Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakie studia ??
Autor Wiadomość
fantasy123 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #1
jakie studia ??
Witam. Jestem tegoroczną maturzystką. Będę pisać maturę (nie licząc obowiązkowych przedmiotów) na poz. rozszerzonym z geografii, matematyki i j. angielskiego. I jak pewnie każda osoba mam dylemat z wyborem studiów. Jaki kierunek wybrać? Co polecacie? Uwielbiam geografię i wszystko co z nią związane jednak pewnie jak wszyscy chciałabym znaleźć po studiach dobrą pracę w zawodzie. Jestem z okolic Rzeszowa więc dużego wyboru uczelni nie mam, najbardziej pasują mi miasta tj.: RZ, Kraków i Lublin. Myślałam nad geofizyką, geologią, geoinformatyką, ochroną środowiska a nawet Informatyką Stosowaną na AGH na WGGIOŚ jednak to już chyba by było jak samobójstwo (za dużo informatyki xd). Wiem że to ciężki wybór więc liczę na jakieś wskazówki od was, może ktoś ma jakieś doświadczenie i chętnie by się podzielił Smile
pozdrawiam Smile
21-03-2016 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #2
RE: jakie studia ??
Przynajmniej w Warszawie, Kraków (AGH) ma uznanie, natomiast o technicznych uczelniach z Rzeszowa i Lublina niewiele się mówi. Od strony życia studenckiego, w Krakowie na pewno nie będzie nudno. Lublin jest bardziej spokojny pod tym względem, ale to też bardzo studenckie miasto (kilka dużych uczelni). O Rzeszowie niewiele wiem, chociaż znajomy, który stąd pochodzi, chwalił, że miasto i region zaczęły się rozwijać.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
22-03-2016 10:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
fantasy123 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #3
RE: jakie studia ??
a co do samych studiów ? co najlepiej wybrać ? i jak jest później z pracą w zawodzie ? Smile
23-03-2016 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Everest Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Post: #4
RE: jakie studia ??
Geologia jest bardzo dobrym kierunkiem jak dla mnie i sam myślałem nad tym przez pewien czas, bo na geologów zawsze będzie zapotrzebowanie.
Ochrone Środowiska odrzuciłbym z marszu, bo ciężko z robotą po tym, jak już to Inżynieria Środowiska, kierunek z bardzo szeroką tematyką, ciekawy do tego. Sam w trakcie zdecydujesz czy chcesz iść w kierunku instalacji w budynkach, czyli w kierunku budownictwa, czy też lepiej będzie Ci iść w stronę przedmiotów z zabudowy hydrotechnicznej. Osobiście studiuję ten kierunek i polecam.
15-04-2016 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
modry Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Post: #5
RE: jakie studia ??
(23-03-2016 20:48)fantasy123 napisał(a):  a co do samych studiów ? co najlepiej wybrać ? i jak jest później z pracą w zawodzie ? Smile

Nikt Ci nie zagawarantuje, że po studiach będziesz mieć pracę.
19-04-2016 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fantasy123 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #6
RE: jakie studia ??
wiem że to jest niemożliwe,ale chodziło mi w tym pytaniu bardziej o to gdzie można pracować po danych kierunkach, i po jakich studiach jest większa szansa na otrzymanie dobrej pracy Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2016 18:17 przez fantasy123. Edit Reason: )
19-04-2016 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MarCelli Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Post: #7
RE: jakie studia ??
No super pytanie. Też się zastanawiam co ja będę robił po tych studiach heh
25-04-2016 13:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
KorneLiusz1 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Post: #8
RE: jakie studia ??
Geologia kochana Smile Powodzenia Smile
28-04-2016 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
fantasy123 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #9
RE: jakie studia ??
@KorneLiusz1 studiujesz/studiowałeś może geologię że tak o niej mówisz ? Big Grin
28-04-2016 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pogool Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #10
RE: jakie studia ??
Tak szybko zleciało od mojej matury. Smile Powodzenia!
05-05-2016 09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
adik356 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #11
RE: jakie studia ??
Witam.
Może jednak zainteresujesz się studiami w stolicy. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania ma duży wybór ciekawych kierunków i specjalizacji. Jest też ochrona środowiska http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ek...srodowiska .Aż 60% zajęć na tym kierunku stanowią ćwiczenia: audytoryjne, laboratoryjne, projektowe i terenowe. Zajęcia prowadzone są m.in. w laboratoriach: biologicznym, mechaniki płynów, statyki i wytrzymałości materiałów oraz informatyki.
13-05-2016 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fantasy123 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #12
RE: jakie studia ??
studia może i fajne ... ale Warszawa niestety już za daleko Smile

zresztą po maturach rozszerzonych się troszeczkę załamałam... wiedziałam że może być ciężko ale to była chyba trochę przesada ze strony CKE .... i znowu mam dylemat co zrobić z tymi studiami :/ nie wiem na co najlepiej iść, co jest bardziej przyszłościowe...... ach te studia, jeszcze na nich nie jestem a już sprawiają same problemy Big Grin
15-05-2016 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bedion25 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #13
RE: jakie studia ??
Szkoda, że studia turystyczne są postrzegane i prowadzone w taki sposób że prawie nic nie znaczą na rynku pracy...
17-05-2016 11:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Etaask Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #14
RE: jakie studia ??
Taka prawda, że nie ważne czy w czymś jest praca czy nie ma. Jak masz pasję, jesteś w czymś dobry to w każdej dziedzinie sobie poradzisz.
17-05-2016 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ogrillee Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #15
RE: jakie studia ??
Dokładnie. Na samych studiach się pewnie zbyt dużo nie nauczysz, dlatego studiować warto coś co Cię ciekawi i samemu się uczysz a studia robisz dla papierka i rozwijaniu innych umiejętności jak praca w grupie.
18-05-2016 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  na jakie studia iść aby... tchorzyk 4 9 157 08-05-2023 20:01
Ostatni post: york
  Jakie studia ? michauek 65 56 627 27-02-2023 23:35
Ostatni post: ycartwright

Skocz do: