Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie studiować?
Autor Wiadomość
Paolo Offline
Student

Ilość postów: 238
Reputacja: 0
Gdzie studiować?
Kolejny podobny temat, ale ja mam pewne wymagania...Smile
Szukam uczelni, gdzie na bardzo dobrym poziomie stoi matematyka i geografia, a mniejszą wagę przykłada się do języków
Pierwotnie miałem w planach wybrać się na SGH (jestem w klasie maturalnej zdaje polski, niemiecki na podstawowym oraz gegrę, matmę i angielski na rozszerzonym), ale się trochę zniechęciłem. Klimat tej szkoły chyba nie będzie mi odpowiadał twisted , a poza tym nie widzę siebie w biznesie Big Grin ..
Może podsuniecie jakąś interesującą uczelnię i kierunek
Czekam na posty od studentów i innych wtajemniczonych wink Za wszelkie sugestie bede wdzięczny...
28-12-2006 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5

To nie uczelnia robi klimat, tylko ludzie, więc "klimat" zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich znajomych.

Jakie "poza biznesowe" kierunki interesują Cię? Bo moim zdaniem kojarzenie SGH wyłącznie z biznesem jest mylne.

A co do języków, jeżeli chcesz iść na dobrą uczelnię, to wszędzie będziesz miał wymagania językowe, a nauka języka to jest podstawa. SGH tym się tylko różni, że wymaga 2 języków. A co do poziomu języka na uczelni to krążą legendy, ale one się sprawdzają tylko w przypadku niemieckiego, który rzeczywiście jest ciężki na tej uczelni.

Ja uczę się angielskiego i rosyjskiego, może szczęście do lektorów, faktem jest, że nie jest wcale tak ciężko.

Na innych uczelniach ekonomicznych też będą obowiązywały dwa języki. A na uniwerkach - zależy to od kierunku studiów.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
29-12-2006 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Paolo Offline
Student

no właśnie słyszałem, że ludzie są nieciekawi, z takim snobistycznym podejściem i to mnie w dużej mierze zniechęca (bez obrazy za tą moją generalizację wink ), a co do znajomych - 8 osób z klasy się wybiera na tą uczelnię
jeżeli bym się jednak zdecydował na SGH, to na coś związanego z ekonomią

snaakee napisał(a):A co do poziomu języka na uczelni to krążą legendy, ale one się sprawdzają tylko w przypadku niemieckiego, który rzeczywiście jest ciężki na tej uczelni.
właśnie niemieckiego bym sie musiał zacząć uczyć na poważnie, bo jak na razie jestem dość mocno niezaawansowanyBig Grin
w ogóle nie lubię języków, chociaż całkiem słaby z nich nie jestem
29-12-2006 13:22
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Jeśli już w tej chwili rozum Ci podpowiada, aby nie iśc na SGH, to po prostu tam nie idź. Znam sporo osób, które się szkołą zawiodły. Jesli chcesz mieć wysoki poziom matmy, to idź na UJ, ale pamietaj, że tam się płaci za kursy terenowe w przeciwieństwie do UW.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
02-01-2007 21:48
Paolo Offline
Student

Jakiego rzędu są opłaty za kursy na UJ? Czy na UW jest wysoki poziom z matmy i gegry?
02-01-2007 23:53
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!