Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vademecum Operon - co niepotrzebne na mature
Autor Wiadomość
mefist665 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Vademecum Operon - co niepotrzebne na mature
Witam, w tym roku zdaje rozszerzoną maturę z geografii. W szkole przerabiałem program podstawowy, z fakultetami też u mnie kiepsko (prawie zawsze wypadają mi o tej samej godzinie co inne przedmioty) dlatego chciałbym prosić o pomoc.
Słyszałem, że w Vademecum Operonu 2010 część materiału jest na maturze niepotrzebna. Mógłby mi ktoś napisać które strony/działy mogę na 100% odpuścić, ew te które mają minimalne szanse na pojawienie się - nie zależy mi na bardzo wysokim wyniku, ok 60% styknie, na polibudzie poznańskiej i tak mają niskie progi przyjęć TongueWink

ps czy mi sie wydaje czy testy operonu (te od kompletu z vademecum) są sporo trudniejsze od tego co jest na maturze
07-04-2010 00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
squirrel_sami Niedostępny
Licealista

Ilość postów: 202
RE: Vademecum Operon - co niepotrzebne na mature
Hej. Najlepiej przejrzyj wymagania do matury z gegry na cke. Jest tego sporo. OK. 90 kartek, i wszystko rozpisane. Częśc rzeczy na pewno odpada, ale nie zagłębiałam się w to. Co do testów, to wiesz zalezy jak na to spojrzeć. Operon stawia bardziej na wiedzę wykutą niż inteligencję, ale to moje zdanieBig Grin
12-04-2010 20:23
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
masz 110% racji Big Grin

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
22-04-2010 18:09
arturroa Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Nie korzystaj z Operonu tylko z PWN-u. Książki możesz kupić na stronie http://www.akademiapwn.pl , na stronie są też dodatkowe kursy z wszystkich przedmiotów, które można zdawać na maturze.
24-01-2011 17:23
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
niesamowite... uparty jesteś Big Grin

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
24-01-2011 18:02
Marcin Mania Offline
Uczeń

Ilość postów: 43
Reputacja: 1
Wink RE: Vademecum Operon - co niepotrzebne na mature
Jeśli chodzi o to, co możesz sobie odpuścić to wszystkie ciekawski (te na niebieskim tle). Nie musisz się uczyć na pamięć danych w tabelach (na przykład z 106 gdzie jest przedstawione albedo wybranych powierzchni wystarczy, że będziesz wiedzieć, że im ciemniejsze barwy to albedo będzie mniejsze itp.) Takich tabelek jest tu dużo (drugi przykład tabele z 214-215 nie ucz się tych wartości tylko zapamiętaj np. 3 pierwsze państwa o najwyżej liczbie ludności w tym wypadku Chiny, Indie, USA). Jeśli chodzi o działy i tematy to obowiązują wszystkie, ewentualnie jakieś pojedyncze zagadnienia czy informacje mogą być ponad programem.

Ucz się geografii szybciej - pobierz za darmo kurs szybkiego czytania: http://MarcinMania.pl/szybkieczytanie
27-01-2011 12:23
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!