Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia oficerskie
Autor Wiadomość
1rafal1991 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 16
Reputacja: 0
Studia oficerskie
Witam..czy po rozszerzonej matematyce i gegrafii można iśc do szkoły wojskowej bądź coś w tym stylu jak np, jakieś jednoski specjalne? może sie orientujecie w tym.. bo w necie nie moge niczego znaleść co trzeba mieć skończone żeby tam sie dostać..

Pozdrawiam, 1rafal1991
19-12-2007 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

http://www.wso.wroc.pl/Rekrutacja/2008/R...O_2008.htm
Wyższa Szkoła Oficerska. A do jednostek specjalnych nie idzie się od tak...

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
19-12-2007 16:21
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8

Do jednostek specjalnych ? lol
Zazwyczaj trafiasz tam "w nagrode" za służbę w swojej jednosce, albo po dłuuuugim procesie rekrutacji wink
Chyba że jesteś instruktorem krav maga, karate bądź pochodnych (sztuk walki) albo masz znaczne osiągnięcia w strzelaniu (np masz tytuł min. mistrza Polski, a najlepiej Swiata Big Grin )
Jeśli marzy Ci się stopień oficerski w czerwonych beretach ( nie mylić z bordowymi :evilSmile to polecam najpierw skończyć jakieś prawo wink
Link do GROM'u wink

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
19-12-2007 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
1rafal1991 Offline
Przedszkolak

Czyli jak dobrze zrozumiałem żeby zostać żołnierzem GROMu to najpierw należy skończyć wyższą szkołę oficerską a następnie zostać zawodowym żołnierzem i wtedy dopiero można złożyć podanie do GROMu ? Macie jakiś znajomych służących tam?
edit - moderator

Pozdrawiam, 1rafal1991
19-12-2007 17:49
luca Offline

E, możesz jako zwykły żołnierz, ale to długa droga... Ja bym jednak preferował jednostki pancerne, lub marynarkę, ale Wojsko Polskie mnie nie chce... Tongue

19-12-2007 19:15
1rafal1991 Offline
Przedszkolak

dlaczego byś to wolał?;> łatwiej jest sie dostać?

Pozdrawiam, 1rafal1991
19-12-2007 19:20
luca Offline

Eee. Po prostu lubiłem te rodzaje broni. Lotnictwo też lubię, ale mnie dozbroili w szkła i z wojska nici... Saperzy też fajny rodzaj broni... Zostaje jeszcze AON w Warszawie, ale pracy w wojsku, po tym nie obiecuje, szkoli niby cywilnych specjalistów.

19-12-2007 19:55
1rafal1991 Offline
Przedszkolak

mi osobiście najbardziej sie podoba GROM.. tylko tam bardzo ciezko sie dostać.. i trzeba najpierw sie dostać na dobre studia.. wiec trzeba zdać dobrze mature.. do szkoły wojskowej potrzeba jest matma i gegra?

Pozdrawiam, 1rafal1991
19-12-2007 20:02
noe_83 Offline

@1rafal1991 - wiesz ilu jest żołnierzy GROM'u?? Niewiele wink dlatego tam tak ciężko się dostać...poza tym człowiek po takiej "służbie" jest wykończony (o ile oczywiście dotrwa do jej końca)... Obiło mi się o uszy, że najwięcej do GROM'u przyjmują z I Pułku Specjalnego Komandosów z Lublinca, a żeby tam się dostać, nie wystarczy tylko złożyć papiery... (najłatwiej chyba przejść SELEKCJE - wtedy chyba zapewniają Ci tam "bilecik").

Osobiście odbyłem "zetkę" w 25 BKP w Tomaszowie Mazowieckim (w 25 BDOW, kompania - rozpoznanie, przydział - zwiadowca). Po poligonie w Trzciańcu w lutym odechciało mi się być żołnierzem. Po 6-cio godzinnym marszu z całym uposażeniem mieliśmy przeprawę przez "kreta", przy czym kret był zatopiony w wodzie do poziomu około 3/4... Do obozu mieliśmy jeszcze dobrą godzinę marszu (około 8 km), gdzie czekały na nas...namioty. Ognisko, jeśli chcieliśmy, musieliśmy sami rozpalić. W ten dzień nikomu nawet nie przyszło do głowy, aby zbierać jakieś gałęzie etc (mając na plecach zasobnik - czytaj około 32 kg a do tego swoje "dziecko" - ja km-pk'a-dodatkowe prawie 7 kilo..). Jak się kładliśmy w śpiwory, to przykrywaliśmy się wszystkim, co mieliśmy pod ręką (pałatki, mundury, "bechatki", zasobniki - WSZYSTKO..). A temperatura pamiętnego dnia wynosiła 14 st (oczywiście poniżej zera Big Grin)
Hmm, było extremalnie, (czyli tak, jak lubię...) ale czy o takie extremalne przeżycia chodzi w życiu ? Czy warto szaleć na koszt własnego zdrowia (po tym poligonie 2 z pośród 30 towarzyszy-żołnierzy odmroziło sobie palce u stóp, przy czym odmrożenia były tak poważne, że 8 tygodni później dostali kategorie D...)?
Z opowieści kolegi, który służył w I PSK w Lublińcu, tam takie poligony są na porządku dziennym...
Na koniec powiem jedno - NIE WARTO !
A doradzę - najpierw idź sobie do 25 BKP w Tomaszowie Mazowieckim (ewentualnie w 6 Brygady Desantowo-Szturmowej) i wybierz jednostkę w Leźnicy (dla Tomaszowa... -JW 1496 bodajże Big Grin ). Jak Ci się tam spodoba, myślę, że wtedy będziesz mógł myśleć o jednostkach specjalnych (a przy okazji z Leźnicy ponoć ma się ułatwiony start "gdzieś wyżej").

@luca - WP Cię nie chce, czy Ty nie chcesz WP?? Tongue Big Grin

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
19-12-2007 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
1rafal1991 Offline
Przedszkolak

to nie za ciekawie.. nie wiedziałem że trzeba przezyć taką ciężko drogę żeby dostać sie do dobrej jednostki.. ale w wojsku to chyba dobrą kase sie zarabia nie? bo w sumie połowe życia spędzić w takich warunkach, męcząc się katując to niewiem czy warto.. a co to jest 25 BKP? sorki ale dopiero zaczynam sie tym interesowac..

Pozdrawiam, 1rafal1991
19-12-2007 20:18
noe_83 Offline

25 Brygada Kwalerii Powietrznej...
Jaka kasa ??
Powiem tak - st. szer. zarabia około 1200 na rękę, st. chorąży sztabowy zarabia około 1500, podporucznik po szkole oficerskiej 1600 wink kapitan około 2500...
Nie wliczam tu różnego rodzaju uposażenia (za skoki, wyżywienie, służby etc)
Często jest tak, że młodszy stopniem np. chorąży (z etatem desantowym, uposażeniem za poligony, za skoki i np za służby) zarabia więcej niż np. oficer...
Polecam zamiast wybrać MON wybrać studia na geografii Big Grin a jeśli Ci nie przejdzie chęć służby dla ojczyzny, zawsze możesz po mgr. iść na studia podyplomowe do jednej ze szkół oficerskich (trwają 1 rok..)

Albert Einstein
19-12-2007 20:31
1rafal1991 Offline
Przedszkolak

myslalem o geografii.. ale praca nauczyciela mnie nie interesuje.. myśląłem o geodezji i kartografii.. ale niewiemc zy to przyszłościowy zawód.. sie nie orentuje co jest teraz na czasie w studiowaniu.. ale ogolnie geografia to chyba bardzo uniwersalny przedmion nie?

Pozdrawiam, 1rafal1991
19-12-2007 20:35
noe_83 Offline

hmm, taki humanistyczny wink
A oto link do aktualnego uposażenia podstawowego żołnierza (oczywiście brutto :winkSmile

Albert Einstein
19-12-2007 20:41
luca Offline

@Noe_83 chcieć to chciałem kiedyś, zanim się nie dowiedziałem co to poligon... :? A Wojsko z moim wzrokiem mnie i tak nie chce... Poza tym studia... :roll:

19-12-2007 22:33
Karusia Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 59

Dla mnie najbardziej seksowni są marynarze, więc idź w tym kierunku wink. Chyba w Gdańsku czy w Ustce (gdzieś czytałam) jest Akademia Marynarki Wojennej wink wink wink hehe

PrZyRoDa JeSt ZaWsZe PiĘkNa , NaWeT wE łZaCh <3<3
19-12-2007 22:48
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: