Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4.83 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tematy prac na I etap XXXVI OGiN [36]
Autor Wiadomość
syl0992 Offline
Student

Ilość postów: 251
Reputacja: 3
RE: Tematy prac na I etap XXXVI OGiN [36]
Ojoj, ja widze że u nie których to już przygotowania pełną para, a ja to sie dopiero powoli do tego bede zabierać w przyszłym tygodniu jak już luz w szkole bedzieBig Grin Ale swoją drogą 900 obiektów?Big Grin Szalejesz Tilaczek, szalejesz, bo mi się wydaję, że ogólnie ze świata jest cos koło tego, no może trochę wiecejTongue

"Remember that tomorrow comes after the dark":)
10-12-2009 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 280
Reputacja: 5
Spoko najwyższa pora żeby się zabrać Smile. Jeszcze nie jest za późno. Na pewno atlas, atlas, atlas, książki Smile
Aha i nie wiem na pewno ale wydaje mi się że na OGiN obowiązuje taka tabela stratygraficzna:
http://img42.imageshack.us/i/skanuj0037e.jpg/

Czyli wersja 2009 Smile

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
11-12-2009 01:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carita92 Offline
Uczeń

Ilość postów: 27
Reputacja: 0
Ja zabieram się do nauki od jutra Wink Ale to, co Wy już przerobiliście mnie przeraża. Zaczynam się zastanawiać, co ja w ogóle robię na tej olimpiadzie ;O

Pozdrawiam ;)
11-12-2009 19:25
moher92 Offline
Licealista

Ilość postów: 203
Spokojnie. Ja na razie gromadzę źródła. Zdążyłem się już w miarę zaprzyjaźnić z atlasem, teraz będę pogłębiał ten związek. Przymierzam się do Skrzypczaka Wink

"Kto zmaga się ze światem, zginąć musi w czasie, by żyć w wieczności"
11-12-2009 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
syl0992 Offline
Student

Ilość postów: 251
Reputacja: 3
O własnie za Skrzypczaka też trzeba się wziąćSmile Ale polecam też geologię dynamiczną Mizerskiego, dla osób które szczególnie lubią tematy związane z litosferą i nie tylkoSmileSmile I dzieki za linka do tabeliBig Grin

"Remember that tomorrow comes after the dark":)
11-12-2009 20:22
Tilaczek Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 56
Hah, ja się za to nie nauczę tych pojęć ;O ...a przynajmniej przeraża mnie to =p
Żółte karteczki? ;DDD
Utoniesz w tym koło stycznia już =p

I..No tak Skrzypczak oczywiście <3 Tongue

When the last tree will be cut, last river become poisoned and last fish will die, we will discover that it is not possible to eat money.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2009 21:49 przez Tilaczek. Edit Reason: )
11-12-2009 21:48
moher92 Offline
Licealista

Ilość postów: 203
Ja sobie zakupiłem megazeszyt, do którego notuję wszystko, co się da.

"Kto zmaga się ze światem, zginąć musi w czasie, by żyć w wieczności"
11-12-2009 22:10
Asiaa91 Offline
Student

Ilość postów: 321
Reputacja: 2
Pytanie do bardziej doświadczonych: zdarzało się, żeby były powtórzone zadania z poprzednich olimpiad?

"Najbardziej stracony dzień to ten, w którym nie zaśmialiśmy się ani razu":D
13-12-2009 16:46
michal92 Offline
Student

Ilość postów: 314
Reputacja: 4
Typy zadań się chyba powtarzają... ale konkretne przykłady raczej nie Tongue

"I choćbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę... bo Ty jesteś ze mną" (Ps 23)
Pozdrawiam, Michał :)
[Obrazek: u8045y2010v3.gif]
13-12-2009 19:28
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Na jakichś starych starych, które miałam, zdarzało się, że coś się powtórzyło, ale to na takich sprzed kilkunastu lat co najmniej. Na tych nowszych raczej nie. W sumie to te zadania ostatnio coraz dziwniejsze wymyślają Wink
Chyba pora już założyć temat "II etap" Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
13-12-2009 20:37
Tilaczek Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 56
Z tego co wiem nie powtarzają się zadania, za to typy zadań powtarzają się wcale-nie-aż-tak-rzadko-jak-można-by-się-było-spodziewać :DDD
... nooo ale to nie znaczy często Tongue

Ja osobiście bardzo żałuję, że nie pojawiają się już na OGINie zadania typu: "Wypływamy z wielkiego portu ..., który jest tu i tu, i nad Morzem ... i płyniemy ..... ..."
Kiedyś non stop to było na OGINie jak sobie przejrzycie starsze olimpiady... takie zadania w niesamowicie ...ciekawy sposób sprawdzały znajomość mapy, i czegoś uczyły przy okazji... Szkoda, że z tego zrezygnowali Sad

Ale to oczywiście tylko moja opinia Tongue

When the last tree will be cut, last river become poisoned and last fish will die, we will discover that it is not possible to eat money.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2009 18:38 przez Tilaczek. Edit Reason: )
14-12-2009 18:28
AmeriKKKa Offline
Student

Ilość postów: 255
Do usunięcia

When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle.
Then I realised God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness.
- Emo Philips
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2009 19:30 przez AmeriKKKa. Edit Reason: )
14-12-2009 19:29
gracja_fanaberia Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Hej,
Ta olimpiada to zwykła ściema - bynajmniej w naszym okręgu. Na pracę poświęciałam dwa miesiące wakcji super ankiety i wogóle wszystko świetne - wiem ze to wygląda na samozachwyt ale praca była sprawdzona przez nauczyciela akademickiego stopniem profesor i wyobraźcie sobie ze nie przeszła gdyż w wyjaśnieniach napisali ze użyałąm za zbyt bagatelną metodę badwczą jak ankieta czy wywiad a okazało sie ze moją prace sprawdzał ekspert z dziedziny geomorfologia śmiech, śmiech i jeszcze raz śmiech. Powiążania przestzrenne = geologia i geomorfologia , czyste żarty. Później okazało sie ze ze szkoły przeszło za dużo ludzi . Naprawdę stratuja w olimpiadach róznych ale geograficzna mnie rozwaliła nie wiem za co są udzielane max chyba za którą szkołe reprezentujesz. Sory za błędy ale jestem taka wściekłą że masakra. A jeszcze jedno w naszym, komitecie są ludzie tacy nieuprzejmi, noszą sie bardzo wysoko a w głowie pusto. Ale odwołuję sie jeszcze do komitetu głownego Smile. Jak im to zakomunikowałąm to niezłą bura w okręgówce była Smile. Pozdarwiam i uczcie sie szczególnie odkryć geograficznych i powtórzcie astronomię (wszystko!, nawet dobę cywilną Smile )
15-12-2009 11:39
krzychow Offline
Licealista

Ilość postów: 126
Czesc Gracja_fanaberia. Przykro mi ze nie przeszłaś Sad Zawsze fajnie spotkać forumowiczów na olimpiadzie. A za rok masz jeszcze szansę, czy już matura? Nie wydaję mi się, że jest jakiekolwiek ograniczenie szkolne, chyba po prostu trałifaś pechowo na nieodpowiedniego egzminatora Sad Mogłabyś powiedzieć, czemu sugerujesz naukę o odkryciach i astronomii Smile?

"Czasem lepiej być głupim i nic nie mówić, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
15-12-2009 12:20
gracja_fanaberia Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Hej,
uwierz mi ze straciłam jakąkolwiek chęć startowania w olimpiadzie z geografii. Wiem ze to nie jest wina Komitetu Głównego tylko Okręgowego no ale cóż pewnych spraw sie nie przeskoczy.
Jezeli chodzi o drugie pytanko Smile nie dociekaj skąd tylko ucz się naprawdę .Powtarzam ASTRONOMIA i ODKRYCIA (co roku są) no i oczywiście wiedza ogólna szczególnie geografia Polski - surowce mineralne , rolnictwo i turystyka.
Pozdarwiam
15-12-2009 13:11
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!