźć tam jakieś zajęcie dla siebie.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - discoDJ - 05-04-2013 22:58

Najlepsze wakacje, plecak, namiot i głowa otwarta na nowe przygody i opowieści. I można wyruszyć na zwiedzanie Mazur lub wzdłuż morza Smile Kto co lubi.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - adelka88 - 10-05-2013 17:42

Ja w tym roku planuję się wybrać nad nasze morze Wink Dawno tam byłam : prawie 5 lat temu.
Urlop planuję w czerwcu więc woda będzie zbyt zimna jeszcze na kąpiele więc zamierzam wybrać Gdańsk : jest tam bardzo wiele atrakcji do zwiedzania.
Obecnie przeglądam noclegi w Gdańsku i zastanawiam się czy wynająć apartament czy może kwatery w prywatnym pensjonacie...

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Hulkie - 11-05-2013 23:43

Ja bardzo chcę pojechać do Cancun w Meksyku Smile Morze Karaibskie Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Fritillaria - 12-05-2013 17:06

Moim największym (chwilowo nieosiągalnym) marzeniem jest Nowa Zelandia. Do tego ciągnie mnie do Irlandii i w rejony półwyspu skandynawskiego. Ale się rozmarzyłam Smile
Ale z takich w moim zasięgu, to bardzo chciałabym pojechać w Bieszczady. Słucham tak tej muzyki z okolic górskich, a potem się dziwię, że w głowie mi podróże. Tongue

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - IceMan - 23-05-2013 02:25

O tak, Nowa Zelandia jest również moim marzeniem. Jednakże z tych bardziej przyziemnych w tym roku wybieram Białoruś. Wiem, że nie do porównania pod względem atrakcyjności turystycznej do np. Grecji czy Włoch, ale chyba właśnie to mi się najbardziej podoba Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - MarekZ - 23-05-2013 09:24

Mi się marzy Tajlandia i oceania.Po studiach wybiorę się na roczny trip po azji australii i oceanii, to je odwiedze. Choć w sumie wszystko zależy od tego czy zdam maturę. Jak nie, to może już za rok.

P S: jak by ktoś chciał po europie pojeździć, to niech da znać, gdzies można skoczyć. Ja mam wolne cały czas.
Oczywiście podróż autostopemWink

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Perfect_Human - 22-06-2013 17:14

Cudze chwalicie a swojego nie znacie. Zacznijcie poznawanie kraju od gór, tam macie sporo możliwości odkrycia ciekawych szlaków z których przecierania czerpać będziecie niesamowitą przyjemność.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - KryTom - 09-08-2013 11:06

Jeżeli chodzi o mnie, to poleciłbym Chorwację - Dalmacja Południowa. Piękne krajobrazy, przyroda śródziemnomorska, no i blisko Dubrovnika i Bośni. Polecam wrażenia nie zapomniane

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - anilana - 16-08-2013 12:11

Jeszcze raz na Sycylie ale koniecznie po sezonie (najlepiej pod koniec października) - w ogóle znane miejsca we Włoszech tylko po sezonie (sprawdzone)
Koleją Transsyberyjską albo spływ Leną (marzenie)
Nowa Zelansia i Islandia (ze względu na miłość do lodowców i wulkanów)
Koleją ze wschodu na zachód Kanady
Parki narodowe zachodniej części USA
A w Polsce?
Polecam ścianę wschodnią - zrobiłam kiedyś wschodnią granicę rowerem i do dzisiaj wspominam to z usmiechem. Koniecznie dłużej na Roztoczu
Czerwony szlak beskidzki - niezapomniane
Północno-wschodnia Polska - jedyna w swoim rodzaju
Mieszkam w Wielkopolsce więc liżej mi na Pomorze niż na Mazury więc polecam Drawski PN i spływ Drawą
Uwielbiam też małe miejscowości na Dolnym Śląsku w Sudetach i na Przedgórzu

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - chaczu - 16-08-2013 13:52

Polecam Ci mazury albo Kaszuby. Piękny zakątek naszego kraju! Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Koalka - 25-10-2013 17:24

DarłowoSmile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Joniska - 11-11-2013 08:58

Ja bym chciała w przyszłe wakacje pojechać w Bieszczady.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Konrado1 - 14-11-2013 22:19

Marzę o wakacjach w Etiopii. Tamtejsza kultura jest świetna i naprawdę warto się wybrać.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Andziara - 15-11-2013 06:48

Ja chciałabym pojechać do Wiednia. Miałam okazję być tam przejazdem, więc zobaczyłam mały wycinek tego co to miasto oferuje i mało z żalu nie umarłam, że nie mam możliwości zwiedzić więcej. Niesamowite budowle, tak cudowne i monumentalne, że nie można wzroku oderwać

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Samira - 26-11-2013 10:23

W tym roku byłam nad Balatonem na Węgrzech i szczerze każdy mnie ostrzegał, że brudna woda itp, a było cudownie Smile tylko mega gorąco, ale polecam serdecznieSmile a kiedyś chciałabym pojechac nad Morze KaraibskieSmile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - igorrr - 03-12-2013 22:49

poludnie Hiszpanii!! albo francja poludniowa!!

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Ikunda - 04-12-2013 08:44

Polecam Bułgarię zwłaszcza ze względu na ceny zbliżone do PolskiSmile przepiękne miejsceSmile w najbliższym roku chciałabym też pojechac na KrymSmile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Kasiecza - 05-12-2013 12:42

Polecam Szkocję i moje docelowe miejsce wyjazdu w przyszłym roku - Norwegię i cudowne fiordySmile niesamowite wrażenia, tego nikt Wam nie odbierzeSmile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - julyaaa - 05-12-2013 22:37

(05-12-2013 12:42)Kasiecza napisał(a):  Polecam Szkocję i moje docelowe miejsce wyjazdu w przyszłym roku - Norwegię i cudowne fiordySmile niesamowite wrażenia, tego nikt Wam nie odbierzeSmile

Jak wyglądała Twoja podróż do Szkocji pod względem dojazdu, noclegu itp? Nie ukrywam, że to mój cel na przyszłe wakacje Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Ikunda - 18-12-2013 10:44

Ja też z chęcią się dowiem czegoś więcej o Szkocji, jakie były koszty podróży? jakie ceny są tam?

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - adelka88 - 22-12-2013 18:31

Napiszę Wam, że w Katowicach jest całkiem ładnie Wink Na początku nie byłam przekonana co do wyjazdu do tego miasta ponieważ wydało mi się przemysłowe i nudne ...
Jednak zmieniłam zdanie tylko kiedy tam zawitałam. Bardzo zadbane i ładne, czyste, powietrze nie jest zanieczyszczone (a na pewno nie aż tak jak na przykład w Krakowie) i jest wiele ciekawych zabytków do zwiedzenia, w szczególności muzeów Wink
Polecam każdemu, szczególnie, że można wynająć niedrogie noclegi w hotelach w centrum miasta, skąd jest bardzo blisko do najważniejszych punktów w okolicy.
Cieszę, się, że odważyłam się odważyć swoją znajomą która tam mieszka a zapraszała mnie od bardzo długiego czasu Wink

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - DesireePol86 - 27-12-2013 15:13

Ja polecam Tatry, Kraków, Wieliczkę, jest tam co zwiedzać naprawdę wartoSmile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Ondaria - 06-01-2014 23:07

Ja gorąco polecam wyjazd pod namiot na Jurę Krakowsko - Częstochowską. Jest bardzo dużo ruin zamków do zwiedzania a także jaskich do których można wejść.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - IEgbert2074 - 13-01-2014 19:31

Mnie strasznie kręci Okinawa i Kioto. Ale na to są potrzebne niezłe fundusze. Chętnie zwiedziłbym też całą Skandynawię. Przepiękne krajobrazy i z tego co słyszałem bardzo otwarci ludzie.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - SZEFZYTA86 - 14-01-2014 10:22

Oczywiście polecam Chorwację choć zatłoczoną to jakże pięknąSmile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - IRadoslawa81 - 16-01-2014 11:03

A jak cenowo w Chorwacji? Gdzie pojechać docelowo? jaka miejscowość?

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - EkoSusanna93 - 20-01-2014 16:18

Ja byłam w Dubrowniku i naprawdę warto...ceny wyższe niż w Polsce..tańsze znajdziemy w Bułgarii..

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - jenifferkrk70 - 21-01-2014 12:25

Ja polecam wakacje na Krecie;p

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - rurek - 28-02-2014 14:03

A może ... Morze ? Big Grin
Ja bardzo lubię tam jeździć. Praktycznie co roku staramy się razem z żoną spędzić tam przynajmniej kilka dni. Nie wiem co tak na nas działa. Szum morza, czy też powietrze pełne jodu ale zawsze wracamy bardzo wypoczęci i zrelaksowani.
Jeśli zastanawialibyście się nad ładną miejscowością to warto jest wybrać się do Świnoujścia. Przepiękne miejsce, ma swój klimat, jest tam wiele wartych zobaczenia zabytków. Myślę, że szczególnie powinni być zadowoleni miłośnicy aktywnego spędzania czasu ponieważ znajduje się tam tyle ciekawych tras rowerowych, że można jeździć codziennie.
Jeśli cenicie wygodę to zamiast hotelu może warto jest wynająć osobne mieszkanie? My tak właśnie zrobiliśmy z żoną w zeszłym roku. Wcale nie kosztuje to więcej od noclegów w hotelu a moim zdaniem ma dwie zalety jakich nie da nam hotel: aneks kuchenny oraz całkowita prywatność. Nasz apartament na przykład znajdował się w ładnym i nowym budynku w spokojnej dzielnicy i bardzo blisko morza. Mieliśmy również darmowy internet. Szkoda, że nie było widoku na morze ale na inny budynek ale za tą cenę i tak warto Wink

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - aniakater - 03-03-2014 22:18

Dla mnie najbardziej pamiętne były wakacje na Malediwach - słońce, plaża i woda czyli wszystko co do szczęście jest potrzebne

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - ganga - 14-04-2014 11:18

Uważam, że piękne miejsca na udany wypoczynek znajdziemy i w kraju i za granicą. U nas szczególnie warte polecenia są tereny górskie (przepiękne i z dobrze rozwiniętą turystyką!), Zakopane to jedno z moich ulubionych miejsc w Polsce, Polana Szymoszkowa, Dolina Pięciu Stawów, Morskie Oko..to są tereny, do których warto wracać, bo za każdym razem odkrywa się na nowo ich urok!

Z wojaży zagranicznych najbardziej zachwyciła mnie Chorwacja, na razie poznałam jedynie rejony Dalmacji Południowej, ale w tym roku zwiedzę Istrię i myślę, że będzie równie wspaniale! Ceny są wyższe niż w Bułgarii, ale myślę, że atmosfera o wiele lepsza, no i jest ciekawiej.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - rurek - 16-04-2014 16:07

A ja polecam wybrać się na weekend do Krakowa. Przepiękne miasto, jedno z najpiękniejszych w naszym kraju. Zabytków bardzo wiele, praktycznie większość w centrum.
W najbliższym czasie chciałbym zabrać tam żonę na romantyczny weekend.
Pozdrawiam.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - paula321549 - 16-05-2014 12:11

A czy byliście kiedyś w Egipcie? Opinie są różne ale ja byłam tam już ponad 4 razy i za każdym bardzo mi się podobało. W kurortach jest bardzo bezpiecznie a jeśli wybierzemy hotel 5* możemy liczyć na prawdziwe luksusy.
Najbardziej podobają mi się tam plaże i rafy koralowe. Wspaniałe dla wszystkich, którzy lubią sobie posnurkować. Są tam również polskie szkoły nurkowania ale na to akurat już się nie zdecydowałam.
Warto jest poczytać sobie o zabytkach w Egipcie, ponieważ jest ich bardzo wiele. Warto jest wybrać się do Klasztoru Świętej Katarzyny na półwyspie Synaj.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - renee91 - 18-05-2014 23:16

Tutaj macie świetne propozycje miejsc, gdzie warto spędzić wakacje: https://www.facebook.com/1000NaSwiecie

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - martamash - 19-05-2014 14:01

W Polsce zawsze wybieram się urlopować nad morze, w szczególności do Trójmiasta lubię zawitać Smile woda, plaże, nocne życie, jest też co zwiedzać i gdzie smacznie zjeść - miejsce idealne Smile problem stanowią tylko noclegi, gdyż im bliżej sezonu, tym trudniej cokolwiek znaleźć. Jednak dla chcącego nic trudnego Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - alean - 27-05-2014 22:07

Miasta godne polecenia to: Kraków, Toruń, Mikołajki i oczywiście Trójmiasto. Polecam też Jurę Krakowsko-Częstochowską, Góry Stołowe i Kotlinę Kłodzką.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Pandora1 - 03-06-2014 11:09

Mnie się marzy wyjazd do Grecji, albo do Egiptu Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - ganga - 13-06-2014 09:11

Gdybym miała możliwość pojechania w jakikolwiek zakątek świata, wybrałabym podróż wokół najbardziej popularnych stanów w USA, a następnie wycieczkę krajoznawczą na terenach krajów azjatyckich.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - qreizi - 14-06-2014 19:26

Ja to poleciłabym nasze Polskie góry, uwielbiam odwiedzać nasze górskie miasta. A w szczególności to same góry, mogłabym całymi dniami chodzić po górach. Te widoki z nich są przepiękne. Jak dla mnie nie ma nic piękniejszego. Ale się rozmarzyłam...z chęcią znalazłabym się teraz w takim miejscu.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - werona888 - 18-06-2014 13:40

Ja również marzę o wycieczce do najbardziej popularnych stanów USA- może kiedyś się uda- warto chyba mieć marzeniaSmile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - adelka88 - 01-07-2014 06:38

Warto jest wybrać się nad nasze polskie morze - szczególnie na zachodnie wybrzeże. W zasadzie w czasie jednego urlopu można zwiedzić całlkiem sporo ponieważ wiele miejscowości znajduje się bardzo blisko siebie . Międzyzdroje, Świnoujście, Dziwnów, Dziwnówek, Kamień Pomorski. Ewentualnie jeszcze wyskok do Szczecina.
Razem ze znajomymi zrobiliśmy sobie taki tour w zeszłym roku.
Co mogę napisać? Udana pogoda plus paczka znajomych = świetny urlop Smile
No i udało nam się wynająć świetne mieszkanie. Mieszkanko w Świnoujściu. Świetny standard, przepiękny taras (widok na zdjęciu poniżej). Ogólnie myślę,ze w takim standardzie i za taką cenę to na pewno nie udałoby nam się znaleźć hotelu.
Wifi trochę wolno działało ale i tak się nie korzystało ponieważ całe dnie zwiedzaliśmy.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - wiki32 - 04-07-2014 11:25

Polecam Egipt. Morze, rafy, pustynie, góry... Wszystko w jednym Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - aniakater - 15-07-2014 12:25

Pensjonat ze zdjęcia kilka postów wyżej jest rewelacyjny. Jeśli chodzi o Polskę to zawsze polecałam wakacje na Mazurach - jakoś nie potrafię się od nich uwolnić, jest to tak piękne miejsce, że stale tam wracam.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Marel - 26-03-2015 19:13

Ja tam nie mam zbyt udziwnionych planów, po prostu bardzo chciałbym pojechać w jakieś ładne miejsce, gdzie jest ciepło, ale nad morzem, no i gdzie jest bezpiecznie, a także troszkę luksusowo. Na przykład takie Santorini.
Moim zdaniem to bardzo piękne miejsce i byłbym szczęśliwi mogąc tam spędzić trochę czasu.
[Obrazek: santorini%20pasisaje.jpg]

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - bakstero - 30-03-2015 17:52

ja uwielbiam jeździć do Włoch. tam zawsze jest ładna pogoda i mili ludzie. w te wakacje także jak będę miał czas to pojadę.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Ridl - 01-04-2015 20:52

Szczerze to polecam wyjazd nie do konkretnego miejsca, a raczej jako samą podróż, gdzie to już jest przygoda. Może nie jest to wypoczynek, taki że odnawiamy siły, ale nic nie daje takiej satysfakcji jak przejechanie rowerem iluś-set kilometrów. Poznani ludzie, zobaczone miejsca, które stają się piękne tylko ze względu na coś nietuzinkowego, odpowiednie ułożenie słońca itd. W tym roku wybieram się z południa polski nad Piszę rowerem i ekscytacja mnie rozpiera Wink

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - adelka88 - 15-04-2015 12:59

Ja również lubię jeździć za granicę ale w tym roku nie mam za bardzo na to funduszy tak więc chyba sobie odpuszczę dalekie wycieczki.
Za to planujemy wybrać się ze znajomymi nad morze . Do Jarosławca albo Jastrzębiej Góry. Na całe 2 tygodnie.Wynajmiemy sobie domek tak więc nie będzie to takie drogie.

Jest to ciekawy przewodnik po tych ciekawszych zakątkach Polski. Warto jest zorientować się kiedy będą odbywały się latem jakieś ciekawe festiwale w Lublinie takie jak:
jarmark jagielloński
festiwal sztukmistrzów
czy też noc kultury

Miasto naprawde świetne - na miejscu warto jest wynająć sobie samochód ponieważ okolica jest równie ciekawa.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - gangamstyle7 - 17-05-2015 14:29

Może Budapeszt? To węgierskie miasto wprost mnie urzekło. Z językiem nie było tak dużego problemu jak myślałam, także polecam! Wink

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - aniakater - 10-09-2015 16:05

Polecam Chorwację, a dokładniej Środkową Dalmację. Byłam w tym roku w Kastelach i bardzo mi się tam podobało.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Katt - 20-10-2015 20:39

Ja tam uwielbiam Węgry a z Egzotyki to stawiam na Kanadę ;p

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - zuroto - 08-11-2015 13:45

Tylko Australia. Uwielbiam ten kraj, te widoki, przyrodę. No i to ekstremalne niebezpieczeństwo na każdym kroku Big Grin

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Stuudy - 03-03-2016 11:23

Chyba bym się bał do Australii. Big Grin

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - darecki312 - 21-03-2016 02:07

W Polsce jest tyle ciekawych miejsc, że nie wiadomo co polecić

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Joanna492 - 30-03-2016 12:06

Zdecydowanie USA. Byłam, i z chęcią chciałabym tam wrócić. Piękne miejsca, widoki. Do tego ludzie.. całkiem inni niż w naszym kraju. Uśmiechnięci, pomocni Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - klaudia 88 - 01-04-2016 14:29

Moim największym marzeniem jest podróż do Afryki. Piękna dzika przyroda i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Murator77 - 03-04-2016 16:41

Gdzie polecacie wakacje dla mamy z 7 latkiem. Tylko chodzi mi o wakacje w ruchu. Nie chcemy siedziec w miejscu. Macie cos spradzonego?

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Posejdon - 04-04-2016 13:42

Warto zwiedzić Polskę. Mamy tak wiele pięknych i ciekawych miejsc.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Izabela25 - 15-04-2016 02:40

Do Hiszpanii na rowerach Big Grin

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Greenpress - 19-04-2016 11:42

Do tej pory moje najlepsze wakacje były w Grecji. Smile Piękne tereny, można naprawdę wypocząć.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - nadjeżda - 25-04-2016 02:34

Murator77, a może po prostu nasze wspaniałe, polskie morze? Wink Często wyjeżdżamy gdzieś na zagraniczne wakacje, nie doceniając tego, co piękne w naszym ojczystym kraju Smile. Ja kocham wręcz Bałtyk i co roku wyjeżdżam gdzie indziej. Ostatnio na przykłąd byłam w Łebie. W tym roku zahaczę też o inne miejsca nad Bałtykiem, ale Łebę również planuję odwiedzić. [administrator: usunięto reklamę]

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Ciekawski75 - 26-04-2016 19:53

Może Bieszczady(Solina), Beskidy. Według wyboru może nad morze polskie(Bałtyk) też są piękne miejsce. Polska jest pięknym krajem

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - minimka647 - 16-05-2016 13:38

Mi się marzy Islandia

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Stojak33 - 19-05-2016 10:05

Jeśli chodzi o dłuższy urlop to też wolę za granicę wyjechać. Takie weekendowe wyjazdy to raczej w kraju, głównie góry.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Ktogaly - 20-05-2016 13:00

Ja chętnie przejechałbym się do Japonii. Bardzo lubię zwiedzać, nie interesuje mnie leżenie na plaży. Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Elsiemm - 23-05-2016 08:53

Ja lubię mało tłoczne i spokojne miejsca, ale w wakacje trudno takie znaleźć. Smile Ktoś by coś polecił? Mogą być góry, może być morze/jezioro.

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - solange - 02-06-2016 18:12

green

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - Kaktusia - 05-06-2016 11:52

@Elsiemm, jak góry to polecam zwłaszcza Beskid Niski. Jest mnóstwo "odludnych miejsc" tylko trzeba trzymać się daleko od głównych atrakcji turystycznych Smile

RE: Wakacje - miejsca godne polecenia/chcę tam pojechać - mitchell - 05-07-2016 13:43

Chetnie zobaczyłabym Chorwacje.