Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki kierunek radzilibyście wybrać?
Autor Wiadomość
Sojusz Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
Jaki kierunek radzilibyście wybrać?
Cześć. Jestem tu nowy. Chodzę do liceum do klasy o rozszerzonej geografii i języku obcym. Szczerze mówiąc jeszcze nie zdecydowałem co chcę w przyszłości studiować. Mam do was pytanie, tak jak w temacie. Zastanawiam się nad turystyką i rekreacją, geografią oraz geodezją. Jak wyglądają każde studia, gdzie mógłbym pracować po nich - oraz łatwo czy ciężko po każdym zdobyć pracę, no i jakie są mniej więcej zarobki po każdym kierunku. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Pozdro Smile
24-11-2009 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kinga_gie Offline
Licealista

Ilość postów: 144
RE: Jaki kierunek radzilibyście wybrać?
ja podobnie..bo waham sie między geografią, a turystyką i nie wiem co lepsze więc fajnie by było posłuchać coś od bardziej doświadczonychBig GrinBig GrinBig Grin i nie tylkoBig Grin

a tak btw to ja myśle o krk i tam z tego co sie orientuje to teraz duży bum właśnie na turystyke i nie wiem czy to taka dobra perspektywa..

"W tej chwili jest 6.502.867.120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich." OTH.
24-11-2009 20:23
Wasquez Offline
Student

Ilość postów: 267
Reputacja: 2
heh.. no to jest na trzech, tyle że ja się zastanawiam między geodezję a geologię. Geografię odrzuciłem bo z tego co słyszałem po tych studiach nie znajdę jakiejś ciekawej i dobrze płatnej roboty, a turystyka cóż.. podobno nie należy łączyć zawodu z największym hobby Smile
24-11-2009 22:41
Asiaa91 Offline
Student

Ilość postów: 321
Ja już bardzo poważnie myślę o geologii, ale słyszę z różnych źródeł, że o pracę potem ciężko:/

"Najbardziej stracony dzień to ten, w którym nie zaśmialiśmy się ani razu":D
25-11-2009 20:25
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Temat wałkowany wielokrotkie i nigdy do zadowalających wniosków się nie dochodzi. Wink Miałam ten problem rok temu. Zastanawiałm się tak jak wy geografia, geologia, geodezja, geofizyka, itp. Geodezja odpadła za wzgledu na małą geograficzność, to podobno bardziej matematyka i fizyka. Geofizyka na AGH mnie trochę kusiła, ale w końcu stanęło na tym, że jednak nie. Problem geografii i geologii rozwiązałam MISMaPem Wink Czyli teraz studiuję i geografię i geologię. I co mogę o studiach powiedzieć? Na dzień dzisiejszy jako dość świeżo upieczona studenka pewnie jeszcze nie za wiele Wink , ale jak na razie to nie żałuję i podoba mi się. Co prawda na pierwszym roku geografii przedmiotów typowo geograficznych jest niewiele, ale dalsza część zapowiada się ciekawie Smile Co do pracy tego się nie odgadnie co za 5-6 lat będzie akurat potrzebne. Znalezienie dobrej pracy nie musi być uwarunkowane wyborem kierunku studiów. A moim zdaniem lepiej robić co się lubi za mniejsze pieniądze niż umierać nad stosem jakichś papierów. Jeśli chodzi o geografię i geologię dużo zależy od specjalizacji i pewnie najlepiej opłacalne byłoby wiązanie się z geologią inżynierską, hydrogeologią czy GISem. Geodezja powinna być opłacalna i pewnie zapotrzebowanie będzie, więc to pewnie niezły wybór. Turystyka mnie osobiście jakoś nie do końca przekonuje, poza tym jest to dość popularny kierunek i na wielu uczelniach. Ale to moje skromne zdanie Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2009 21:20 przez Kaktusia. Edit Reason: )
25-11-2009 21:18
Przemo Offline
Licealista

Ilość postów: 154
Jeśli koniecznie myślisz pod kątem pracy (i jest to oczywiście słuszne myślenie) to...
przeglądaj ogłoszenia, co najmniej raz w tygodniu Smile
Masz jeszcze sporo czasu; geodezja czasami się przewija...
26-11-2009 20:34
persona Offline
Uczeń

Ilość postów: 30
Reputacja: 1
To raczej pytanie bez odpowiedzi jak dla mnie...
Ilu tutaj studentów tyle opinii, każdy ma swoje zdanie i predyspozycje Smile
Więc ja oczywiście polecam geografie na UŁ Big Grin

ehhhh...
26-11-2009 22:31
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 280
Reputacja: 5
A ja ci dopakuje z innej beczki pomyśl sobie czy masz zapał studiować na studiach technicznych czy interdyscyplinarnych czy humanistycznych?

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
30-11-2009 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Wasquez Offline
Student

Ilość postów: 267
tzn. dużo osób jest zdecydowanych na techniczne z tego co widzę: AGH i te sprawy, poza tym słyszałem, że się skarżą, że mało uczniów wybiera studia techniczne, dużo osób wybiera uniwersytety, dlatego mam tylko właśnie AGH przed oczami... ale jaki kierunek to już nie wiem Tongue
30-11-2009 22:34
martynai Offline
Uczeń

Ilość postów: 46
ja czytałam sporo o tym, że geodezja ma niewiele wspólnego z geografią, więc dałam sobie spokój Wink

planuję połączenie geografia + geologia, tak samo jak Kaktusia Smile
30-11-2009 23:30
kinga_gie Offline
Licealista

(30-11-2009 18:19)pl65 napisał(a):  pomyśl sobie czy masz zapał studiować na studiach technicznych czy interdyscyplinarnych czy humanistycznych?

teraz niby wszyscy mówią że lepiej jest mieć inżyniera, ale z drugiej strony jak teraz wszyscy sie na to rzucą to za kilka lat będzie sie mówiło że lepiej na humanistyczne więc to nigdy nie wiadomo

"W tej chwili jest 6.502.867.120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich." OTH.
01-12-2009 15:23
pl65 Offline
Student

Ja tam mam takie zdanie że trzeba iść w tym kierunku co się lubi a nie że technicznie to a humanistycznie to tamto. Ja wybrałem swój kierunek bo wiem że mi się to podoba, wcale nie patrząc na to jak skończę to będę mieć tytuł inżyniera Smile

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
08-12-2009 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
marcin1991 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 55
pl65 a na jakim kierunku jesteś?
09-12-2009 17:52
pl65 Offline
Student

to może napiszę coś w stylu tytułu książki Algorytmy + struktura danych = programy
informatyka stosowana + nauki o ziemi = Geoinformatyka

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2009 22:33 przez pl65. Edit Reason: )
09-12-2009 22:33
kinga_gie Offline
Licealista

Nie chciałam zakładać nowego tematu więc trochę ma to związku z tym.
Mianowicie mam do wyboru dwie specjalizacie (jestem na Ochronie środowiska) jedna to zarządzanie środowiskiem geograficznym, a druga to odnawialne źródła energii. Pytanie jest co byście wybrali/co myślicie ze jest bardziej perspektywiczne/praktyczne.
Wydaje mi się że zarządzanie daje jednak więcej mozliwości bo ma bardziej urozmaicony program, ale chciałabym poznac inne opinie.Smile

18-05-2011 18:08
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!