Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ShoutBox
Autor Wiadomość
cherry Offline
Licealista

Ilość postów: 133
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #1
ShoutBox
Denerwuje mnie jedna rzecz w raju dla spamerów. Dlaczego niektóre wiadomości pojawiają się z takim opóźnieniem? Dla przykładu powiem: Olivia napisała w SB: "to może za 2 tygodnie?" A ja odpisując jej byłem przekonany, że pisze bezpośrednio pod jej wiadomością. Okazało się że już kilka osób coś tam wcześniej napisało. Odrazu mówie, że wiem do czego służy opcja "refresh". Nie wiem czy to tylko tak u mnie się dzieje, ale nie powiem, że nie jest to jednorazowy incydent.

Pozdrawiam, cherry
02-03-2008 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #2
 
Informacja na temat wersji przeglądarki byłaby tu bardzo przydatna Wink. Chociaż nie znając bliżej sprawy sugeruję zainstalowanie najnowszej wersji javy.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
02-03-2008 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
cherry Offline
Licealista

Ilość postów: 133
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Chwilowo korzystam z Opery (najnowsza wersja. tydzień temu ściągałem). Ale wcześniej na Firefoxie też były takie numery o ile dobrze pamiętam. A co do Javy... dobra. Ściągne najnowszą wersje i zobaczymy co się będzie działo Big Grin

Pozdrawiam, cherry
02-03-2008 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #4
 
Ja dzialam na Operze 9.26 z Sun Java Runtime Environment version 1.6 i nie mam żadnych problemów z Operą.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
02-03-2008 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Nowaker Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 252
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #5
 
ShoutBox nie jest w Javie, więc Java nie ma tu żadnego związku.

Wygląda to tak, że Twoja Opera używa cache, zamiast wczytać plik z serwera. Ja w Operze na takie przypadłości mam ustawione "sprawdzaj dokumenty" na "zawsze" - czyli zawsze wczytuje świeżą wersję każdego pliku HTML. Znajdziesz to w Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Historia. Ustaw też "opróżniaj po zamknięciu" - żeby cache było ważne tylko w czasie życia przeglądarki.

Mam tak ustawione, nie dlatego że coś mi się z shoutboksem robiło, ale ogólnie czasami widziałem na necie stare wersje stron.

Pozdrawiam,
Nowaker
Portal geograficzny GeoZone - geografia

03-03-2008 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
cherry Offline
Licealista

Ilość postów: 133
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ok dzięki. Postaram się zastosować do wskazówek Big Grin

Pozdrawiam, cherry
03-03-2008 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: