Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geologia na UW, specjalność geologia złożowa i gospodarcza
Autor Wiadomość
kaka07 Offline
Uczeń

Ilość postów: 32
Reputacja: 1
Geologia na UW, specjalność geologia złożowa i gospodarcza
Hej!

Mam pytanie do osób będących na magisterce na tym kierunku.

Aplikowałem na ten kierunek ostatnio i liczę się dostanę na te studia. Niestety moim problemem jest brak licencjata z geologii. Czuję, że będzie mi bardzo ciężko z wdrożeniem się w nowy kierunek, lecz chcę próbować.

Co polecacie poczytać albo w co się zagłębić, żeby ten szok był jak najmniejszy? Co jest takiego na tym kierunku, bez czego nie da się ruszyć z nauką?

Pozdrawiam, kaka07
16-09-2011 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
RE: Geologia na UW, specjalność geologia złożowa i gospodarcza
Widzę, że nikt się nie odezwał. Ja nie pomogę raczej, bo owszem jestem na UW na geologii (konkretnie na MISMaPie), ale teraz na 3 roku. Jeśli mimo wszystko o coś chciałbyś zapytać, to służę.
A co skończyłeś w takim razie?

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
24-09-2011 18:21
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
Małe pytanie Kaktusiu (heh, fajne):
nie orientujesz się może jak jest ze studiami równoległymi? (geologia znaczy)

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
26-09-2011 18:55
Kaktusia Offline
Doktor

Tzn? Chcesz zacząć geologię jako drugi kierunek od podstaw? Orientuję się tyle, że mam kilku znajomych, którzy są w takiej sytuacji Wink Ale że takie rzeczy są możliwe to chyba nic zaskakującego. Jak to się odbywa dokładnie nie wiem, bo ja sobie skaczę po kierunkach, ale w ramach MISMaPu. Czy może chcesz od razu na magisterkę?

>Dante Alighieri<
26-09-2011 19:25
dani3131 Offline
Doktor

magisterka nieeeee Big Grin (za wcześnie)

Znaczy, zaczynam studia na innej uczelni, ale chciałbym równolegle studiować geologię na UW.

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
26-09-2011 20:46
Kaktusia Offline
Doktor

ok Wink
To ja powiem tyle zapraszam Wink Pogodzić coś z geologią raczej trudno nie będzie, zwłaszcza jeśli to lubisz, a dostać się może wręcz każdy (niestety). Kwestia tylko tego, że w przyszłym roku drugi kierunek będzie płatny, ale może akurat będziesz wśród najlepszych Wink
Jakbyś miał jakieś konkretne pytanie co do tego jak studia wyglądają to pytaj. Możemy założyć osobny wątek, bo tu nas zaraz pogonią admini Wink albo na pw.

>Dante Alighieri<
27-09-2011 10:34
dani3131 Offline
Doktor

(27-09-2011 10:34)Kaktusia napisał(a):  Jakbyś miał jakieś konkretne pytanie co do tego jak studia wyglądają to pytaj. Możemy założyć osobny wątek, bo tu nas zaraz pogonią admini Wink albo na pw.

Mam nadzieję, że nas nie pogonią Big Grin

Nie bardzo wiem jak wygląda tok studiów równoległych (w sensie jak pogodzić czasowo dwa kierunki - umiejętności bilokacji jeszcze nie opanowałem Big Grin).

27-09-2011 12:39
Kaktusia Offline
Doktor

Studia równoległe nie wiem, ale mogę co nieco domniemywać, w końcu jestem MISMaPem, a nas musi wyróżniać kombinatorstwo i umiejętność bycia w paru miejscach na raz Wink
A co teraz będziesz studiował? Jest szansa że jakieś przedmioty ci przepiszą? Na pierwszym roku w sumie to szczerze mówiąc za bardzo nic nie ma. Na niektóre wykłady nawet dobrze jak nie ma się możliwości chodzić Wink Roboty jest może trochę, ale bez przesady, kwestia zorganizowania sobie czasu. Gorzej na 2 roku, a może właśnie lepiej, bo wreszcie wchodzą geoprzedmioty. Zmieścić w plan 2 kierunki da radę. Przez 3 semstry robiłam prawie wszystko z geografii i geologii, jeden wydział na Krakowskim, drugi na Ochocie i rzadko zdarzało się, żeby coś się zazębiało. Jako że byłbyś na równoległych w większości przypadków mógłbyś liczyć na wyrozumiałość, dopisywanie się ponad limit do grupy, itp. No, a wszystkie trudności wynagrodzą ci wyjazdy terenowe Wink

>Dante Alighieri<
27-09-2011 15:32
dani3131 Offline
Doktor

mój pierwszy kierunek jest absolutnie niezwiązany z geologią, jeżeli coś da radę przepisać, to tylko matematykę...

dzięki za wszystko, w następnym roku akademickim będę musiał nauczyć się bilokacji Big Grin

27-09-2011 15:49
kaka07 Offline
Uczeń

Hej Dani!

Studiowałem finanse i rachunkowość, więc ma to niewiele wspólnego ze sobą.

Generalnie dowiedziałem się na wydziale, że prawdopodobnie będę musiał zrobić geologię dynamiczną ze studiów licencjackich. No i się popytałem o chemię i fizykę i nie ma co z tym szaleć za bardzo. Same podstawy do przypomnienia (poziom z liceum).

Może masz jakieś wskazówki, co warto robić na tym wydziale, a czego unikać? O atmosferze na wydziale dowiem się już wkrótce Smile

Pozdrawiam, kaka07
28-09-2011 09:59
Kaktusia Offline
Doktor

To rzeczywiście dość odlegle.
Atmosfery myślę, że nie musisz się obawiać Wink Bez dynamicznej rzeczywiście może być ciężko, bo to podstawa wszystkiego co jest dalej, ale to nic trudnego, moim zdaniem bardzo przyjemny przedmiot. Ale to wszystko jest pierwszy rok, a co z przedmiotami z 2 i 3 roku? Chociażby takie złoża (nie wiem jak to wygląda będę mieć w tym roku), skoro wybierasz się na złożową.
Ale jedno ci mogę powiedzieć, jeśli będziesz chciał, to wszystko da się ogarnąć. Te wszystkie legendy o tym ile osób wylatuje i jak jest ciężko, to tylko przez to, że dostać się może prawie każdy. I niestety przyjmują bardzo dużo osób, niektórych komentować nie będę, i potem po 1 roku zostaje połowa...

>Dante Alighieri<
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2011 10:10 przez Kaktusia. Edit Reason: )
28-09-2011 10:08
kaka07 Offline
Uczeń

Samych studiów się nie boję, bo mam motywację do roboty Smile Zresztą od zawsze pociągała mnie geologia i tematy z tym związane, więc nie jest to wybór od czapy Wink Bardziej boję się, że fizycznie nie wyrobię, bo jadę teraz na równoległych (geologia+metody ilościowe w ekonomii).
Myślę, że te pozostałe przedmioty to jakoś na bieżąco będę odrabiał, jak będę widział, że gdzieś mam spore zaległości.
Co do ludzi to słyszałem na wydziale, że przyjęli jakąś dziewczynę z kulturoznawstwa na paleontologię - ponoć była bardzo ciekawą osobą Smile

Pozdrawiam, kaka07
28-09-2011 11:52
Kaktusia Offline
Doktor

Fizycznie dasz radę Wink Na magisterce już nie ma tyle zajęć "godzinowo", choć fakt, że musisz wcisnąć dodatkowo dynamiczną, a może nie tylko. Ale zapał masz, to będzie dobrze. Smile Na wyższych latach już raczej nie ma czegoś w stylu "uwalić jak najwięcej" jak na 1 roku. Prowadzący, w większości, to naprawdę fajni i wyrozumiali ludzie, choć przyznam, że akurat tych ze złóż jeszcze nie znam. No, ale są geologami, a to już trochę znaczy Wink

>Dante Alighieri<
28-09-2011 15:25
kaka07 Offline
Uczeń

To mnie cieszy bardzo Smile

Do zobaczenia na wydziale!

Pozdrawiam, kaka07
29-09-2011 10:15
dendi181 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
Witam wszystkichSmile Wiem że odkopuje temat, ale mam nadzieję, że ktoś jeszcze tutaj zaglądnieSmile Otóż w planowo w Czerwcu 2014 kończę studia I stopnia Gospodarka Przestrzenna i również jak założyciel tematu bardzo intensywnie zastanawiam się nad Geologią II stopnia na UW. Nie ukrywam, że GP była by chyba jedną z największych porażek mojego życia gdybym dzięki niej nie zainteresował się Geologią. Bardzo zastanawiam się jak sprawa wygląda z lukami wiedzy, które powstają po przez bark licencjatu. Jakie przedmioty trzeba nadrobić? W jakiej formie się to odbywa? Indywidualnie dla samego siebie czy uczęszcza się na zajęcia? Czy bark I stopnia z Geologii uniemożliwia praktycznie pracę w Geologii? Może ktoś wie jak na to patrzą rekruterzy? Zadaje prawie te same pytania, które były już w wątku, ale liczę że przez dwa lata może ktoś nabył takie informacjeWink
Pozdrawiam was serdecznieWink
24-09-2013 13:50
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!