Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stypendium
Autor Wiadomość
krisxor Offline
Licealista

Ilość postów: 196
Reputacja: 0
stypendium
Witajcie!
nie wiedziałem gdzie założyć to zakładam w tym dziale.

jest to dla mnie bardzo ważne i proszę o każdą odpowiedź, mianowicie:

w tym miesiącu staram się o stypendium z MCP, w którym głównym celem jest coś takiego jak "indywidualny plan rozwoju" chodzi tam o rozwijanie jakichś swoich pasji/zainteresowań/budowania podstawy pod studia.

jestem w pierwszej klasie liceum.

pierwszą myślą po podjęciu decyzji, że będę się o owo stypendium starał była i nadal jest geologia. chciałbym się rozwijać w tym kierunku jak to tylko możliwe, siedzę w tym już sporo czasu, w przyszłości chciałbym zostać geologiem i taki plan byłby świetnym rozwiązaniem na dodatkowe kursy, czy ćwiczenia.
kwota co miesiąc jeśli mi się uda to 500 zł/12 miesięcy - więc jest spora sumka.

zamotałem chyba okropnie, ale o co mi chodzi.
żeby dostać to stypendium to podstawą jest dobrze napisany plan, więc tutaj pojawia się moje pytanie:

co byście mi jako doświadczeni, starsi wiekiem doradzali?

czy jakiś kurs językowy, czy może są organizowane jakieś sympozja, odczyty, praktyki dla licealistów z zakresu geologii, może w inną stronę: literatura, programy komputerowe i wszystko co związane by móc się w tę stronę rozwijać. mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli, bo jest to sprawa na "dużo pisania" a chciałbym to jakoś w przystępny sposób streścić.
Jakie cele/wydatki mógłbym wpisać we wniosku, jakie kursy, sympozja - ogółem na co radzicie mi wydać stypendialne pieniądze o ile mój wniosek się przyjmie.

mieszkam w Trzebini, koło Chrzanowa, koło Krakowa jeśli chodzi o region kraju.

pozdrawiam, wszelkie nieścisłości proszę pisać, będę się starał wyjaśniać mam czas do końca tego miesiąca.
09-09-2010 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Geagrafka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
RE: stypendium
ja bym przede wszystkim polecała kursy językowe. Języki obce to coś co Ci się zawsze (bez wyjątku!) przyda i na to warto poświęcić czas i zaintestować troszskę pieniędzy (a ze stypendium, to już w ogóle! Wink tym bardziej, jeśli masz hopla na pukncie geografii, to zakładam, że chciałbyś i pojeździć później, etc... a uwierz (mówię z własnego doświadczenia), że jak się umiesz bez problemu porozumieć, to już 90% sukcesu Smile
poza tym, skoro masz blisko do Krakowa, zorientuj się na UJ na przykład, czy nei ma jakiś zajęć dla licealistów albo kursów, albo czy mógłbyś pochodzić chociażby jako wolny słuchacz. możliwości jest dużo, trzeba się tylko zorientować Smile

PS. a co to dokładnie za stypendium? czy są jakieś określone punkty, na które można wydać pieniądze? potrzebuję więcej info, to może mogłabym Ci coś jeszcze doradzić
15-09-2010 09:56
brovrek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
a jaki rejon swiata cie interesuje? jesli np. bliskowschodni to zapisz sie nie tylko na angielski (jezyki bym rowniez doradzal) ale tazke na np. turecki, moze zawojujesz komisje jak np. napiszesz, ze chcialbys tez uczeszczac na kursy np. na uj dla studentow jakiegos jezyka starozytnego... powodzenia!
15-02-2012 11:37
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
09-09-2010 Big Grin

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
15-02-2012 12:44
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: