Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana kierunku na geografię.
Autor Wiadomość
rzeźnik Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Question Zmiana kierunku na geografię.
Witam,
Powoli zbliża się koniec semestru a ja mam mały problem z kierunkiem.
Otóż obecnie jestem na pierwszym roku Górnictwa i Geologi na wydziale WGGiOŚ na AGH. Początkowo chciałam iść na geografię z meteorologią ale okazało się, że na UJ są to dopiero studia magisterskie. Ostatecznie dałam papiery na geologie na UJ i na GIG na AGH. I tu i tu się dostałam. Stwierdziłam jednak, że może lepiej iść na AGH, na tą geologie i mieć chociaż tego inżyniera (głupim tytułem przed nazwiskiem się przejmuje...). Bardzo mi zależy na tym, żebym miała prace którą wręcz kochałabym (lubię podróże, nawet jeżeli są związane z trudnymi warunkami i ogólnie jestem ciekawa świata Tongue) więc np. stacje badawcze są jak najbardziej dla mnie. Teraz pytanie czy zmieniać kierunek i uczelnie czy jest to raczej nieopłacalne. Nie ukrywam, że obecnie jest mi raczej ciężko ale jeżeli wiązałoby się to z późniejszą ciekawą pracą np. badawczą i ogólnie lepszą sytuacją to myślę, że dam rade zdać to 7 semestrów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2015 22:50 przez rzeźnik. Edit Reason: N/A)
27-12-2015 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #2
RE: Zmiana kierunku na geografię.
Zakładam, że Twoje studia są dwustopniowe? Jeżeli tak, to proponuję przeanalizować, czy będziesz miała możliwość po zrobieniu 1-stopnia, przenieść się na 2-stopień na inną uczelnię? Dlaczego ta sugestia? Jeżeli jesteś zadowolona ze studiów, które teraz realizujesz, to warto iść dalej w tym kierunku. Po zakończeniu studiów 1-stopnia będziesz miała lepszą orientację, czy perspektywicznie lepiej pozostać na obecnej uczelni czy ją zmienić w kontekście studiów 2-stopnia. Zmiana kierunku po pierwszym roku ma sens tylko, jeżeli jesteś niezadowolona z kierunku np. ze względu na jakość nauczania/wartość dyplomu lub kierunek w ogóle jest niezgodny z tym, co chcesz robić w życiu (ale to razcej nie Twój przypadek). Mam nadzieję, że pomogłem.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
31-12-2015 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
rzeźnik Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Zmiana kierunku na geografię.
Dzięki za rade. Shy
02-01-2016 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Architektura krajobrazu- zmienić na geografie? Chigau 4 5 697 25-07-2022 14:09
Ostatni post: helejna
  Gdzie można studiować geografie nauczycielską? MarekK820 7 6 880 21-12-2021 00:02
Ostatni post: Patrycja85
  Wybór kierunku Artur95R 4 6 435 28-03-2014 19:07
Ostatni post: exide
Cool WNG UŁ - wątek ("nie" tylko) dla studentów tego kierunku ;] noe_83 24 27 003 26-06-2010 00:34
Ostatni post: qmate
  studiować geografię... to dobry pomysł? monia777 2 6 459 28-04-2009 22:45
Ostatni post: carenza

Skocz do: