Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie na studia geograficzne?
Autor Wiadomość
carloska69 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 9
Reputacja: 0
Gdzie na studia geograficzne?
Wybieram się na geografię tylko nie wiem gdzie Sad Jakie uczelnie Waszym zdaniem są najlepsze?

Pozdrawiam, carloska69
25-12-2006 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
sledziu Offline
Licealista

Ilość postów: 114

Zależy jaka dziedzina geografii Cię interesuje
jeżeli brzeg morski to Szczecin
geologia-Wrocław
społeczno-ekonomiczna z turystyką-Poznań
itd
moderator - edit

Pozdrawiam, sledziu
27-12-2006 14:55
Enkeli Offline
Student

Ilość postów: 357
Reputacja: 2

Z tego co mi wiadomo, geografia regionalna dość dobrze prowadzona jest w Łodzi. Smile

minä arvostan elämän kauneutta koska tiedän sen katkeruuden
27-12-2006 20:01
tomnak Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 24

ja bym jeszcze dodał UŚ czyli wnoz a pospolicie zwany przez studentów "żyleta". Jest to całkiem dobry wydział geografii. Dziwie sie ze nikt go tutaj nie umieścił. BTw ma tez b. dobry wydział geologii, mam tam paru dobrych znajomych oraz kuzynke.

Pozdrawiam, tomnak
28-12-2006 19:40
carloska69 Offline
Nieobecny

No właśnie nad Żyletą się najbardziej zastanawiam bo mam najlbliżej... Potrzebny mi jest student stamtąd, który mi opowie co i jak ale jak narazie nie znam nikogo kto teraz tam studiuje....

Pozdrawiam, carloska69
28-12-2006 22:49
żwirek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5

żyleta rządzi Smile na wszystkie pytania odpowiem z przyjemnością
02-01-2007 11:12
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Przeszuakj sobie poprzednie wątki. Gdzieś porównywałem geografie w całej Polsce.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
02-01-2007 21:49
carloska69 Offline
Nieobecny

Odnośnie Żylety mam kilka pytań:
1). Czy jest bardzo dużo matematyki?
2). Czy wykłady są ciekawe a wykładowcy tacy przystępni raczej czy nie bardzo?
3). Jaka ogólnie panuje atmosfera wśród studentów? Czy jedni przed drugimi prześcigają się w wynikach w nauce czy jest " normalnie"?

Z góry dzięki za odp Smile

Pozdrawiam, carloska69
04-01-2007 21:17
żwirek Offline
Nieobecny

carloska69 napisał(a):Odnośnie Żylety mam kilka pytań:
1). Czy jest bardzo dużo matematyki?
2). Czy wykłady są ciekawe a wykładowcy tacy przystępni raczej czy nie bardzo?
3). Jaka ogólnie panuje atmosfera wśród studentów? Czy jedni przed drugimi prześcigają się w wynikach w nauce czy jest " normalnie"?

Z góry dzięki za odp Smile

1) nie: w pierwszym semestrze wykłady i ćwiczenia po 2 h w tygodniu, ale nie kończy się to egzaminem tylko zaliczeniem,
prowadzi kadra z wydziału, geografowie społeczni, więc nie wymagają kosmosu a za to kładą nacisk na aspekt praktyczny, to co może przydać się osobie o wykształceniu przyrodniczym na dalszych studiach i w ewentualnej pracy, ale zarówno wykładowca jak i ćwiczeniowcy to ludzie dość wymagający i nieolewający zajęć więc super luzu nie ma.

2) z wykładami bywa różnie, czasem trzeba być tolerancyjnym, są przypadki super wykładowców prowadzących wykłady na których cała sala rozdziawia buzie i tacy, którzy mają swój mały zaczarowany świat i chyba nawet nie zauważają, że studenci chodzą już po ścianach albo śpią, najgorszych jest paru klientów, którzy na swoich dość nudnawych wykładach upierają się puszczać listy, ale to margines
wykładowcy to generalnie sympatyczni ludzie, tylko parę beznadziejnych przypadków siekier albo megalomanów nieskłonnych pochylić się nad małym studentem, jest tez niestety kilku totalnych olewaczy
Tak na prawdę nigdy mnie nie zbyto, nie spławiono nawet poza godzinami konsultacji, zainteresowanych tematem tak jak wszelkie pytania raczej witają jak mannę z nieba, bardziej ufni Wink przyczają własne materiały, wspólne żarty na zajęciach na porządku dziennym (ale to nie od razu ale po jakimś czasie dopiero), zagadywanie w windach, przed windami, a na praktykach terenowych to już w ogolę jest wesoło (pytanie pewnego dr po skończonych pracach terenowych: to o której idziemy na imprezę?)

3) większość zupełnie normalna i zdrowa, jest pewne grono, któremu odbija i próbuje walczyć, ale zwykle we własnym gronie (żeby tylko Asia nie dostała wyższej oceny od Dorotki), ale ono jest raczej wąskie
poza tym generalnie nie istnieje zjawisko niepożyczania notatek, pobierania za to kasy, nie pomagania w pracach, analizach, na kolosach i egzaminach, czy podawania błędnych rozwiązań, raczej działa sie zespołowo (zresztą znów praktyki lączą ludziSmile

ale to długie
pzdr

moderator - edit na GeoForum obowiązują polskie znaki !.
05-01-2007 23:09
carloska69 Offline
Nieobecny

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odp Smile Przyznam się, że pocieszyłeś mnie bo nam opowiadają cuda o studiach i straszą nimi okropnie. Ja jestem na profilu medialnym i dużo osób mi mówi, że sobie nie poradze :/ Jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze Tongue

Pozdrawiam, carloska69
06-01-2007 15:45
MKS90 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
gdzie na geografie
Mógłby ktoś mi napisać uczelnie gdzie na geografie potrzebna jest tylko gera na maturze(bez maty i innych przedmiotów). Smile

Pozdrawiam, MKS90
23-11-2007 22:28
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

A jest taka jeszcze??
Za dwadzieścia złotych można kupić sobie przewodnik po studniach "Perspektyw", tam jest wszystko opisane...

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
24-11-2007 00:45
gosias18 Offline
Nieobecny

Re: gdzie na geografie
MKS90 napisał(a):Mógłby ktoś mi napisać uczelnie gdzie na geografie potrzebna jest tylko gera na maturze(bez maty i innych przedmiotów). Smile

Geografia na UAM w Poznaniu, brali tylko pod uwagę geografię( rozszerzona oczywiscie) w informatorze niby jest napisane ze biorą tez liczbę punktów z innych przedmiotów ale nie braliTongueTongue przeliczli tylko na poziom podstawowy i dwa razy poziom rozszerzony to tyleSmile

Pozdrawiam, gosias18
24-11-2007 11:38
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!