Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Ankieta: Gdzie uciec?
Szwecja
Węgry
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szalone wakacje...
Autor Wiadomość
Olivia Soprano Offline
Student

Ilość postów: 290
Reputacja: 1
Szalone wakacje...
Hej... Ja i mój towarzysz jesteśmy szaleni. Naprawdę. Moja mama jest przekonana, że jedziemy w Beskid Niski chodzić po górach. Nie wiem, co myśli jego mama, pewnie też, że jedziemy w Beskid Niski chodzić po górach. Ale jak łatwo się domyślić, wcale nie mamy zamiaru jechać w Beskid Niski chodzić po górach, albo przynajmniej nie na długo. Mamy za to dwa pomysły, które chcemy zrealizować niepostrzeżenie i tak, żeby nikt nawet nie zauważył, że wcale nie byliśmy tam, gdzie powinniśmy byli być.

Pomysł 1: Zamiast do Gorlic wsiadamy do pociągu do Katowic, a potem - kurs na Pyrzowice. O 19 wylatuje samolot do Malmo, gdzie przylatujemy o wpół do dziesiątej. Szukamy pensjonatu/kempingu/wygodnej plaży, gdzie się rozbijamy. Przecież w Szwecji rozbijać się na dziko można. Przez najbliższy tydzień zwiedzamy lasy i miasteczka Skanii oraz Kopenhagę. Jeśli będziemy mieć za co, to kto wie, może i Bornholm.

Pomysł 2: Na początku naprawdę jedziemy w Beskid Niski. Zostajemy kilka dni na Magurze/ w Hańczowej/ Wysowej i pijemy miodzik w łemkowskich karczmach. Potem przechodzimy przez góry do Cigelki, skąd łapiemy SAD do Bardejova. A stamtąd do Koszyc. Albo od razu do Budapesztu. Na koniec "planu południowego" przewidziana kąpiel w Balatonie...

I weź tu się człowieku zdecyduj... Z jednej strony ciągnie mnie do Szwecji, z drugiej - ciągnie w bliższe mi sercem Karpaty... I poza tym to jeszcze nigdy nie leciałam samolotem... I nie wiadomo jaka będzie pogoda... No i plan węgierski to jednak góry i miodzik... Ale chcę w końcu zobaczyć Skandynawię... I tam jest morze... I co mam zrobić?
Smile

NATO - NAprzód TOwarzysze
21-07-2008 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5

Ja nie dalej jak 2 tygodnie temu byłem w Budapeszcie. Jest boski, zwłaszcza nocą. Mi się nie udało, ale w piątek i jeszcze jakiś dzień można zwiedzać jaskinie, podobno warto.

Co do języka, to zarówno szwedzki, jak i węgierski są kompletnie niezrozumiałe. Ale jak obu słuchałem, to szwedzki jakoś łatwiej skumać Wink.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
21-07-2008 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

A potem będziesz bohaterką programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"... Albo zajęcie La Strada będzie miała...
Głupim pomysłom mówimy nie...
Ps. wybrałbym Szwecję
21-07-2008 22:57
Olivia Soprano Offline
Student

Ilość postów: 290
Reputacja: 1

To się ciesz, że nie napisałam, że za rok jest w Szanghaju całkowite zaćmienie Słońca trwające 11 minut i że można byłoby przejechać pociągiem Azję. Na te słowa nawet Rosjanin się roześmiał i krzyknął "Ty saszoł z uma, mołodyj cieławiek".

Tacy są tylko ludzi z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Nie poradzisz. Musieli mieć już szajbę daleko, skoro tam trafili.

Zresztą nie rozumiem co w tym jest głupiego. Nie znasz mnie to raz, a dwa stereotypom mówimy nie. Stanowcze. Jestem zła. Myślenie analityczne naprawdę się ludziom przydaje.

NATO - NAprzód TOwarzysze
21-07-2008 23:27
tchorzyk Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Reputacja: 0

hehe fajny pomysł ja sam marze o wyprawie na "koniec świata" przynajmniej gdzieś po Europie na stopa,za rok pewnie się uda bo w tym roku już zaliczyłem wycieczkę Genewa,Awinion,Barcelona,Monako.
24-07-2008 17:31
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

proste, że Szwecja Smile
chociaż moim zdaniem tam ciekawej popłynąć promem np z Polferriesem.
język jest mieszanką angielskiego i niemieckiego, a mieszkańcy, na campingach, informacjach turystycznych itd biegle mówią w tych językach i nie tylko. Szwecja bije na głowę świetnym zapleczem turystycznym: foldery, ulotki, campingi o wysokim standardzie za niską cenę, dobre oznakowanie, liczne atrakcje.

do Budapesztu mam uraz.. a do Balatonu.. - naprawdę zyskał w moich oczach po niedawnym noclegu nad Adriatykiem koło Akwilei - to był hard core lol Nocowałam nad Balatonem na całkiem przyzwoitym capmie, niezatłoczonym, w małej miejscowości, i było mówiąc krótko, bez rewelacji, ale OK.

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
29-07-2008 11:53
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!