Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za 200 lat
Autor Wiadomość
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454
Reputacja: 0
Za 200 lat
Popuście wodze swej fantazji, pobudźcie wyobraźnię...

Jak Waszym zdaniem będzie wyglądała Ziemia za 200 lat?

Poruszajcie różne aspekty: podział polityczny, zmiany klimatyczne, gospodarkę surowcami i źródła energii, społeczeństwo, wszystko wszystko Smile

Zanim wyrażę swoją opinię, zobaczę co Wam uda się urodzić wink

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
14-02-2007 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pawliks Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 18

w związku z rabunkową gospodarka surowcami i zwiekszajacym sie zapotrzebowaniem na nie ( glownie energetyczne) doprowadzi to do zwiekszenia funduszy w krajach wysokorozwinietych na nauke aby wprowadzic nowe zrodla energii. to tyle w sferze gospodarki ; P

Pozdrawiam, Pawliks
14-02-2007 21:08
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

wydaje mi się, że tak jest już obecnie twisted

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
14-02-2007 21:16
Krzychu Offline
Licealista

Ilość postów: 151

ja myślę że w efekcie działań cyberterrorystów powrócimy do epoki kamienia łupanego, albo i nawet troche wcześniejSmile A tak serio... Możliwości jest tyle ilu ludzi jest w stanie je wymyślić. Ja myslę że wzrośnie znacznie liczba obszarów pustynnych, ludzie będą mieszkać w Miastach, na obszarach o bardzo dużym zagęszczeniu, bo wskutek ogromnej liczby ludności potrzeba będzie pól pod uprawę zarówno artykułów spożywczych jak i paliwowych (typu rzepak). powoli niektórzy bedą migrować w stronę gwiazd. księżyc będzie gigantycznym laboratorium, o które wcześniej rozegra się wojna. itd. itd.
Jak będzie zobaczymy, to znaczy nie my zobaczymy ale nasze prapra...prawnukiSmile

Aby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd, pod górę.
16-02-2007 19:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
matek19 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 13

Heh po pierwsze trzeba zadać pytanie czy ziemia będzie istnieć jako planeta za te 200 lat. W dobie tak daleko posuniętych prac nad bronią jądrową (atomową) można tylko przypuszczać co się zdarzyć może w przyszłości. Ja osobiście czarno to widzę.

Pozdrawiam, matek19
18-11-2007 18:32
Jack1993 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8

Podział polityczny: Myślę, że mogą być problemy na półwyspie arabskim oraz z Rosją i U.S.A. Może sie zdarzyć, że od Rosji odłączą się kolejne jej rejony i powstaną ogarnięte wojnami domowymi państwa (tak jak to było kiedyś).

Zmiany klimatyczne: Uff...nie mogę sobie tego wyobrazić. Za kilka lat może już nie być lodowców na południu... No cóż, nastawiam się raczej na przebiegunowanie ziemi w latach od 2007 do 2050...im wcześniej tym lepiej, nie życzę sobie aby me ciało sponiewierały cząstki promieniotwórcze.

Gospodarkę surowcami: Liczę na to, że z kolonizują księżyc do 2050 na tyle, aby móc tam wydobywać i wytapiać mld ton surowców, na Marsie zaś mogli by do 2100 zbudować osiedla dla ludzi i dokopać się do prawdopodobnej wody pod powierzchnią lub na czapach płn. i poł.(w postaci lodu) po czym go używać. Można by też, po wynalezieniu odpowiedniego ,,filtra twórczego" przetwarzać CO2 z atmosfery na Tlen
(obieg tak jak w roślinach, po prostu sztuczna fotosynteza).

Źródła energii: Atomowa, najlepsza dopóki nie wykorzystają plazmowej lub nie zbudują na Marsie, księżycu paneli słonecznych i kolektorów i nie będą przekazywać energii za pomocą laserów bez jakiejkolwiek utraty( "bez utraty"- musi być, taka odległość pomiędzy planetami oddała by całą energię).

Społeczeństwo: No wiele się nie rozróżni, nadal będą głupi i mądrzy. Ludzie będą na pewno częściej korzystać z tabletek odchudzających itp.
Po za tym, pewnie każdy człowiek na ziemi i gdziekolwiek indziej będzie miał popsuty wzrok lub utracony, stąd też potrzebne będzie unowocześnienie technologi laserowej itp. w celu wznawiania pracy oka, czyszczenia go (dymy, toksyny z atmosfery) i możliwe, że wstawianie sztucznych oczu z tym że będą ludzie widzieli np. jak noktowizor, podczerwień itp. Mogą się także pojawić cyborgi (pól ludzie, pół maszyny) które będą służyć ludziom( jako policja, lekarze, wojskowi etc.).

Mojego to tyle Wink

Pozdrawiam, Jack1993
28-11-2007 19:04
Przemo Offline
Licealista

Ilość postów: 154

Tak odnośnie wizjonerstwa to dobrze wiedzieć kilka faktów o panu:

Sir Arthur C. Clarke

myślę, że sporo osób o nim słyszało choćby za pośrednictwem telewizji.

http://news.astronet.pl/news.cgi?5724
17-12-2007 01:32
Karusia Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 59

hmm :roll: napewno mnie nie bedzie lol- to po pierwsze Big Grin , człowiek zamieszka na księżycu Tongue ,bedzie obrzydliwe jedzenie blee... :? (sama chemia w nim) , medycyna pójdzie do przodu( lekarstwo na raka, AIDS itp.) , pupilkami nie będą już pieski i kotki, tylko pewnie małpy Big Grin , wszystko bedzię zkomputeryzowane, randki na księżycu Tongue, nie bedzie już samochodów na gaz czy benzynę, tylko na wodę Big Grin ( oblałam egzamin z prawka cry : to tak przy okazji wink ).....
To takie gdybanie, ale napewno bedzie źle.... Wyginie mnóstwo zwierząt i roślin, nastąpi gwałtowne ocieplenie klimatu, większość lądów bedzie pod wodą, ludziom uderzy woda sodowa do głowy. To tyle ode mnie.

PrZyRoDa JeSt ZaWsZe PiĘkNa , NaWeT wE łZaCh <3<3
17-12-2007 22:24
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8

Patrząc na obecną sytuację gospodarczą i polityczną na Świecie, to raczej jestem pesymistą, aby człowiek jeszcze przeegzystował na Ziemi te 200 lat...
Wystarczy jakiś większy konflikt zbrojny z udziałem krajów Bliskiego Wschodu bądź Korei Północnej i Ziemia zamienia się w pył planetarny...(albo jesteśmy skazani na powolną śmierć z powodu braku żywności, czystej wody...).
Tak czy inaczej szczerze wątpię, aby Ziemia wytrwała jeszcze 200 lat z tak postępującą (idiotyczną) techniką człowieka...
Ale co tam, poczekajmy choćby kilka lat - zobaczmy, co się w tym czasie wydarzy...

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
25-12-2007 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

200 lat... Duży okres. Ciekawe gdzie polecą astronauci... Czy nie uważacie że na Marsa kiedyś poleci ekspedycja geologiczna??
Co do konfliktów, kiedyś jakiś kiedyś wybuchnie...

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
26-12-2007 15:44
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru

Ilość postów: 412
Reputacja: 1

Podzieł polityczny Będą wielkie dysproporcje miedzy, krajami. Stany zjednoczone podzielą się na mniejsze państwa, podobnie jak Rosja. MŚ w piłce nożnej, jak i w innych dyscyplinach odbędą sie na neutralnym terenie - ksieżyc. Holandia zniknie z mapy świata, poprzez topienie sie lodowców.

zmiany klimatyczne Bedzie tak ciepło że jak Polak pojedzie na syberię to bedzie w sandałach chodził. Ostatnie lodowce na Anktarktydzie bedą sie topić. Zagłada pingwinów i tym podobnych zwierzat. Wiecej obszarów pustynnych.

gospodarka surowcami i źródła energiiHmmm... perpetuum mobile Big Grin

społeczeństwoŚrednia długość życia kobiety i mężczyzny bedzie wynosić odpowiednio 87 i 86 lat. Najczestrza przyczyną śmierci bedzie zawał. Łączna liczba mieszkańców Ziemi bedzie wynosić około 10mld. Woda pitna bedzie uzyskiwana z destylacji wody morskiej.
STATYSTYKI
Co 3 mieszkaniec bedzie miał swój helikopter.
Co 7 mieszkaniec nie bedzie miał problemów z nadwagą.
Co 10 nastolatek nie bedzie miał pozwolenie na brań.
Przeciętny meżczyzna bedzie 8 raz brał ślub.
Przecietna kobieta bedzie 7 razy brała ślub.

INNE
Będą ludzie zmodyfikowani genetycznie, np. beda mieli zoom w oczach xD. Weekand na marsie to normalka bedzie. Ciekawe jakie wynalazki będą...?

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
26-12-2007 17:41
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: