Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzymy nowy portal turystyczny - wejdź!
Autor Wiadomość
Michał_G Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Reputacja: 0
Tworzymy nowy portal turystyczny - wejdź!
[ krótko o portalu ]

Zdobywanie szczytów nie jest łatwe, ale gdyby było to cóż za przyjemność byłaby z ich zdobywania? Stworzenie dobrze funkcjonującego portalu też nie jest łatwe, ale gdy już taki powstanie przyniesie swoim twórcom niezwykłą satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, dumę oraz oczywiście materialne korzyści...

Ale dlaczego o tym piszę? Chyba dość łatwo się domyślić. Projekt 'xpedition' bowiem w założeniach ma być portalem o szeroko pojętej tematyce turystycznej. Ma on promować aktywny wypoczynek, pokazywać niezwykłe zakątki kuli ziemskiej oraz uświadomić Polaków iż w ich ojczyźnie także można takie znaleźć. Nasz portal ma sprawić iż każdy go odwiedzający ma odliczać każdą minutę która dzieli go od wyruszenia w nową wakacyjną przygodę. Chcę także by dzięki naszej witrynie mógł on wyszukać interesujące go oferty oraz kupić sprzęt który ułatwi, uprzyjemni, a nawet umożliwi mu rozpoczęcie nowej wędrówki...

Co jednak ma odróżniać "xpedition" od innych portali tego typu? Przede wszystkim mnogość ofert artykułów i poradników (konkurencja nie może się tym 'niestety' pochwalić), ale nie tylko... Podążając śladem digart.pl chciałby aby 'xpedition' był "internetowym domem" wszystkich zwolenników aktywnego spędzania urlopu. Ma to być baza wypadowa gdzie "xpeditionowicze" dowiedzą się o danym miejscu, przeczytają o nim oraz zapytają się poznanego wcześniej "xpeditionowicza" czy warto tak a nie inaczej spędzić wakacje. Przy odrobinie szczęścia możemy stworzyć coś w stylu internetowej społeczności...

W związku z tym szukam współpracowników. Jeżeli czytasz te słowa tzn. że albo już nim jesteś albo poważnie się zastanawiasz nad zostaniem nim... Jednego jednak możesz być pewny - nie będziesz tego żałował. Poniżej zemieszczam listę stanowisk które są do obsadzenia:

.: webmaster- człowiek które zajmie się zaprojektowaniem strony oraz dbaniem o nią od strony technicznej.
.: pozycjoner - człowiek który zadba o to by nasz portal był jak najwyżej w wyszukiwarce google (oraz innych).
.: designer - człowiek, który zaprojektuje wygląd oraz zadba o to, by strona była niezwykle intuicyjna.
.: redaktor - grupa ludzi zajmujących się pisaniem i opracowywaniem newsów, artykułów oraz poradników.
.: korektor - chyba nie wymaga tlumaczenia.
.: specjalista ds. marketingu - człowiek odpowiedzialny za reklamę naszej strony w internecie.

W celu objęcia jednego z w/w stanowisk proszę o skontaktowanie się ze mną ( gg: 7834855, mail: michalgomola@gmail.com tel.kom.: +48 696594313).

pozdrawiam w imieniu własnym i zespołu - Michał Gomoła

Pozdrawiam, Michał_G
13-08-2006 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Bartus Offline
Student

Ilość postów: 613

ja chetnie bym sie tym zajał, tzn pomogł bo kocham podróze i turystykeSmile
13-08-2006 14:49
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5

Ze swojego doświadczenia w prowadzeniu i promowaniu stron mogę powiedzieć, że już na wstępie strzeliłeś sobie gola.
1. Nazwa "xpedition" - odpowiednik "ekspedycja". Ok, skojarzenie zrozumiałe, ale ta nazwa wogóle nie pasuje do planowanego profilu portalu. Bo jeżeli chcecie zrobić portal dla ludzi, to szukajcie bardziej skojarzenia ze słowami turystyka bądź wakacje, wczasy. Ekspedycja to kojarzy mi się ze zdobywaniem Mount Everestu czy wyprawami Pawlikowskiej do peruwiańskiej dżungli - a chyba nie o to wam chodziło.

2. xpedition - Taka nazwa mało daje wam na starcie pod kątem wyszukiwarki, a takiemu portalowi od zera będzie ciężko wypromować swoją markę. Poza tym na upartego jeżeli już chcecie kreować markę kojażącą się z portalem turystycznym, to proponowałbym coś bardziej oryginalnego i swojsko brzmiącego w stylu obiezyswiat czy wloczykij. Te nazwy przy okazji dają ogromne możliwości stworzenia logotypu.

3. Wygląda na to, że startujesz zupełnie od zera. Mimo wszystko proponowałbym podpięcie się pod jakiś istniejący portal, napisanie kilku tekstów dla nich i zobaczenia, jak to wszystko wygląda. Bo model teoretyczny zawsze dobrze wygląda, gorzej, gdy przychodzi do wdrażania projektu.

4. Nie wiem, czy znajdziesz ludzi chcących współpracowac przy takim projekcie "za frajer". Przykro to mówić, ale obecne środowisko webdeveloperów jest bardzo interesowne.

5. Pomimo wszystkich "ale" życzę powodzenia, bo idea jest niewątpliwie szczytna.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
13-08-2006 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Michał_G Offline
Nieobecny

snaakee napisał(a):Ze swojego doświadczenia w prowadzeniu i promowaniu stron mogę powiedzieć, że już na wstępie strzeliłeś sobie gola.
1. Nazwa "xpedition" - odpowiednik "ekspedycja". Ok, skojarzenie zrozumiałe, ale ta nazwa wogóle nie pasuje do planowanego profilu portalu. Bo jeżeli chcecie zrobić portal dla ludzi, to szukajcie bardziej skojarzenia ze słowami turystyka bądź wakacje, wczasy. Ekspedycja to kojarzy mi się ze zdobywaniem Mount Everestu czy wyprawami Pawlikowskiej do peruwiańskiej dżungli - a chyba nie o to wam chodziło.

Xpedition to tylko nazwa projektu. Sama domena i nazwa portalu będzie zgoła odmienna. Problem tkwi w tym, że wszystkie atrakcyjne domeny .pl są już zajęte... ale póki co prowadzę rozmowy z właścicielami poszczególnych domen i wszystko idzie w dobrą stronę wink

snaakee napisał(a):2. xpedition - Taka nazwa mało daje wam na starcie pod kątem wyszukiwarki, a takiemu portalowi od zera będzie ciężko wypromować swoją markę. Poza tym na upartego jeżeli już chcecie kreować markę kojażącą się z portalem turystycznym, to proponowałbym coś bardziej oryginalnego i swojsko brzmiącego w stylu obiezyswiat czy wloczykij. Te nazwy przy okazji dają ogromne możliwości stworzenia logotypu.

j/w

snaakee napisał(a):3. Wygląda na to, że startujesz zupełnie od zera. Mimo wszystko proponowałbym podpięcie się pod jakiś istniejący portal, napisanie kilku tekstów dla nich i zobaczenia, jak to wszystko wygląda. Bo model teoretyczny zawsze dobrze wygląda, gorzej, gdy przychodzi do wdrażania projektu.

Jednak bardzo mi zależy na stworzeniu czegoś własnego. Trzon załogi jest pewny (profesjonalny webmaster, specjalista ds. marketingu, redaktor naczelny i korektor), brakuje nam raczej redaktorów... ze swojej strony mogę powiedzieć, że postaram się zainteresować poszczególne miasta możliwością bezpłatnej promocji na naszej witrynie (czyli pisanie artykułów), prowadzę też rozmowy z zagranicznymi saitami (udostępnianie nam swoich materiałów) oraz szukam zainteresowanych w ten właśnie sposób... póki co więcej zrobić nie mogę.

snaakee napisał(a):4. Nie wiem, czy znajdziesz ludzi chcących współpracowac przy takim projekcie "za frajer". Przykro to mówić, ale obecne środowisko webdeveloperów jest bardzo interesowne.

Na szczęście nasz webmaster wychował się na Linuxie wink

snaakee napisał(a):5. Pomimo wszystkich "ale" życzę powodzenia, bo idea jest niewątpliwie szczytna.

(nie)Dziękuję Smile

Pozdrawiam, Michał_G
13-08-2006 21:46
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5

Michał_G napisał(a):Xpedition to tylko nazwa projektu. Sama domena i nazwa portalu będzie zgoła odmienna. Problem tkwi w tym, że wszystkie atrakcyjne domeny .pl są już zajęte... ale póki co prowadzę rozmowy z właścicielami poszczególnych domen i wszystko idzie w dobrą stronę wink

No cóż, ten sam problem miałem, jak zakładaliśmy GeoZone. W zasadzie nie przeszkadzało mi to, że część atrakcyjnych domen ze słowem geografia jest już wykupiona, bo prowadzone były tam serwisy geograficzne. Do furii doprowadzał mnie fakt wykupienia przez międzynarodowych handlarzy domen tych najlepszych (geografia.pl).

Na szczęście trafiliśmy dość dobrze z nazwą serwisu i od kilku miesięcy trafienia z wyszukiwarek stanowią nie tylko słowo "geografia" i pokrewne, ale trafiają się również zapytania "geozone". Jedyny mankament naszej nazwy to problem wymyślenia ciekawego logotypu.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
13-08-2006 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Michał_G Offline
Nieobecny

Największy problem z handlarzami domen jest taki, że w żaden sposób się z nimi nie dogadasz nie posiadając większej ilości $$$. Nie można niestety liczyć na ich dobroduszność cry

A co do samego serwisu to aktualnie poszukujemy tylko redaktorów i designera graficznego. Zapraszam jeszcze raz wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam!

Pozdrawiam, Michał_G
22-08-2006 11:18
pirx Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12

zainteresował mnie temat... i jak udało się ? jak tak to poproszę o linkaWink

Pozdrawiam, pirx
11-06-2008 08:42
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: