Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia na agh
Autor Wiadomość
wkarol100 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
Studia na agh
Witam , pisze związku z studiami na AGH, interesują mnie kierunki :
Górnictwo i geologia lub Geodezja i kartografia . A moje pytanie dotyczy poziomu rekrutacji i utrzymania się na jednym z tych kierunków. Zdaję matematykę podstawową - liczę na 60 -75 procent , angielski podstawowy - też jakieś 70 procent i geografie rozszerzoną -50 -60 procent. I chcę aby ktoś ocenił moje realne szanse na dostanie się , a później utrzymanie się na którymś kierunku. Z góry dzięki Smile
29-12-2011 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
michas-__ Offline
Student

Ilość postów: 320
RE: Studia na agh
Przyjmując maksymalne wartości, które podałeś, twój wskaźnik będzie wynosił W = 4* 120 + 70 = 550
Próg na górnictwo i geologie wynosił w poprzednich latach 280 i 306
Próg na geodezję i kartografię wynosił 800 i 830
29-12-2011 12:52
Widelec Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 58
Tutaj masz progi punktowe http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?t=14269
a tutaj sposób naliczania punktów http://www.agh.edu.pl/pl/kandydaci/studi...narne.html
Moja rada jest taka żebyś napisał ang roz. ,bo nawet jak zdobędziesz 2pkt. to będziesz miał o dwa punkty większą szanse dostania się na studia. Rozszerzonej nie da się nie zdać, więc nic nie tracisz co najwyżej kilka godzin z swojego życiorysu.
29-12-2011 12:54
MerryRed Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Moim zdaniem dobrze zdać też rozszerzoną matmę, rozszerzone matury zawsze są liczone wyżej i masz większe szanse dostać się na studia.
29-12-2011 13:42
wkarol100 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
dzięki za odpowiedź, a utrzymanie się na tych kierunkach jest trudne? obawiam się fizyki i chemii

MerryRed jestem już w klasie maturalnej, nie zdążę się przygotować do rozszerzonej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2011 13:55 przez wkarol100. Edit Reason: )
29-12-2011 13:54
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 281
Reputacja: 5
Sam studiuję na AGH więc postaram się coś pomóc.
Co do geodezji to trzeba to lubić. Tak samo jak i z geologią. W sumie piszesz o dwój rozległych dziedzinach. Geodezję trudno jest się dostać i aby mieć pewność trzeba mieć na pewno te 850 jak i nie 900pkt. Jak koledzy pisali. Jeden z kolegów naszych forumowych (pisk35) studiuje na AGH geodezję. Sam z własnej obserwacji ci powie jak to od podszewki wygląda.
Na ile się orientuję to ważna jest w geodezji optyka, trochę matmy wyższej i kupę wiedzy kierunkowej. Co do nauki pewnie jest tak jak wszędzie ale jeśli to się lubi to na pewno przechodzi się sesję. Moja znajoma uczy na tym wydziale i mniej więcej ma takie zdanie.
Jeśli chodzi o geologię tam zdecydowanie mniej matmy wchodzi w grę ale trzeba bardziej lubić grzebanie się w skałkach i w błocie i lubić uczyć się o tych wszystkich zjawiskach co mają w sobie geo. Na AGH jest są 3 Geologie. Nie wiem jaka ciebie interesuje?
  • Jeśli na wydz. Geologi, Geofzyki i Ochrony Środowiska to tutaj jest przede wszystkim nastawienie na tą "inżynierską" czyli dobre przygotowanie do pracy w terenie przy różnego rodzaju pracach, i przy złożach
  • na wydziale Górnictwa Nafty i Gazu to jak z nazwy wynika geologia odkrywcza i poszukiwawcza złóż
  • Jeśli chodzi o wydział Górnictwa i Geoniżynierii to tutejsza geologia kształci przed wszystkim do pracy górniczej
Wszystkie te geologie jednocześnie jakoś spejalizują ale nie oznacza że po WGGiOŚ nie możesz zostać górnikiem a po GIG poszukiwaczem złóż itp.

A słyszałeś może o Geofizyce? To jest przyszłościowy kierunek, i daje duże perspektywy tutaj w kraju i zagranicą.

Wiem że zrobiłem mętlik w głowie.
Podsumowiując: Obojętnie gdzie na AGH wszędzie jest podobnie jeśli chodzi o wymagania. W semestrze jest zawsze coś do nauki (nudzić się nie będziesz). Matematyka, Fizyka, czy chemia (na geologii) na pierwszym roku zaoferują tobie dobry kurs. Jeśli go przejdziesz (myślę że dasz radę Smile) będzie ci się dobrze studiowało.

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
29-12-2011 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: