Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XI MOZA
Autor Wiadomość
Manandela Offline
Uczeń

Ilość postów: 26
Reputacja: 0
XI MOZA
Dzisiaj odbył się pierwszy etap MOZA. Co sądzicie o zadaniach? Big Grin
03-12-2012 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ania_321 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 77
At RE: XI MOZA
Też brałam udział :)Wydaje mi się, że były bardzo proste. Tradycyjnie się powtarzały pytania z poprzednich lat Smile
04-12-2012 23:41
wiza55 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 98
RE: XI MOZA
Tegoroczny pierwszy etap był naprawdę prosty, chyba trzy pytania nie pojawiły się w ostatnich kilku edycjach, reszta już była. Zobaczymy, co przygotują 4 marca.
06-01-2013 20:38
Ania_321 Offline
Gimnazjalista

Big Grin RE: XI MOZA
Zastanawia mnie tylko dlaczego nadal nie ma na stronie odpowiedzi do pierwszego etapu i nie ma wykazu osób zakwalifikowanych do etapu okręgowego :/
11-01-2013 19:23
wiza55 Offline
Gimnazjalista

Wiesz, odpowiedzi i lista zakwalifikowanych to jeszcze nic, bo to w szkole dostępne w miarę (odpowiedzi przysyłali razem z testami, kto przeszedł - szkoła wie), gorzej, że nie ma materiałów obowiązujących od II etapu nadal, a do tego strona chyba padła (albo w końcu coś wrzucają).
13-01-2013 17:51
Ania_321 Offline
Gimnazjalista

Smile RE: XI MOZA
Ja wiem, że przeszłam, ale gdyby były już oficjalne listy osób zakwalifikowanych to miałabym ulgi w szkole wynikające z regulaminu olimpijczyka Big Grin
A zresztą jakoś pewniej bym się czuła widząc swoje nazwisko na liście, bo w ubiegłym roku były drobne problemy i nie było mnie na liście mimo, że się zakwalifikowałam i trzeba było wyjaśniać.
14-01-2013 18:31
wiza55 Offline
Gimnazjalista

No to ja nie wiem, u mnie wystarczy, że szkoła wie, że przeszłam i mam w miarę spokój - w tym roku nawet bardzo, od początku stycznia indywidualny tok nauki (przedmioty maturalne tylko, na reszcie bywać nie muszę nawet, ale żeby nie robić sobie zaległości chodzę na historię i biologię, bo z tego matury chcę pisać no i na religii i wosie mi się zdarza bywać, bo i tak w środku mam, jak na tych przedmiotach, z których nie ma matury obowiązkowej bywam, to i tak mnie pytać nie mogą itd), więc mam spokój w miarę.
Strona ożyła, ale dalej nic. :<
Tak w ogóle, z jakiego jesteś miasta/okręgu?
14-01-2013 19:48
Ania_321 Offline
Gimnazjalista

Ojeeej Smile
Jak ja Ci zazdroszczę. Ja niestety nadal muszę męczyć się z niematuralnymi przedmiotami :/
Jestem z Lublina, a Ty?
14-01-2013 20:05
wiza55 Offline
Gimnazjalista

Białogard teoretycznie, ale szkoła w Koszalinie. Jakbyś chciała na temat olimpiady porozmawiać, mogę GG dać, zawsze tam wygodniej niż na forum się rozmawia mimo wszystko.
14-01-2013 20:19
Ania_321 Offline
Gimnazjalista

Nie korzystam z gg, więc raczej nie, ale myślę, że tutaj też możemy porozmawiać o olimpiadzie-to jest też przydatne dla innych. Ja z chęcią przeglądałam forum olimpiady z ubiegłych lat Smile
A tak w ogóle to jak idą przygotowania? Bo u mnie jeszcze nie ruszyły. Pouczyłam się tylko 1 dzień przed pierwszym etapem, a teraz nic nawet nie ruszam i trochę mnie to martwi, ale mam nadzieję, że bliżej olimpiady się wezmę do roboty Tongue
19-01-2013 23:51
wiza55 Offline
Gimnazjalista

Przydatne dla innych niekoniecznie musi być korzystne dla mnie, no aaaale w sumie, może być i tak.
Co do przygotowań: http://i50.tinypic.com/opqn4m.jpg plus cztery książki przeczytane (dwie muszę zdobyć jeszcze, z literatury, ale to wymaga wyjazdu do Szczecina, co z kolei wymaga znalezienia terminu, który nie koliduje ze studiami+pracą przyjaciółki, no a że teraz sesja... prawdopodobnie w połowie lutego mi się uda dopiero), obejrzane dwa filmy (i czasem mi się Cejrowskiego czy Wojciechowską zdarzało oglądać, jak byli akurat w Afryce), testy przerobione setki razy, przejrzana część notatek z zeszłorocznych przygotowań. W zeszłym roku przygotowywałam się właściwie w ciągu ostatniego tygodnia, wcześniej mi nie zależało, więc mi się nie chciało w ogóle nic ruszać, ale nagle stwierdziłam, że jednak warto może - skończyło się na trzecim miejscu w województwie (druga osoba miała bodajże o 0,5pkt więcej niż ja). No ale teraz przynajmniej wiem, że na temacie specjalnym trzeba się mocno skupić, 0,5pkt miałam. I 33 w pytaniach zamkniętych. "Wierzenia i obrzędy Gidarów (...)" w tym roku planuję tylko przekartkować właściwie, zeszłoroczny test na et. okręgowym był na nim głównie oparty, więc liczę na to, że w tym roku nie będą męczyć tą książką, szczególnie, że jej się prawie nie da czytać. W każdym razie, głównie temat specjalny (jak się w końcu pojawi) i testy, książki w mniejszym stopniu, ale też.
20-01-2013 18:19
Ania_321 Offline
Gimnazjalista

Podziwiam! Smile Jeszcze jak mi powiesz, że to wszystko przeczytałaś to się załamię już zupełnie. Ja jeszcze nie zaczęłam się przygotowywać. Nie mam ani jednej książki, czasami jadąc autobusem zdarza mi się poczytywać "Wierzenia i obrzędy Gidarów", ale jedynie na telefonie-czego bardzo nie lubię, więc póki co kiepsko mi idzie, a co gorsze - nic z tego już nie pamiętam. Ale mam nadzieję, że teraz już nie będzie nic o Gidarach, bo w ubiegłym roku na tym poległam. Byłam w podobnej sytuacji jak Ty-zabrakło mi jednego punktu, żeby przejść do 3 etapu. Ale cóż... zdarza się.
Tak ostatnio stwierdziłam, ze może warto byłoby już się wziąć do nauki, ale tak bardzo mi się nie chce Tongue
P.S. Jeśli ktoś to czyta i też bierze udział w MOZie to zapraszam do włączenia się do rozmowy Smile Będzie nam raźniej Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2013 22:51 przez Ania_321. Edit Reason: )
22-01-2013 22:35
wiza55 Offline
Gimnazjalista

Niee, ja tylko zdobyłam literaturę. Teraz sobie wolne robię, bo chora jestem, to się katować nie będę, od poniedziałku wyjeżdżam na rekolekcje, więc ponad tydzień jestem do tyłu, ale mam nadzieję, że dam radę to ogarnąć do olimpiady. Gidarów nie lubię, już sam tytuł jest przerażający przecież, w tym roku nie ruszam chyba jednak, skupię się na tym, co da się czytać. A tematu specjalnego naaaaaadal brak. :<
25-01-2013 09:24
Ania_321 Offline
Gimnazjalista

Ja dzisiaj zdobyłam jedną książkę spośród 11, które są w bibliografii. Uważam to za sukces, bo nie sądziłam, że moja szkolna biblioteka posiada tego typu książki Smile
Fakt, od ponad 2 miesięcy strona informuje nas jedynie o zamknięciu systemu zgłoszeniowego :/ Mam nadzieję, że to się niedługo zmieni i wstawią aktualne informacje.
A Tobie życzę szybkiego powrotu do zdrowia, żebyś się wykurowała przed rekolekcjami Smile
25-01-2013 22:12
wiza55 Offline
Gimnazjalista

Szkolna biblioteka posiada cokolwiek takiego? ;o Ja musiałam do Biblioteki Publicznej dotrzeć i do Biblioteki Pedagogicznej (a Koszalin nie jest małym miasteczkiem przecież, jeszcze jakiś czas temu miasto wojewódzkie nawet), po dwie książki byłam w zeszłym roku w Szczecinie (i to i tak były rozrzucone po bibliotekach), w tym roku nie wiem, czy dotrę, ale coś tam z nich kojarzę jeszcze, może nie będzie źle. No i połowę książek, które mam, mam od nauczyciela geografii. Z bibliografii cztery masz dostępne na stronie, encyklika i adhortacja, to możesz w jakichś tam zbiorach znaleźć, jak wolisz wersje papierowe - ja mam wydrukowane na własny użytek, mogę kreślić, pisać, podkreślać, tak najwygodniej, bo to nie musi być w stanie idealnym oddane, a akurat tu stron wybitnie dużo nie ma. No i dwie książki są dostępne, w wersji papierowej na 99% nie znajdziesz ich nigdzie, może jedna czy dwie biblioteki w całej Polsce mają, ale w każdym razie z dostępnością są wielkie problemy, dlatego udostępnili. Więc skoro zdobyłaś jedną książkę, masz już pięć pozycji tak w sumie, prawie połoowa.
Za brak tematu specjalnego ich nie lubię, bo wiem, że właśnie na tym się muszę mocno skoncentrować, a nie mam możliwości, kiedy nie wiem, co tym tematem jest. :<
Przed rekolekcjami chyba już nie zdążę, ale jest już lepiej, to najważniejsze, w każdym razie, dziękuję.
26-01-2013 13:19
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!