Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UŚ, Geologia, Matura
Autor Wiadomość
krisxor Offline
Licealista

Ilość postów: 196
Reputacja: 0
UŚ, Geologia, Matura
Siema!

Planuję w przyszłym roku wybrać się na Uniwerek Śląski, na geologię.

Krótka piłka, bo nie lubię przedłużać -
trzeba tam mieć rozszerzoną matmę zdaną?

Jestem w mat-fizie, matma w miarę ok, ale na tym koniec. idzie mi z niej średnio i przede wszystkim - nie sprawia mi większej przyjemności. średnio czuję się po pisaniu próbnej podstawy, a co dopiero rozszerzenie.

na maturze chcę zdawać rozszerzoną geografię i angielski, do tego podstawa polak no i ta matma...podstawa - wiadomo, bo trzeba. ale nie wiem czy pisać to rozszerzenie czy nie.

mam nadzieję, że na forum nadal jest stara gwardia, bo ostatnio byłem tu z parę lat temu Big Grin

dzięki za wszystkie rady, pozdrawiam,
kris
23-11-2012 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
rayan93 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 69
RE: UŚ, Geologia, Matura
Czołem. Ja jestem obecnie na UŚ tylko że na geofizyce (ten sam wydział). Co do geologi to bardzo łatwo się dostać i praktycznie wystarczy zdać maturę. Z tego co mi wiadomo to matma na podstawie w zupełności wystarczy. Jak masz jeszcze jakieś pytania o wydział lub uczelnie to wal śmiało.

,,Miarą wielkości góry jest zmęczenie wędrowca"
23-11-2012 17:12
krisxor Offline
Licealista

Ilość postów: 196
o to luuuźno,
chyba najbardziej ogólne pytanie - jak oceniasz uniwerek? Wink
24-11-2012 19:38
rayan93 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 69
Na razie jestem na pierwszym roku więc chodzę tam od niecałych 2 miesięcy. Ogólnie to bardzo pozytywnie oceniam szczególnie mój wydział. Wydział nauk o ziemi bardzo przyjazny, wykładowcy nie robią dużych problemów, no może z drobnymi wyjątkami. Ogólnie to oceniam na plus jednak jeśli chodzi o poziom niektórych studentów to daje wiele do życzenia, no ale jak wspomniałem jestem dopiero na pierwszym roku.

,,Miarą wielkości góry jest zmęczenie wędrowca"
24-11-2012 23:03
Typicalk Offline
Uczeń

Ilość postów: 47
Ja jestem na pierwszym roku geologii, na usiu. Smile
Ogólnie mi się bardzo podoba, mimo że geologia była moim planem B. Wykładowcy fajni, ludzie też. Wink
Dostać się łatwo, tak jak powiedział kolega z geofizyki - wystarczy zdana matura.
Limit jest na 150 osób, wprawdzie chętnych w pierwszym naborze było coś ok. 200, ale sporo część z nich poszła na geologie politechniczną czy inne studia i w ten sposób był drugi nabór z limitem 73...
Ja jestem po podstawie z matmy, uważam, że jest prosto. Zresztą - macierze, całki itp itd. tego w szkole średniej i tak nie ma, nie ważne czy na podst. czy rozsz. Więc myślę, że tu nie ma różnicy... Smile
25-11-2012 22:58
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!