Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dubaj
Autor Wiadomość
toxic Offline
Uczeń

Ilość postów: 43
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Dubaj
http://wiadomosci.onet.pl/1325790,2678,kioskart.html

przeczytałem ten artykuł i nie mogłem uwierzyć w pewne liczby które się tam pojawiły (realizowanie inwestycji wartych 100 mld dolarów! 50 procent dźwigów świata! wszystko w jednym mieście!). Zdecydoawanie najszybciej rozwijające się miasto świata, tylko mam wrażenie że trochę na siłe..
04-04-2006 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
brss Offline
Licealista

Ilość postów: 144
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Istotnie interesujące. Toż to o 31mld więcej niż cały dług zagraniczny Polski, ale najbardziej rozbawiło mnie to:
Cytat:Jest wreszcie 300 sztucznych wysp w Zatoce Arabskiej, z których każda ma kształt innego państwa...

Mają 7-gwiazdkowy hotel, szachowe miasto blablabla aż nawet wymyślili 103 dodatkowe państwa Big Grin

[Obrazek: brss.gif]
04-04-2006 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Paolo Offline
Student

Ilość postów: 237
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
może to Prima Aprilis!!! lol

"Whoso striketh at Thee, Drake, striketh also at us"
04-04-2006 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
111beata11 Offline
Uczeń

Ilość postów: 37
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
w sumie to jest możliwe. ogladalam kiedys taki program na travelu i tam to dopiero cuda pokazywali, szczegolnie w pamieci zostal mi hotel burj al arab - świetny i ceny takze!!!

Pozdrawiam, Beata
04-04-2006 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Paolo Offline
Student

Ilość postów: 237
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
jeżeli mowa o ciekawych artykułach, http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,3194...as=1&ias=6
to ten link mnie zszokował, trochę przydlugi artykuł, ale polecam

"Whoso striketh at Thee, Drake, striketh also at us"
05-04-2006 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Ilość postów: 345
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Do wypowiedzi dziennikarzy należy podchodzić z dużym dystansem. Napiszą każdą sensację, jaką się im wciśnie. Nawet tak znane osoby jak Wojciech Jagielski z Gazety Wyborczej wypisują bzdury. Jego artykuł z 31 marca o Tanzanii zawierał błędne informacje o Livingstonie i względnym położeniu miejscowości.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
11-04-2006 00:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
geoman Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 79
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Witam
No mysle że każdy geograf pragnący zgłębić świat;] powinien poznać książki Kapuścińskiego, On opisuje świat takim jaki jest, szczególnie polecam "Heban" ( i zapomnijcie o sawannachTongue) oraz "Cesarza"... Etiopia....

Pozdrawiam, geoman
11-04-2006 00:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PrawyAkapit Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 64
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
nie wiem czemu ale nie chciałabym tam mieszkać.

"If you worry about the weather, you picked a wrong place to stay"
06-02-2007 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzychu Offline
Licealista

Ilość postów: 151
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ciekaw jestem czy inwestycje zwrócą się. Czy Dubaj stanie się centrum wypoczynku dla najbogatszych? Mnie tam nie pociągają jego "atrakcje".

Aby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd, pod górę.
06-02-2007 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
ahaha... miasto nadętych kloców i bufonów Tongue kloce, które wyzyskują ludzi i robią z nich współczesnych niewolników, albo nawet i gorzej, bo do niewolników też miano jakiś szacunek ! Ale w tym całym Dubaju podoba mi się jedno: Burj al Arab Smile Całkiem ładniutki xD
[Obrazek: Arab_Tower_in_Dubai.jpg]

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
07-02-2007 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
toxic Offline
Uczeń

Ilość postów: 43
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
draco napisał(a):Do wypowiedzi dziennikarzy należy podchodzić z dużym dystansem. Napiszą każdą sensację, jaką się im wciśnie. Nawet tak znane osoby jak Wojciech Jagielski z Gazety Wyborczej wypisują bzdury. Jego artykuł z 31 marca o Tanzanii zawierał błędne informacje o Livingstonie i względnym położeniu miejscowości.

dziennikarze to tacy "specjaliści" od wszystkiego, dla tego przy czytaniu takich rewelacji warto zawsze zachować nieco sceptycyzmu i nie wierzyć we wszystko co napiszą. już nie raz ich gorące doniesienia spowodowały niemały chaos.

@ charlie, owszem ładniutki, ale idąc za informacjami z tego onetowego artykułu jedna doba spędzona w nim kosztuje, bagatela, 50 patyków (w dolarach)

@ Krzychu gdzieś czytałem (ale znowu uprzedzam, że napisał to jakiś niesprawdzony dziennikarz) że już się inwestycje zwróciły w jakimś stopniu, a zyski z tytułu centrum turystycznego dle lepiej sytuowanych przewyższają zyski z handlu ropą naftową (a te są niemałe). widać szejkowie mają tam głowę na karku, przecież surowiec ten jest źródłem energii nieodnawialnym i kiedyś musi niestety się wyczerpać (odsyłam do teorii "peak oil", bardzo frapującej zresztą). Prognozy mówią, że w takim tempie wydobycia jak dzisiaj może stać się to za jakieś 30 lat. Na pewno też zdarzenie to będzie poprzedzone kilkoma mniejszymi i większymi kryzysami politycznymi i militarnymi (cywilizacja więc jest bardzo zagrożona).
No coż, przedstawiłem tutaj nieco kasandryczną wizję, ale w moim zamiarze nie jest nikogo straszyć hehe. Być może tak w ogóle nie będzie, ale to, że świat stoi przed wielkim energetycznym problemem jest faktem, któremy nikt nie zaprzeczy.
08-02-2007 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:@ charlie, owszem ładniutki, ale idąc za informacjami z tego onetowego artykułu jedna doba spędzona w nim kosztuje, bagatela, 50 patyków (w dolarach)

A czy jam coś mówił, że chcę tam nocować? Po prostu ładniutki i tyle Tongue

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
08-02-2007 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzychu Offline
Licealista

Ilość postów: 151
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Pomarzyć zawsze można Smile zainteresowanym polecam program o hotelu, pojawia się co jakiś czas na Discovery Channel. Porusza wyobraźnię Smile

Aby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd, pod górę.
08-02-2007 18:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Ilość postów: 345
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
toxic napisał(a):zyski z tytułu centrum turystycznego dle lepiej sytuowanych przewyższają zyski z handlu ropą naftową (a te są niemałe). widać szejkowie mają tam głowę na karku, przecież surowiec ten jest źródłem energii nieodnawialnym i kiedyś musi niestety się wyczerpać (odsyłam do teorii "peak oil", bardzo frapującej zresztą). Prognozy mówią, że w takim tempie wydobycia jak dzisiaj może stać się to za jakieś 30 lat. Na pewno też zdarzenie to będzie poprzedzone kilkoma mniejszymi i większymi kryzysami politycznymi i militarnymi (cywilizacja więc jest bardzo zagrożona).
No coż, przedstawiłem tutaj nieco kasandryczną wizję, ale w moim zamiarze nie jest nikogo straszyć hehe. Być może tak w ogóle nie będzie, ale to, że świat stoi przed wielkim energetycznym problemem jest faktem, któremy nikt nie zaprzeczy.
No to ja zaprzeczę. 60 lat temu też się mówiło, że ropa skończy się za 30 lat.Obecnie wynajduje się nowe złoża a za kilkadziesiąt możemy liczyć na przestawienie się gospodarki na gazohydraty i wtedy paliwa nam nie zabraknie.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
11-02-2007 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
scitenmark Offline
Student

Ilość postów: 287
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
ale hydraty tez sie kiedys skoncza, nie? (znaczy, wg mnie, powinny, ale kto tam wie te chemiczne procesy...)


a fajne jest to, ze jak skoncza myc szyby w burj al arab, to musza zaczynac od nowa, bo caly rok im to zajmuje.... ostatnio slyszalem ze tam nocowali rabczewska dorota z radoslawem majdanem...

Pozdro, scitenmark :D
12-02-2007 01:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!


Skocz do: