Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Ankieta: Warszawę
znam, bo tam mieszkam/uczę się/pracuję
znam, bo ją odwiedzałem(łam), zwiedziłem(łam)
nie znam, ale odwiedzę, planuje zwiedzanie
nie znam i nie planuje tam pojechać
a gdzie to jest? Wink
jutro się tam przeprowadzam
emigruje, bo jest okropnie
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zwiedzanie Warszawy
Autor Wiadomość
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
zwiedzanie Warszawy
może ktoś kiedyś układał lub zna gotowy jedno - kilku dniowy plan zwiedzania zawierający to co trzeba tu zobaczyć oraz co ważne - trasę przejazdu przez miasto (oczywiście tylko czysto orientacyjnie, w jakiej dzielnicy co się znajduje)

nie potrzebuję ogromnych elaboratów, tylko skondensowany wyciąg najpopularniejszych miejsc w liczbie 5-10 i opis każdego w kilku zdaniach.
fajnie jeśli będą to atrakcje z 'różnych dziedzin' - przekrojowe miejsca. całość potrzebuję na kilka minut mówienia wink

nie zwiedzałam stolicy i znam ją tylko właściwie z nazw i fotografii.. a interesuje mnie dokładnie to co zwiedza przeciętna wycieczka turystyczna i w jakiej kolejności. chętnie usłyszę też opinie na temat miejsc, co się podoba najbardziej, a co zwiedza się 'bo się zwiedza' wink

liczę na mieszkańców Warszawy, oraz osoby, które zwiedziły stolice w wyjeździe zorganizowanym !

przy okazji zróbmy ankietę wink 8)

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
17-08-2007 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Reputacja: 8

przepraszam, że nie dostosuję się do Twej prośby i nawet nie opiszę pokrótce tych miejsc wartych zobaczenia, ale bardzo się śpieszę...rzucę więc tylko hasłowo - może ktoś rozwinie... :roll:
moim zdaniem obowiązkowo trzeba zobaczyć:
- Stare Miasto i Zamek Królewski
- Muzeum Powstania Warszawskiego [najlepsze muzeum spośród wszystkich tych w Polsce, w których byłem]
- wjazd na Pałac Kultury i Nauki - panorama Warszawy z 31. (chyba) piętra
- park Łazienki Królewskie + np. koncert chopinowski tamże (niedziela, godz. 12 i godz.15 - pod gołym niebem)
zmykam...

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
17-08-2007 16:07
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

Dodam:
Muzeum Wojska Polskiego,
Pałac Saski
Wilanów
Okęcie(póki jest taras widokowy)

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
17-08-2007 17:30
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454
Reputacja: 0

Okęcie... dla kogoś z rubieży kraju to ciekawy kawałek "wielkiego świata", ale ogólnie to jeden z gorszych portów lotniczych tej kategorii w Europie ;/

Ja bym dodał do atrakcji jeszcze Katedrę św. Jana, w ramach Starego Miasta.

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
17-08-2007 20:58
carenza Offline

z tym Okęciem to żarty, czy jak? bo u nas w Kr, Balic się raczej nie zwiedza wink potrzebuję to na egzamin państwowy, więc wolałabym bez wygłupów wink

Trwający w zachwyceniu
17-08-2007 21:07
luca Offline

Nie jest to żartem. Okęcie było żelaznym punktem wycieczek do Wa-wy, w szczegolności w czasach PRL. Pokazywało się dzieciom samoloty.

18-08-2007 14:49
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454

W czasach PRL... o ile mi wiadomo, minęło już 17-18 lat Tongue

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
18-08-2007 18:38
luca Offline

Dorzucę jeszce: Jarmark Europa (Proszę państwa tu miało być Euro 2012)
Budynek Giełby,
stadion Legii/ Polonii.

19-08-2007 08:42
carenza Offline

coś niezafajnie widzę mój jutrzejszy egzamin, może nie dostanę pytania o zwiedzanie Warszawy? wink
pilot wycieczek w XXI wieku nie potrzebuje tras PRL-owskich lol

opowiedzcie mi o Starówce: plac zamkowy z zamkiem królewskim? fontanna z syrenką? kolumna Zygmunta, tak? mury miejskie się jakoś specjalnie ogląda? są w całości, czy we fragmentach? - i to są właśnie składowe tego co figuruje na UNESCO?
czy jest jakaś kolejność oglądania tego? czy to jest w jednym miejscu ? lol

powiedzcie mi jeszcze kilka infantylnych rzeczy, w jakich dzielnicach jest: pałac kultury, muzeum powstania warszawskiego i łazienki, bo nie mam czasu już tego szukać lol

Trwający w zachwyceniu
19-08-2007 16:14
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

carenza napisał(a):opowiedzcie mi o Starówce: plac zamkowy z zamkiem królewskim? fontanna z syrenką? kolumna Zygmunta, tak? mury miejskie się jakoś specjalnie ogląda? są w całości, czy we fragmentach? - i to są właśnie składowe tego co figuruje na UNESCO?
czy jest jakaś kolejność oglądania tego? czy to jest w jednym miejscu ? lol

powiedzcie mi jeszcze kilka infantylnych rzeczy, w jakich dzielnicach jest: pałac kultury, muzeum powstania warszawskiego i łazienki, bo nie mam czasu już tego szukać lol
Starówka: Na placu zamkowym znajdują sie Zamek i Kolumna Zygmunta. Na Rynek Starego Miasta idzie sie ulicą Świętojańską obok Katedry Św. Jana Chrzciciela. Na rynku jest fontanna z Syrenką (mi się nie podoba, bo użyli zagranicznego kamienia na postument, znaczy nie pasuje jako element do całego rynku). Poza starówką ważny jest Trakt Królewski, czyli ciąg ulic: Krakowskie Przedmieście - Nowy świat - Aleje Ujazdowskie. Na Krakowskim Przedmieściu jest dużo do zwiedzania: Pomnik Mickiewicza, Palac Prezydencki z pomnikiem Księcia Józefa Poniatowskiego, Kościół Wizytek (perła baroku), Uniwersytet, Kościół Św. Krzyża. Nowy Świat najbardziej interesujący jest w miejscu przeciecia z Alejami Jerozolimskimi, bo tam na Rondzie de Gaulla stoi nowy symbol Warszawy, czyli PALMA! Łazienki znajdują się w dalszym ciągu Traktu Królewskiego przy Alejach Ujazdowskich. Warto tam zobaczyć Pomnik Chopina i Belweder.

Pałac Kultury stoi w samym centrum miasta obok Dworca Centralnego. Muzeum Powstania warszawskiego znajduje sie na Woli w dawnej zajezdni tramwajowej. Pałacu sakiego nie ma, ale mają go odbudować. Po pałacu został tylko grób nieznanego żółnierza. Pałac w Wilanowie znajduje się 10km na południe od centrum i jedzie się tam turystyczną linią autobusową 180. Warto też pojechać na drugi końcowy tej linii, czyli na Cmentarz na Powązkach.

Powodzenia na egzaminie.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
19-08-2007 22:09
carenza Offline

no i o to chodziło ! - dziękuję :* Big Grin

zdałam teorię twisted Big Grin

Trwający w zachwyceniu
19-08-2007 23:25
Jendrulla Offline
Student

Ilość postów: 379

Że też mnie nie było... Ja tu już 3 wycieczki amerykanów po Warszawie oprowadzałem i myślę że się znam trochę na tym Wink W każdym bądź razie oni zadowoleni byli Smile

Pozdrawiam, Jendrulla
20-08-2007 22:48
carenza Offline

możesz zapodać inne ciekawe miejsca - na przyszłość Big Grin
mam nadzieję, że dyskusja w tym temacie nie zamilknie, tylko zachęci do wypowiadania swoich sądów o stolicy wink

żeby legalnie oprowadzać po Warszawie trzeba mieć stosowne uprawnienia "przewodnika miejskiego po Warszawie", a takie dość ciężko uzyskać, szczególnie osobie z Krakowa..

Trwający w zachwyceniu
20-08-2007 22:56
Jendrulla Offline
Student

Ilość postów: 379

^^ To znajomi byli, grupki 2 - 3 osobowe (pozwolenie trzeba mieć na grupę powyżej 5 osób zdaje się)
A ciekawe jest Śródmieście Południowe z placem Unii Lubelskiej i kamienicami które mają po 8 - 10 pięter, dziedziniec Politechniki (dla mnie cudo), Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Stadion dziesięciolecia, ulica Próżna, ogród Saski, Złote Tarasy, kopiec Czerniakowski (Powstania Warszawskiego - straszne wrażenie na mnie zrobił, ta masa krzyży) oraz oczywiście niezastąpiony widok z wieży kościoła świętej Anny na który gotów jestem gapić się cały dzień i wiele wiele innych . Warszawa wbrew pozorom ma bardzo dużo magicznych miejsc, tylko jest je trochę ciężej dostrzec niż w Krakowie i są one dużo mniej wypromowane. Jednak po paru spacerach po Warszawie muszę przyznać że polubiłem to miasto Smile Nawet udało mi się sporządzić krótki filmik Smile http://pl.youtube.com/watch?v=HRy04-JtJlc

luca napisał(a):Pałac Saski
Ale przecież jego dopiero odbudowywują i na razie jeszcze nic tam nie ma...

Pozdrawiam, Jendrulla
20-08-2007 23:33
Nowaker Offline
Administrator

Ilość postów: 253

Ciekawa rzecz do Muzem Kolejnictwa. Najciekawsza część jak dla mnie to były "żywe" pociągi stojące na zewnątrz na torach.

P.S. Nigdy mnie nie ciągnęło do oglądania tego, co wszyscy inni oglądają. Czytajcie: starówki, Wawele, itd. :)

Pozdrawiam,
Nowaker
Portal geograficzny GeoZone - geografia

24-08-2007 09:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!