Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Literatura, artykuły, materiały - GIS, GPS, heatmap
Autor Wiadomość
mikoonio Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
Post: #1
MyBB Literatura, artykuły, materiały - GIS, GPS, heatmap
Cześć. Postaram się zwięźle. Tak jak w tytule, szukam pomocnej literatury na temat Systemów Informacji Geograficznej (ang. Geographic Information System) oraz świetnie każdemu znanego GPS (ang. Global Positioning System) do pracy licencjackiej. Temat nakreślony: wszystko ma kręcić się wokół GISu, będziemy z promotorem zbierać dane z paneli słonecznych, solarów (fachowa nazwa chwilowo wypadła mi z głowy) w jednym z miast w naszym kraju, na koniec mam zaprojektować mapę cieplną (ang. heatmap) na podstawie zebranych danych, najlepiej animowaną, wyciągnąć kilka wniosków. Sądzę, że społeczność na tego typu forum jest w stanie mi pomóc, ponieważ może akurat pokrywa się to z zainteresowaniami kogoś z Was Wink


Nie czekam na gotowe, od ponad miesiąca zbieram sobie informacje, mam już kilka ustaleń z promotorem, mam zarys pracy (bez konkretnych tytułów podrozdziałów, dużo zależy od tego do jakich materiałów dotrę), prawie gotowy pierwszy podrozdział, w którym opisywałem istotę GIS na podstawie takich pozycji:
arrow E. Bielecka "Systemy informacji geograficznej. Teoria i zastosowania" wyd. PJWSTK
arrow L. Litwin, G. Myrda, "Systemy informacji geograficznej" wyd. Helion
arrow Longley, Goodchild, Maguire "GIS Teoria i praktyka"

Myślę, że zawarta w nich treść będzie służyła mi do napisania znacznej części pracy ("na oko" 1/3). Natomiast czy macie jakieś ulubione książki, artykuły, które byłyby pomocne? Nie chodzi mi o żadne dane liczbowe, a o teorię i zagadnienia techniczne.


Dalej, GPS. Prawdopodobnie przynajmniej jeden z podrozdziałów będzie się opierał o technologię GPS, bo wiąże się to z kierunkiem moich studiów. Szukałem, znalazłem kilka tytułów, jeszcze nie zaglądałem do środka:
arrow Narkiewicz "GPS i inne satelitarne systemy nawigacyjne"
arrow Januszewski "Systemy satelitarne GPS Galileo i inne"
arrow Zieliński "Satelitarne sieci teleinformatyczne"
I znowu, prosiłbym o jakieś recenzje w.w. książek, napotkane przez Was inne ciekawe pozycje, artykuły, strony www (angielskojęzyczne również) itd.


Oprócz tego.. confused

GIS i GPS to dziedziny dość techniczne, jak wiadomo technika ewoluuje, zmienia się. Podane wyżej książki są z mniej-więcej z lat 2005-2006. Chciałbym jednak znaleźć jakieś publikacje nie aż tak odległe czasowo, chociażby dla swojego spokoju psychicznego, że nie popełnię żadnego merytorycznego błędu Tongue Czy pozostają tylko artykuły, których już kilka znalazłem? Tak naprawdę często są to dość wąskie zagadnienia, i niewiele mogę wziąć do swojej pracy. A może się nie przejmować, że pracuję na 10- czy 12-letnich materiałach?

Po drugie może macie doświadczenie z heatmap? Bo teorii też będę musiał trochę wprowadzić. Jakieś strony, literatura, może ktoś poleci jakiś program do praktycznego wypróbowania możliwości moich i mojego sprzętu?


Mam nadzieję, że wszystko napisałem zrozumiale. Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie sugestie!

Mikołaj
04-05-2017 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Literatura do pracy licencjackiej - Morze, a atrakcyjność turystyczna Trójmiasta. madzia_c 1 6 630 05-01-2011 08:48
Ostatni post: GeoGrzes
  Literatura - ruchy masowe w Tatrach davidbea 2 4 663 14-03-2010 21:45
Ostatni post: ag7895
  Meteorologia - materiały Steerow 3 7 272 11-11-2007 20:24
Ostatni post: Guest

Skocz do: