Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Autor Wiadomość
MarekK820 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Witam,
Szukam i szukam, ale coś słabo mi idzie Smile
Chciałbym studiować właśnie na tym kierunku - Nauczyciel Geografii i Przyrody, by w przyszłości móc uczyć dzieciaki.
Kłopot w tym, że wolałbym studia zaoczne, ale nie mogę takich znaleźć w PL.
Wiecie może gdzie można tak studiować?

Dzienne raczej mi nie odpowiadają, bo praca - z czegoś trzeba żyć, a młody już nie jestem, by żyć typowo "po studencku" Smile


Pozdrawiam - Marek.
12-10-2015 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #2
RE: Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Witaj,
Przynajmniej na studiach ekonomicznych mieliśmy tak, że mogliśmy dodatkowo zrobić przedmioty ze studium pedagogicznego i wówczas miało się uprawnienia do nauczania w szkole. Czy w przypadku studiowania geografii nie będzie tak samo?

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2015 20:36 przez snaakee. Edit Reason: )
12-10-2015 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
MarekK820 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Wiesz - właściwie to nie wiem, dlatego też ten temat Wink

Ogólnie przejrzałem większe uczelnie, ale nie ma specjalizacji nauczycielskiej geo.
Głównie ze względu na brak chętnych.
Nie chce pójść na geografie i by po paru semestrach okazało się, że nie mogę wybrać tej specjalizacji.
Szukam uczelni na której będę mógł studiować geografię i następnie żebym mógł wybrać tą specjalizacje. Najlepiej zaocznie.
Czy tak ciężko z tym kierunkiem ?
Może ktoś w tym roku poszedł.

Gdyby było tak jak mówisz, to wystarczyłaby jakakolwiek uczelnia na której jest geografia i później zrobić te pedagogiczne i git.
Tylko nie wiem czy to nie trudniejsze by było. Robienie oddzielnie pedagogiki może być trudniejsze niże gdyby geo ze spec. nauczy.

Kurcze nie wiem Sad
12-10-2015 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #4
RE: Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Ok, rozumiem. To systematuzując wiedzę, można:
- skończyć studia kierunkowe ze specjalnością nauczycielską,
- skończyć studia kierunkowe oraz dodatkowo zrobić kurs pedagogiczny.

Odsyłam do (być może już je widziałeś):
http://geopasja.blog.pl/2011/07/31/gdzie...geografie/ - lista kierunkow wg wojewodztw i uczelni
Odnośnie tego, że nie jesteś przekonany do studiowania geografii, to kończąc licencjat i realizując dodatkowo blok związany z pedagogiką, możesz zdobyć uprawnienia do nauczania przyrody. Kończąc studia 2 stopnia, możesz nauczać geografii w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wg kilku linków, które sprawdzałem z google, uprawnienia do nauczania geografii nabywasz poprzez zaliczenie dodatkowych przedmiotów okołopedagogicznych, poza tym studiujesz te same przedmioty, co inni studenci geografii, którzy mają inną ścieżkę, niż bycie nauczycielem.

Na forum zaglądają nauczyciele i studenci geografii, być może ktoś będzie mógł dodatkowo coś podpowiedzieć.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
12-10-2015 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
JadziaL Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Nie wiem gdzie mieszkasz, bo skoro masz rodzinę, to pewnie nie chcesz daleko dojeżdżać. Przejrzyj kierunki na studia.net/geografia . Myślę też, że możesz studiować po prostu geografię a pedagogiczną specjalizację dorobisz w ramach specjalizacji lub podyplomowo. Pracę w szkole dostaniesz. I tak będziesz się stale dokształcał, jeśli będziesz chciał być dobrym nauczycielem. Nie brak dziś ciekawych źródeł do wzbogacania warsztatu metodycznego z każdego przedmiotu i doskonalenia wychowawczych umiejętności. Zobacz np. portal epedagogika.pl , zajrzyj np do artykułu o nowych zasadach awansowania nauczycieli: https://epedagogika.pl/praca-nauczycieli...-2629.html
21-09-2018 02:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
jarasek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Oct 2021
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Geografia nauczycielska? a czym ona się różni? Pierwszy raz słyszę takie określenie
________________
https://www.zozodesign.pl/kategoria/lanc...z-literka/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2021 12:20 przez jarasek. Edit Reason: )
14-10-2021 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Jncd3lad3 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Dec 2021
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
12-12-2021 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Patrycja85 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Dec 2021
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Gdzie można studiować geografie nauczycielską?
Myślę że taka geografia to może być wykładana na każdym większym uniwersytecie Wink

hotel cieszyn
21-12-2021 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Architektura krajobrazu- zmienić na geografie? Chigau 4 5 699 25-07-2022 14:09
Ostatni post: helejna
Question Zmiana kierunku na geografię. rzeźnik 2 4 904 02-01-2016 11:33
Ostatni post: rzeźnik
  geografia nauczycielska na UŁ monia777 6 6 892 03-06-2009 21:24
Ostatni post: tchorzyk
  studiować geografię... to dobry pomysł? monia777 2 6 460 28-04-2009 22:45
Ostatni post: carenza
  Gdzie studiować? Paolo 4 7 325 02-01-2007 23:53
Ostatni post: Guest

Skocz do: