Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paliwo przyszłości
Autor Wiadomość
rurek Offline
Uczeń

Ilość postów: 32
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Paliwo przyszłości
Jak myślicie, co zastąpi ropę naftową? Bo, że ta jest na wykończeniu nikogo chyba przekonywać nie trzeba.
25-05-2014 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
geologicz Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Paliwo przyszłości
Ja ostatni czytałem bardzo ciekawy artykuł o biopaliwach drugiej generacji. Mianowicie sprawa wygląda tak, że większość naukowców uważa, że biopaliwa pierwszej generacji to slepa uliczka z której nalezy się wycofać. Produkcja paliwa z jadalnych roslin w sytuacji gdzie jest naz coraz więcej na ziemi a gruntów uprawnych coraz mniej wydaje się byc kuriozalna. Natomiast biopaliwa drugiej generacji maja być produkowane z odpadków roslinnych np. słomy. I tu widzę pewną szansę na paliwa przyszłości Smile

pompa głębinowa http://www.sklep.walczakpompy.pl/pompa-glebinowa
18-05-2015 10:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Managame Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Paliwo przyszłości
Już obecnie w tych czasach tworzy się samochody, które wykorzystują wodę zamiast paliwa. Moim zdaniem jest to katastroficzny pomysł. Bo skoro tyle ludzi na świecie w ciągu dalszym umiera z pragnienia, to ten problem się tylko powiększy. Ba, ośmielę się wysnuć tezę, że i nam tej wody może braknąć.
Osobiście wolałabym aby powstały samochody, które nie zanieczyszczają środowiska, ale i żeby nie wykorzystywały surowców, których nam może braknąć.

Mana Game - Przez tę grę nieświadomie nauczyłam się przedsiębiorczości. Chciałam mieć najwyższe statystki w grze, a nieumyślnie zostałam geniuszem ekonomicznym. Jak żyć? :(
20-05-2015 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pat158 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Paliwo przyszłości
Tylko jeśli samochody będą spalać wodę, to zamiast spalin będzie produkowana para wodna... A w takim wypadku wody nie zabraknie, po prostu będzie więcej deszczu Smile.

Zapraszam na bloga Ciekawa planeta.
23-05-2015 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tosia12 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Paliwo przyszłości
Ale chyba taka para będzie bardzo gorąca? To by ociepliło nasz klimat. Niekoniecznie popieram ten pomysł Sad

Mitra - nowe spojrzenie na biznes.
12-06-2015 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
michal78 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Paliwo przyszłości
Paliwem przyszłości będzie wodór. To raczej mało dyskusyjny temat - wszyscy jednak zastanawiają się, kiedy to nastąpi...
18-06-2015 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maniekjanosz Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Paliwo przyszłości
Woda jakby było to by było super. Chociaż też tak myślę, że mogłoby szybko zacząć jej brakować... A wodór, hmmm może kiedyś będzie...
22-07-2015 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Gostek112 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 16
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Paliwo przyszłości
W przypadku pojazdów może potencjał być w energii elektrycznej?
29-08-2015 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
piopan Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Paliwo przyszłości
Nie zgadniemy. Życie nas czymś zaskoczy. Tak czuję.

To, co przychodzi nam zbyt łatwo, nisko cenimy.
10-09-2015 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Gostek112 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 16
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Paliwo przyszłości
myślę, że postawią na odnawialne źródła energii takie jak słońce czy wiatr, woda też no i sama ziemia może dać nam ciepło
01-10-2015 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
alters Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Paliwo przyszłości
Mi się wydaje, że to już będzie jakieś paliwo powiedzmy 'kosmiczne'. Coś czego nie możemy sobie dziś jeszcze wyobrazić Big Grin
13-10-2015 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Katt Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Paliwo przyszłości
Alters to jeszcze wiele lat musi minąć, raczej póki co skłaniajmy się ku OZE, bo tylko nad tym w miarę mamy kontrolę.
20-10-2015 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #13
RE: Paliwo przyszłości
@Katt, OZE generalnie jest kierunkiem rozwoju, ale jako jedyne źródło energii jest niewystarczające, zwłaszcza w krajach naszej strefy, gdzie mamy niestałą pogodę (uwarunkowanie do energii solarnej oraz wiatru). Co do rzek, to też mam wątpliwośći, czy mamy tu duże możliwości, zwłaszcza w kontekście ruchów ekologicznych. Myślę, że w paliwach zmierzamy w takim kierunku, jak w ekologii. O co chodzi? Ano kiedyś w szkole uczyło się o recyklingu. Teraz ta zasada została rozbudowana do: recycle reuse reduce. I myślę, że ten trend widać także w energetyce, gdzie pojawiają się domieszki biopaliw (dyskusyjne, bo wpływa na wzrost cen żywności), ale także wykorzystanie odpadków organicznych - biopaliwa.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
20-10-2015 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zinek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Paliwo przyszłości
Według mnie są dwa scenariusze:
- woda - wodór
- zostaną stworzone nowe pojemniejsze baterie.

Obecnie nie widzę innej drogi rozwoju.
22-10-2015 11:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #15
RE: Paliwo przyszłości
@Zinek, a ja podkreślę jeszcze raz, że nie chodzi o stworzenie jednego doskonałego źródła energii (takie nie istnieje), tylko optymalizację dostępnych oraz potencjalnych źródeł energii. Argument za tym to szeroko pojęte uwarunkowania geograficzno-ekonomiczne. Przykłady: nie wyobrażam sobie, że Państwa arabskie zrezygnują z wykorzystywania ropy naftowej, skoro nia niej żyją. Norwegia nie ma dużo energii solarnej, ma za to dużo elektrowni wodnych. W Australii jest dużo dni słonecznych w roku, wiec energia solarna ma rację bytu. Amerykanie otryki sposób na pozyskanie surowców energetycznych z łupków, więc wykorzystują tę technologię.

Temat pojemności baterii nie zrewolucjonizuje transportu czy technologii mobilnych, a jedynie je usprawni.
Wodór - tutaj zgoda, energia jest w 100% czysta, pytanie jednak o koszt budowy bezpiecznej infrastruktury.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
22-10-2015 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: