Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupy użytkowników
Autor Wiadomość
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum
****

Ilość postów: 1 068
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 8
Post: #1
Grupy użytkowników
Jak można założyć/utworzyć grupę użytkowników??
jak klikam na "Grupy" to wyskakuje "Żadna grupa nie istnieje" :|

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
17-02-2008 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #2
 
No idea Wink. Szczerze nigdy sie tym nie interesowalem. Sprobuje to rozkminić Smile.

edit:
To była szybka rozkmina. Generalnie grupy to narzędzie administratora, tylko nie mam za bardzo pomysłu, do czego może służyć. Na pewno można stworzyć grupę Moderatorów i edytować ich uprawnienia w sposób zbiorczy - żeby skrócić czas tworzenia/usuwania uprawnień Moderatora. Wydaje mi się też, że można by tworzyć grupy z podziałem na różne cechy typu gimnazjum/liceum itp. Ale dla mnie to tylko niepotrzebna komplikacja. Chyba że macie jakieś pomysły na wykorzystanie tego narzędzia.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
17-02-2008 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum
****

Ilość postów: 1 068
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 8
Post: #3
 
Nie wiem, czy o to chodzi ale...
Może warto zrobic jakieś grupy, do których każdy z użytkowników będzie mógł się przypisać do danej grupy (np Geolodzy, Meteorolodzy, Moderatorzy Imprezowicze wink etc) aby można było szybciej poznać, kto w czym siedzi..


Poza tym, nie wiem, czy takie coś się uda, ale czy isnieje opcja, abyśmy mogli mieć w PW listę przyjaciół ? takąrozwijającą, załóżmy 10-20 osób


no i 3 pytanie - niezwiązane z tematem postu wink
czy isnieje możliwość załóżenia sobie poczty na GF, aby możnabyło wysyłać i odbierać listy z "zewnątrz" ??

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
17-02-2008 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro
****

Ilość postów: 2 195
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 8
Post: #4
 
Tak...mamy...
chcemy utworzyć GTW (skrót rozszyfruj Tongue), która będzie miała swoje forum niewidoczne dla innych Smile możemy?? twisted

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
17-02-2008 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #5
 
Co do klasyfikacji użytkowników, to sprawdzę, czy do profilu można dodać pole, które można umownie nazwać zainteresowania/specjalizacja. W innej formie niż dodawanie do profilu raczej nie ma szans, bo wtedy administratorzy/moderatorzy musieliby ręcznie zaklasyfikować setki/tysiące osób.

Co do 2 pytania, to z mojej wiedzy nie ma takiej możliwości, a ograniczenie stoi po stronie skryptu forum. Pytasz o rozwiązanie charakterystyczne dla web 2.0, które stoi bardziej po stronie portali społecznościowych z opcjami wykraczającymi dalece bardziej poza forum.

Co do ostatniej opcji, to chodzi Ci konto z aliasem w stylu @geoforum.pl? Nie mamy takiej domeny. Ale w ramach promocji Wink dla Moderatorów możemy zaproponować skrzynki @geozone.pl - nie jest to gmail, ograniczenie rozmiaru wiadomości, ale geograficzny adresik w końcu, prawda Wink.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
18-02-2008 20:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro
****

Ilość postów: 2 195
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 8
Post: #6
 
a czy mogę liczyć na odpowiedź na moje pytanie? 8)

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
18-02-2008 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #7
 
Eee, nie Tongue (to jest odpowiedź na pytanie) Wink.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
18-02-2008 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro
****

Ilość postów: 2 195
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 8
Post: #8
 
będę płakał cry noe, nasze plany nie wypaliły, co teraz? twisted

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
18-02-2008 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 10
Post: #9
 
wyemigrujemy na własne/inne forum? :roll:

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
19-02-2008 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum
****

Ilość postów: 1 068
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 8
Post: #10
 
Powstał problem :|
Póki nie przekonamy admina wink pozostają nam Geokonferencje na gg Tongue
Albo pisanie szyfrem na ogóle twisted i umiejętne obchodzenie Regulaminu GeoForum lol

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
19-02-2008 08:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
cherry Offline
Licealista

Ilość postów: 133
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Albo śmiecenie w ShoutBoxie Big Grin

Pozdrawiam, cherry
19-02-2008 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Olivia Soprano Offline
Student

Ilość postów: 290
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #12
 
...albo gmail (awersja do gg)

NATO - NAprzód TOwarzysze
19-02-2008 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator
*******

Ilość postów: 1 707
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 5
Post: #13
 
noe_83 napisał(a):Powstał problem :|
Póki nie przekonamy admina

A do czego chcecie mnie przekonywać? Rozumiem, że po spotkaniu krakowskim zaistniała potrzeba stworzenia prywatnej przestrzeni dla wymiany myśli między uczestnikami spotkania? Być może jest furtka dla utworzenia prywatnego forum, ale musielibyście to dobrze umotywować - argument, że potrzebujecie dyskusji w prywatnym gronie, niestety, mnie nie przekona. Ale np. że przestaniecie spamować niektóre tematy na forum jest już niezłym argumentem Tongue. Czekam na jakieś umotywowanie tej sprawy oraz określenie profilu, w którym miało by działać forum prywatne/ukryte.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
19-02-2008 15:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro
****

Ilość postów: 2 195
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 8
Post: #14
 
my? spamujemy? niemożliwe...musiałeś nas chyba z kimś pomylić 8)

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
19-02-2008 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
cherry Offline
Licealista

Ilość postów: 133
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Moja argumentacja:

Założona grupa będzie miała charakter geograficzno - spamerski. Członkowie tej grupy będą gadali, spamowali i prowadzili luźne dyskusje na tematy geograficzne. Nie ma ona na celu odizolowania się od reszty użytkownikow, tylko uwolnienie ich od spamu który się ostatnio tutaj strasznie rozprzestrzenił. Dostęp do tej grupy mieliby wówczas nie tylko uczestnicy sobotnigo spotkania w Krakowie, ale każdy chętny. O żadnym forumowym "apartheidzie" nie byłoby tutaj mowy.

Może tak być?

Pozdrawiam, cherry
19-02-2008 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: