Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiertnictwo Nafty i Gazu na AGH
Autor Wiadomość
pietrov Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Wiertnictwo Nafty i Gazu na AGH
Witajcie, jestem tu nowy toteż się przywitam. Idę dopiero do liceum, ale okazjonalnie zastanawiam się nad swoją przyszłością. Wielce zainteresowały mnie studia na w.w. wydziale w Krakowie. Zauważyłem, że uczelnia jest wysokopoziomowa, jak ciężko się dostać(zaznaczam, że matematyka/geografia/angielski to przedmioty, które idą mi zdecydowanie 'łatwo")?
Drugie pytanie nawiązuje do jeszcze dalszej przyszłości Wink. Jak z pracą po uzyskaniu tytułu Inż. Wiertnika? Jest coś pewnego przy wydobyciu ropy/gazu na zachodzie Europy(Polska na dłuższą metę odpada)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
14-04-2011 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Wasquez Offline
Student

Ilość postów: 267
Reputacja: 2
RE: Wiertnictwo Nafty i Gazu na AGH
Ja zdaję przedmioty które wymieniłeś na rozszerzeniu i czuję się bardzo pewnie idąc na AGH, chyba nawet wystarczyłoby geografię na rozszerzeniu i miałoby się szanse (nie wiem, nie liczyłem).

Kiedyś też myślałem nad tym kierunkiem. Są to pewnie fajne studia, z robotą też może być ok, ale ja myślę, że bardziej opłacalna byłaby w tym miejscu inżynieria środowiska np. ze specjalizacją "Odnawialne źródła energii", w sumie szukają teraz gazu łupkowego i metod jego wydobywania, ale prędzej czy później ropa i gaz się wykończą a woda, słońce zostaną.
Ale masz jeszcze do studiów czas i gust pewnie nie raz Ci się zmieni Big Grin

Jestem saperem - jeśli biegnę, rób to samo!
16-04-2011 20:12
joa7 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 20
coz moj kuzyn w tym pracje i praca jak najbardziej jest.
mamy przeciez gaz na poludniu i na polnocy Polski ,wiertnie ..czesto wyjezdza za granice i konferencje.
naprawde fajny zawod.
a odnawialne zrodla? zalezy ,jesli chodzi o energię solarną i wiatrową wielu moich znajomych nie znalazlo pracy w Polsce. za granica tak.
16-04-2011 21:26
lolek986 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Hmm... matematyka/geografia/angielski ?!
Powiem tak, matematyka,angielski są teraz obowiązkowymi przedmiotami na maturze, do wyboru pozostają jeszcze inne przedmioty. W zależnosci gdzie sie wybierami/co chcemy robic w zyciu.
Startując na AGH, uczelnie bardzo techniczna trzeba sobie zdać sprawe iż bardzo duzy nacisk jest kładziony na przedmioty ścisłe, o ile mi wiadomo geografia NIE JEST przedmiotem scisłym!!!!!!!!!! Choćby nawet zdawał ją na poziomie rozszerzonym to i tak NIC CI TO NIE DA, nie dostaniesz sie!!!!!!!!!!!!!!!!
Geografia jest tak beznadziejnym przedmiotem, przyda Ci sie jeśli bedziesz startował na UR, UP i UJ..... tzw. wylęgarnie magistrów a nie na uczelnie techniczna jak AGH!
Szczerze powiem wstydził bym sie pokazywac na AGH'u ze świadectwem maturalnym na ktorym byłaby geografia!!!
13-05-2011 13:52
Wasquez Offline
Student

Ilość postów: 267
Reputacja: 2
Nie przyznam Ci racji. Owszem, na uczelniach technicznych liczy się duża wiedza z przedmiotów ścisłych, a skoro w rekrutacji uwzględniają geografię to coś w tym złego? Może ktoś zdawał sobie geografię, a dopiero w kwietniu zrozumiał, co chce w życiu studiować i już twierdzisz, że nie ma szans z taką maturą? Ja przymierzam się do Geofizyki i nie mam tam żadnych szans, bo fizyki nie miałem w 3 klasie? Nie wydaje mi się. Są ludzie z ambicją, gdy matura nie ciekawie wygląda to się przymierzają do nauki i nadrabiają zaległości. A tak w ogóle, to w rekrutacji AGH nie zauważyłem (nie mówię że na pewno nie jest) jakiegoś kruczka, że matematyka przy rekrutacji jest traktowana powyżej innych przedmiotów, więc żeby się dostać ma szanse, tylko fakt, ciężko się utrzymać, ale to już ambicja i dużo pracy.

Jestem saperem - jeśli biegnę, rób to samo!
13-05-2011 15:51
joa7 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 20
nie przejmuj się ,Lolek to jakiś idiota..
wstyd to jak się kradnie ,a nie zdaje dany przedmiot na maturze.
14-05-2011 18:11
jadzias Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14
(13-05-2011 15:51)Wasquez napisał(a):  Ja przymierzam się do Geofizyki i nie mam tam żadnych szans, bo fizyki nie miałem w 3 klasie? Nie wydaje mi się. Są ludzie z ambicją, gdy matura nie ciekawie wygląda to się przymierzają do nauki i nadrabiają zaległości.

Też się przymierzam, ale szczerze mówiąc przeraża mnie ilość fizyki i matmy Smile najwyżej będę nadrabiać, nadrabiać i nadrabiać...
14-05-2011 22:13
Birbant Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 53
hej ja jednak po głębszej analizie rynku, kandydatów i perspektywach złożyłem podanie na INiG na AGH jako przedmiot główny, alternatywa GiG.

Ktoś z obecnych maturzystów wybiera się na ten kierunek do Krakowa? Ja mam 863/1000 pkt, ale na facebooku AGHowskiem INiG jest 4 kierunkiem pod względem kandydatów ubiegających się o miejsce. W zeszłym roku próg wynosił 600, teraz wile osób na forum MS-AGH prognozuje, że znacznie podskoczą, do 700, a nawet mogą przekroczyć 800 pkt, i zacząłem się obawiać o to, czy się załapie, chociaż geodezja na AGH z roku na rok jest oblegana, 8 kandydatów na 1 miejsce, a prób jest ok 820-830...
02-07-2011 12:59
n_ka Offline
Uczeń

Ilość postów: 46
jak można wypisywać takie bzdury i od razu kogoś skreślać, że nie ma szans?!
znam osoby, które po klasie ogólnej, z finalistą olimpiady geograficznej w kieszeni i rozszerzonym rosyjskim na maturze radzą sobie na geofizyce, owszem matma do najprostszych nie należy, ale są zajęcia, na których można się podciągnąć z matmy i wszystko pozaliczać w terminieWink
jak się chce, ma ambicje i trochę zacięcia w sobie to można osiągnąć wieleTongue
a sama wybieram się na inżynierię środowiska, alternatywnie górnictwo i geologię Wink

Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady. [S.J. Lec]

02-07-2011 14:16
krisxor Offline
Licealista

Ilość postów: 196
lolek skądś ty się urwał =D przepraszam za niepotrzebny spam, ale po prostu mam przesilenie letnie czytając tego typu posty.. skoro geografia jest twoim zdaniem beznadziejna to co robisz na tym forum? proponuję skończyć gimnazjum i wrócić z trochę innym światopoglądem.

coby nie offtopować za bardzo to mój kumpel być może wybierze się na naftę i osobiście również ten kierunek polecam.

Wylęgarnia magistrów, dobre sobie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2011 15:08 przez krisxor. Edit Reason: )
02-07-2011 15:07
Birbant Offline
Gimnazjalista

a mam pewną wątpliwość! powiedzcie mi, bo się pogubiłem, jak liczycie sobie punkty za angielski(lubi inny język, który zdawaliście) na AGHu?

przykład: 95% z angielskiego poziom podstawowy, 70% z angielskiego rozszerzonego

czy liczycie: 1) J = 70 + 2(70-30) = 150 --> jak napisano sposób obliczania przedmiotu rozszerzonego?
czy 2) J = 95 + 70 = 165 --> dodając 2 poziomy, o czym jest wspomniane na stronie AGH rekrutacja?

czekam na odpowiedź, pozdrawiam Smile
02-07-2011 22:46
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
Pierwszy sposób byłby poprawny, ale w sytuacji, gdybyś nie pisał(a) matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W opisanej przez Ciebie sytuacji to drugi sposób jest poprawny.
PS. Przepraszam za offtop, ale 95% z języka obcego na podstawie to dość niezwykła sytuacja. Przyznaje się połówki punktów?

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2011 00:06 przez dani3131. Edit Reason: )
03-07-2011 00:01
Birbant Offline
Gimnazjalista

dzięki za konkretną odpowiedź!!!! a 95% wymyśliłem Smile chyba nie ma na podst. nieparzystych wyników...
03-07-2011 00:42
magnum92 Offline
Licealista

Ilość postów: 193
Są takie sytuacje - gdy w wypowiedzi pisemnej nie zawrzesz połowy jednej "kropki" ( w każdej kropce masz podane jakie dwie informacje musisz zawrzeć - cała kropka warta jest 1 pkt)
03-07-2011 08:02
Tynkaa Offline
Licealista

Ilość postów: 119
(02-07-2011 22:46)Birbant napisał(a):  a mam pewną wątpliwość! powiedzcie mi, bo się pogubiłem, jak liczycie sobie punkty za angielski(lubi inny język, który zdawaliście) na AGHu?

przykład: 95% z angielskiego poziom podstawowy, 70% z angielskiego rozszerzonego

czy liczycie: 1) J = 70 + 2(70-30) = 150 --> jak napisano sposób obliczania przedmiotu rozszerzonego?
czy 2) J = 95 + 70 = 165 --> dodając 2 poziomy, o czym jest wspomniane na stronie AGH rekrutacja?

czekam na odpowiedź, pozdrawiam Smile

Jeżeli chodzi o przedmioty, które można zdawać na dwóch poziomach (matma, angielski, polski) to oba sposoby są dobre- wybierany jest wynik korzystniejszy dla ucznia.
03-07-2011 14:25
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: