Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geografia na UW
Autor Wiadomość
HaponKról Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Geografia na UW
Hej, czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat studiów geograficznych na WGiSR UW? Kierunek geografia fizyczna.
06-02-2017 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Wilomaks Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dołączył: Feb 2017
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Geografia na UW
Mogę się jedynie wypowiedzieć z tego co słyszałem, bo nie studiowałem tam. Opinie szczerze mówiąc są podzielone, kilku znajomych mówiło mi że tylko niektóre przedmioty są ciekawie prowadzone i rzeczywiście do nich się przykładają a reszta zapycha tylko plan zajęc, ale to chyba na kazdej uczelni i na każdym kierunku tak to wygląda, niestety.
07-02-2017 11:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
HaponKról Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Geografia na UW
Na każdej uczelni są takie zapychacze niestety. Dziękuję za odpowiedź, może ktoś jeszcze? Smile
07-02-2017 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
EopPiotrek Offline
Uczeń

Ilość postów: 28
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Geografia na UW
Cześć! Tak się składa że ja jestem studentem geografii na UW, specjalizacja geografia fizyczna Smile
Jeżeli chodzi o geo fiz to przez pierwsze półtora roku jest jej dosyć mało (podział na specjalizacje następuje od 4 semestru - wcześniej wszyscy studenci mają to samo). Zdecydowanie więcej przedmiotów jest z geografii społeczno-ekonomicznej oraz takich zapychaczy czasu jak np. podstawy ekonomii, rozwój regionalny czy rozwój gospodarczy. Polecam zapoznać się z programem studiów dostępnym na stronie wydziału.
Od specjalizacji zaczyna się już robić ciekawiej - jedyne przedmioty które na chwilę obecną mam, to klimatologia, hydrologia, geoekologia i geomorfologie - wszystkie "stosowane". Ćwiczeń jest niewiele - prowadzone są tylko przez połowę semestru, czyli około 8 spotkań na ćwiczeniach i wykładach. Nieco więcej godzin z kolei będziemy mieć w tym roku na praktykach terenowych - pierwszy rok kończy się tygodniowymi praktykami w Olecku (3 dni z kartografii i 3 dni z geografii fizycznej), natomiast po drugim roku na specjalizacji fizycznej praktyki trwają 10 dni i odbywają się w Pińczowie. Więc można wysnuć teorię że będzie więcej, konkretniej i ciekawiej Smile Te praktyki to praktyki obowiązkowe, nasz wydział oferuje także wyjazdy opcjonalne jak np. wyjazd w Tatry czy na Suwalszczyznę.
Ogólnie to wszystko zależy na których prowadzących trafisz - osobiście uważam że najciekawsza była meteorologia, geomorfologia i hydrologia, trafiłem na fajnych prowadzących Smile Jakbyś miał więcej pytań, to zapraszam na priv Smile
03-03-2017 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
HaponKról Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Geografia na UW
Napisałem do Ciebie Smile
08-03-2017 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: