Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykorzystywanie i zagospodarowanie bazy surowcowej
Autor Wiadomość
konradgt Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Wykorzystywanie i zagospodarowanie bazy surowcowej
Witam, dostałem zadanie wykonania wypracowania na temat "Wykorzystywanie i zagospodarowanie bazy surowcowej w południowej części rejonu Łodzi" ale nie wiem za bardzo o co w nim chodzi (wpisując frazy w internet mam tylko informacje o dziejach dawnej łodzi a o surowcach czy przemyśle nic ) Może ktoś z was może mnie naprowadzić na właściwy trop informacji na ten temat

Z góry dziękuję
27-09-2017 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5
RE: Wykorzystywanie i zagospodarowanie bazy surowcowej
Podpowiem, jakbym ja się za to zabrał. Po pierwsze trzeba zdefiniować w pracy, jaki to obszar "południowa część rejonu Łodzi". Następnie trzeba ustalić definicję surowców na potrzeby Twojej pracy. Przechodząc do sedna, bez odpowiedniej literatury (biblioteka) trudno będzie Ci zidentyfikować, jakie surowce występują na tym terenie. Trzeba poszukać w podręcznikach z zakresu geologii Polski, geografii ekonomicznej/gospodarczej Polski. Zwróć uwagę, że temat to wykorzystanie i zagospodarowanie. Więc trzeba napisać, jakie surowce są dostępne, jakie są zagospodarowane i jakie jest praktyczne wykorzystanie tych surowców. Przykładowo, na danym terenie może występować złoże węgla. Jeżeli jest na tym złożu kopalnia, to jest ono zagospodarowane. Wykorzystanie to np. wydobycie i transport węgla do pobliskiej elektrowni w celu produkcji energii elektrycznej lub elektrociepłowni (produkcja energii i ciepła). Dodatkowo przy takim temacie można wprowadzić rys historyczny (jak zagospodarowanie i wykorzystanie zmieniało się historycznie).

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
28-09-2017 10:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!