Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hydrogeologia - praca
Autor Wiadomość
Typicalk Offline
Uczeń

Ilość postów: 47
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Hydrogeologia - praca
Dostałam się właśnie na studia geologii.
Już rozmyślam nad wybraniem specjalizacji i myślę, że będzie to hydrogeologia i ochrona środowiska wodnego (wydaje mi się, że to najlepsza specjalizacja dla dziewczyn - w końcu kobieta przy odwiertach, w górnictwie? może się mylę, ale osobiście ciężko mi to sobie wyobrazić).

A wracając do hydrogeologii. Chciałabym wiedzieć, gdzie można po tej specjalizacji pracować nie-w-terenie.

Bo do głowy przychodzi mi tylko praca w instytucjach związanych z ochroną środowiska...
A może inne specjalizacje nadają się bardziej do późniejszego szukania takiego typu pracy?
28-07-2012 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #2
RE: Hydrogeologia - praca
Jak ja się dostałam na studia też myślałam o specjalizacji. A w ciągu 2-3 lat tyle się zmieniło że kosmos Smile Także nie myśl Wink Po pierwszym roku i w trakcie 2 dopiero zobaczysz co ci podejdzie Wink Martwi mnie tylko jedno - geolog który nie lubi terenu? Kursy terenowe to najlepsze co jest na tych studiach Wink Pracę nie w terenie da się znaleźć, choć tak żeby całkiem w teren nie wychodzić to nie wiem dokładnie, bo ja z hydro zrezygnowałam jak zobaczyłam z czym to się je Wink Ale co kto lubi, ode mnie z roku dużo osób idzie właśnie na hydro jako na perspektywiczny kierunek. A ogólnie to o jaką prace ci chodzi, siedzenie za biurkiem?

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
29-07-2012 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Typicalk Offline
Uczeń

Ilość postów: 47
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Hydrogeologia - praca
Może nie chodzi o to, że całkiem nie lubię terenu, ale nie chciałabym pracować w trybie 2 tygodnie poza domem, później 2 tyg w domu i tak całe życie. Wolałabym pracę w konkretnym miejscu, w sensie rano do pracy, po południu do domu. Wink
I właśnie zastanawiam się, czy jeżeli o taką pracę mi chodzi to opłaca się studiować hydrogeologię.
'bo ja z hydro zrezygnowałam jak zobaczyłam z czym to się je' - o właśnie, z czym to się 'je'? Smile
29-07-2012 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 21
Post: #4
RE: Hydrogeologia - praca
no dla mnie to było trochę nie wiem, nudne, za dużo prawa, przepisów, norm
2 tyg poza domem to nie, ale rozumiem, że pojechać do kogoś na posesję coś sprawdzić itp. wchodzi w grę Wink to że jesteś geologiem nie znaczy że siedzisz poza domem cały czas, uwierz Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
29-07-2012 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Typicalk Offline
Uczeń

Ilość postów: 47
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Hydrogeologia - praca
Uff trochę się uspokoiłam... Smile Bo już myślałam, że po tej specjalności nie zostaje nic innego jak wyjeżdżanie na parę tygodni, czasami i za granicę.
A jeżeli można zapytać, jaką wybrałaś specjalizację? I jaka praca cię interesuje?
29-07-2012 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
ycartwright Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
Dołączył: Feb 2023
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Hydrogeologia - praca
Każda praca jest dobra jeżeli jest zgodna z twoimi zainteresowaniami wydaje mi się, że dobrze mówię co nie? Znam kilka osób którzy dzięki pasji i pracy takiej o jakiej zawsze marzyli bardzo dużo zyskali.

mf oferty pracy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2023 15:48 przez ycartwright. Edit Reason: )
28-02-2023 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: