Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ubrania
Autor Wiadomość
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
ubrania
chyba nie ma takiego tematu Big Grin

generalnie, to zauważyłam że mój gruby polar zrobił się na mnie za krótki huh
jego główną zaletą jest to że był cieplutki, a główną wadą że zajmuje dużo miejsca (no i pochodził z butiku z codzienną młodzieżową odzieżą a nie sklepu sportowego :winkSmile

jako że wczorajszy chłodny dzień uświadomił mi, że za krótki polar a tym samym bardzo ciepły to bezsensowne połączenie i zawsze był za duży by brać go na wycieczki zaczynam myśleć by wymienić go na nowy Tongue

jeśli znacie i macie wypróbowaną odzież turystyczną typu "pod kurtkę" to możecie się tu podzielić uwzględniając stosunek jakości do ceny Big Grin

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
24-04-2009 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
RE: ubrania
pod kurtkę polecam 100 z polartec'uSmile i najlepiej rozpinany tylko do połowy. Firm raczej nie będę podawał... najlepiej idź do sklepu, po dotykaj sobie to czy tamto, poszukaj miłego w dotyku, przymierz Smile i kup Big Grin
ja mam chyba z 6 polarów, 2 softshell'e, ale i tak moim zdaniem najważniejsza jest dobra bielizna (tkanina typu "Coolmax")
jeśli jednak pragniesz nazw w miarę dobrych i tanich firm, odezwij się na gadulcu.

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
24-04-2009 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
annakup1989 Offline
Student

Ilość postów: 250
Reputacja: 6
A właśnie: jak się ubrać na terenówki w Góry Świętokrzyskie, co ze sobą wziąć? Może jakieś małe wskazówki, dobre rady bardziej doświadczonych...
A tak poza tym, to czy słyszeliście o tym że G. Ś. to kraina "latających scyzoryków". Nasi ćwiczeniowcy ostrzegali nas przed "niespodziankami" ze strony tubylców. Podobno nie lubi się tam ludzi z Mazowsza...
Aż strach się baćTongue

Peace for ever.
25-04-2009 22:07
noe_83 Offline

pewnie jakaś kurtka przeciwdeszczowa jest wskazana... a na wieczory jakiś polar Wink

a na poważnie - jeśli udajecie się w góry (małe, duże) nigdy nie zapominajcie o czapce i rękawiczkach !
szczególnie latem, kiedy ta część garderoby leży gdzieś tam głęboko w szafie schowana...
już nie raz szedłem w łaski kumpli i koleżanek... ;/
a tak off topic - nie słyszałem jeszcze, aby ktoś spoza Mazowsza lubił Mazowszan

No może poza sobą Tongue i jakimś wąskim (a nawet bardzo wąskim) kręgiem znajomych-wspinaczy.

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2009 22:56 przez noe_83. Edit Reason: )
25-04-2009 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
annakup1989 Offline
Student

Noe_83, rękawiczki w czerwcu???
Jak to jest w końcu z ludźmi z Mazowsza? Słyszałam, że w Wielkopolsce też za nami nie przepadają... Dlatego apeluje o akceptacje - ludzie z Mazowsza są naprawdę fajni, sympatyczni, koleżeńscy, i mają naprawdę same superlatywy. Coś o tym wiemTongue
PozdrawiamSmile

Peace for ever.
26-04-2009 08:16
magnum92 Offline
Licealista

Ilość postów: 193
Reputacja: 0
Wypowiem się tutaj jako przedstawiciel scyzoryków. Ludzie ze świętokrzyskiego nie przepadają jedynie za radomiakami. Warszawa jest akceptowana chyba ze mówi się o naszych terenach "ale wiocha my to w Warszawie mamy..." itp. Wtedy odzywa się w góralach najniższych gór honor i z widłami mogą pogonić.devil

W świętokrzyskie obowiazkowo trzeba iśc z mapą - np. szlaki są słabo oznakowane i nieraz korzystałem z jej pomocy. Warto wcześniej zaopatrzyć się w prowiant bo w terenie może być z tym trudno.
Nieźle wieje. Czasem są inwersje temperatur. Trzeba być przygotowanym na słabe oznakowanie wszystkiego- dróg, miejscowosci, atrakcji turystycznych. Gdzie konkretnie będą te terenówki?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2009 19:25 przez magnum92. Edit Reason: )
26-04-2009 14:56
AmeriKKKa Offline
Student

Ilość postów: 255
Reputacja: 2
Oczywiście zaleca się nóż do samoobrony. Sugerowana długość ostrza 15 cm.

Dobre buty za kostkę, ale o tym chyba nie trzeba mówić. Ubrać się na cebulkę, nigdy nie wiadomo Smile

When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle.
Then I realised God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness.
- Emo Philips
26-04-2009 19:29
noe_83 Offline

rękawiczki w czerwcu jak najbardziej Smile czapka do kompletu również mile widziana...
może się nie przyda, ale gorzej jak zawieje...

choć w sumie to nie wysokie góry... sam nie wiem Tongue

ale powiem tak - dziś byłem w skałach; na słońcu się opalaliśmy (bez koszulek Wink ), generalnie patelnia... ale jak weszliśmy w zacienione miejsce na przełęcz, a tam solidnie wiało, wyciągnąłem swoją czapkę Big Grin (inna sprawa, że tam stałem w bezruchu z 20 min - kumpel prowadził nietrywialną drogęWink )

zbaczamy z tematu
[b]moderator[/b[

Albert Einstein
26-04-2009 21:47
annakup1989 Offline
Student

Dzięki bardzo za wszystkie wskazówki!!! Teraz wszystko jasne...a oto mój "surviver":
...weź kurtkę, bo inwersje temperatury i zawiewa prawie jak halny; nie mów że jesteś z Radomia, a najlepiej nie przyznawaj się do Mazowsza, a już na pewno nie wspominaj o Warszawie; weź prowiant bo w wysokich partiach o niego ciężko; nie zapomnij o nożu (koniecznie ostrze 15 cm), aha weź jeszcze rękawiczki by ewentualnych śladów nie było (nóż nie tylko do samoobrony; a tak na serio zmów kilka zdrowasiek, nie wychodź z pokoju i mów, że kochasz Chęciny. Gwarantuje, że na pewno you'll survive
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

Do Magnuma: gdzie będziemy stacjonować tego jeszcze nie wiem na pewno, ale najprawdobodobniej w okolicach Chęcin. Znasz te rejony?

Peace for ever.
26-04-2009 21:58
magnum92 Offline
Licealista

Ilość postów: 193
Reputacja: 0
TakSmile
27-04-2009 15:59
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: