Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązania zadań I etapu - jak to ma wyglądać?
Autor Wiadomość
chilya Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 18
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Rozwiązania zadań I etapu - jak to ma wyglądać?
Witam Smile Może mam trochę głupi problem, po raz pierwszy w ogóle biorę udział w olimpiadzie i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać.

Dla wielu z was pierwszy etap to tylko formalność - w końcu co to za trudność rozwiązać kilka zadań, kiedy ma się do dyspozycji internet, książki i pomoc nauczyciela. Jednak zastanawiam się jak to ma wyglądać od strony technicznej... Dlatego tutaj kieruje pytanie do uczestników olimpiady w poprzednich latach lub osób bardziej doświadczonych w wysyłaniu tego typu prac.

Niby napisano jasno:
"WYMAGANIA:
1. Rozwiązaniu podlegają wszystkie zadania.
2. Strona tytułowa powinna zawierać: imię i nazwisko autora pracy, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły
3. Wydruk pracy musi być jednostronny, czcionka Times New Roman, wielkości 12 pkt, z zachowaniem odstępu 1,5 pkt. Numeracja stron w prawym dolnym rogu (bez strony tytułowej), w nagłówku każdej strony umieścić imię i nazwisko autora.
4. Formularz, stronę tytułową i rozwiązania zadań zszyć jedna zszywką, zszywaczem w lewym górnym rogu. Tak zszytą prace należy włożyć do przeźroczystej koszulki, z otwarciem koszulki do góry, z zawieszka do segregatora po lewej stronie
5. ZACHOWAĆ KOLEJNOŚĆ ODPOWIEDZI"

Okej, rozwiązania mają być wydrukowane na A4... I tu nasuwają mi się pytania:
1.Mamy przekonwertować pdf z zadaniami na dokument worda i wypełnić go odpowiedziami, dopisując do nagłówka swoje imię i nazwisko? Dodając oczywiście strony z obliczeniami zadań z Europy, wraz z mapką konturową...

2. Czy może stworzyć na bazie pdf własny dokument, który nie musi wyglądać identycznie, byle zachować kolejność odpowiedzi?

3. Czy po prostu skopiować do nowego dokumentu potrzebne tabelki, krzyżówkę itd. tak, aby znalazły się tam same odpowiedzi pod numerem każdego z zadań?

Rozumiem, że jest pewna dowolność w tej kwestii, ale raczej nikt nie chce stracić punktów za szatę graficzną pracy, bo źle zinterpretował to jaką według nich powinna przyjąć formę...
20-09-2014 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
SW10 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Rozwiązania zadań I etapu - jak to ma wyglądać?
ja robiłam swoje tabelki rok temu w Wordzie i kolorem zaznaczałam to,co już było podane, a czarnym wpisywałam własne rozwiązania( tabela z surowcami)

strona tytułowa jak w zaleceniach;
potem kolejno zadania, standardowa czcionka; tam były inne zadania - profil rysowałam na papierze milimetrowym i dołączyłam, wszystko było bindowane; jako pierwsza strona zgłoszenie; miałam ocenione 95/100pkt.
Powodzenia dla biorących udział;
20-09-2014 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
chilya Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 18
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Rozwiązania zadań I etapu - jak to ma wyglądać?
Czyli zrobić po swojemu Big Grin
Wielkie dzięki za pomoc Smile
20-09-2014 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Cinekgeo Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 16
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Rozwiązania zadań I etapu - jak to ma wyglądać?
A ja mam takie pytania , czy mapę konturową sami musimy sobie znaleźć ( nie znalazłem załączników ) a jak nie to jaka to musi być dokładnie mapa konturowa?
10-10-2014 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Cinekgeo Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 16
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Rozwiązania zadań I etapu - jak to ma wyglądać?
undefined
13-11-2014 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: