GeoForum - forum geograficzne
jakie studia ?? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: jakie studia ?? (/showthread.php?tid=5138)

jakie studia ?? - fantasy123 - 21-03-2016 20:55

Witam. Jestem tegoroczną maturzystką. Będę pisać maturę (nie licząc obowiązkowych przedmiotów) na poz. rozszerzonym z geografii, matematyki i j. angielskiego. I jak pewnie każda osoba mam dylemat z wyborem studiów. Jaki kierunek wybrać? Co polecacie? Uwielbiam geografię i wszystko co z nią związane jednak pewnie jak wszyscy chciałabym znaleźć po studiach dobrą pracę w zawodzie. Jestem z okolic Rzeszowa więc dużego wyboru uczelni nie mam, najbardziej pasują mi miasta tj.: RZ, Kraków i Lublin. Myślałam nad geofizyką, geologią, geoinformatyką, ochroną środowiska a nawet Informatyką Stosowaną na AGH na WGGIOŚ jednak to już chyba by było jak samobójstwo (za dużo informatyki xd). Wiem że to ciężki wybór więc liczę na jakieś wskazówki od was, może ktoś ma jakieś doświadczenie i chętnie by się podzielił Smile
pozdrawiam Smile

RE: jakie studia ?? - snaakee - 22-03-2016 10:29

Przynajmniej w Warszawie, Kraków (AGH) ma uznanie, natomiast o technicznych uczelniach z Rzeszowa i Lublina niewiele się mówi. Od strony życia studenckiego, w Krakowie na pewno nie będzie nudno. Lublin jest bardziej spokojny pod tym względem, ale to też bardzo studenckie miasto (kilka dużych uczelni). O Rzeszowie niewiele wiem, chociaż znajomy, który stąd pochodzi, chwalił, że miasto i region zaczęły się rozwijać.

RE: jakie studia ?? - fantasy123 - 23-03-2016 20:48

a co do samych studiów ? co najlepiej wybrać ? i jak jest później z pracą w zawodzie ? Smile

RE: jakie studia ?? - Everest - 15-04-2016 12:18

Geologia jest bardzo dobrym kierunkiem jak dla mnie i sam myślałem nad tym przez pewien czas, bo na geologów zawsze będzie zapotrzebowanie.
Ochrone Środowiska odrzuciłbym z marszu, bo ciężko z robotą po tym, jak już to Inżynieria Środowiska, kierunek z bardzo szeroką tematyką, ciekawy do tego. Sam w trakcie zdecydujesz czy chcesz iść w kierunku instalacji w budynkach, czyli w kierunku budownictwa, czy też lepiej będzie Ci iść w stronę przedmiotów z zabudowy hydrotechnicznej. Osobiście studiuję ten kierunek i polecam.

RE: jakie studia ?? - modry - 19-04-2016 09:31

(23-03-2016 20:48)fantasy123 napisał(a):  a co do samych studiów ? co najlepiej wybrać ? i jak jest później z pracą w zawodzie ? Smile

Nikt Ci nie zagawarantuje, że po studiach będziesz mieć pracę.

RE: jakie studia ?? - fantasy123 - 19-04-2016 17:59

wiem że to jest niemożliwe,ale chodziło mi w tym pytaniu bardziej o to gdzie można pracować po danych kierunkach, i po jakich studiach jest większa szansa na otrzymanie dobrej pracy Smile

RE: jakie studia ?? - MarCelli - 25-04-2016 13:36

No super pytanie. Też się zastanawiam co ja będę robił po tych studiach heh

RE: jakie studia ?? - KorneLiusz1 - 28-04-2016 15:36

Geologia kochana Smile Powodzenia Smile

RE: jakie studia ?? - fantasy123 - 28-04-2016 17:04

@KorneLiusz1 studiujesz/studiowałeś może geologię że tak o niej mówisz ? Big Grin

RE: jakie studia ?? - Pogool - 05-05-2016 09:31

Tak szybko zleciało od mojej matury. Smile Powodzenia!

RE: jakie studia ?? - adik356 - 13-05-2016 20:25

Witam.
Może jednak zainteresujesz się studiami w stolicy. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania ma duży wybór ciekawych kierunków i specjalizacji. Jest też ochrona środowiska http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/ochrona-srodowiska .Aż 60% zajęć na tym kierunku stanowią ćwiczenia: audytoryjne, laboratoryjne, projektowe i terenowe. Zajęcia prowadzone są m.in. w laboratoriach: biologicznym, mechaniki płynów, statyki i wytrzymałości materiałów oraz informatyki.

RE: jakie studia ?? - fantasy123 - 15-05-2016 15:57

studia może i fajne ... ale Warszawa niestety już za daleko Smile

zresztą po maturach rozszerzonych się troszeczkę załamałam... wiedziałam że może być ciężko ale to była chyba trochę przesada ze strony CKE .... i znowu mam dylemat co zrobić z tymi studiami :/ nie wiem na co najlepiej iść, co jest bardziej przyszłościowe...... ach te studia, jeszcze na nich nie jestem a już sprawiają same problemy Big Grin

RE: jakie studia ?? - Bedion25 - 17-05-2016 11:22

Szkoda, że studia turystyczne są postrzegane i prowadzone w taki sposób że prawie nic nie znaczą na rynku pracy...

RE: jakie studia ?? - Etaask - 17-05-2016 15:16

Taka prawda, że nie ważne czy w czymś jest praca czy nie ma. Jak masz pasję, jesteś w czymś dobry to w każdej dziedzinie sobie poradzisz.

RE: jakie studia ?? - Ogrillee - 18-05-2016 13:44

Dokładnie. Na samych studiach się pewnie zbyt dużo nie nauczysz, dlatego studiować warto coś co Cię ciekawi i samemu się uczysz a studia robisz dla papierka i rozwijaniu innych umiejętności jak praca w grupie.

RE: jakie studia ?? - Stojak33 - 19-05-2016 10:01

Jeżeli masz dobre studia dzienne to możesz się bardzo dużo nauczyć. Musisz tylko chcieć. Szczególnie na studiach inżynierskich gdzie dużo technologii, można pewne rzeczy potestować, polecam także koła naukowe.

RE: jakie studia ?? - Elsiemm - 23-05-2016 08:52

Studia są bardzo przydatne. Pokazują Ci na przykład to, że całe życie się człowiek musi uczyć i to, że mamy pracę za 5 000zł nie znaczy że już nic nie musimy robić, bo zaraz wejdą nowe technologie i jak się nie będziemy rozwijać to nas zastąpią.

RE: jakie studia ?? - fantasy123 - 23-05-2016 14:22

teraz tylko kwestia tego gdzie "się rozwijać", na jakich studiach, sama nie wiem w co się pchać, zależy mi na tym żeby rozwijać swoje pasje ale też muszę patrzeć na prawdopodobieństwo znalezienia pracy po studiach Smile

RE: jakie studia ?? - Koomdi - 01-06-2016 11:03

Jak ktoś jest w czymś dobry to w każdym zawodzie znajdzie pracę albo sam założy firme. Ważne by robić to co Cię nie męczy a cieszy.

RE: jakie studia ?? - stoloskas - 01-06-2016 17:57

(23-05-2016 14:22)fantasy123 napisał(a):  teraz tylko kwestia tego gdzie "się rozwijać", na jakich studiach, sama nie wiem w co się pchać, zależy mi na tym żeby rozwijać swoje pasje ale też muszę patrzeć na prawdopodobieństwo znalezienia pracy po studiach Smile

Zgadzam się, to jest najważniejsze

RE: jakie studia ?? - fantasy123 - 12-06-2016 17:08

koniec rekrutacji coraz bliżej a ja dalej nie rejestrowałam się nigdzie ...
ciągle mam dylemat jaki kierunek wybrać...
ponownie myślę o Informatyce Stosowanej na WGGiOŚ na AGH , którą odrzuciłam po pewnym zastanowieniu, jednak po tym kierunku jest największe prawdopodobieństwo znalezienia pracy niż po pozostałych które rozważałam ... tak mi sie przynajmniej wydaje Big Grin
co sądzicie o tym kierunku? jest tu może ktoś kto studiuje/studiował albo ma znajomych ? Smile czy informatyka/programowanie jest na bardzo zaawansowanym poziomie ? czy zwykły śmiertelnik dał by sobie z tym radę ? Big Grin

RE: jakie studia ?? - snaakee - 13-06-2016 10:36

Informatyka ma obecnie na rynku największe wzięcie. Pytanie, czy zdążysz skończyć studia i wejść na rynek. Normalnie, mając już wiedzę programistyczną, można w trakcie studiów iść do pracy do it, żeby poćwiczyć. Stawki początkujących programistów-studentów są niższe, ale jest duża progresja wraz z doświadczeniem. Idąc na informmatykę stosowaną powinieneś jednak nie obawiać się programowania, tylko traktować to jaką swoją przewagę nad innymi. Nawet jeżeli nie jest to teraz Twoją mocną stroną, warto się naczuyć programowania.

RE: jakie studia ?? - czeks - 16-06-2016 10:08

zgadzam się ze snaakee

RE: jakie studia ?? - adik356 - 17-07-2016 11:52

Ochronę środowiska mają tu http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/ochrona-srodowiska, ale może jeszcze cos innego ci się spodoba. Uczelnia jest bardzo dobra i ma bardzo dobre opinie . Ważne, aby studiować to co się lubi .

RE: jakie studia ?? - Diolodju - 26-07-2016 13:03

Moim zdaniem bardzo fajnym kierunkiem jest automatyka i robotyka. Ciekawe i przyszłościowe.

RE: jakie studia ?? - gasiorek - 27-04-2019 21:29

Po maturze z geografii ciekawym pomysłem na studia jest gospodarka przestrzenna na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym . Można studiować przez Internet. Poza pracą na platformie zjazdy i sesje odbywają się w Lublinie. Praca pewna w wydziałach planowania urzędów administracji samorządowej i rządowej, agencjach rozwoju, agencjach nieruchomości, agencjach pośredniczących w obrocie nieruchomościami...