Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ochrona środowiska - AGH
Autor Wiadomość
Birbant Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 53
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Ochrona środowiska - AGH
matury się skończyły, trzeba wybierać studia!
co powiecie o kierunku Ochrona środowiska na AGH?
znalazłem wzory indeksów i orientuję się, jakie będą mniej więcej zajęcia, egzaminy i zaliczenia - różnią się one od tych z OŚ na UJ
są to rzeczy, które mnie interesują, ale słyszałem więcej negatywnych opinii na temat nie tyle kierunku, co perspektywy znalezienia po tym dobrej pracy, ale jeśli tak sprawdzić każde forum, np. dotyczące Geodezji, Prawa, Filologii angielskiej, to ludzie też przede wszystkim narzekają... Tongue

OŚ na AGHu to kierunek zamawiany, ale nie przyciąga mnie tak bardzo możliwość otrzymania stypendium miesięcznego 1000 zł, bo i tak szanse są niewielkie, ale szeroki możliwości podjęcia stażu i ciekawe praktyki.

a może Wy studiowaliście OŚ, może ktoś się na nią wybiera, może także na AGH. czekam na Wasze opinie.

pozdrawiam Smile
21-06-2011 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kinga_gie Offline
Licealista

Ilość postów: 144
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Ochrona środowiska - AGH
Ja jestem na OŚ tyle że na UP, co do Uj-tu to mogę powiedzieć tyle że tam masz licencjat, ja mam inżynierskie, na agh-u tak samo masz tytuł inżyniera.
Co do pracy, to każdy powie że po każdym kierunku ciężko, ale musze powiedzieć że ja z małym przekonaniem szłam na OŚ, ale jestem zadowolona !Smile

"W tej chwili jest 6.502.867.120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich." OTH.
22-06-2011 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wisieneczkaaa Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 99
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Ochrona środowiska - AGH
tez myslalem nad tym kierunkiem, aczkolwiek odrzucilem go, bo nie biora geografii Big Grin
22-06-2011 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Birbant Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 53
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Ochrona środowiska - AGH
nie biorą(do czego?), jeśli do rekrutacji na OŚ na AGHu pod uwagę jako przedmiot główny biorą: matematyka lub fizyka lub chemia lub informatyka lub biologia lub geografia, no i język obcy
a same studia(przedmioty na studiach) wyglądają człekiem fajnie, sporo geografii:
I rok: http://www.wggios.agh.edu.pl/sites/defau...%C5%9A.pdf
II rok: http://www.wggios.agh.edu.pl/sites/defau...5%9A_0.pdf
III rok: http://www.wggios.agh.edu.pl/sites/defau...5%9A_0.pdf
to są inżynierskie, na mgr i specjalizację jeszcze nie patrzę, to, jeśli bym studiował OŚ, rozstrzygnęłoby się już w czasie nauki.

powoli mocniej skłaniam się do tego kierunku, ale ost. czytałem o gazie łupkowym w Polsce i podsunęło mi to nowy pomysł na dalszą edukację, myślę też o Geodezji, ale odstrasza mnie fizyka
22-06-2011 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kinga_gie Offline
Licealista

Ilość postów: 144
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Ochrona środowiska - AGH
Ooo, większość przedmiotów pokrywa się z moimi, ale chyba jednak mam więcej Big Grin tam jest fizyka, a ja miałam z fizyki : mechanike, termodynamike, optyke, fizyke jądrową Big Grin

"W tej chwili jest 6.502.867.120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich." OTH.
22-06-2011 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wisieneczkaaa Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 99
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Ochrona środowiska - AGH
tak, na aghu biora gegre ale Krakow jest troszke za daleko. patrzylem woj podl, warm maz i mazowieckie Smile

pozdro
22-06-2011 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Tynkaa Offline
Licealista

Ilość postów: 119
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Ochrona środowiska - AGH
Rozumiem, że jak warmińsko-mazurskei to Olsztyn. jako, ze mieszkam tutaj słyszałam, że z OŚ na tutejszym uniwersytecie nie jest zbyt trudno. trochę matmy i fizyki. jednak nie wiem, co biorą przy rekrutacji...pewnie: matma, bio, chem. Na UWM jedyne, co mogę polecić to geodezja (bo to jedno z nielicznych, co trzyma poziom).
22-06-2011 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wisieneczkaaa Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 99
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Ochrona środowiska - AGH
no wlasnie slyszalem, ze geodezja jest dobra. przeciez na uwm OS to kierunek zamawiany, to powinien stac na jakims poziomie. nie wiem co mam robic a niedlugo juz czas skladania Smile
23-06-2011 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Tynkaa Offline
Licealista

Ilość postów: 119
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Ochrona środowiska - AGH
Mam kolegę, co właśnie skończył pierwszy rok. Mówił, ze sporo osób odpadło z powodu matmy i fizy, ale on jak się przyłożył to dał radę.
Zamawiany wcale nie warunkuje tego, że coś będzie na jakimś poziomie.
A co do odległości to jestem z olsztyna (więc zakładam, ze mam dalej niż Ty) i właśnie do Krakowa się wybieram : ), więc odległość odległością.
23-06-2011 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wisieneczkaaa Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 99
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Ochrona środowiska - AGH
jestem z Białegostoku. tutaj jest rodzinka, znajomi, miejsca, które kocham itp itd ble ble ble. więc pójście do Krakowa i wracanie do mojego pięknego miasta maksymalnie raz na miesiąc jest dla mnie poniekąd niewyobrażalne.
poza tym, do końca nawet nie wiem co chcę robić w życiu, ot taki sobie będę studencik. bez sensu!
23-06-2011 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Tynkaa Offline
Licealista

Ilość postów: 119
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Ochrona środowiska - AGH
Trzeba się usamodzielnić : D.
A no fakt to największy problem jeżeli nie wie się co chce się dalej robić w życiu. Niestety tego nikt nie zrobi za Ciebie.
23-06-2011 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wisieneczkaaa Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 99
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Ochrona środowiska - AGH
kiedyś była to informatyka, programowanie i coś w ten deseń. matematyka mnie nie kręciła za bardzo, ale właśnie otwierała furtkę na kierunki, które mi się bardziej podobają aniżeli te, które mogę wybrać tylko z geografią.
hmm... będę musiał teraz intensywnie pomyśleć co chcę robić.
może wstrzelę się w ekonomię Big Grin

pozdro
23-06-2011 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 280
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 5
Post: #13
RE: Ochrona środowiska - AGH
Widzę że został poruszony kierunek na moim wydziale.
Mianowicie ochrona środowiska. Nie wiem jakie szanse są po tym kierunku. Patrząc po przedmiotach i znając prowadzących z mojego wydziału. Nie będzie lajtowo ale też nie hiper ciężko. Takie przedmioty. Musi ciebie interesować ten kierunek.

Piszesz że kiedyś była informatyka i programowanie. Ja jestem na na tym wydziale na dość ciekawym kierunku ale wymagającym, nie będę robił tutaj off topu jeśli coś więcej ciebie interesuje w tą stronę to chętnie opiszę

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2011 00:11 przez pl65. Edit Reason: N/A)
29-06-2011 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
babuszka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Ochrona środowiska - AGH
a ciężko jest z biologią i chemią na OŚ ?(agh)
09-08-2011 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
eeee_go Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #15
Toungue RE: Ochrona środowiska - AGH
ja sie wybieram na OŚ na agh TongueP i troche sie boje, ze moze być ciezko..
14-08-2011 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Geografia czy Inżynieria Środowiska? bloodeagle 10 6 071 21-01-2022 13:42
Ostatni post: KaroPani
  Ochrona środowiska na AGH czy Geologia na UJ ? maniek95 2 5 299 11-07-2014 17:17
Ostatni post: EopPiotrek
  Ochrona Środowiska Michał. 2 6 748 23-06-2011 14:40
Ostatni post: wisieneczkaaa
  Geodezja lub inż. środowiska Lenn 1 6 712 05-02-2011 11:42
Ostatni post: Marcin Mania

Skocz do: