Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca po studiach geograficznych
Autor Wiadomość
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum
****

Ilość postów: 1 068
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 8
Post: #16
 
Ja w trakcie studiowania pracuje (jeszcze) na magazynie (dodam firmy farmaceutycznej :winkSmile a więc praca "nieco" odbiega od kierunku studiów wink lol

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
03-12-2007 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
marcinB Offline
Licealista

Ilość postów: 207
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
po geografii w zależności od specjalizacji ukończonej, można pracować od szkoły aż po bank, sam mam znajomych, którzy uczą w szkole, jedni zostali na uczelni, a inni pracują w różnych miejscach. Wszystko zależy od tego czy ktoś chce pracować w swoim zawodzie czy po prostu nie ma to dla niego znaczenia. Jak widać wiele osób wybiera lepszą pracę (finansowe kwestię) a są po geografiiSmileSmileSmile
06-03-2008 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
alhambra Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 22
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
marcinB napisał(a):po geografii w zależności od specjalizacji ukończonej, można pracować od szkoły aż po bank, sam mam znajomych, którzy uczą w szkole, jedni zostali na uczelni, a inni pracują w różnych miejscach. Wszystko zależy od tego czy ktoś chce pracować w swoim zawodzie czy po prostu nie ma to dla niego znaczenia. Jak widać wiele osób wybiera lepszą pracę (finansowe kwestię) a są po geografiiSmileSmileSmile
Nie chcialabym ,żeby w banku obslugiwal mnie pan po geografii ,wychodze z zalozenia ,ze jesli cos studiuje to ,żeby potem pracowac w zawodzie.

Pozdrawiam, alhambra
08-03-2008 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
marcinB Offline
Licealista

Ilość postów: 207
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
no cóż takie mamy czasy, że ludzie z banków wolą przeszkolić osoby po innych kierunkach niż po bankowości i zapłacić im mniej niż osobą po szkołach ekonomicznychSmile
10-03-2008 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 19
Post: #20
 
Po geografii można chyba także pracować w telewizji i być prezenterem pogody hehe Smile Ostatnio coś czytałem o naborze nowych prezenterów do TVP i wymagali chyba jedynie podstawowej wiedzy z geografii i meteorologii.
26-04-2008 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
teo_ns Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #21
RE:
(01-12-2007 15:53)Witch napisał(a):  Ale nie sądzę żeby po ukończeniu geografii, mozna było znaleźć pracę np. w policjii. Kreatywność fajnie brzmi ale nie zrobisz czegoś z niczegoTongue

Oczywiście że w policji można znaleźć prace. Możliwości tkwią w GIS. W prognozowaniu zagrożeń i prognozowaniu przestępczości w analizach statystyczno geolokalizacyjnych. ha... Smile
(08-03-2008 23:22)alhambra napisał(a):  Nie chcialabym ,żeby w banku obslugiwal mnie pan po geografii ,wychodze z zalozenia ,ze jesli cos studiuje to ,żeby potem pracowac w zawodzie.

a analizy rynku, analizy klientów i obsługi klientów, analizy lokalizacyjne oddziałów bankowych itp. to potrafi zrobić najlepiej geograf. zrozumieć przestrzeń jest zdecydowanie trudniej niż nauczyć się wiedzy ekonomicznej, z resztą na geografii mam sporo z nią do czynienia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2009 15:16 przez teo_ns. Edit Reason: )
20-11-2009 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
alhambra Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 22
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #22
RE:
(20-11-2009 15:02)teo_ns napisał(a):  Oczywiście że w policji można znaleźć prace. Możliwości tkwią w GIS. W prognozowaniu zagrożeń i prognozowaniu przestępczości w analizach statystyczno geolokalizacyjnych. ha... Smile
(08-03-2008 23:22)alhambra napisał(a):  Nie chcialabym ,żeby w banku obslugiwal mnie pan po geografii ,wychodze z zalozenia ,ze jesli cos studiuje to ,żeby potem pracowac w zawodzie.

a analizy rynku, analizy klientów i obsługi klientów, analizy lokalizacyjne oddziałów bankowych itp. to potrafi zrobić najlepiej geograf. zrozumieć przestrzeń jest zdecydowanie trudniej niż nauczyć się wiedzy ekonomicznej, z resztą na geografii mam sporo z nią do czynienia.
przestań pisać głupoty ,
jaka ekonomia na geografii? -podstawy ekonomii to chyba jedyne co tam macie
analizy oddzialow bankowych-a co to??
analiza klientow-danymi statystycznymi na temat klientow zajmuje sie ktos zupelnie inny
obsluga klientow-ehm ,na geografi ucza podstaw psychologii? hmmmm

Pozdrawiam, alhambra
22-11-2009 02:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
teo_ns Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Praca po studiach geograficznych
w odpowiedzi na zarzut związany z brakiem kursów ekonomicznych na geografii

kursy związane z ekonomią na geografii:

Statystyka z elementami matematyki
podstawy ekonomii
problemy rozwoju regionalnego i lokalnego
globalne procesy społeczno gospodarcze
ekonomika miast i regionów
przemiany społeczno-ekonomiczne przestrzenni polski
globalne systemy finansowe i gospodarcze
fundusze strukturalne UE
metody analizy przestrzennej
obsługa wybranych programów statystycznych
samorząd terytorialny
analiza statystyczna w badaniach społeczno ekonomicznych
geografia ludności i demografia
przedsiębiorstwo a przestrzeń
teorie lokalizacji
wstęp do badań geomarketingowych
planowanie strategiczne w jednostkach samorządu terytorialnego
marketing terytorialny

dodatkowo dochodzi do wyboru również blok kursów pedagogicznych w którym znajdują się wykłady i ćwiczenia z psychologii + fakultet z psychologii

Muszę Cię rozczarować nie piszę głupot,

"jaka ekonomia na geografii? -podstawy ekonomii to chyba jedyne co tam macie" - patrz wyżej
"analizy oddziałów bankowych-a co to??" nie analizy oddziałów bankowych a analizy lokalizacyjne oddziałów bankowych przeczytaj uważnie, zastanów się, a jak dalej nie będziesz rozumiał z miła chęcią wyjaśnię jak takie analizy mogą być wykonywane. Ale to nieco dłuższa historia.

"analiza klientów - danymi statystycznymi na temat klientów zajmuje się ktoś zupełnie inny" zajmuje się ktoś inny bo... jest ekonomistą?
"obsluga klientow -ehm ,na geografi ucza podstaw psychologii? hmmmm"
niezbyt precyzyjnie się wyraziłem pisząc: "analizy klientów i obsługi klientów" miałem na myśli = wiek, płeć, status majątkowy, status społeczny ilość tych klientów itp itd - przy pomocy geografii można stworzyć profil społeczno ekonomiczny klienta co najlepsze można go pokazać rożnymi metodami kartograficznymi w przestrzeni.

Proszę mi wybaczyć ze moja wypowiedź jest lakoniczna, problemy czasowe. niemniej jednak byłem ogromnie zdziwiony tonem oraz ignorancją mojego przedmówcy dlatego już teraz zabrałem głos w dyskusji. W niedługim czasie jeśli mój przedmówca będzie wciąż twierdził że to co napisałem powyżej to głupoty postaram się jeszcze bardziej przyglądnąć zagadnieniom geografii w innym już całkiem nowym temacie na tym forum

pozdrawiam
23-11-2009 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Geografka_Madziara Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Praca po studiach geograficznych
Hej! studiuje geografię na UMCS-ie i nie żałuję, teraz to i po prawie pracy znaleźć nie można Wink
Bardzo dobrze zapowiada się GIS, meteorolog w Polsce cienko przędzie, ale słyszałam, że meteorolog pracujący w Australii czy Francji zarabia bardzo dużo, jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów i tamtych krajach.
09-03-2010 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
prorok86 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Praca po studiach geograficznych
Cześć ludziska. Słowem wstępu - skończyłem studia geograficzne, jakiś czas temu zacząłem przygodę z pracą w zawodzie. Przed studiami nie wiedziałem co i jak, też szukałem odpowiedzi na tym forum (nie znalazłem Big Grin ), ale teraz się podzielę wiedzą/ doświadczeniem.

Ogólnie rzecz biorąc pracy po geografii (i jej podobnym) jest tyle co nic, a jak się znajdzie - to płacą tyle co nic. Odradzam ten kierunek studiów, Kiedyś też byłem zapaleńcem i uważałem, że zainteresowania są najważniejsze/ ważne. Teraz już wiem, że to było głupie podejście.

(09-03-2010 19:54)Geografka_Madziara napisał(a):  Bardzo dobrze zapowiada się GIS...
- to mit. Szedłem na studia i mówiło się, że to przyszłościowe, teraz się mówi, że GIS jest przyszłościowy, a jak pytam starszych kolegów to też tak im mówiono, gdy oni byli na studiach. Nie łudźcie się, że coś nagle się zmieni.

Podkreślę jeszcze raz, że pracy w zawodzie prawie nie ma. Przejrzyjcie jakikolwiek portal z pracą i sytuacja wam się wyjaśni. Z tego co wiem tylko 2-3 osoby z mojego roku (50 osób) pracuje w szeroko rozumianym zawodzie.
Mnie szczęśliwie udało się zaliczyć kilka miejsc pracy i zarobki są niskie, nie jestem w stanie samodzielnie się utrzymać, a o wynajmie mieszkania (choćby kawalerki nawet nie marzę). Aktualnie noszę się z zamiarem zmiany zawodu, bo to po prostu nie ma sensu.
Mam nadzieję, że tym postem pomogę niezdecydowanym - kiedyś sam taki byłem Shy

ps. Jest to subiektywna opinia, wynika z moich doświadczeń i wiedzy, ale zdaje się być nieodosobniona.
13-04-2010 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kinga_gie Offline
Licealista

Ilość postów: 144
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Praca po studiach geograficznych
Na jaki zawód chcesz zmienić? I co w taki razie Twoim zdaniem ma przyszłość?

i chyba po każdych studniach trudno z pracą, szczególnie w PL.

"W tej chwili jest 6.502.867.120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich." OTH.
13-04-2010 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 19
Post: #27
RE: Praca po studiach geograficznych
Znalazłem w internecie ofertę pracy w IMGW, poszukują synoptyka. Wymagane wykształcenie wyższe: geografia, fizyka atmosfery lub inżynieria środowiska.

Kiedyś natrafiłem na ofertę Urzędu Miasta Łodzi, który poszukiwał geografów do miejskiej pracowni planowania przestrzennego.

Niedawno widziałem gdzieś artykuł, że w Warszawie będą prowadzone badania, nie wiem teraz jak to ująć, ale na temat kolorów pasujących do miasta. W badaniach mają wziąć udział m.in. geografowie.
17-04-2010 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
notnormal Offline
Nieobecny

Ilość postów: 9
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Praca po studiach geograficznych
(17-04-2010 16:38)qmate napisał(a):  Znalazłem w internecie ofertę pracy w IMGW, poszukują synoptyka. Wymagane wykształcenie wyższe: geografia, fizyka atmosfery lub inżynieria środowiska.

Kiedyś natrafiłem na ofertę Urzędu Miasta Łodzi, który poszukiwał geografów do miejskiej pracowni planowania przestrzennego.

Niedawno widziałem gdzieś artykuł, że w Warszawie będą prowadzone badania, nie wiem teraz jak to ująć, ale na temat kolorów pasujących do miasta. W badaniach mają wziąć udział m.in. geografowie.

Więcej takich informacji, a zdecyduję się jednak na tą zmianę kierunku na tą, jak ktoś wyzej napisał "straszną i kompletnie nie przyszłościową" geografięTongue Zwłaszcza, że za 5 lat sytuacja na pewno obróci się o 180 stopni, i co by człowiek nie studiował to trudno przewidzieć, jak będzie z pracą.
21-04-2010 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
GeoGrzes
Unregistered

 
Post: #29
RE: Praca po studiach geograficznych
witam serdecznie, na moim blogu poruszyłem dziś temat pracy dla geografa.

http://geogrzes.blog.onet.pl/

zapraszam serdecznie Smile
07-07-2010 17:38
Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 19
Post: #30
RE: Praca po studiach geograficznych
Ostatnio na YT widziałem filmik, na którym było cytuję: "10 najpopularniejszych zawodów w 2010 roku nie istniało w 2004 roku". Zresztą znalazłem:
http://www.youtube.com/watch?v=haZVD5T0_18 (tak na marginesie wiele ciekawych faktów tam znajdziecie)
07-08-2010 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Studia na wydziale nauk geograficznych UŁ Badel 0 3 996 25-06-2015 19:55
Ostatni post: Badel
  Matematyka, fizyka i chemia na studiach geograficznych siwy02231 3 8 788 21-06-2012 00:47
Ostatni post: Kapodaster
  Programy przydatne na studiach (geograficznych) noe_83 11 15 327 10-04-2010 18:05
Ostatni post: sharkinator
  Uniwersytet Wydział Nauk Geograficznych lolipop 3 8 253 15-05-2009 14:01
Ostatni post: neta_90
  Ogólnie o studiach geograficznych lisiu 6 12 523 07-05-2008 08:40
Ostatni post: Guest

Skocz do: