Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
geologia inżynierska UW
Autor Wiadomość
żelusiek1989 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #1
geologia inżynierska UW
Hej, może ktoś będzie mógł mi pomóc. Zamierzam od października rozpocząć studia II stopnia na UW na kierunku geologia (specjalność geologia inżynierska). Do tej pory studiowałam budownictwo na Politechnice Świętokrzyskiej, gdzie uzyskałam tytuł inżyniera. W ramach studiów zaliczyłam między innymi takie przedmioty jak: matematykę, fizykę, chemię, geologię, geodezję, hydraulikę i hydrologię, statystykę matematyczną, mechanikę gruntów, fundamentowanie. Czy mam szanse sobie poradzić bez licencjatu z geologii? Nie chciałabym tam jakoś strasznie kuleć... Byłabym wdzięczna, gdyby wypowiedział się ktoś, kto studiuje/studiował na tej specjalności. Jakie tam macie przedmioty i co na nich robicie? Proszę o pomoc Wink.
20-04-2013 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #2
RE: geologia inżynierska UW
No ja na mgrce z inż nie jestem, ale mam lic zrobiony na UW na geologii... Ogólnie to dzięki wspaniałości systemu bolońskiego na mgrke z inż szli już nawet archeolodzy którzy nie wiedzieli co to jest wapień.... Nie wiem jak dawali sobie radę do końca, ale chyba jakoś... Z tego co się orientuję, geologia jaka jest na studiach budowniczych (czy jak to tam odmienić) jest bardzo okrojona. Bo jednak na wszystko patrzy się tam trochę z innej strony jakby. Co prawda na inż nie będą od ciebie wymagać znajomości paleo itp. ale znajomość geologii samej w sobie będzie przydatna. Na pewno będziesz po polibudzie lepiej stał z matmą i fizyką, która tu kuleje, ale też wielkich wymagań chyba w tej kwestii nie będzie. Wszystko jest do ogarnięcia jak się chce i zawsze lepiej jest sens iść z budownictwa na inżynierską niż na inż z archeologii, budownictwo się jak najbardziej łączy Wink Co do przedmiotów poszukaj sylabusa w necie, bo nie orientuję się żeby ktoś tu był z uw z geo na forum.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
20-04-2013 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
żelusiek1989 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: geologia inżynierska UW
Dziękuję Ci za odpowiedź Smile. Ja w przyszłości chciałabym np. określać parametry geotechniczne dla celów fundamentowania, stąd taki pomysł, żeby zmienić budownictwo na geologię inżynierską. Grunt mnie interesuje od "mechanicznej" strony, a taka czysta geologia to mnie trochę przeraża, a nie wiem, czego się tak naprawdę mogę spodziewać na tej specjalności. Żeby się w ogóle dostać, to muszę najpierw napisać egzamin wstępny z geologii dynamicznej (zakres materiału ze studiów pierwszego stopnia). Miałaś może ten przedmiot? Mogłabyś mi polecić jakąś literaturę?
21-04-2013 01:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #4
RE: geologia inżynierska UW
Miałam, dynamiczna to taka najważniejsza podstawa Smile Trwa cały rok (2 sem) wykład plus ćwiczenia, plus potem 3 tyg kursu terenowego w wakacje. Z literaturą jest marnie... Ja opierałam się na wykładach, które są raczej "autorskie" tzn. były teraz się trochę chyba zmienili prowadzący, w każdym razie książki nie ma. Co się może przydać to np. słownik geologii dynamicznej Jaroszewskiego. Egzamin jest może nawet jednym z najsłynniejszych. Dostaliśmy bardzo długą listę zagadnień do opracowania, po czym na egzaminie były pytania abcd, ale może być wiele poprawnych odpowiedzi, a za błędne są punkty ujemne Tongue Plus pytania są tak sformułowane że często trzeba się nieźle domyślać o co precyzyjnie jesteś pytany. Poszukaj najlepiej w necie notatek, niektórzy wrzucają na chomika itp, albo spytaj o nie na fb na stronie geologii. Ja niestety nie mam już notatek z 1 roku. Ale to egzamin i wykłady. Ciebie będzie obowiązywał jeszcze materiał z ćwiczeń. Na ćw 1 sem to rozpoznawania skał, nie wiem czy będą to od ciebie wymagać, raczej wątpię, ale umiejętność odróżnienia wapienia, piaskowca i granitu byłaby wskazana. Wink 2 sem to przekroje, planisekcja i intersekcja i tu myślę, że na bank dostaniesz z tego zadania. Nie są to zwykle zadania na wysokim poziomie, ale wiele osób i tak ma wielkie problemy. Ja niestety z inż wiele wspólnego nie miałam, z przedmiotów inżynierskich na lic (gruntoznawstwo, geol. inżynierska i geomechanika) robiłam tylko grunty... Poszukaj forum geologii na fb, oni więcej ci powiedzą konkretnie o specjalizacji.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
21-04-2013 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
żelusiek1989 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: geologia inżynierska UW
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Zaraz zapytam na facebooku, może ktoś będzie tam miał jakiekolwiek materiały z tej dynamicznej. Pierwszy raz chce się nauczyć, a nie mam z czego, zazwyczaj jest odwrotnie Wink.
02-05-2013 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #6
RE: geologia inżynierska UW
Nie ma za co Smile Jeśli będziesz chciał się nauczyć, to na pewno sobie poradzisz Smile Ogólnie dynamiczna jest jedną z legend, więc materiałów jest sporo, tylko kwestia jakiegoś linku do nich Smile W ogóle to nie wiem czy nie mam na mailu, tych pytań go egzaminu opracowanych jednak. Sprawdzę. Jeśli tak, to powiedz mi czy ten mail który masz tutaj podany jest działający Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
02-05-2013 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
żelusiek1989 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: geologia inżynierska UW
Gdybyś coś znalazła, byłoby super! Mail jest w porządku. Z góry dziękuję Smile.
03-05-2013 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Marka355 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: geologia inżynierska UW
Jasne że sobie poradzisz, nic się nie bój, widzę że masz dryg do takich przedmiotów, więc specjalnie zakuwać nie będziesz musiała. Powodzenia":)

Póki radość jest w nas..
garett
01-06-2013 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dendi181 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: geologia inżynierska UW
Witam wasSmile
Ja również planuję iść na Geologię na UW na II stopień, ale dopiero w przyszłym roku. Bardzo mnie ciekawi Żelusia1989 jak poszedł ci egzamin? Czy udało ci się dostać? Jakie masz wrażenia po nim? No i czy udało ci się znaleźć jakieś materiały? Mam nadzieję, że jeszcze ktoś zaglądnie do tego wątkuBig Grin
PozdrawiamSmile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2013 18:56 przez dendi181. Edit Reason: )
15-09-2013 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
aga332 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: geologia inżynierska UW
żelusiek1989 i jak , dostałaś się ?
19-04-2015 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Totoro Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
Post: #11
RE: geologia inżynierska UW
Szukaj tutaj https://notatek.pl/uczelnie/uniwersytet-warszawski notatki, testy itd
08-05-2017 01:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Geologia na UW, specjalność geologia złożowa i gospodarcza kaka07 14 14 392 24-09-2013 13:50
Ostatni post: dendi181

Skocz do: