GeoForum - forum geograficzne
Geografia czy Inżynieria Środowiska? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Geografia czy Inżynieria Środowiska? (/showthread.php?tid=5335)


Geografia czy Inżynieria Środowiska? - bloodeagle - 01-08-2017 10:52

Witam, w przyszłym roku piszę maturę (przedmioty obowiązkowe, geografia rozszerzona, angielski i hiszpański rozszerzony) i powoli zastanawiam się nad wyborem studiów.
I tu się rodzi moje pytanie. Czy nie zdając na maturze biologii i fizyki mam jakieś szanse na Inżynierii Środowiska na AGH?
Biorę też pod uwagę Geografię na UJ, ale wszyscy mi odradzają ten kierunek i już po prostu nie wiem co mam o tym myśleć, potrzebuję jakichś opinii na temat obydwóch kierunków. Smile


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - karolinka777 - 06-09-2017 22:00

Podczas rekrutacji która niedawno się zakończyła, powinny pisać informacje o przedmiotach z matury oraz jaki współczynnik ma dany przedmiot.


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - czyzyk768 - 24-09-2017 12:48

Generalnie, Inżynieria będzie ciekawszym rozwojem w kierunku technicznym. Jeśli zaś zależy Ci na bardziej teoretycznym podejściu, proponuję wybrać Geografię, po której możesz być np. nauczycielem.


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - bloodeagle - 25-09-2017 10:10

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego nauczyciela po geografii.
Wiem, że nie umiałabym przekazać wiedzy dalej dlatego nie zamierzam starać się o pracę nauczycielską, czy po geografii jest szansa na znalezienie czegoś innego?
Chodzi o to, że jestem okropnie aspołeczna i same studia mnie przerażają, a co dopiero praca z większą grupą Sad


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - snaakee - 25-09-2017 12:05

A jak u Ciebie z matematyką? Lubisz prace terenowe? Może Geodezja i Kartografia? W Polsce dużo się buduje i zapotrzebowanie na geodetów jest. Alternatywnie modne jest (znajdziesz w innych wątkach) łączenie geografii z informatyką (systemy GIS itp.).


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - bloodeagle - 25-09-2017 20:56

Z matmą u mnie nie jest bardzo tragicznie choć w liceum mam tylko podstawę i jak się przyłożę to wiem, że sobie z nią poradzę, a przynajmniej taką mam nadzieję Smile
Nad Geografią i Kartografią też myślałam, uwielbiam mapy, ale wszyscy mi odradzają jakiekolwiek studia o kierunku geograficznym, a tylko to właściwie mnie interesuje i tylko takie studia biorę pod uwagę, bo na niczym innym się nie widzę.
Dziękuję bardzo za odpowiedź, będę jeszcze szukać czegoś dla siebie Smile


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - Likoprenti - 30-10-2017 16:22

No niestety nad matematyką trzeba posiedzieć, rozwiązywać zadania ale warto bo choć wiele osób powie że do dziś nie wykorzystało jej w życiu, to ich mózg rozwinęła na pewno bardzo.


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - himeex3 - 11-11-2017 22:31

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci studia związane z geografią, może niekoniecznie samą geografię bo są to studia dla pasjonatów, ale bardzo ciekawe, praktyki terenowe pamięta się przez lata, wszystko zależy od własnego wkładu pracy. A nie zwracałabym raczej uwagi na aspekt ''każdy mi to odradza'' bo nikt za Ciebie nie będzie studiować, jeśli interesuje Cię ten kierunek bardziej niż Inżynieria środowiska to śmiało, próbuj, droga wolna. Lepiej studiować coś co Cię interesuje aniżeli przez cały okres studiów odliczać czas do ich końca. Wink


RE: Geografia czy Inżynieria Środowiska? - bloodeagle - 13-11-2017 22:01

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi! Smile
Jako że bardzo mnie ciągnie na tą geografię myślę, że wybiorę się na UJ.
Może nie będzie dla mnie później pracy, którą chciałabym wykonywać, bo wiem, że nauczycielka będzie ze mnie żadna, ale przynajmniej postudiuję coś, co mnie interesuje.
A przynajmniej tak się pocieszam Big Grin