Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XXXVIII Olimpiada Geograficzna
Autor Wiadomość
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
RE: XXXVIII Olimpiada Geograficzna
w ogóle to najlepszym wyjściem są pen skanery...

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
22-07-2011 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Horcrux4 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 56
Reputacja: 0
Hej, zastanawiam się nad wzięciem udziału w olimpiadzie w tym roku. Trochę mnie nie przekonują te tematy prac (brak mi jakiegoś tematu dotyczącego geografii świata albo typowej geografii społeczno-ekonomicznej), poza tym jak dla mnie, pisanie takiej pracy niewiele ma wspólnego z wykorzystaniem wiedzy geograficznej, bardziej poruszane są tu umiejętności znalezienia dobrych lektur bądź map i ich odpowiedniego wykorzystania.

Nie chcę wyjść na takiego co po raz pierwszy bierze udział w olimpiadzie i już narzeka, jednak nie podoba mi się zbytnio ta formuła. Gdyby pierwszy etap był dla przykładu testem, a dopiero w drugim pojawiła się praca, olimpiada byłaby bardziej uczciwa i przystępna. Ale co zrobić...

Jeśli się zdecyduję, to chyba wybiorę temat A. Kilkadziesiąt metrów od domu mam pewien zbiornik, który fajnie by można opisać, z tym, że nie wiem, czy zdołam znaleźć jakąś literaturę. Także jeszcze się zobaczy Wink

Ze śląskiego ;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2011 12:02 przez Horcrux4. Edit Reason: )
26-07-2011 12:01
Simon93 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 81
Jeśli ktoś się przymierza do tematu C i chce zrobić wywiady z rolnikami, to niech się nie ubiera na czarno... uznają cię za jehowego, a w gorszym wypadku za złodzieja.
Powodzenia Wink
28-07-2011 11:48
Zing Offline
Licealista

Ilość postów: 179
Reputacja: 1
Eee... Szymon, piszesz z autopsji? Ciekawe przygody Smile U mnie wszystko idzie tak gładko, że aż nudno. No, poza tym, że nie mogę się zabrać za samo pisanie xD

Horcrux - gdyby to praca miałaby być dopiero na II etapie, to nie potrafię powiedzieć, ilu uczestników wzięłoby udział. Środek roku szkolnego, setki innych spraw na głowie (klasyfikacja, studniówki...). Olimpiada z taką formułą na pewno nie byłaby bardziej przystępna Tongue

Uwierz, pisanie pracy naprawdę daje pewne korzyści, które pewnie sam zauważysz, gdy będziesz mieć to za sobą.
28-07-2011 12:10
Simon93 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 81
Z autopsji Tongue Jeszcze miałem teczkę...
Poza tym w moim przypadku dogadanie się z urzędnikami w UG jest nieosiągalne.... Kolejny przykład: idę do urzędu do gabinetu który się zwie referat ds. rolnictwa i ochrony środowiska, ucieszony że coś takiego istnieje i na pewno dadzą mi wyczerpujące informacje, dane, mapy itd.. Po czym wychodzę po 5 minutach z kwitkiem - bo "my nic takiego nie posiadamy"
28-07-2011 12:39
dominika003 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 62
wgl z rolnikami jest ciężkoxD każdy myśli, że chce go pogrążyć i nasłać na niego 1000 kontroli Big Grin
29-07-2011 11:21
ela16e Offline
Student

Ilość postów: 397
Czy myślicie, że jakbym zaczęła pisać pracę we wrześniu, to mozna zdążyć? Bo teraz nie chce mi się Tongue
29-07-2011 21:56
dominika003 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 62
ja w zeszłym roku zaczęłam pisać pod koniec września, miałam 1 miesiąc, miałam 92 pktSmile zawsze można Big GrinD
29-07-2011 21:59
michas-__ Offline
Student

Ilość postów: 320
potwierdzam, rozpoczalem na poczatku wrzesnia i spokojnie zdazylem ; )
30-07-2011 17:03
karolinho55 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 70
Ja w zeszłym roku zacząłem pisać w pierwszym tygodniu października i miałem 91 pkt.

Zanim moja praca ukaże się na geozone.pl możecie ściągnąć ją stąd:
http://www.przeklej.pl/plik/charakteryst...qasdc0s2j6
Sugestie mile widziane.
30-07-2011 19:03
dani3131 Offline
Doktor

"a ja za to znam koleżankę, która kiedyś była w Piasecznie...
dwa razy..."

Jak się chce to można i w 48 godzin napisać, tylko po co...

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
30-07-2011 19:23
vanceon Offline
Nieobecny

Ilość postów: 9
Mam pytanie. Jak piszę pracę w Wordzie, to co to znaczy, że ma być 2 tys. znaków (czystego tekstu) na jednej stronie? Nie rozumiem, jaka to ma być czcionka (12 czy 14?). Bo chyba rozmiar nie może być dowolny, bo tak to mogę nawet Pana Tadeusza zmieścić na tych wymaganych 15 stronach.
14-08-2011 22:12
Zing Offline
Licealista

Ilość postów: 179
Reputacja: 1
@vanceon: gdzieś w wytycznych napisane jest, że można pisać Times New Roman 12.
Ja zresztą stosuję taki przelicznik - jeśli praca liczy ok. 30 tys. znaków to jest dobrze. Po prostu...
14-08-2011 23:34
vanceon Offline
Nieobecny

Ilość postów: 9
Mam pytanie. Bo przeczytałem regulamin i jedno mnie zdziwiło - nie można używać mapek z np. Google grafika? Muszą one wszystkie być wykonane samodzielnie w jakimś programie czy jak? Bo chcę umieścić położenie mojej gminy na mapie powiatu i porobić jeszcze kilka mapek statystycznych gminy (np. rozkład różnych gleb na jej obszarze). Ale sam tej mapki to ja nie zrobię nigdy, przecież w Paintcie ani nigdzie nie zrobię dokładnie kontur granic gminy. To będzie inaczej wyglądało niż na normalnej mapie.
19-08-2011 17:39
dani3131 Offline
Doktor

"Niedopuszczalne jest wykorzystywanie w pracach map i ilustracji wyciêtych z innych publikacji."
Z tego co pamiętam, chodzi tu jedynie o "fizyczne" wycięcie (np. nożyczkami Big Grin) ilustracji i wklejenie jej do swojej pracy

19-08-2011 18:09
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!