Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca magisterska (GIS)
Autor Wiadomość
AgnesKatee Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Praca magisterska (GIS)
Hej,
W tym roku zaczęłam studia magisterskie na kierunku Geografia (specjalność GIS). Mam pewien dylemat związany z tematem pracy magisterskiej. Mianowicie - w ogóle go nie mam :/ Miałam kilka wymyślonych przeze mnie tematów, ale wiązały się one ze współpracą z organami typu Urzędy Miejskie, Komendy Policji itp. Niestety panuje tam chyba jakaś ogromna niechęć do studentów, ponieważ strasznie mnie zbywali (od października, a mamy już prawie luty). Dlatego postanowiłam zmienić całkowicie tematykę (wcześniejsza miała związek z przestępczością oraz miejską wyspą ciepła). Czy moglibyście podrzucić mi jakieś pomysły na pracę magisterską z użyciem narzędzi GIS? Może to być również użycie skanera laserowego, sprzętu radarowego, drona, itp, ponieważ moja uczelnia dysponuje takim sprzętem. Mogą to być również tematy eksperymentalne, ponieważ lubię wyzwania.
Byłabym Wam bardzo wdzięczna za podrzucenie jakiejś myśli, tematyki, obszaru, zagadnienia. Czegokolwiek Smile

Pozdrawiam Smile
20-01-2016 01:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #2
RE: Praca magisterska (GIS)
Myślę, że powinnaś pójść porozmawiać z kimś od was z uczelni, z potencjalnym promotorem. Swoją drogą często poszczegolne katedry mają gotowe listy przykladowych tematow. Dobrze sie zorientowac w czym pracownicy naukowi w twoim osrodku sie specjalizuja, w kim rodzaju danych, w jakiej tematyce. GIS mozesz zastosowac tak naprawde do wszystkiego, od geologii, przez lasy, az to tematow spolecznych, ale moim zdaniem dobrze jesli ten temat nie jest z kosmosu, a taki zeby promotor choc troche mogl ci pomoc. Czasem jak ma sie szczescie mozna sie nawet podpiac pod jakis wiekszy grant, co potem fajnie wyglada w cv.
Powodzenia.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
20-01-2016 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 280
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 5
Post: #3
RE: Praca magisterska (GIS)
Jeśli chcesz konieczne dane z urzędów itp. Istnieje coś takiego jak prawo dostępu do informacji publicznej Link. Ale najpierw zacząłbym od porozmawiania z przyszłym promotorem. Najczęściej istnieją możliwości prac, o których nie masz pojęcia, bo praca naukowa toczy się swoim torem.
A systemy GIS to bardzo ciekawa działka. Polecam, sam na co dzień zajmuję się geoinformatyką. I oczywiście @Kaktusia napisała cenne informacje.

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
01-02-2016 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Big Grin Jak napisać pracę licencjacką i magisterską chrustek 1 5 311 10-03-2011 17:56
Ostatni post: GeoGrzes

Skocz do: