Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geologia stosowana
Autor Wiadomość
Finel Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
Post: #1
MyBB Geologia stosowana
Witam, w tym roku pisałem maturę i chciałbym wybrać się na kierunek na UŚ - geologia stosowana lub inżynieria zagrożeń środowiskowych. Mam kompletnego bzika na punkcie geografii, mógłbym dyskutować godzinami nt. świata, budowy naszej planety, metafizyce, astronomii..oj sporo można by wymieniać Big Grin. Skałami jako tako nigdy się nie interesowałem, choć bardzo lubię sobie głaskać mój amonit w skale wapiennej Smile. Zdecydowałem się na ten kierunek z prostego powodu - lubię geografię. Jak każdy kto zaczyna ten słynny etap swojego życia "studiowanie" chciałbym już teraz zacząć się poduczyć przedmiotów, które byłyby mi potrzebne na tymże kierunku. Posiadacie jakieś materiały? Smile Ale głównym celem tego tematu jest sama istota geologii stosowanej, czy warto studiować ten kierunek? Czy jeśli nie jestem mega wybitną jednostką z matematyki, ale uwielbiam geografię to sobie poradzę? Mam koleżankę na geologii, nie jest może ona zbyt inteligentna, bo od dziecka ją znam i trochę zepsuło to mój wizerunek nt. geologii. Wiem, że teraz są odkrywane nowe złoża gazu łupkowego na terytorium naszego kraju, ale jednak boje się faktu o upadku górnictwa węgla kamiennego, co jednak dawało dużo przyszłych perspektyw ludziom po geologii/geofizyce. Co byście mi doradzili?
Pozdrawiam cieplutko i przepraszam za tak długi monolog w pierwszym poście Smile.
20-05-2015 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #2
RE: Geologia stosowana
1. Jeśli Cię coś naprawdę interesuje - to zawsze warto.
2. Na geologię dość łatwo się dostać więc niektórzy inteligencją nie grzeszą, ale to potem wychodzi w trakcie.
3. Praca. Cudów nie ma. Na to nie licz. Ale jak mówią: chcieć to móc, moi znajomi, ci bardziej ogarnięci raczej znaleźli pracę w zawodzie.
4. Jako wielki pasjonat geografii w liceum studiujący potem geografię i geologię, powiem jedno: zdecydowanie geologia!
5. Na gaz łupkowy to akurat chyba już nie ma co liczyć... ale po geo. stosowanej (jak jest dokładnie na UŚ nie wiem...) masz raczej sporo perspektyw, nie koniecznie złoża, ale cała geologia inżynierska, geomechnika, gruntoznawsto czy hydrogeologia.
6. No i tak jak pisałam, trochę wszystko się sypie, perspektywy pracy, itp. ale moim zdaniem jak się robi to co się kocha, to potem można sobie poradzić bez problemów, bo jak cię coś interesuje, to jesteś w tym po prostu dobry... A takich ludzi się szuka...
7. Nie ucz się teraz!!! To twoje ostatnie prawdziwe wakacje ;-) wykorzystaj to ;-) Na naukę będzie jeszcze mnóstwo czasu...

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
20-05-2015 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Finel Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Geologia stosowana
Prawdziwe wakacje? Miałem je rok temu Wink. Teraz planuje wyjazd do Holandii, oczywiscie do pracy Smile. Chciałbym sobie troszkę dorobić, żeby sprawić jakieś autko do dojeżdżania na uczelnieSmile. Wybacz, że pytam..pracujesz w zawodzie?Smile Ja mam chyba tyle dobrego, że rodzice mojego bardzo dobrego znajomego mają ogromną firme ogrodniczo-kanalizacyjną, teraz budują siłownie na którą łącznie wydali jakies 9mln, więc można sobie wyobrazić ogrom tej firmy. Mógłbym tam odbywać staż, albo nawet załapać się na stałe - kto wie Wink. Jestem również mega zapaleńcem w sportach, więc charakter dośc twardy posiadam. Dzięki za odpowiedzi!! Smile
20-05-2015 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #4
RE: Geologia stosowana
Jestem na doktoracie zagranicą Wink
Jeśli masz już na oku tego typu robotę, to oba kierunku powinny być spoko, bo prawdopodobnie potrzebowałbyś szczerze mówiąc tylko tytułu mgr w czymś powiązanym. Ale geologia pod kątem zainteresowań i samej przyjemności studiowanie (wyjazdy w teren) na pewno przebija.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
24-05-2015 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
jeffreestar Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Jun 2023
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Geologia stosowana
Geolodzy stosowani badają struktury geologiczne i właściwości skał w celu zlokalizowania i My Singing Monsters oceny zasobów naturalnych, takich jak surowce mineralne, ropa naftowa, gaz ziemny, węgiel, rudy metali itp. Ich praca jest istotna dla przemysłu wydobywczego i górniczego.
13-06-2023 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
trababomba Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 13
Dołączył: Aug 2022
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Geologia stosowana
Witaj!

Cieszę się, że interesujesz się geologią i rozważasz studiowanie kierunku z nią związanego. Geologia stosowana i inżynieria zagrożeń środowiskowych są fascynującymi dziedzinami, które łączą w sobie wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, geografii, ochrony środowiska i inżynierii. Jeśli lubisz geografię i jesteś zainteresowany budową naszej planety oraz jej procesami geologicznymi, to te kierunki mogą być odpowiednie dla Ciebie.

Jeśli chcesz przygotować się przed rozpoczęciem studiów, zalecam skonsultować się z programem studiów na Uniwersytecie Śląskim, aby dowiedzieć się, jakie przedmioty będą poruszane i jakie umiejętności są wymagane. Możesz również poszukać podręczników i materiałów online związanych z geologią stosowaną i inżynierią zagrożeń środowiskowych. Dzięki temu będziesz miał wstępne pojęcie na temat tych dziedzin i możliwość zapoznania się z niektórymi pojęciami i terminologią.

Co do matematyki, choć jest ona ważna w niektórych dziedzinach geologii, nie musisz być "mega wybitną jednostką" z matematyki, aby poradzić sobie na studiach. Ważne jest, abyś miał solidne podstawy matematyczne i był gotów się uczyć i pracować nad swoimi umiejętnościami matematycznymi w trakcie studiów. Jeśli masz pasję do geografii i jesteś skłonny poświęcić czas i wysiłek na naukę, z pewnością możesz osiągnąć sukces na tym kierunku.

Co do obaw związanych z przyszłością zawodową, rzeczywiście branża górnictwa węgla kamiennego w Polsce zmaga się z różnymi wyzwaniami. Jednak geologia stosowana i inżynieria zagrożeń środowiskowych oferują również szereg innych perspektyw zawodowych. Możesz pracować w obszarze geologii inżynierskiej, ochrony środowiska, zarządzania ryzykiem, geotechniki, w sektorze wodno-energetycznym, naftowym, gazowym, w badaniach geologicznych, a także w administracji publicznej czy firmach konsultingowych.

Dobrym pomysłem może być również rozmowa z Twoją koleżanką, która studiuje geologię. Będzie miała prawdziwe doświadczenie i mogła podzielić się swoją perspektywą na temat studiowania tego kierunku.



_________________________
https://zdrowypakiet.pl/blog/ile-kosztuj...-zdrowotne
16-06-2023 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Geofizyka czy Informatyka Stosowana na wydziale GGiOŚ na AGH? ks2707 14 14 835 26-01-2023 10:15
Ostatni post: polcia12
  Geologia stosowana UW Anabelll 3 4 213 03-08-2022 13:34
Ostatni post: nocidzien
  Geologia na UW, specjalność geologia złożowa i gospodarcza kaka07 14 14 392 24-09-2013 13:50
Ostatni post: dendi181

Skocz do: