Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
turystyka i rekreacja
Autor Wiadomość
kaari Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
RE: turystyka i rekreacja
a czy nie wiecie jak jest z Tir na awf w warszawie ? trzeba tam zdawac dwa przedmioty czy jeden ? bo Ja zdaje geo rozsz. i ang. podst.i nie wiem czy mam szanse ... a i jak jest z pływaniem ?

Pozdrawiam, kaari
03-10-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
od września kierunek TiR ma się także ukazać na AGH na Wydziale GGiOŚ. Będzie to kierunek licencjacki - nie inżynierski.

(informacja z gazety Dziennik Polski, bo na uczelni jeszcze o tym nie słyszałam)

na którym planowane są 3 specjalizacje:
- turystyka międzynarodowa
- zarządzanie walorami turystycznymi
- geoturystyka

geoturystyka pozostaje w silnym związku z geologią, więc myślę ze to cenna informacja dla osób, które interesują się tą dziedziną ale obawiają się przedmiotów ścisłych. a takich jest chyba tutaj dość sporo.

szczerze wątpię, czy ktoś mógłby w tej chwili udzielić wam na wydziale dokładniejszych informacji, ale myślę że zainteresowani powinni czekać na dnie otwarte i rozważyć także tę propozycję.

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
31-01-2009 19:42
GeoLinFanUser Offline
Uczeń

Ilość postów: 29
Jakby kogoś to interesowało to dodam, iż od października 2008 jest TiR na UKW w Bydgoszczy.
03-02-2009 18:11
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 280
Reputacja: 5
Właśnie kiedy AGH planuje dzień otwarty?

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
03-02-2009 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
własnie też mam takie pytanie...acha i jeszcze jedno co jeszcze mozna robić po turustyce oprócz byciem przewodnikiem??????

Geomania...niektórych już złapało:D
07-02-2009 18:59
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru

Ilość postów: 412
Reputacja: 1
U mnie na TiR-ze praktyki odbywają się, a w zasadzie będą odbywać się w hotelu, biurze podróży, agroturystyce i w Parku Narodowym. Tak więc, w tym najlepiej powiązać swoje nadzieje na przyszłość. Wg mnie najlepiej jest otworzyć własną firmę, oczywiście w branży turystycznej. Co do zakładania agroturystyki, do tego nie potrzeba papierku żadnego, ale zawsze jest wymagany jeżeli chcemy liczyć na jakieś środki z UE. Ponadto po tym kierunku i po ukończeniu kursów uzupełniających można pracować jako np. instruktor fitnessWink, można zakładać różnego rodzaju gabinety (masażu, odnowy biologicznej)

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
07-02-2009 22:26
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
ok. dzięki...ale ja i instruktor fitness odpada...Tongue..reszta moze byćSmile

Geomania...niektórych już złapało:D
07-02-2009 23:50
pl65 Offline
Student

Studia TiR (oczywiście zależy gdzie) przygotowują przede wszytkim do bycia menażerem, który opracowuje produkt turystyczny. Napisałem że to zależy gdzie, bo jak studiujesz na AWFie to do tego Ciebie nie przygotują ale jak studiujesz na uniwerku np. na UMCS'sie (będę lokalnym patriotą Big Grin) to masz studia menażerskie z branży turystycznej. A jak wiemy już nikt nie potrzebuje ogólnych menażerów lecz specjalistycznych...

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
08-02-2009 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
06-03-2009 22:17
mama22 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Witam, mam pytanko..
Dowiedziałem się, że na UAM na TiR próg wynosił 73pkt w roku ubiegłym. Sądze, że może mi nieco braknąć jednak do tych 73. Wynik oscylował będzie w granicach 7dych.. Nie wiecie może czy z 70 jest szansa po 2naborze sie dostac? Może macie jakis znajomych co mieli podobne sytuacje, niekoniecznie z kierunków 'geopodbnych'? Jestem w kropce i nie wiem co robić..
Pozdrawiam;-

Pozdrawiam, mama22
11-05-2009 19:52
Paweł D Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 91
W tamtym roku startowałem na krakowski AWF, kierunek TiR, i muszę przyznać że nie było łatwo sie dostać.
Około 8 osób na 1 miejsce, Turystyka to bardzo oblegany kierunek.
Nie wiem jak wygladaja zasady rekrutacji na UAM, na AWFie liczba punktów zdobytych z geografii podstawowej mnożyła się przez jeden, z rozszerzonej przez 1,5, podobnie z językiem obcym który był drugim przedmiotem rekrutacyjnym.
Dostawały się osoby które przekraczały 200 pkt.
11-05-2009 20:51
tchorzyk Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Wg, moich obserwacji na turystyke idą sami słabi uczniowie aby tylko cos studiowac.Czyżbym sie mylił?jakie sa wasze spostrzeżenia?bo biore pod uwagę studiowac turystyka bo strasznie lubie czytac fora,ksiązki i filmy podróznicze...
12-05-2009 11:19
malgoszta Offline
Doktor

Ilość postów: 798
Reputacja: 22
właśnie..turystyka stała się takim kierunkiem dla leserów i imprezowiczów, którzy chcą zasmakować studenckiego życia. Mój chłopak studiował TiR w Szczecinie, potem w Poznaniu (zaocznie) i niestety mało było prawdziwych studentów. Jak ktoś naprawdę jest zainteresowany turystyką to może się trochę rozczarować poziomemSad chociaż pewnie na renomowanych Uniwersytetach znajdziesz to czego szukasz!powodzenia

"Cokolwiek robisz, staraj się mieć powód." Forrest Gump
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2009 11:47 przez malgoszta. Edit Reason: )
12-05-2009 11:45
pl65 Offline
Student

(12-05-2009 11:19)tchorzyk napisał(a):  Wg, moich obserwacji na turystyke idą sami słabi uczniowie aby tylko cos studiowac.Czyżbym sie mylił?jakie sa wasze spostrzeżenia?bo biore pod uwagę studiowac turystyka bo strasznie lubie czytac fora,ksiązki i filmy podróznicze...

Aż byś się zdziwił jacy uczniowie tam idą i jaki wysoki poziom tam trzymają, wiem coś o tym Smile...

I to całkiem serio mówię.

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2009 20:01 przez pl65. Edit Reason: )
13-05-2009 17:29
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru

Ilość postów: 412
Eeee... ja studiuję TiR i wcale nie jestem laserem!!! A co do imprezowania, na każdym kierunku się imprezuje, na jednym więcej, na innym mniej, więc imprezowicze są wszędzie, nawet na medycynie można takich spotkać. A co do tego, aby coś studiować jak to powiedział tchorzyk, jak ktoś jest słaby i chce na siłę coś studiować, to wybiera uczelnie płatne, a nie TiR! Tak swoją drogą, aby studiować TiR trzeba być osobą wszechstronną, zarówno humanistą, od przedmiotów ścisłych i trzeba mieć też dobrą kondycję fizyczną, przynajmniej u mnie tak jest. Fakt, próg u mnie nie był aż taki strasznie duży, i nie było wielu osób na 1 miejsce. W żadnym wypadku nie należy tego łączyć z niskim poziomem, tylko z niewielką popularnością tego kierunku.

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
18-05-2009 22:54
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!