Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Autor Wiadomość
bloodeagle Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Post: #1
Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Witam, w przyszłym roku piszę maturę (przedmioty obowiązkowe, geografia rozszerzona, angielski i hiszpański rozszerzony) i powoli zastanawiam się nad wyborem studiów.
I tu się rodzi moje pytanie. Czy nie zdając na maturze biologii i fizyki mam jakieś szanse na Inżynierii Środowiska na AGH?
Biorę też pod uwagę Geografię na UJ, ale wszyscy mi odradzają ten kierunek i już po prostu nie wiem co mam o tym myśleć, potrzebuję jakichś opinii na temat obydwóch kierunków. Smile
01-08-2017 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
karolinka777 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Podczas rekrutacji która niedawno się zakończyła, powinny pisać informacje o przedmiotach z matury oraz jaki współczynnik ma dany przedmiot.
06-09-2017 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
czyzyk768 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Generalnie, Inżynieria będzie ciekawszym rozwojem w kierunku technicznym. Jeśli zaś zależy Ci na bardziej teoretycznym podejściu, proponuję wybrać Geografię, po której możesz być np. nauczycielem.

Pozdrawiam
24-09-2017 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
bloodeagle Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego nauczyciela po geografii.
Wiem, że nie umiałabym przekazać wiedzy dalej dlatego nie zamierzam starać się o pracę nauczycielską, czy po geografii jest szansa na znalezienie czegoś innego?
Chodzi o to, że jestem okropnie aspołeczna i same studia mnie przerażają, a co dopiero praca z większą grupą Sad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2017 10:10 przez bloodeagle. Edit Reason: )
25-09-2017 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #5
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
A jak u Ciebie z matematyką? Lubisz prace terenowe? Może Geodezja i Kartografia? W Polsce dużo się buduje i zapotrzebowanie na geodetów jest. Alternatywnie modne jest (znajdziesz w innych wątkach) łączenie geografii z informatyką (systemy GIS itp.).

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
25-09-2017 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
bloodeagle Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Z matmą u mnie nie jest bardzo tragicznie choć w liceum mam tylko podstawę i jak się przyłożę to wiem, że sobie z nią poradzę, a przynajmniej taką mam nadzieję Smile
Nad Geografią i Kartografią też myślałam, uwielbiam mapy, ale wszyscy mi odradzają jakiekolwiek studia o kierunku geograficznym, a tylko to właściwie mnie interesuje i tylko takie studia biorę pod uwagę, bo na niczym innym się nie widzę.
Dziękuję bardzo za odpowiedź, będę jeszcze szukać czegoś dla siebie Smile
25-09-2017 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Likoprenti Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Oct 2017
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
No niestety nad matematyką trzeba posiedzieć, rozwiązywać zadania ale warto bo choć wiele osób powie że do dziś nie wykorzystało jej w życiu, to ich mózg rozwinęła na pewno bardzo.
30-10-2017 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
himeex3 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Ja ze swojej strony mogę polecić Ci studia związane z geografią, może niekoniecznie samą geografię bo są to studia dla pasjonatów, ale bardzo ciekawe, praktyki terenowe pamięta się przez lata, wszystko zależy od własnego wkładu pracy. A nie zwracałabym raczej uwagi na aspekt ''każdy mi to odradza'' bo nikt za Ciebie nie będzie studiować, jeśli interesuje Cię ten kierunek bardziej niż Inżynieria środowiska to śmiało, próbuj, droga wolna. Lepiej studiować coś co Cię interesuje aniżeli przez cały okres studiów odliczać czas do ich końca. Wink
11-11-2017 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
bloodeagle Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi! Smile
Jako że bardzo mnie ciągnie na tą geografię myślę, że wybiorę się na UJ.
Może nie będzie dla mnie później pracy, którą chciałabym wykonywać, bo wiem, że nauczycielka będzie ze mnie żadna, ale przynajmniej postudiuję coś, co mnie interesuje.
A przynajmniej tak się pocieszam Big Grin
13-11-2017 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
lexus56765 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Chyba najlepiej kierować się tym czego Ty sam chcesz. Doradcy zawsze się znajdą lepsi lub gorsi. Najlepiej przeanalizować i podjąć decyzję według swoich przekonań, oczekiwań i aspiracji. Smile

gaz dla domu
15-01-2022 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KaroPani Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska?
Jak sie pójdzie na coś czego sie nie lubi to potem nie będzie ani fajnie ani łatwo. Warto kierować sie zainteresowaniami
21-01-2022 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ochrona środowiska - AGH Birbant 16 22 845 04-11-2020 15:26
Ostatni post: alinokrasowy
  Ochrona środowiska na AGH czy Geologia na UJ ? maniek95 2 5 299 11-07-2014 17:17
Ostatni post: EopPiotrek
  Ochrona Środowiska Michał. 2 6 748 23-06-2011 14:40
Ostatni post: wisieneczkaaa
  Geodezja lub inż. środowiska Lenn 1 6 712 05-02-2011 11:42
Ostatni post: Marcin Mania

Skocz do: