Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia w UK, a praca w Polsce
Autor Wiadomość
mruczi Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Studia w UK, a praca w Polsce
Witam, przymierzam się do studiowania za granicą, dokładniej Nauki o Ziemi i Środowisku (Environmental Earth Science) i tu pojawia się moje pytanie - czy po tym kierunku znajdę pracę najlepiej(lecz nie koniecznie) w roli geodety w Polsce? Tak, chciałbym zdobyć wykształcenie za granicą ale pracę podjąć w Polsce. Podoba mi się sam fakt, wymian w różne zakątki świata - od USA, przez Peru, aż na Madagaskar. Tylko czy interesujący mnie kierunek ma jakąś przyszłość? Jaki jeszcze zawód mógłbym podjąć po takich studiach?

Może jest odpowiedniejszy przygotowujący mnie do pracy jako geodeta? Oto kierunki geograficzne, które mogę podjąć na danym Uniwersytecie:
-w/w Nauka o Ziemi i Środowisku (Environmental Earth Science)
-Nauka o Środowisku (Environmental Science)
-Geografia (Geography)
-Human Geography
-Geografia Fizyczna (Physical Geography)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 01:22 przez mruczi. Edit Reason: )
07-01-2015 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #2
RE: Studia w UK, a praca w Polsce
Geodezja to nie geografia, pamiętaj. Praca geodety polega bardziej na mierzeniu, liczeniu, kreśleniu.
Jeśli chcesz pracować konkretnie jako geodeta to radziłabym raczej studiować geodezję i to na politechnice. Geodeta nie będący po polibudzie ma małe szanse...
Co do perspektyw konkretnych ciężko mi powiedzieć... I szczerze mówiąc, to studia same w sobie nie wiele się liczą... Liczy się to na jakich stażach/praktykach byłeś i w czym chcesz się specjalizować. Studia mają bardziej nauczyć tego jak się uczyć i dać podstawową wiedzę na dane tematy. Jeśli np. przemysł naftowy warto jechać do brytoli, ale przypuszczam że potem byś do Polski wracać nie chciał. Geofizyka też bardzo dobra. Jeśli coś bardziej w stylu geologii inżynierskiej, hydrogeologii, ochrony środowiska to jeśli chcesz pracować w Polsce, studia za granicą moim zdaniem to nie byłby dobry pomysł. Budowa geologiczna GB i Polski, zwłaszcza ta płytka jest kompletnie inna, a to w tych dyscyplinach akurat bardzo się liczy.
Inna uwaga, zwróć uwagę że system edukacji w UK jest trochę inny jak w Polsce. Oni coś pomiędzy naszym inżynierem a licencjatem mają po 4 latach i potem większość z nich kończy edukację. Ci którzy robię mastersa zazwyczaj idą potem na doktorat. Tutejsza magisterka jest kompletnie inna. Dla "zwykłej" niewielkiej polskiej firmy może to być dziwne Tongue
Ja oczywiście polecam nauki o ziemi/geologię. Dla dobrych i obrotnych praca jest.
A gdzie dokładnie chcesz aplikować jeśli można spytać?

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
07-01-2015 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mruczi Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Studia w UK, a praca w Polsce
Dzięki za odpowiedź, Aberystwyth w Walii. Do jutra muszę się zdecydować z wyborem kierunku. Bardzo mi się podoba motyw studiowania za granicą, ponieważ kładą duży nacisk na cenione przez każdego pracodawcę praktyki.
http://courses.aber.ac.uk/undergraduate/...ce-degree/
Po głębszym wczytaniu się w opis kierunku, obawiam się, że po takich studiach wyląduje z ręką w nocniku - będę miał problemy ze znalezieniem pracy. Mimo wszystko kierunek zdaje się najcelniej trafiać w zawód, który mógłbym kiedyś podjąć. No cóż mimo wszystko myślę, że spróbuję Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2015 20:16 przez mruczi. Edit Reason: )
08-01-2015 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gthompson Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Aug 2021
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Studia w UK, a praca w Polsce
Właśnie ja mam tak, że studiuję w UK a pracuję zdalnie w Polsce. To moja pierwsza praca i w związku z tym zastanawiam się, w jaki sposób najlepiej mam rozliczyć PIT? Znalazłem ostatnio darmowy program PIT. Myślicie, że jest to dobre rozwiązanie? Pozdrawiam.

darmowy program pit
16-08-2021 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arlo94 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Sep 2021
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Studia w UK, a praca w Polsce
Ja łączyłem studia w UK z pracą w Polsce - dzięki temu mam duże doświadczenie i po studiach znalazłem dobrą pracę w Polsce. Teraz jestem na etapie budowy domu. Pozdrawiam! Big Grin

szalunki stropowe
23-09-2021 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
ycartwright Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
Dołączył: Feb 2023
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Studia w UK, a praca w Polsce
Warto się dokształcać w każdej dziedzinie jaka nas interesuje na naukę nigdy nie jest za późno. Studia zagraniczne to wielka szansa potem na dobrą pracę. Wiele Polskich firm szuka takich właśnie osób

mf oferty pracy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2023 15:45 przez ycartwright. Edit Reason: )
28-02-2023 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: