Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki zawod?
Autor Wiadomość
kraszq Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Jaki zawod?
Jaki zawod mozna wybrac po turystyce? Chcialabym pojsc na kierunek Organizacja i zarzadzanie ruchem turystycznym i chcialabym wiedziec jakie sa wszelkie mozliwosci pracy po tym kierunku

Pozdrawiam, kraszq
04-11-2006 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #2
 
No cóż, w najgorszym wypadku możesz zrobić kurs na pilota wycieczek i jeździć z nimi, ale to można zrobić bez studiów na turystyce Wink. Po takich studiach możesz znaleźć pracę w jednostkach samorządu terytorialnego, w biurach podróży, możesz również założyć swoje biuro podróży.

tu są oferty pracy turystyka/hotelarstwo/catering - http://skocz.pl/oferty_pracy

Powiem szczerze, że dużo lepiej jest skończyć zarządzanie i marketing ze specjalizacją turystyka.

Jeżeli o mnie chodzi, to gdybym miał kończyć turtystykę i rekreację, to poszukałbym po tym niszowej branży typu jakieś nowe sporty ekstremalne i prowadziłbym taką firmę lub też organizował niszowe wyjazdy - typu safari na Syberii Wink.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
04-11-2006 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
XWindowsMen Offline
Banned

Ilość postów: 53
Dołączył: Sep 2006
Post: #3
 
To ja chyba jestem jakiś inny... chciałbym studiować geografię z zamiłowania. Jakąś tam pracę znajdę napewno. Napewno chciałbym coś związanego z geografią. Czy dziś wszyscy tylko czytają rankingi i idą na to po czym można względnie łatow znaleźć pracę!? Ludzie... macie robić to co chcecie a nie to co wam każą - utaj jest chyba sens wszystkiego... Pozdrawiam.
04-11-2006 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #4
 
Szczerze mówiąc wolę dużo bardziej zarobić na swoje zainteresowania, niż robić to co lubię, ale za grosze. Zbyt idealistycznie podchodzisz do życia.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
04-11-2006 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
XWindowsMen Offline
Banned

Ilość postów: 53
Dołączył: Sep 2006
Post: #5
 
Wydaje mi sie, że jak się chce to można połączyć dobre zarobki razem z rozwojem swojej pasji, zainteresowań. Pozdrawiam.
04-11-2006 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #6
 
Dam kontrprzykład. Weźmy np. bycie nauczycielem geografii. Lubimy bardzo geografię i lubimy bardzo nauczanie w szkole. Zatem spełniony jest Twój warunek tego, że robisz to, co lubisz. Ja dodatkowo zakładam, że skoro bardzo lubię geografię, to jestem specjalistą z górnej półki. Ale płaci mi się za to 1200 zł, więc żeby utrzymać swoją rodzinę, dorabiam sobie w liceum wieczorowym i daję 15 h korepetycji z geografii tygodniowo. Zajrzyjcie do dowolnego zestawienia płac - nauczyciele są najgorzej opłacani. Już nawet nie mówiąc o nauczycielach od podstawówki do liceum, to samo się dzieje na wyższych studiach, gdzie możesz być dr habilitowanym, rewelacyjnym wykładowcą, szanowanym przez studentów, a za zarobione pieniądze nawet nie możesz się w pełni oddać swoim pasjom (bo dajmy na to jesteś geologiem, chcesz zrobić badania w Ameryce Południowej, a nie masz na to pieniędzy, a na dofinansowanie uczelni tez nie masz co liczyć).

Oczywiście, nie można generalizować, są takie przypadki, w których masz rację, ale są też takie, w których ja mam. W Polsce chyba jednak te mniej optymistyczne przypadki dominują :/.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
05-11-2006 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Ilość postów: 345
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie do końca się z tobę zgadzam. Jeśli się jest naprawdę dobrym w tym, co sie kocha, to zawsze znajdzie się pracę pozwalającą na zarobienie na rodzinę i nie tylko. To wszystko zalezy od hierarchii wartości. Co dla Ciebie stoi wyżej - pieniądze czy radość z życia?

Jesli uważasz, że nie majac dostatecznie dużo pieniędzy, nie będziesz w stanie zrealizować swojej pasji, to uważam to za życiową nieporadność. Wolałem studia przyrodnicze i teraz pracuję z pasją. Nie miałem ochoty zostać ekonomistą, chodzić do pracy z przymusu zarobienia na rodzinę i uciekać w pasję od wszystkiego i wszystkich.

Mylisz się, co do dofinansowań. Znam wielu naukowców, którzy robią badania od Magadanu przez Peru do Madagaskaru i jeżdżą za państwowe pieniądze, bo napisali tak dobre projekty naukowe, że dostali pieniądze na kilkumiesięczne wyjazdy.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
15-11-2006 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Evlin Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
życzę powodzenia. Ja jestem nauczyciuelem geografii i to tym z górnej półki, również po turystyce. Cóż, jak się komuś wydaje, że się zarabia 1200 zł to nie ma pojęcia o realiach, po 5 latach w szkole zarabiam 1060 zł na rękę- porażka. Jakie korki? Z geografii to pies z kulawą gierą nie chce jeśli chodzi o korki, to nie matm ai nie język obcy. Jaka wieczorówka, w wieczorówkach nie ma geografii. Jak najdalej trzymajcie się od szkoły!!!!!!

Pozdrawiam, Evlin
18-11-2006 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
sledziu Offline
Licealista

Ilość postów: 114
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
heh ale są szkoły prywatne..no i zawsze można pozostać na uczelni...tyle że tu trzeba mieć odpowiedzni wynikiSmile
Ale popieram...na studiach dużo nauki...a kasa śmieszna...

Pozdrawiam, sledziu
18-11-2006 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
europe Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Jaki zawod?
Chciałabym być znów piękna i młoda Wink Zapewne moje wybory wyglądałyby zupełnie inaczej. Z pewnością popełniłam błędy, których niestety już nie naprawię. Dlatego też teraz czytam o wszystkim, co może mi być potrzebne, na przykład o kalkulatorze podatkowym https://radioemaus.pl/aktualnosci/kalkul...dzen-2022/ bo zupełnie nie miałam pojęcia, jaki mam wybrać.
02-09-2022 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dryad Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Sep 2022
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Jaki zawod?
To na pewno potrzebna wiedza.

usługi seo
10-09-2022 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wakor Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Oct 2022
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Jaki zawod?
jeśli chodzi o mnie to zawsze marzyło mi się być przewodnikiem... na tą chwilę nie wiem co wyjdzie bo dopiero studiuję ale mam nadzieję, że będę mógł właśnie w taki sposób pracować w ciekawej firmie i zwiedzać piękne miejsca

https://streamonline.pl/
19-10-2022 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
agate Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Oct 2022
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Jaki zawod?
Może zgłoś się na jakieś praktyki lub staż?

zabawki kreatywne
23-10-2022 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wusia995 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Dec 2022
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Jaki zawod?
możesz też po takich studiach zostać na przykład przewodnikiem Smile
12-12-2022 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
taiki Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Dec 2022
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Jaki zawod?
To ciekawa perspektywa, można sporo zwiedzić.

śruby trapezowe
13-12-2022 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki kierunek, gdzie? wisieneczkaaa 1 5 598 12-02-2012 14:56
Ostatni post: damian93547
  Jaki kierunek radzilibyście wybrać? Sojusz 22 22 241 09-09-2011 21:51
Ostatni post: dop3
  Uniwersytet Łódzki jaki kierunek? miller 7 14 058 15-11-2008 20:05
Ostatni post: noe_83
  Jaki kierunek studiow po matematyce i geografii(na maturze)? snikers_89 15 20 221 21-12-2007 09:56
Ostatni post: Guest
  Studia w Warszawie - jaka uczelnia? Jaki kierunek? Weberek 4 7 042 09-10-2007 21:00
Ostatni post: Guest

Skocz do: