Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia geograficzne a duża wada wzroku
Autor Wiadomość
piosenka_zorzy Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Studia geograficzne a duża wada wzroku
Hej!
Mam dużą wadę wzroku, utrudniającą mi czasami różne czynności codzienne (nie mogę np. zrobić prawa jazdy). Interesuję się naukami przyrodniczymi, ale niestety chemii czy biologii studiować nie mogę, ponieważ nie wolno mi pracować w laboratorium z odczynnikami (źle widzę i nie potrafię nawet dokładnie odmierzać lekarstw). Nie mogłabym także korzystać z mikroskopów. Ogólnie, mój stan zdrowia nie pozwala mi na studiowanie wymarzonego kierunku.
Ale zawsze interesowała mnie geografia, chociaż w gimnazjum i szkole średniej mniej, bo poświęcałam więcej czasu chemii.
Czy z wadą wzroku w ogóle jest możliwe studiowanie geografii? Merytorycznie mapa nie stanowi dla mnie problemu, jestem z nią "zaprzyjaźniona', lubię mapy, ale muszą być duże i kolorowe, by się nie zlewały. Muszą być wyraźne. Wiem, że na studiach są zajęcia terenowe, ale na czym one polegają? Niezbyt dobrze radzę sobie na nieznanym obszarze bez pomocy drugiej osoby.
Interesuje mnie szczególnie klimat, pogoda, geografia fizyczna, społeczno-ekonomiczna już mniej.
Czy w ogóle mogę rozważać takie studia, czy są one ciężkie dla osoby słabowidzącej?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2014 11:12 przez piosenka_zorzy. Edit Reason: )
28-07-2014 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
proficik Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Studia geograficzne a duża wada wzroku
Ja studiuje Geodezję, ma krótkowzroczność, ale ona nie przeszkadza mi. A co do kierunku to bardzo kreatywny, polecam dla osób, które są zapalonymi geografami.
07-05-2015 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Managame Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Studia geograficzne a duża wada wzroku
Ciężka sprawa. Aż ciekawa jestem co postanowiłaś. Bo jak mniemam już jakiegoś wyboru dokonałaś dawno temu. Mam nadzieję, że przeczytasz ten post i powiesz nam jak potoczyła się twoja droga życiowa i czy poszłaś na tę studia czy też nie. Osobiście uważam, że to raczej kierunek dla tych co nie mają problemów ze wzrokiem. Obiło mi się o uszy, że dostawali studenci puste mapki, bez kolorów. I musieli narysować kontury jakiś krajów. Następnie musieli wskazać w jakim miejscu są miasta i rzeki. Ale jest też dużo rzeczy, których musieli się wyuczyć na pamięć np. Niemcy - opisać wszystkie największe miasta i rzeki itd.

Mana Game - Przez tę grę nieświadomie nauczyłam się przedsiębiorczości. Chciałam mieć najwyższe statystki w grze, a nieumyślnie zostałam geniuszem ekonomicznym. Jak żyć? :(
20-05-2015 10:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Studia Geograficzne na UŁ Patrick2233 31 30 165 23-09-2011 15:54
Ostatni post: qmate
  Gdzie najlepiej na studia Geograficzne ancydlo 3 7 657 06-09-2010 01:16
Ostatni post: sonreida
  Studia geograficzne snaakee 85 94 721 20-11-2009 15:07
Ostatni post: teo_ns
  Gdzie na studia geograficzne? carloska69 12 16 184 24-11-2007 11:38
Ostatni post: Guest

Skocz do: