Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zafascynowany geografią.
Autor Wiadomość
gregor96 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Zafascynowany geografią.
Witam, jestem w pierwszej klasie liceum o profilu humanistycznym. Nie umiem ścisłych przedmiotów, matma, fiza, chemia, biologia. Bardzo interesuje sie geografią, lubię oglądac filmy o panstwach swiata, czytam duzo i chcialbym kiedyś podróżować. Dodam, iż nie jest to słomiany zapał Smile Zawsze mnie interesowały takie sprawy, piękno krajów Smile A moja miłość teraz bardziej rozkwitła, bo nauczycielka kazała sie nauczyc rózne wyspy, półwyspy, niziny wyżyny i góry i bardzo przyjemnie mi sie tego uczy. Ile mozna wybrać rozszerzen w drugiej klasie i czy moge wziąść sobie geografie? I potem mature rozszerzona jak dobrze zdam z geografii, to jakie sa kierunki na takich studiach? Czy sa takie ze mozna podróżowac i zarabiac? Czy matematyka jest wazna w geografii ( w ogole jej nie umiem ). Dziękuje i pozdrawiam Smile
17-03-2013 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
adelka88 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 57
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Zafascynowany geografią.
Dziwne połączenie bo geografowie to zwykle umysły ścisłe. Fajnie że lubisz geografię jest to super przedmiot i gdy jest jeszcze prowadzony przez kompetentnego nauczyciela to już całkiem fajnie.

___________________________
Nowa detoksykacja organizmu Colon Pack.
26-03-2013 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tetrus Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 18
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Zafascynowany geografią.
Nie zgodzę się z przedmówcą, że geografowie to umysły ścisłe. Biorąc pod uwagę moich kolegów i koleżanki ze studiów, to 90 procent z nich to humaniści. Sam także do nich się zaliczam.

http://www.arko-travel.pl/ http://sanitas.wroclaw.pl/ http://lemach.pl/ torty Wrocław http://jacek-hydraulik.pl/ Dolina Baryczy wczasy
30-08-2013 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kalet Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 54
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Zafascynowany geografią.
Jeżeli interesujesz się geografią to jak najbardziej powinieneś ją brać rozszerzoną na maturze. Nie wiem jak się wybiera przedmioty rozszerzone po ostatniej reformie więc w tym przypadku Ci nie pomogę Sad Po zdanej maturze będziesz mógł się wybrać na studia geograficzne lub na turystykę w trakcie których na pewno sporo zwiedzisz, aczkolwiek wiele nie zarobisz, chyba że będziesz później brał udział w wyprawach naukowych. Matematyka w geografii nie jest aż tak niezbędna, ale oczywiście jest bardzo pomocna np. w geografii ekonomicznej
30-08-2013 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
sharkinator Offline
Uczeń

Ilość postów: 42
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Zafascynowany geografią.
Umysły ścisłe są dobre w geografii fizycznej, humaniści preferują raczej geografię społeczną, polityczną czy gospodarczą. Geografia to obszerna dziedzina i każdy znajdzie w niej coś ciekawego.
04-09-2013 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Trango Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Zafascynowany geografią.
Hmm zgadzam się z przedmówcą bo sam w szkole średniej nie wiedziałem kim jestem czy humanistą czy ścisłowcem sądzę że nawet do tej pory to się nie rozstrzygnęło ; ) Dlatego też geografia była dla mnie idealną dziedziną ; )
06-09-2013 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
victorinawro87 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Zafascynowany geografią.
Matematyka geografowi pewnie przyda się bardziej niż historykowi Smile ale to ogólnie specyficzny przedmiot, zawsze wydawał mi się taki pośrodku, między ścisłymi a humanistycznymi. Na pewno wiedza matematyczna, nawet jak zdecydujesz się na studiowanie geografii, przyda się w którymś momencie, przynajmniej ta podstawowa rzecz jasna.
17-09-2013 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Porostowniczka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Zafascynowany geografią.
Może pomyśl o geodezji potem? Z geografią jest to związane też, a jako geodeta możesz spokojnie zarabiać, podróżować też xD
26-10-2013 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pordziak Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Zafascynowany geografią.
Zgadzam się z tym, że ciężko jest geografie sklasyfikować jednoznacznie jako albo przedmiot ścisły albo humanistyczny, bo jest tak rozległa, że i takie i takie elementy się w niej zawierają.
31-10-2013 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
alinokrasowy Offline
Banned

Ilość postów: 9
Dołączył: Oct 2020
Post: #10
RE: Zafascynowany geografią.
Rozwijaj pasję! Smile Zawsze warto, nawet jeśli później nie zwiążesz z nią swojej przyszłości.
04-11-2020 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: